Pies dla dzieci?

Jeśli masz problem ze swoim podopiecznym spróbuj poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów:)

Moderator: MartaD

Re: Pies dla dzieci?

Postprzez Poker » 2014-11-26, 21:58

Szilkowa napisał(a):Pozwolę sobie wtrącić pare groszy od strony dziecka ;-)

Bo Ty moja kochana należysz do tego malutkiego % dzieciaków <rotfl>
Spoiler:
obdarzonych ogromną empatią dla stworzeń żywych, rozumieniem-wyczuwaniem ich nastrojów i łatwością kontaktów z psami, nie wszystkie dzieci tak mają (bo to się ma lub nie) i niekoniecznie dziedziczy po psiolubnych rodzicach, po prostu dzieci mają wiele talentów, Ty masz i taki właśnie :-D ja też byłam takim bachorem <tak>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Pies dla dzieci?

Postprzez Ella » 2014-11-27, 08:33

[quote="Poker
"- Asia daj mi psa do telefonu, Poker do domu, natychmiast do domu!!!
- no idziemy
<okok>
do tej pory się ze mnie nabijają, że z psem gadam przez telefon "



<haha> <haha> <haha>
świetny pomysł-nie ma się co nabijać ;-)
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Pies dla dzieci?

Postprzez carrie » 2014-12-24, 02:11

Ella napisał(a):Jak najbardziej zgadzam się z powyższym postem <tak> Dzieci zwykle chcą pieska,ale to dorosła osoba musi zająć się opieką nad szczenięciem i potem dorosłym psem oraz jego wychowaniem,nauką.Dzieci jak najbardziej powinny w tym uczestniczyć,jednak nie są w stanie temu podołać.Jeśli twoje dzieci to rozsądne nastolatki-jak najbardziej mogą przejąć większość obowiązków-jednak moim zdaniem nastoletnie dziecko powinno ze szczeniaczkiem uczęszczać na profesjonalne szkolenie-warto zacząć od "psiego przedszkola"-wtedy z pewnością nauczy się właściwych relacji z psem.Znam 13-latkę,która pięknie wystawia suczkę dużego szwajcara na wystawach i zbiera nagrody.Warto dzieciom zaszczepić pasję -ale trzeba to robić mądrze.
Możesz dzieciom najpierw sprezentować książkę na temat wychowania szczeniąt ,szkolenia psów itp...Potem je odpytaj z zawartości(sam też oczywiście musisz się z nią zapoznać)-jeśli dzieciaki zdadzą egzamin ,możesz pomyśleć o zakupie szczeniaczka dla nich-tylko rasowego,z dobrej hodowli,jeśli chcesz mieć gwarancję odpowiedniej psychiki psa.

Elu jeśli pisałaś o Patrycji to ona ma 11 lat ;-)
Zgadzam się z powyższym w 100 %
carrie
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-27, 00:06
psy: Berenika Refugium Polonica i Kronos
Hodowla: Patti & Swissy

Re: Pies dla dzieci?

Postprzez Ella » 2014-12-25, 22:48

Upsss <skromny> ,Patrycja nad wyraz dojrzale wygląda <tak>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia strona

Powrót do Problemy wychowawcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości