Problem z zachowaniem czystości

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Problem z zachowaniem czystości

Postprzez Aga-2 » 2017-02-08, 12:30

Każdy pies musi mieć bezwarunkowo zapewniony stały dostęp do wody. 24 h na dobę.
Sikanie 4-ro miesięcznego szczeniaka w mieszkaniu przypisuję temu, że jego odchów w hodowli odbywał się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to siłą rzeczy szczenięta mniej przebywają na zewnątrz i z czasem przyzwyczajają się do tego, że załatwianie swoich potrzeb w domu / mieszkaniu to normalna sprawa. Jest je potem trochę trudniej nauczyć czystości.
U młodej suni może występować posikiwanie i ja nie słyszałam o żadnym skutecznym sposobie na wyeliminowanie tego problemu. Mówi się o tzw. niedorozwoju układu moczowego. Problem ustępuje samoistnie w momencie dojrzewania i znika po pojawieniu się pierwszej cieczki.
Piszę o przypadkach suk nie sterylizowanych.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Problem z zachowaniem czystości

Postprzez Linka » 2017-02-08, 17:58

Nasz Diego już wyzdrowiał. Leki i karma weterynaryjna pomogły. Je już swoją karme i załatwia się na dworze. Oczywiście czasami zdarzają mu się wpadki, ale to zrozumiałe przy szczeniaku. Faktycznie coś w tym jest że niestety ten okres jesienno-zimowy nie sprzyja maluchom.

Dziękuję za wszystkie udzielane rady.

Pozdrawiam
Malwina
Linka
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-11-22, 14:01
Lokalizacja: Poznań
psy: Diego (DSPP), Moris (Shih Tzu)

Re: Problem z zachowaniem czystości

Postprzez Linka » 2017-02-10, 14:24

dariacw napisał(a):Witam
Moja panna ma prawie 6 miesięcy i robi tak samo. Mamy na to tylko jedną metodę. Wydzielanie picia. Dostaje co jakiś czas ok 150-200 ml. Następna micha po wysiusianiu się na dworze. Jeśli miska z piciem będzie stała stałe pełna będzie piła do oporu. Oczywiście wtedy utrzymanie tego wszystkiego w pęcherzu staje się niemożliwe. Zaznaczam, że Swissy jest po badaniach krwi, moczu i usg. Wyszło, że wszystko ok. Kolejne kontrolne za kilka dni przed nami.


A jak u Pani ze Swissy? Poprawiło się z zachowaniem czystości?
Linka
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-11-22, 14:01
Lokalizacja: Poznań
psy: Diego (DSPP), Moris (Shih Tzu)

Re: Problem z zachowaniem czystości

Postprzez Anuta » 2017-02-10, 17:14

Linka, pewnie to wiesz, ale ostrzeżeń nigdy za wiele. Cieszę się, że psiak wyzdrowiał (na dziś), ale trzymaj rękę na pulsie i badaj mocz raz na pół roku, by wychwycić ewentualne nawroty. Nerki nie regenerują się i raz uszkodzone nie wracają do pełnej sprawności. Wiem co mówię, mam doświadczenie z PNN u Berna (niestety :().
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Problem z zachowaniem czystości

Postprzez dariacw » 2017-02-10, 20:35

Hej Linka
U Swissy to prawie na 100% problem niedorozwoju układu moczowego. Leci z niej w sposób niekontrolowany i to nie w sytuacjach pobudzenia, zabawy czy strachu. Poprostu idzie sobie korytarzem i nagle leci. Tak więc czekamy czy pierwsza cieczka coś zmieni :-)
Avatar użytkownika
dariacw
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-10, 14:18
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Swissy i labek Unga

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości