Heban już znalazł dom!

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Heban już znalazł dom!

Postprzez Wydra » 2011-08-06, 19:31

Heban to pies naszej forumki "Leszczyny" która szuka dla niego odpowiedniego i odpowiedzialnego domu.
Leszczyna napisała:
PIĘKNY BERNEŃSKI PIES PASTERSKI 19 MIESIĘCY. .PIES POSIADA RODOWÓD, TYTUŁ MŁODZIEŻOWEGO CHAMPIONA POLSKI. PO BARDZO UTYTUŁOWANYCH RODZICACH. ZDROWY, KOMPLET PRZEŚWIETLEŃ W KIERUNKU DYSPLAZJI, KOMPLET SZCZEPIEŃ WAŻNYCH DO 06.2012R. UKOŃCZYŁ SZKOLENIE PT, NAUCZONY CZYSTOŚCI, ŁAGODNY W STOSUNKU DO LUDZI. ZADBANY. MIESZKA W HODOWLI. KASTRAT.

Kasiu! bardzo proszę o więcej informacji na temat Hebana i może wstawisz jakieś fotki przystojniaka :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez zuzalon » 2011-08-07, 19:20

Ojej, a tak niesmialo zapytam - dlazego szuka nowego domku?
zuzalon
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-14, 17:11

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Elmo » 2011-08-07, 19:52

zuzalon napisał(a):Ojej, a tak niesmialo zapytam - dlazego szuka nowego domku?

Tu masz więcej- :arrow: viewtopic.php?f=39&t=8389
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez saba&mlis » 2011-08-07, 20:24

Leszczyna napisał(a):Do ludzi dorosłych podchodzi z dystansem, dzieci bardzo lubi ale może być duży problem z tolerancją obcych psów, suk i szczeniąt :( W tej materii jest nieprzewidywalny. Atakuje ,,na zapas,, najlepszą obroną dla niego jest atak. Atakuje zanim ktoś cokolwiek zdąży mu zrobić, a jak trafi na godnego siebie przeciwnika to ucieka. Agresja ze strachu.

Tak opisala Leszczynka Hebana w watku viewtopic.php?f=39&t=8389&start=80#p310647
moze nie sa to zachecajace wiadomosci, ale mysle ze wazne dla przyszlych wlascicieli.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-08, 17:09

saba&mlis napisał(a):
Leszczyna napisał(a):Do ludzi dorosłych podchodzi z dystansem, dzieci bardzo lubi ale może być duży problem z tolerancją obcych psów, suk i szczeniąt :( W tej materii jest nieprzewidywalny. Atakuje ,,na zapas,, najlepszą obroną dla niego jest atak. Atakuje zanim ktoś cokolwiek zdąży mu zrobić, a jak trafi na godnego siebie przeciwnika to ucieka. Agresja ze strachu.

Tak opisala Leszczynka Hebana w watku viewtopic.php?f=39&t=8389&start=80#p310647
moze nie sa to zachecajace wiadomosci, ale mysle ze wazne dla przyszlych wlascicieli.

Myślę że przyszły właściciel powinien to wiedzieć. Może to tak strasznie brzmi...ogólnie jest straszkiem, zwierzęta atakuje ze strachu.
Tu jest dużo zdjęć ;) Net mi ciężko chodzi...
http://www.hpsl.pl/
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez saba&mlis » 2011-08-08, 19:39

Moze warto szukac domu gdzie Heban bylby jedynym psem, gdzie wlasciciel poswiecilby mu duzo czasu, troche podszlifowal jego charakter, a zdrugiej strony zeby psiak czul sie bezpiecznie i byl takim oczkiem w glowie swojego pana czy pani.
Trzymam kciuki za dobry domek dla Hebana, napewno bedzie dobrze :-D
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Wydra » 2011-08-08, 23:23

Kaśka! "Leszczyna" z tego co wiem ma jeden potencjalny dom dla Hebana.Kasiu może napisz nam coś o tym domu i może warto zrobić tam wizytę przed adopcyjną.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-10, 07:10

Tak. Są chętni ludzie żeby go zabrać. W Knurowie małżeństwo z dwojgiem dzieci, a ściślej rzecz biorąc to jest mój brat z żoną. Oni zawsze byli nim zachwyceni i przez przypadek przy rozmowie wyszło że oni by strasznie takiego psa chcieli tylko nie mają na tyle funduszy żeby sobie takiego psa sprawić. Oboje pracują. Mają ogródek, miałaby tam dobrze. Potem skontaktowałam się z Wydrą w tej sprawie. Nadmieniłam im żeby zarejestrowali się na Szwajcarach. Nie wiem czy to dobrze czy źle że to mój brat bo nigdy nie wiem jakiej reakcji można się spodziewać ze strony forum. Jeżeli będą mogli go do siebie zabrać to miałby fajny domek i przede wszystkim dzieci bo on właśnie dzieci lubi najbardziej.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez allam » 2011-08-10, 19:49

Kasiu, ilu masz braci :?: I po ile mają dzieci :?:
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-11, 09:07

allam napisał(a):Kasiu, ilu masz braci :?: I po ile mają dzieci :?:

Dwóch. Jeden wieczny kawaler poza granicami kraju, no i drugi starszy z dziećmi. A dlaczego pytasz?
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez allam » 2011-08-11, 09:30

Leszczyna napisał(a):
Majszczur napisał(a):Dlatego ja mimo oburzenia tak wielkiego że aż mnie trzęsię nie obarczam winą trzylatka tylko rodziców i zdegenerowanego starszego brata.


Magda masz całkowitą rację...
Przyznam się że aż mi wstyd :oops: że mój bratanek z bratanicą mając psa postępowali podobnie - nie wiedziałam o tym i pewnego razu byłam w odwiedzinach i moje oczy o zgrozo zobaczyły scenę... :evil: Wyciągnęłam ich za uszy z pokoju do rodziców....W efekcie końcowym wyszło że jestem ja nienormalna :evil:
I dlatego napisałam że przykład idzie z góry.


Czyli rozumiem, że to w oczach TEGO brata i bratowej byłaś "nienormalna", więc ja bym takim ludziom (z takimi poglądami) nie powierzyła psa.
Ponadto wydaje mi się, że pozostawienie psa "w rodzinie" byłoby ... nie do końca zgodne z etyką (w mojej ocenie forum powinno znaleźć mu dom).
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Anna Rozalska » 2011-08-11, 15:09

Ja też tak uważam, powinien trafić do innego domu, sama mówiłaś, że brata nie byłoby stać na kupienie psa z rodowodem a jak wiesz nasze berny wymagają dobrej opieki.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-11, 18:06

OK to w porządku. Coś mi się zdaje że psychicznie mogę nie wytrzymać i będę musiała się wyprowadzić z domu razem z tą piątką :cry:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Wydra » 2011-08-14, 23:28

Posty nie dotyczące tematu przeniesione zostały :arrow: viewtopic.php?f=39&t=8389&start=140
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez allam » 2011-08-28, 14:33

Czy są jacyś zainteresowani C'Hebanem, czy forum szuka mu domu :?:
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-28, 22:19

Ja znalazlam...cos mnie wybija...będę dalej próbować - jak nie wyjdzie to przeslę zdjęcia Romce i wstawi
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Leszczyna » 2011-08-28, 22:38

Jak leczyłam Pasję to do kliniki veterynaryjnej dałam ogłoszenie że mam pieska do adopcji. Zgłosił się Pan z Panią z Dembieńska wioska obok mojej że z chęcią wezmą go do siebie - ich pies odszedł... mają ogromny piękny ogród - byłam , widziałam, wypytałam...mam dwa zdjęcia tylko bo bateria w aparacie padła. Może żeby nie było nieporozumień ktoś zgodzi się jeszcze na wizytę przed adopcyjną celem weryfikacji mojej oceny.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez saba&mlis » 2011-08-29, 11:15

Leszczyna napisał(a):.... Może żeby nie było nieporozumień ktoś zgodzi się jeszcze na wizytę przed adopcyjną celem weryfikacji mojej oceny.

Uwazam ze to dobry pomysl, mysle ze Leszczynka chce jak najlepiej, ale jest w trudnej sytuacji zyciowej, pewnie niezle rozchwiana emocjonalnie, warto wiec pomoc i na spokojnie sprawdzic domek dla psiaka.
Trzymam kciuki za Hebana
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez Bijou » 2011-08-29, 11:42

też uważam że to dobry pomysł mogę pojechać i zobaczyć po za tym jest to całkiem bliziutko mnie także nie ma problemu... :]
Avatar użytkownika
Bijou
 
Posty: 1094
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-24, 16:57
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szukamy domu dla Hebana!

Postprzez allam » 2011-08-29, 11:49

Bijou napisał(a):też uważam że to dobry pomysł mogę pojechać i zobaczyć po za tym jest to całkiem bliziutko mnie także nie ma problemu... :]

Mnie się pomysł podoba, co na to koordynator :?:
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość