petycja w sprawie r=r

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez nugatika » 2007-07-19, 23:11

jak bysmy sie wyrobili do polowy sierpnia to moglabym jakieś ulotki czy nawet plakaty predzej wyrozwieszac przy wejsciu na wystawe rzeszowską.
tam zawsze jest pełno ludzi sprzedajacych psiaki :-(
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Ania Gd » 2007-07-20, 08:34

Dobry pomysł.
Myślę że trzeba się starać dotrzeć tam, gdzie się to wszystko zaczyna.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Kasia » 2007-07-20, 09:43

a powiedzcie mi - na czym polega sprawa ze sprzedażą szczeniąt przed wystawą? i czemu na cavikadzie był zakaz sprzedazy którego przestrzegano a na innych wystawach nie udaje sie tego osiągnąć?? :shock:
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2007-07-20, 10:25

:-/ to juz wyższa szkoła jazdy....

jeszcze teraz takie upały..na samo wspomnienie psiaków poupychanych w kartonach i klatkach na taką pogode az ciarki przechodzą po plecach
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-20, 10:29

ale mogłaby chodzić chociaż straż miejska, sprawdzac, czy jest cień, woda itd. Psełdaków to czasem zniechęca....
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Przemo » 2007-07-20, 11:13

Ten pierwszy plakat ktory zostal podany przez Vell Pan Rekin jest "fajny"
Mozna by bylo zrobic podobny. Jeden rysunek pies za kratami i napis pies w pseudohodowli
a potem drugi rusunek gdzie pies jest na wolnosci i macha ogonem i jest wesoly i napis pies w sznujacej sie hodowli. Czy jakos tak.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez saganka » 2007-07-23, 13:01

Sluchajcie, zacznijmy na razie od tego ogloszenia w alegratce, co? Jak ktos bedzie szukal berna, to wyskoczy mu tez nasze ogloszenie. Tylko do tego ogloszenia potrzebne mi sa zdjecia jakis bidulow bernow z pseudohodowli.. Niestety na ludzi czesto takie mocne uderzenie miedzy oczy wlasnie dopiero dziala... Jakby ktos takie znalazl cos takiego w necie, to prosze dajcie mi link, co? Ja wstawie to ogloszenie.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-07-23, 13:19

Kasia pomysł na medal zasługi w obronie bernów,teraz jakies zdjecia są konieczne,przypomina mi się ,ze Olunia pisała o tej pseudohodowli z której wzieła psiaka,moze by tam wysłac tajny patrol i pstryknąć zdjęcia?Moze ktos wie cos o jakiejs innej pseudohodowli,gdzie trzymane sa berny,moznaby zrobic rekonesans,i zdjecia choćby z telefonu.A potem bysmy pomysleli,czy nie mozna czegos zrobic dla tych biedactw,nasyłając chocby inspekcje weterynaryjną,no nie wiem co,ale moze bysmy cos wspólnymi siłami uradzili,a pozatym moze pomyslec o jakiejs wspólnej akcji,rozumiem ,ze działaja cavaliery i labradory,razem stanowimy spora siłę :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2007-07-23, 14:29

saganka napisał(a):Sluchajcie, zacznijmy na razie od tego ogloszenia w alegratce, co? Jak ktos bedzie szukal berna, to wyskoczy mu tez nasze ogloszenie. Tylko do tego ogloszenia potrzebne mi sa zdjecia jakis bidulow bernow z pseudohodowli.. Niestety na ludzi czesto takie mocne uderzenie miedzy oczy wlasnie dopiero dziala... Jakby ktos takie znalazl cos takiego w necie, to prosze dajcie mi link, co? Ja wstawie to ogloszenie.


Kasia ja nie pamietam, ale Asia Bernerinowa na pewno zna - jest taka strona "bern-in-not" czy jakos tak, cos mi sie kolacze po glowie... Tam sa bidule - niemieckie co prawda, ale chyba mozna je wykorzystac w slusznym celu?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez saganka » 2007-07-23, 14:46

Dzieki Asia, zaraz do Asi napisze!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ZewKrwi » 2007-07-23, 15:04

Jak zwykle nie przeczytałem wszystkiego ;-)

jak już będą zrobione ulotki (projekt) to ja poprosze linka moge u siebie troche porozlepiać xero 15 gr troche taśmy klejącej, tylko 2 grosze odemnie lepiej zeby ulotki byly szykowane w formie czarnobialem moze nie beda tak cukierkowe ale lepiej wyjdzie na xero i wiecej bedzie mozna rozwiesic format strony tez tak zeby bylo ekonomicznie (i lepiej bez adresow stron czy czegos takiego namierzalnego ;-) )
myślę że pomysł fajny i zawsze jakiś efekt będzie więc czemu nie, osobiście nie czytam ulotek ale moze jak ładny piesek bedzie na ulotce to jakies dziecko sie zainteresuje mamusia mu przeczyta i może zapamieta czas pokaze

tak sobie mysle ze czesto z duzej chmury jest maly deszcz proponowal bym moze narazie skupic sie na samej akcji z ulotkami a jesli wypali dopiero kombinowac co dalej bo sie wszystko rozejdzie i znowu nic nie bedzie :-(
warto bylo by chyba poprowadzic to dwu torowo to znaczy zrobic ulotke jako portal i zrobic nasza akcje jednak sprobowac dostac aprobate rasowy rodowodowy czy by nie napisali na stronie o takiej akcji i czy by jej nie wsparli wtedy poczuc by sie mogli do tego wszyscy posiadacze psow i kotow wowczas byla by mowa o ich ulotce oni by ja musieli "zrobic" i "zatwierdzic" ale akcja miala by duzo wiekszy zakres

poza tym mysle ze sprzedaz szczeniakow nie rasowych przed wystawami jest raczej plama ZKWP i to on powinien okazac minimum kompetencji poniewaz jemu jest najlatwiej sie z tym uporac, z drugiej strony ZKWP to ja i wy :lol: wiec moze z czasem raczej ta droga nalezalo by pojsc

pseudohodowle - cóż ja bym sprawy nie stawial tak na ostrzu noża bo im starszy jestem tym bardziej widze ze definicja tego slowa a juz napewno do kogo je stosowac jest bardzo trudne do ustalenia

Uważam że nikt nie lubi byc straszonym, chodzi mi o to ze zaden hodowca na swojej stronie nie robi sobie reklamy na zasadzie: zobacz jaki mój pies jest ładny, zadbany itd. a obok stawia zdjecie ze schroniska i straszy albo pokazuje zdjecia z pseudohodowli bo to nie smaczne i ludzie tego nie lubia; tak samo jesli moje dziecko mialo by sobie ogladac w necie psiaki i wpadlo by na strone ze zdjeciami z pseudohodowli ktore mialy by je nastraszyc ("Niestety na ludzi czesto takie mocne uderzenie miedzy oczy wlasnie dopiero dziala...") to bym przeklol autora tego pomyslu wylaczyl bym i wogule tego nie czytal efekt całkowicie odwrotny do zamierzonego nie moge nikomu zabronic tego robic ale na Boga trzeba sie dobrze zastanowić jak to zrobic by efekt na kupujacego nie byl odwrotny, jest to wbrew pozorom bardzo trudne bo gdzie jest granica miedzy reklamą a antyreklamą co mozna pokazac a czego juz nie i jaki bedzie tego efekt?
Myślę że nie bez powodu Rasowy=Rodowodowy ma formę przyjemna dla oka stawia sobie za cel tlumaczenie, nauczanie, wyjasnianie a nie straszenie ludzi powinnismy raczej tą drogą iść ponieważ wzasadzie chyba wszyscy popieramy tą formę natomiast formy bardziej agresywnej wszyscy już raczej nie poprzemy (nikt nie lubi świętej inkwizycji a oszołomów mamy dość w polityce)
Oczywiście możecie się ze Mną nie zgodzić

Pozdrawiam serdecznie i jak beda ulotki prosze o linka
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez saganka » 2007-07-23, 15:16

Jak tak myslisz, to spojrz na wszystkie reklamy spoleczne - jakimi srodkami przekazu operuja?? Co przykuwa nasza uwage??
A ja wlasnie, matka 7latki, pokazuje jej takie strony. Pokazuje psy ze schronisk i tlumacze dlaczego tam sa i kto im zrobil to co zrobil. I wiem, ze moje dziecko nigdy bezmyslenie nie skrzywdzi zwierzaka. Efekty juz sa. i nie jest to straszenie. Ja jej nie strasze, tylko tlumacze swiat.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ZewKrwi » 2007-07-23, 15:28

pamiętam taką reklamę stop pneumokokom o coś takiego ci chodzi? (zdjeli ja)

A teraz poważnie uwazam ze jak nastraszysz dziecko ze jak sie nie bedzie uczyc to bedzie głupie to nic nie da ale jesli pomozesz dziecku w nauce to sie czegos nauczy i nie bedzie glupie rozumiesz? i to wlasnie robisz ty pomagasz swojemu dziecku zrozumiec pewne sprawy wporzadku to jest ok ale jesli teraz pokazesz dziecku swiat i tyle to nie jest to samo dlatego jestem przeciw bo ogloszenie to cos innego niz KOCHAJACA MATKA TŁUMACZĄCA DZIECKU ŻYCIE
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Przemo » 2007-07-23, 15:33

Popieram
Jedna ze znanych w polsce reklam szokujacych to media markt.
"nie dla idiotow" ......
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez saganka » 2007-07-23, 17:29

ZewKrwi napisał(a):pamiętam taką reklamę stop pneumokokom o coś takiego ci chodzi? (zdjeli ja)


To nie byla reklama spoleczna, tylko wbrew pozorom reklama zachecajaca do kupna konkretnego produktu, sfinansowana przez firme farmaceutyczna, ktora ten produkt chciala sprzedac, czyli w pelnie komercyjna. Reklamy spoleczne to np slynna "bo zupa byla za slona", czyli kampania przeciewko przemocy w rodzinie, czy "nauczmy sie kochac, ludzi, tak szybko odchodza" na rzecz hospicjow.. Reklama spoleczna sa rowniez plakaty na rzecz akcji "stop pseudohodowlom"
Sluchaj, tu nie chodzi o to zeby szokowac, tylko o to, zeby przyciagnac, zatrzymac i zmusic do myslenia. A jako narzedzie masz kartke papieru A5 czyli ulotke. To ma byc cos, co ludzie zapamietaja. Nie kolejna ulotka z pizzerii.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ZewKrwi » 2007-07-23, 19:39

Wiesz nie do końca cię rozumiem...

OK masz rację to nie była reklama społeczna tylko czy dla istoty tej sprawy ważny jest sposób finansowania? Liczy się forma reklamy słona zupa nie straszyła ani obrazem ani treścią poruszała jednak bardzo ważny temat tabu i to było ważne, po za tym reklama ta nie była przeciw osobom czyniącym przemoc domową nie straszyła ich sądem ani karą lecz kierowana była do społeczeństwa które samo musiało zadać sobie pytanie i samo znaleźć na nie odpowiedź zmuszała ich by rozejżeli się w koło i zastanowili co sami mogą zrobić, zaś dla osób dotkniętych przemocą domową dawała sygnał że nie są sami że jednak ktoś o tym wie.

Tak samo było w reklamie o molestowanych i bitych dzieciach tak trudne tematy zostały poruszone bez użycia drastycznych scen ani mocnych słów wszystko zostało między słowami.

Uważam że nie trzeba pokazywać morderstwa by o nim rozmawiać choć napewno jest tak łatwiej ale czy lepiej? Dlatego jestem za ulotkami i jeśli był taka możliwość to można połączyć siły z Rasowy=Rodowodowy bo tam jest takie podejście by uczyć a nie straszyć

Jak chcesz nikt ci nie broni strasz na alegratce ale nie mów mi że to reklama w stylu kampani społecznej bo to jest stop pneumokokom i raczej w stylu pseudohodowców po trupach do celu i wszelkimi środkami a ja mówie nie.

Ulotki cacy straszenie na gratce fe :-P takie jest moje zdanie
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez saganka » 2007-07-23, 20:46

Mam wrazenie, ze rozmawiamy o roznych rzeczach. Ja mowie o tym http://ale.gratka.pl/ogloszenie/537220_ ... ienia.html i o tym http://www.stoppseudohodowcom.org/, a Ty o czym??
Dla mnie to wlasnie jest reklama spoleczna, bo porusza wazne dla spoleczenstwa sprawy i probuje zmieniac postawy spoleczne.
A w tym zdaniu "Jak chcesz nikt ci nie broni strasz na alegratce ale nie mów mi że to reklama w stylu kampani społecznej bo to jest stop pneumokokom i raczej w stylu pseudohodowców po trupach do celu i wszelkimi środkami a ja mówie nie." stanowczo przegieles. Co Cie tak burzy w ogloszeniu z alegratki? Zdjecia skrzywdzonych zwierzat? Wolisz, zeby smierdza jajo owinac w kolorowy papierek od cukierka?? Rozumiem, ze nie ogladasz rowniez ogloszen na allegro z prosba o adopcje zwierzakow po przejsciach, nie ogladasz tez ich zdjec, ktore czesto nie sa zbyt apetyczne i cukierkowe, bo to rowniez jest reklama w stylu pneumokokow??
A przypominam Ci, ze akcja stoppseudohodowcom opiera sie wlasnie na uswiadomieniu, co tacy ludzie robia tym zwierzakom. Miedzy innymi poprzez pokazanie tych zwierzat i warunkow w jakich zyja.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kreska » 2007-07-23, 21:23

ZewKrwi napisał(a):Uważam że nie trzeba pokazywać morderstwa by o nim rozmawiać choć napewno jest tak łatwiej ale czy lepiej?

a jak uwazasz ze powinna wygladac taka ulotka :?: [
quote="ZewKrwi"](i lepiej bez adresow stron czy czegos takiego namierzalnego ) [/quote]
kompletnie sie z tym nie zgadzam bo brak odnosnikow zmniejsza wiarygodnosc a poza tym ulotki i plakaty z zasady sluza do wzbudzenia zainteresowania i zachecaja do zapoznania sie z ...akcja, produktem itp itd
ZewKrwi napisał(a):osobiście nie czytam ulotek ale moze jak ładny piesek bedzie na ulotce to jakies dziecko sie zainteresuje mamusia mu przeczyta i może zapamieta czas pokaze

Psychika ludzka jest niestety tak "zbudowana" ze bardziej zwraca uwage i zapamietuje negatywne bodzce wiec kolejny ladny piesek bedzie tylko zauwazony przez dziecko na zasadzie ....mamusiu kup mi takiego pieska :roll:
Pokazywanie negatywnych skutkow czegokolwiek ma za zadanie ostrzec, przestrzec a nie przestraszyc no chyba ze mamy czego sie bac bo sami jestesmy sprawcami ;-)
Bo wychadzac z Twojego zalozenia ze nie nalezy zamieszczac drastycznych zdjec to rowniez nie powinnismy pokazywac bolesnej historii obozow w czasie wojny :roll: zeby nie starszyc... :roll:
ZewKrwi napisał(a):chodzi mi o to ze zaden hodowca na swojej stronie nie robi sobie reklamy na zasadzie: zobacz jaki mój pies jest ładny, zadbany itd. a obok stawia zdjecie ze schroniska i straszy albo pokazuje zdjecia z pseudohodowli bo to nie smaczne i ludzie tego nie lubia

Ale tu nie chodzi o reklame i hodowca umieszczajacy takie zdjecia moze byc przez przecietnego Kowalskiego uznany za stronniczego i ze celowo nawet preparuje takie zdjecia w celu uzyskania korzysci :roll: psychika ludzka nie zna granic i sposob w jaki nasze glowy "mysla" ;-)
W pelni popieram pomysl umieszczenia drastycznych zdjec ale mam nadzieje ze z bernusiami ich nie znajdziemy ;-)
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Przemo » 2007-07-23, 21:41

zgadzam sie z kreska.
gdzies czytalem.
Zeby bylo bezpieczniej na drogach to nalezaloby nie jezdzic samochodem.
Ale naszczexcie takich ludzi jest bardzo malo. i dobrze.
A to ze ktos sie interesuje taka a taka sprawa to u wazamn ze dobrze onim swiadczy.
Tylko ze ludzie boja sie niektorych rochow bo zostana skrytykowani. Pogdalem ty przyklad-kawał
...
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez bea » 2007-07-23, 22:27

Jestem ZA ,wiecej gotowa jestem zamieścic taki baner"drastyczny" na swojej stronie,a jezeli ktoś ma kłopoty ,ze to fe.. i nieestetyczne to trudno,ja mam nadzieję poruszyć serca wrażliwe na krzywdę ,etyczne,a nie estetyczne,mogę tez umieścic baner do adopcji schroniskowej.Pamietam jak w W-wie podziwiałam ludzi,którzy mieli psa z porazeniem tylnych kończyn.Pies miał specjalny wózeczek i był wyjatkowo wesołym i chyba bardzo szcześliwym psiakiem.Jego właściciele znosili go razem z wózeczkiem z 4 pietra i nie było to dla nich zadnym problemem.Problemem były pancie z dziecmi, które nie życzyły sobie aby takie monstrum /mały kundelek z wózeczkiem/ :shock: straszące swoim widokiem dzieci przechodziło obok ławki,która stale okupowały,a która stała przy drodze z klatki schodowejWg. tych Pań psa zamiast straszyć jego kalectwem,nalezałoby uśpic,a włascicieli zamknąć w domu wariatów.Kiedys nie wytrzymałam i powiedziałam,Paniom co myslę o ich poglądach i wtedy.......... :mrgreen: też dowiedziałam się ,ze jestem sprawna inaczej>"Żyrafą" ,podobno jak Ci trzy razy powiedza,ze jestes osłem to powinno się isc do sklepu i zakupic sobie uprzęż,mnie to przyjdzie wyemigrowac do Afryki :lol: :lol:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości