Głupawka Miluni

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Głupawka Miluni

Postprzez Tess » 2009-03-30, 07:19

Ratunku, bo własnego psa uduszę! Milunia - do tej pory najposłuszniejszy pies na świecie, przychodzący na każde zawołanie - weszła w okres buntu. Nie chce podchodzić na spacerze na zawołanie, wypuszczona nie chce wchodzić do domu, nie daje się złapać i wpada w klasyczną głupawkę - biega, skacze i bryka dookoła człowieka radośnie przy tym poszczekując. Nic nie pomagają smaczki ( od małego była uczona przychodzić na komendę - nie było żadnych problemów do teraz...) Nie pomaga przykład Czopera. Nie działa na tę małą zarazę nic. Do wczoraj reagowała jeszcze na komendę siad. Wtedy można było gangrenę zgarnąć. Dzisiaj rano już załapała, że siad to też znaczy koniec wolności. Jest wybiegana i wyspacerowana do imentu, nie wystraszyła się niczego. Wymyśliła sobie widać nową zabawę. Przerabialiśmy to z Maksem - wyrósł i zmądrzał, przerabialiśmy z Czoperem - to samo, tylko, że wolałabym opanować ją wcześniej niż za półtora roku, bo i Maks i Czoper " rozumu dostali" jak skończyli trzy latka. Jakieś pomysły? Help :roll:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Barbel » 2009-03-30, 07:50

Może nie wolaj tylko jak chcesz ją pojmać podejdź i zlap, nie uprzedzaj jakimiś dodatkowymi czynnościami np wyciaganie smyczy czy wpatrywanie w nią..... moze to jakis pomysl...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-03-30, 08:18

a ja mam taki pomysl zeby ja kolokwialnie mowiac "olewac" nie zwracaj uwagi i wracając zacznij drugiego piesia tulic glaskac i chwalic (psy sa dosc zazdrosne i ubiegaja sie o wzgledy wlasciciela):) twoja sunia moze chce zwrócic po prostu na siebie uwage. wiec jesli biegasz za nia gdy ona ma glupawke dajesz jej do zrozumienia ze glupawka pomogla cie zaczepic :!: :) wydaje mi sie ze ignorancja bedzie najlepsza:) sunia zobaczy ze nic tym nie osiąga wiec poczekaj az sama podejdzie:) i wtedy ja tez potul pochwal i złap :mrgreen: :lol: bo chodzi o to zeby wiedziala ze glupawka nic jej nie da na lunie pomoglo szybciutko:) jak widziala ze chilke sie piesci a ona soobie biegaa, szczekala i nic :mrgreen:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Tess » 2009-03-30, 08:24

Daria - próbowałam...nie działa!Zaraza siedzi i patrzy. Ignorować to ja mogę - wtedy kiedy mi się nie śpieszy. Jak rano trzeba do roboty jechać to Milka na spacer, na własnym podwórku musi chodzić na smyczy, bo jej potem nie złapię :roll:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Barb » 2009-03-30, 09:17

Asieńko, spróbuj troszkę inaczej ale to wymaga więcej czasu. Gdy Milunia dostaje głupawki, ty także jej dostań :lol: Biegnij w odwrotną stronę wydając dźwięki o wysokim tonie, powinna zacząć biec za tobą. Później pobaw się z nią, poskacz, poszczekaj... tylko nie łap jej na smycz. Znów pobiegaj i wydawaj dźwięki, daj smaczek gdy Milunia przybiegnie... a dopiero za trzecim razem zapnij smycz. Może poskutkuje. Życzę powodzenia. Ja właśnie tak teraz robię z Hectorem bo przestał słuchać i znów wróciłam do klikera :lol: :lol: :lol:
Te berniołaki mają bardzo króciutka pamięć, a może za mało miejsca na dysku? :lol:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: Głupawka Miluni

Postprzez asia78 » 2009-03-30, 09:37

Też to przechodziliśmy. Nam szkoleniowiec zalecił po pierwsze linkę, po drugie częste przywoływanie (z nagrodą)i zwalnianie. Żeby przywoływanie nie kojarzyło jej się wyłącznie z ograniczaniem jej wolności. A linka, żeby wyegzekwować przyjście. Bo nauczy się, że wcale nie musi przyjść na zawołanie, nic się przecież nieprzyjemnego nie dzieje, wręcz przeciwnie jest zabawa w ganianego. I pełne skupianie uwagi kochanej Pańci. U nas się poprawiło.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2009-03-30, 13:34

Próbowałaś zaintrygować Milunię wydawaniem hmm... różnych dźwięków?
Dzwonić kluczami, ćwierkać, gdakać, no, zachowywać się nietypowo?
Pies zainteresowany takim dziwnym zachowaniem opiekuna zazwyczaj przychodzi sprawdzić, co się dzieje i niejako przy okazji robi to, co chcesz osiągnąć.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Tess » 2009-03-30, 14:08

Próbowałam dźwięków, próbowałam na zazdrość o Czopera. Teraz będziemy ćwiczyć przywoływanie i zaprzyjaźniamy się z linką. Mila prezentuje iście ośli upór...
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Hekate » 2009-03-30, 14:10

a czytał ktoś z was książkę Jacka Gałuszki 'Aria do mnie' ponoć przedstawia tam wiele metod na przywołanie, zastanawiam się czy warto ją kupić :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Głupawka Miluni

Postprzez AT » 2009-03-30, 18:30

Ania nie ma się co zastanawiać ;-) książka kosztuje kilkanaście złotych a naprawdę fajna. Ja już 3 razy kupiłam (bo lubię mieć fajne książki w domu w razie gdybym zapomniała co tam stało napisane ;-) ) i za każdym razem ją komuś daruję :-P :lol: Muszę znowu kupić :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Głupawka Miluni

Postprzez frappe » 2009-03-30, 22:14

U mnie zawsze skutkuje - raz wołam - nie przychodzi, to obracam się na pięcie i w milczeniu idę w przeciwnym kierunku po czym chowam się i z ukrycia ją wołam, zaniepokojona zacznie szukać, gdy znajdzie - smaczek. Gdy pan znika psu z pola widzenia staje się zaniepokojony.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Tess » 2009-03-31, 08:00

Wczoraj już zaczęliśmy pracę z naszą nieposłuszną " córeczką" ( ech te nastolatki!). Najpierw Czoper dla przykładu - wołanie, smaczek, mizianko i zabawa. Milunia zaczęła przybiegać na wołanie - smaczek, mizianko i zwolnienie - zabawa. I tak całe popołudnie co jakiś czas. Wieczorem bez problemu zawołana weszła do domu. Dzisiaj dalszy cią akcji wychowawczej! Dzięki za porady - jesteście bezcenni :mrgreen:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Głupawka Miluni

Postprzez asia78 » 2009-03-31, 09:37

Brawo!
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Cefreud » 2009-04-06, 22:12

i jak głupawka? Bo u nas chyba tez wiosna zaszkodziła i Freudzik po cichutku podkrada Jaskowe zabawki i rozgryza na drobne kawałki :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Głupawka Miluni

Postprzez Tess » 2009-04-07, 06:36

Głupawka przycichła :-P Miewa zagrania, ale generalnie słucha. Pracujemy jednak po parę godzin dziennie ( z przerwami oczywiście), co by dziecko nie zapomniało!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )


Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości