"Posłuszny pies" - technika psychicznego włącznika

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: "Posłuszny pies" - technika psychicznego włącznika

Postprzez Wydra » 2009-02-25, 22:17

torunia!wejdź na stronę Jacek Gałuszka
'wesoła łapka pozytywne szkolenie' psów,
tam jest propozycja kursu w wersji interaktywnej 10 lekcji po 1,22 do pobrania lub na DVD ale już droższe,spróbuj warto
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: "Posłuszny pies" - technika psychicznego włącznika

Postprzez Barbapapa » 2009-02-26, 12:56

Poniższe pozycje warte są poznania, jednak nie zawsze odzwierciedlają metody i poglądy, jakie popularyzuje Alteri.

Alteri poleca :

Publikacje polskojęzyczne
Celina del Amo "Grzeczny pies. Zrozumieć i wychować"
Celina del Amo "Szkolenie psów krok po kroku"
Gwen Bailey "Co myśli mój pies"
Gwen Bailey "Szczenię doskonałe"
Gwen Bailey "Szkoła szczeniąt"
Gerilyn J. Bielakiewicz "Tresura psów - poradnik bez kantów"
Stanley Coren "Jak rozmawiać z psem"
Stanley Coren "Inteligencja psów"
Stanley Coren "Tajemnice psiego umysłu"
Pamela Dennison "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów"
Nicholas Dodman "Pies, który kochał zbyt mocno"
Jean Donaldson . Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?
Jan Fennell "Zapomniany język psów"
John Fisher "Okiem psa"
John Fisher "Dlaczego mój pies...?"
Jacek Gałuszka "Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywoływania"
Bogusław Górny, Zofia Mrzewińska "Sam wychowasz swojego psa"
Konrad Lorenz "I tak człowiek trafił na psa"
Andrzej Kłosiński "Kliker. Podstawowe wiadomości na temat treningu z użyciem klikera"
Pat Miller "Nasz wierny przyjaciel pies"
Desmond Morris "Dlaczego pies merda ogonem"
Zofia Mrzewińska "Jak rozmawiać trzeba z psem"
Zofia Mrzewińska "Po obu końcach smyczy"
Zofia Mrzewińska "Psim zdaniem"
Zofia Mrzewińska "Z kluczem do psa"
Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa"
Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka"
Turid Rugaas "Sygnały uspokajające"
Inki Sjosten "Obedience - trening posłuszeństwa"
Barbara Waldoch "Pozytywne szkolenie psów"

Pozycje anglojęzyczne
Raymond & Lorna Coppinger "Dogs"
Jean Donaldson "Dogs Are From Neptune"
Jean Donaldson "Mine!"
John Fisher "Understanding the Behaviour of the Pet Dog"
Temple Grandin, Mark J. Deesing "Genetics and the Behavior of Domestic Animals"
James O'Heare "Canine Aggression Workbook"
James O'Heare "Dominance theory and dogs"
James Serpell "Domestic Dog"
Morgan Spector "Clicker Training for Obedience"
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: "Posłuszny pies" - technika psychicznego włącznika

Postprzez MRUCZanka » 2009-02-27, 11:32

Ja oczywiście polecam Jacka Gałuszkę bo osobiście przeszliśmy przez kurs w Gliwicach :mrgreen: Z książek polecam "Przechytrzyć psa" Terry Ryan i Kirsten Mortensen. "pies, który kochał zbyt mocno" czeka na mnie,aż się obronię z dypolmiem,ale jeden rozdział przeczytałam (donośnie naszych problemów) i pomógł nam mniej więcej zdiagnozowac problem, oraz go w miarę wyleczyć.

Nie wiem co ten pan oferuje, niemniej ja jestem przekonana do metody klikerowej i w sumei behawioralnej, bo jeśli mas zjakiś naprawdę konkretny problem z pupilkiem, to myślę,że w tym wypadku może pomóc behawiorysta. Sami zastanawiamy się nad zawołaniem takiego do domu, póki co jest względny spokój, ale są dni,ze tracę wiarę w ułozone życie z naszym psem ;) :lol:

Pozdrawiam,trzymam kciuki za szkolenie, tak jak inni powiedzieli - im więcej przeczytasz,tym większe pole będziesz miała do reakcji w jakiś konkretny sposób. I wtedy dobierzesz właściwą metodę.

ps. tak na marginesie ledwo weszłam na tę stronę, to od razu rzuciła mi się w oczy mentalność.... miałam skojarzenia z reklamami z gazet- schudniesz 20 kg w tydzień, wróżka ci powie jakie numery padną w totku..... cóż, nie przekonało mnie to. Jak ktoś zaczyna od negacji, to u mnie jest od razu skreślony,sorki. To takie moje małe zdanie, z którym oczywiście się nie musisz zgadzać, i wybierzesz metodę najlepszą dla Ciebie i Twojego psa :)

jeszcze raz edytuję :evil: bo się wkurzyłam, bo facet nadaje na trenerów, że są oszustami. Tylko on ma monopol na szkolenie i się chwali, że to on tylko szkoli ciebie, ty później psa. Wiesz co, olej kolesia. On żeruje na naiwnych wg mnie. Najeżdża na trenerów, a po skończonym szkoleniu mogę Cię zapewnić że szkoliliśmy sami psa, i wszystko,co było robione podczas szkolenia jest skutecznie realizowane nadal. Jakiś wariat z gościa. Sobie przypisuje cudotwórstwo, a normalny trener robi to skutecznie i jeszcze bierze pod uwagę predyspozycje twojego pupila. Mało tego, trenerka, która z nami pracowała, kiedy odrabialiśmy straconą godzinę, za drugą nadprogramową nie wzięła ani złotówki, mówiąc, że to jej przyjemność pracować z psami!! A raczej z nami, bo to nas szkoliła,jak my mamy szkolić psa.
wrrrrrrrrrrrrrrrrr wkurzył mnie koleś. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
MRUCZanka
 
Posty: 1298
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-20, 10:17
Lokalizacja: Knurów koło Gliwic, Śląsk
psy: Benio [*]

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości