Warszawa - CWC - 11.09.2010

Moderator: Aga-2

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Roxanka » 2010-09-13, 21:52

Pamiętam, że na jakiejś wystawie corgi sędziował p. Redlicki, a na ringu była śliczna sunia z jego hodowli oczywiście już u innego właściciela. Redlicki miał spory dylemat i długo się zastanawiał jak ustawić dwa pierwsze miejsca, bo konkurentka też była śliczna.
I w tej sytuacji co by nie zrobił, to i tak było źle. Miał pozbawić zwycięstwa piękną sukę tylko dlatego, że była z jego hodowli?
A komentarze poza ringiem były właśnie w tym tonie.
I dlatego Ania słusznie nie zgłasza Czaka tam, gdzie sędziuje pani Małgosia, unika wtedy niezręcznej sytuacj. Ale na pewno nie jest to zabronione.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Cefreud » 2010-09-13, 22:20

zważywszy ze o asystowaniu hodowca mieszkający w czechach raczej pojęcia nie miał, nie sądze aby była to premedytacja
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Busola » 2010-09-14, 09:52

pamiętam to doskonale, bo zwróciłam na to uwagę mężowi, powiedziałam wtedy że to jak najbardziej słuszne, w obsadzie sędziowskiej dla drugiej grupy byłi wtedy wpisani czterej sędziowie (bez konkretów, kto jakie rasy sędziuje), wśród nich p. Hałas. Sama chciałam suke zgłosić na tą wystawę, co jednak się nie udało z przyczyn osobistych. Po ogłoszeniu stawki p. Hałas zniknęła z sędziowskiej czwórki i pojawił się inny sędzia do bernów - dla mnie to było jasne. Choć może to był przypadek nie mający nic wspólnego ze stawką :roll:
Niestety, jako że na wystawe nie dojechałam, zastrzelcie mnie ale nie pamietam o którą to chodziło. Na pewno Dalmiska startowała wtedy w młodzieży.

Nie twierdze że akurat na krajówce w Warszawie doszło do manipulacji (nie było mnie), nie twierdze również że suka nie zasłużyła na BOBa (zapewne zasłużyła), ale własnie z powodu możliwości dziwnych komentarzy na ringu powinno sie takich sytuacji unikać jak ognia choćby dla zachowania pozorów.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Szam » 2010-09-14, 09:55

Ala tylko czesto asystenta widzisz w ostatnim momencie przed wejsciem na ring, widzialas zeby ktos tu w stawkach czy planie sedziowania podawal asystenta? Na ilu wystawach bylam gdzie oprocz sedziego bylo 1-2 asystentow i co wtedy?? I sedzia takze sie ich pyta o zdanie, ucza sie, po to sa na ringu. Czesi gdy zobaczyli Roberta mieli nie wejsc na ring??
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Zuzanda » 2010-09-14, 10:47

Myslę że nie byloby tyle niesmaku i kontrowersji jesli taka osoba mialaby plakietkę "asystent kynologiczny "
W tym wypadku tak nie bylo .Robert mial plakietke "gospodarz ringu" i wydadaje mi sie ze takiej osoby jest nieco inna rola .
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez jaska » 2010-09-14, 11:32

11. przyjeżdżać na wystawę w towarzystwie wystawcy, którego psy ma oceniać,
12. mieszkać ani spotykać się na gruncie towarzyskim z wystawcą, którego psy ma oceniać. Pobyt u wystawcy,
którego psy oceniał dany sędzia, dozwolony jest tylko po zakończeniu wystawy. To samo dotyczy
prywatnych spotkań z wystawcami.


Taaa, bardzo interesujący temat, zwłaszcza w tych dwóch punktach na 100% przestrzegany regulamin ;-)
Aż chciałoby sie sypnąć przykładami........
Avatar użytkownika
jaska
 
Posty: 434
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:32
Lokalizacja: Wyry
psy: B.B.,Darling & Dark Easter Mocny Akord
Hodowla: Mocny Akord

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez vkarel » 2010-09-15, 15:02

To trochę z innej beczki:
Późno bo późno ale załączam jeszcze kilka fot Suczki otwarta - lokaty
Obrazek
Polly van St-Niklas - baby, III lokata WO
Obrazek
Tiguana Stoplandia - otwarta I lokata
ObrazekAninbernus Feniks
Obrazek
Bruno Bermondo Bohemia
Obrazek
EL KABONG Duch Wrzosowisk
Obrazek
Denzel( Kennedy Berneńskie Ranczo)
Obrazek
Ernesto Este Favorito
Obrazek
Baton Dom nad Stawem
Obrazek
Obrazek
Pośrednia suki lokaty
Obrazek
Avatar użytkownika
vkarel
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-14, 21:57
Lokalizacja: Łęgowo k/Gdańska
psy: Pegi, Ginger, Ellen, Gracja, Lucy, Nela, Niro
Hodowla: van St-Niklas

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Majszczur » 2010-09-15, 15:21

foty żyleta :shock:
vkarel jak Ty to robisz, że jest takie wysycenie barw, a całość pozostaje pastelowa :->
Żeby nie było, że nie na temat - gratulacje dla modeli i modelek ;-) :-D
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez vkarel » 2010-09-15, 20:47

To moja koleżanka, uczy się na fotografa, ma dobry sprzęt i pasję do zdjęć:)
Avatar użytkownika
vkarel
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-14, 21:57
Lokalizacja: Łęgowo k/Gdańska
psy: Pegi, Ginger, Ellen, Gracja, Lucy, Nela, Niro
Hodowla: van St-Niklas

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez BoBer » 2010-09-16, 08:29

Szanowni forumowicze…, proszę nie ulegać bzdurnym opiniom wypisywanym przez Zuzandę…
Jeśli chodzi o rozmowy przeprowadzane w ringu z sędzią jak i ich merytorykę to gospodarz ringu
nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń…, nie ma też ograniczeń jeśli chodzi o kontakty
z wystawcami wystawiającymi psy z przydomkiem hodowli należącej do gospodarza lub jego
współmałżonka. Przepisy stają się coraz bardziej rygorystyczne wraz ze wzrostem hierarchii
funkcji pełnionych w ringu… i opisuje to „Regulamin Sędziów i Asystentów Kynologicznych”.
Jeśli byłem na wystawie asystentem, to nie przypominam sobie abym komukolwiek naubliżał
na ringu, składał nie obyczajne propozycje na ringu, obnażał się na ringu, obmacywał wystawców,
ogólnie ująłbym to jako puszczanie się, pił alkohol na ringu, dyktował i podpisywał oceny,
czyli tym samym brał za nie odpowiedzialność, itp…
Rozumiem też, że wszyscy rozpoznali moją żonę jako sekretarza, a tym samym nie zauważyli
psów należących do niej bądź do mnie na wystawie.
Jeśli ktoś myśli, że byłem sędzią to proponuję dociekać prawdy w katalogu, bądź na karcie ocen,
ewentualnie udać się do organizatora wystawy.
Jeśli to nie przekonuje Jaski to mogę powiedzieć, że nie przyznaję się do absurdalnych sugestii
nocowania poza granicami Polski, ani u żadnego innego wystawcy (np. Zuzandy…) w noc
poprzedzającą wystawę, zapewniam też iż na wystawę przyjechałem w towarzystwie żony.
Zwycięzcom gratulacje złożyłem po fakcie zwycięstwa czyli po ocenie wszystkich psów, a nawet
później. Mało tego, zostałem wtedy poinformowany o wyszkoleniu BRAVO, a nawet miałem małą
prezentację jej umiejętności...
Nie przypominam sobie też abym utrzymywał z którymś z wystawców kontakty towarzyskie
wykraczające poza spotkania na wystawach.
Oświadczam też, że właściciele hodowli z których pochodzą psy należące do mojej żony, a mające
inny przydomek niż jej hodowla, nie są sędziami kynologicznymi.
Nigdy też nie nocowałem u żadnego sędziego, ani takowy u mnie.

Generalnie nie rozumiem sugestii Jaski i dlaczego ta pojawiła się w tym wątku, oczekuję
ustosunkowania się autorki do tego…
Na razie wygląda to jak pomawianie mnie, wobec czego oczekuję pokajania się i przeprosin!
No chyba że omyłkowo ten post znalazł się w tym wątku, a Jaska właściwie chciała podzielić się swoim
dużym doświadczeniem, w takim przypadku oczekuję tylko przeprosin, a na samokrytykę proponuję
utworzyć inny wątek, a jeśli miałoby być to wyznanie o dłuższej zawartości to proponuję blog…

Przeprosin oczekuję też od kilku innych osób bo nieznajomość przez nich regulaminów nie rozwiązuje
sprawy i nie tłumaczy pomówień jakie stosują wobec innych. W końcu człowiek pijany (nieświadomy),
który powoduje wypadek drogowy nie jest uniewinniany, tylko ma karę odpowiednio wyższą…,
to było tak w nawiązaniu do etyki i kultury osobistej…

Co do pracy sędziego, to proponuję Zuzandzie wyskanować oceny ze wszystkich wystaw, w których
BENJAMIN brał udział w klasie dorosłej-pośredniej i wstawić te skany na forum. Myślę, że byłoby
to uczciwe, a wszyscy mieliby okazję samodzielnie ocenić to, co tak Zuzandzie się nie spodobało…

Odnosząc się do regulaminów i przepisów …
Nie znam organizacji która miałaby statut doprowadzający ją do samozagłady. Wobec czego
wszelkie przepisy i regulaminy w takich organizacjach promują ludzi chętnych do pracy, nauki, itp…
- krótko aktywnych.
Nie pozwalają na destrukcję ludziom leniwym, wnoszącym tylko roszczenia
(dla przykładu powiem tak, wypisując bzdury na forum na pewno nic nie osiągniecie!!!).

Odnosząc się do samej wystawy, to rozumiem że wielu z sobotnich wystawców i nie tylko wystawców…, nieoczekiwanie dostało rozstroju żołądka…, a niektórych niedyspozycja trzymała nawet przez kilka dni…
Zazwyczaj staram się pomagać ludziom,… :-)
więc jeśli chcecie to mogę dawać jakieś znaki, żeby bardziej wrażliwi mogli wziąć
dodatkową porcję węgla…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Zuzanda » 2010-09-16, 08:54

Cytat:
"Co do pracy sędziego, to proponuję Zuzandzie wyskanować oceny ze wszystkich wystaw, w których
BENJAMIN brał udział w klasie dorosłej-pośredniej i wstawić te skany na forum. Myślę, że byłoby
to uczciwe, a wszyscy mieliby okazję samodzielnie ocenić to, co tak Zuzandzie się nie spodobało…"

Oceny mojego psa są dla mnie odpowiednie do okresu jego rozwoju .nie narżekam bo w klasie pośredniej zajmuje jak narazie lokaty ! i 2 z oceną b. dobra i doskonałą.
Zgadzam sie z opinia sedzów co do jego niedoskonalosci co pisalam w wątku wystawy Białostockiej i klubowej .
a forma w jakiej Bober występował na krajowej nie podobala mi się i mam do tego prawo .
Nie trzeba wiele wiedzeć by zrozumieć język ciala i szeptane słówka wypowadane z za kartki .
cytat:
"
Odnosząc się do samej wystawy, to rozumiem że wielu z sobotnich wystawców i nie tylko wystawców…, nieoczekiwanie dostało rozstroju żołądka…, a niektórych niedyspozycja trzymała nawet przez kilka dni…
Zazwyczaj staram się pomagać ludziom,… :-)
więc jeśli chcecie to mogę dawać jakieś znaki, żeby bardziej wrażliwi mogli wziąć
dodatkową porcję węgla…"
A te słowa są zwyklym brakiem kultury i szacunku dla innych ludzi i oto wiekszości ludzi chodzi w Beberowym zachowaniu .
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez BoBer » 2010-09-16, 09:09

Nie zauważyłem żeby watek ten dotyczył braku kultury BoBera…,
tylko Wystawy Krajowej w Warszawie…
Nie zauważyłem abym zajmował do dzisiaj stanowisko w dyskusji,
bądź niekulturalnie zachowywał się na wystawie…
Rozumiem że wystąpił też problem z chronologią zdarzeń i ich interpretacją…

Zuzanda zasady savuavivr-u są proste:
„Ubierasz się w dres, wobec czego traktowana jesteś jak dres…”

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Barbapapa » 2010-09-16, 11:35

To wygląda na to, że po raz pierwszy żałuję, że nie było mnie na warszawskiej krajówce. Może jeszcze ta sędzina będzie w Polsce oceniała.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Majszczur » 2010-09-16, 12:09

Barbapapa napisał(a): Może jeszcze ta sędzina będzie w Polsce oceniała.
A dlaczego miała by nie oceniać w Polsce skoro jest sędzią zagranicznym i krajowym z krakowskiego oddziału http://www.tak-soft.pl/ZKwP-Krakow/Sedz ... ziowie.htm Pytanie tylko czy będzie oceniać samodzielnie...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez cinnamon » 2010-09-16, 12:41

Majszczur napisał(a):foty żyleta :shock:
vkarel jak Ty to robisz, że jest takie wysycenie barw, a całość pozostaje pastelowa :->
Żeby nie było, że nie na temat - gratulacje dla modeli i modelek ;-) :-D



Majszczur, w Sony Alphie (polecam szybki wgąd do instrukcji bo u mnie ta funkcja znajduje się w innym miejscu) jest bardzo fajna opcja VIVID, i służy ona do podkręcania koloru. Ustawia się tam tylko nasycenie, saturację i ostrość polecam 2,2,1 :)

Warto zajrzeć gdyż daje fany efekt :)
Avatar użytkownika
cinnamon
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-15, 21:49
psy: Fanta i trochę Chili ;)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez BoBer » 2010-09-16, 19:09

Na niekompetencje w sędziowaniu, nieznajomość budowy psa lub nieznajomość wzorca rasy,
którą dany sędzia ocenia, bym porażek poniesionych w ringu nie zwalał…, „takie bajki możecie
w buty sobie włożyć…”
Kariera sędziego zaczyna się wstąpienia do ZKwP, wychowania i wystawiania pierwszych swoich
psów, poprzez hodowlę, sukcesy hodowlane, wystawowe, lub inne związane z kynologią, działanie
na rzecz ZKwP, kursy hodowlane, asystenckie, sędziowskie, itp… Działania praktyczne na rzecz
oddziału np. koszenie trawy na terenie przeznaczonym na organizację wystawy…
Jeśli założymy, że 20 i więcej to kilkadziesiąt… Możemy uznać, że sędzia zanim stanie w ringu
do samodzielnego sędziowania, musi zdać egzamin asystencki i odbyć kilkadziesiąt asystentur,
zdać egzaminy sędziowskie teoretyczny i praktyczny, to raczej nie ma szans na to aby
sędzia (Sędzia Krajowy) nie był przygotowany do oceniania psów.
Następnie jeśli taki ktoś będzie sędziował w kilkudziesięciu wystawach (jako Sędzia Krajowy),
a jego praca zostanie doceniona przez Kolegium Sędziów (głosowanie), to taki ktoś staje się
Sędzią Międzynarodowym. Jeśli taki sędzia ma chęci rozszerzyć swoje kwalifikacje o inne rasy,
to odbywa asystentury w tych rasach (czyli może to być następnych kilkadziesiąt wyjść w ring
jako asystent), a po zapoznaniu się z rasami zdaje odpowiednie egzaminy, itd…
To jest bardzo prosta i łatwa do osiągnięcia kariera…, chętnych zapraszam…, będziecie mieli
o czym pisać na forum…
Na wystawie w Warszawie ja nikogo nie uczyłem!!! To ja się uczyłem!!!
Byłem pytany jak postrzegam i co myślę np. na temat takiego, a nie innego poruszania się psa…
o podanie jakiegoś uzasadnienia. Po czym moje wywody były korygowane bądź uznawane
za właściwe…, zapewniam Was prościzna…
Oczywiście co bardziej wybitni… mogą zasłaniać usta notatnikiem i bełkocząc podpowiadać oceny
sędziemu…, naprawdę to proste…, łatwiejsze jest tylko obgadanie kogoś na boku…

Majszczur masz bardzo złych suflerów, którzy wykorzystują twoją niewiedzę i niedoświadczenie…,
niebawem wyprowadzą Ciebie na manowce…
Potem poznasz smak przyjaźni deklarowanej przez koleżanki, poczekaj aż Twoja sunia wypadnie
w ocenie lepiej niż ich psy na wystawie…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez Majszczur » 2010-09-16, 21:47

Uuuch... :shock:
na pierwszy ogień poszła Zuzanda, a teraz kolej na mnie? Jakiż zaszczyt :lol: zważywszy, że jestem pionkiem w tej grze ;-) ... lecimy od końca alfabetu czy na chybił-trafił ?

Jednakże wywołana do tablicy posłusznie stawiam się na posterunku :-D

Szanowny BoBerze... to moje autorskie uwagi, nie mam suflerów z prostej przyczyny:
- po pierwsze mało znam "ten światek" gdyż wracam na ring po dobrych kilku latach;
- po drugie nie karmię się sukcesami psów, mam jeszcze inne zainteresowania - tym samym brak sukcesów nie spowoduje, że przejdę w stan uśpienia lub przestanę istnieć w branży, jak to się ma w przypadku hodowcy ;-) .

Nie zamierzam wdawać się w głębszą polemikę, bo zasypiesz mnie, jak to masz w zwyczaju (patrząc po lekturze postów) tysiącem dygresji nie na temat, ale nie trzeba zbytnio siedzieć w branży żeby zauważyć, że coś z ocenianiem było nie tak - skoro porównanie suk w ruchu, które w niedzielę uplasowało nas na trzeciej lokacie (i to w silniejszej stawce) w sobotę bezpardonowo nas wuoutowało :-/ Ok, nie ma sprawy widocznie to nie nasz czas, a może suka koślawa. ALE. Prowadzisz specyficzną mocną, masywną linię i rozumiem, że moja smukła wysoka suka (szczenię) nie załapała się w widełki akceptacji, ok również nie ma sprawy, tylko sugerowanie, że moja suka na ringu kuleje... :roll: Bzdura. Suka nie kulała :!: Po wystawie skonsultowałam to z wetem. Ogólnie sobotnia ocena nie była dla mojej psicy krzywdząca, jednak spektakl odegrany na ringu wymagał dopracowania. I żeby było jasne - nie wątpię, że droga do funkcji sędziego jest długa i mozolna, ale ja również odniosłam wrażenie, że w kartach ocen mam Twoje opinie (z całym szacunkiem do sędziny).
Zanim zarejestrowałam się na forum czytałam sporo i powiem (ku zdziwieniu wielu zapewne), że podzielam gro Twoich kontrowersyjnych opinii, ale dzisiejsza Twoja wobec mnie uwaga utwierdziła mnie w przekonaniu, że coś jest na rzeczy i chcesz się po prostu wybielić, w przeciwnym przypadku zbagatelizowałbyś mało znaczące zdanie osoby "bez wiedzy i doświadczenia" :->
Po lekturze postów wątku o wystawianiu suk sterylizowanych wiem, że nie jesteś zwolennikiem polityki brania udziału w wystawach bez zorientowania na sukces, dlatego nie zrozumiesz, że akurat w kwestii wystawowej nie jestem dobrym materiałem do wyprowadzania na manowce, ponieważ dla mnie to zabawa bez zobowiązań, ale nawet bawić się też trzeba umieć honorowo.

Mocno wymachujesz pojęciem przyjaźni (czyżbyś stracił przyjaciela przez ring?)
Sugerujesz, że się sparzę na "przyjaźniach"... BoBer rozumując w ten sposób musiałabym nie posyłać córki do szkoły w obawie, żeby za ładniejszy piórnik jej nie wyautowano ;-) Zlituj się :roll: Naprawdę sądzisz, że istotne są "przyjaźnie" które mogą rozsypać się przez lepszą ocenę cudzego psa ... no normalnie przedszkole...
Prawdziwych przyjaciół mam dwoje, nie wystawiają psów, reszta to znajomi, tak więc nieszczęście zdrady mnie nie dopadnie. A MOJA sucz... moja sucz jest JEDYNA w swoim rodzaju, bo jest MOJA, niezależnie od opinii Sędziego, Asystenta, Gospodarza Ringu, Sekretarki czy "konkurenta" ;-) , czego Ktoś zfokusowany na sukces hodowlany (i chwała mu za to) nie zrozumie nigdy.
Idźmy każdy swoją drogą, dobrze? I róbmy najlepiej jak potrafimy to za co się bierzemy!
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez BoBer » 2010-09-16, 23:55

Majszczur ja byłem zajęty pracą w ringu więc fotek nie robiłem…,
ale możesz obejrzeć album kabi…,
a tam zobaczysz jak kłamiesz :lol: sprawdź fotkę:

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Czy to nie Ty, Zuzanda, Kabi i Kreska z prawej strony foty…?
Czy to nie Wy mnie teraz tak atakujecie…? :lol:

Sugerujesz, że sędzina dzięki mi dała twojej kulejącej suce ocenę...

Jeśli ja tak mówiłem do sędziny, a sędzina to dyktowała sekretarzowi...,
to masz to potwierdzone wpisem…

Proponuję wyskanować oceny z wystaw weekendowych i wstawić je na forum.
Jakaś niedorzeczność musiała się wkraść!!!

A może koniecznie musiałaś stanąć na lokacie…?

Póki co, masz rację, nie ma o czym z Tobą rozmawiać...

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez nika » 2010-09-17, 08:29

Dużo osób mówi mi, że wystawy to przecudowna zabawa. Ale jak czytam, to niekoniecznie :mrgreen:
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: WARSZAWA - krajowa - 11.09.2010r.

Postprzez kreska » 2010-09-17, 08:33

Panie Bober,
Proponuje udac sie na poczatek do okulisty po dobre okulary bo masz problem z uchwyceniem perspektywy :-D nie wiem czy zauwazyles ale ja wlasnie odchodze od ringu i odwracam sie raczej w Waszym kierunku...pamietasz ta osobe , ktora grzecznie zapytala o "francuza" ?to bylam ja i chcialam sie czegos nauczyc od bardziej doswiadczonych :roll: zrozumiec jakie walory ma ta sunia w porownaniu do reszty stawki.W odpowiedzi uslyszalam ze to jest subiektywna ocena i swoje uwagi moge zglosic po wystawie. Problem w tym ze ja nie podwazam decyzji sedziego, regulamin jest jaki jest :roll:
Ja Cie nie atakuje, poprostu uwazam ze dla czystosci atmosfery nie powinno byc takiej sytuacji jak miala miejsce na sobotniej wystawie. Byc moze wielu osobom w niej uczestniczacym rzucilo sie na oczy i na uszy bo widzieli i slyszeli z innej perspektywy niz Ty. Pani sedzina byla bardzo mila i napewno bardzo doswiadczona ale z mojej perspektywy widzienia zabraklo jej doswiadczenia w ocenie bernenczykow. To ze masz fajne psy nie zawsze musi byc powodem do ataku, niestety czesto tak sie zdarza ze jakim jestes tak oceniasz innych. Nie mierz swoja miara mnie :!: Tak sie zlozylo ze akurat z Kabi spotykam sie na wystawach przy okazji wystawiania suczek najpierw Afery i Laty teraz Chili i Fibi, za kazdym razem jej suczki sa lepsze i co...powinanm ja chyba opluc :roll: na dodatek ona nawet nie komentowala a i tak sie jej "dostalo" :roll:
Jakies 3 lata temu na miedzynarodowej w Warszawie, sedziemu asystowala p.Deik (chyba z racji tlumaczenia) i nie wiem z jakiego powodu czy podejscia tej Pani czy sedziego ocena odbywala sie w zupelnie odmiennej atmosferze a uklad byl podobny :roll: pozostawiam do przemyslenia te kwestie bo obiektywna ocene wystawia otoczenie (za pominieciem "zyczliwych" ;-) ) a samemu zawsze trudniej sie ocenic. Z mojej strony to koniec wyjasnien na forum w tym temacie w razie watpliwosci moge "rozwinac sie" w realu.

pozdrowienia sasiedzie ;-)

Swoja droga zazdroszcze Ci wolnego czasu , ktory mozesz poswiecic na analizowanie zdjec :roll:
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości