KODA-niespełna roczna sunia BPP

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Wydra » 2011-07-14, 18:52

marek1957 napisał(a):dzięki bardzo czekałem - pozdrawiam

Namawiam AnięRe aby wizyta była jak najszybciej.Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to będzie chyba wtorek.
Jak wszystko pomyślnie przebiegnie i naczelna adapterka przypieczętuje adopcję to będziesz mógł w sobotę lub niedzielę pojechać po dziewczynkę.Co Ty na to :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-14, 19:04

Bardzo się cieszę, myślę że pośpiech jest wskazany dla dobra obu stron .
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-14, 21:45

marek1957 napisał(a):Bardzo się cieszę, myślę że pośpiech jest wskazany dla dobra obu stron .


Pewnie jest trochę racji w tym co piszesz, chociaż też wiemy, że co nagle to po diable.
Poczekamy na poniedziałek, na rtg i zobaczymy jak to się ułoży. Trochę dzisiaj młodą przemyłam, jest świeżutka i pachnąca. No i puszysta. Bardziej puszysta niż wcześniej.
Powtórzę się, ale mała jest uroczą przylepą <pies> Świetnie wyczuła moment, kiedy moje budrysy poszły na długi spacer z Panem, a ona (oszczędzamy łapkę) została ze mną w domu. Psy za drzwi, a sunia koło mnie, a właściwie na mnie <haha> Wylizała mnie soczyście. Nie było siły, aby ją sprowadzić z otomany na podłogę. Wcisnęła się we mnie i każda cząstka jej ciała aż po końce sierści mówiły "miziaj, kochaj, głaszcz, pieść". Wygłaskałam, wytarmosiłam za uszyska, poklepałam po czarnym/brązowym tyłku, a ogon chodził jak w helikopterze <juhu> Jest cudowna. Niestety, za ten moment czułości zapłaciłam, bo wpadła Sońka i tak strasznie na mnie, a właściwie na nas nakrzyczała <załamka> i cóż ja mogę??? <bezrady2> W oczach miała taką pretensję, że ... echhhhh ... nie mogłam jej długo przywołać do siebie, a co mówić pogłaskać. Dopiero pomógł smaczek, jakoś się udobruchała. Ochhh... ta moja wiedźma ;>

A teraz zgodna z wątkiem mała etiudka.


Jeśli już, to proponuję sobotę, bo na niedzielę jestem proszona na chrzciny <prosi>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez saba&mlis » 2011-07-14, 22:34

Piekna jest a jeszcze ta oprawa muzyczna.. <buja_w_oblokach>
Ewuniu usciski ogromne dla Ciebie i mizianki dla wszystkich psiakow <pies>

Mam nadzieje ze Koda trafi do Krystyny i Marka, mieszkaja niedaleko mnie, wiec moze dadza sie namowic na wspolne spacerki po lesie :-D
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Justynka » 2011-07-14, 23:06

Wspaniała sunia. Przyszli właściciele będą mieli superpsiaka, z pewnością przyniesie bardzo dużo radości komuś ;-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-15, 08:10

saba&mlis napisał(a):Mam nadzieje ze Koda trafi do Krystyny i Marka, mieszkaja niedaleko mnie, wiec moze dadza sie namowic na wspolne spacerki po lesie :-D


Być może, być może <rotfl> A tych wspólnych spacerków już Wam zazdroszczę <tak>

Kiedy ta pogoda wreszcie się jakoś unormuje. Można hopla dostać od tej duchoty. Już burza na horyzoncie i ... pada gdzie indziej. Psy gorzej to odczuwają niż ja, bo przecież nie potrafia sobie tego wytłumaczyć. Kręcą się jak już nie powiem co, same nie wiedzą czego chcą. Na spacerze snuja sie noga za nogą, na podwórku leżą jak skóry z niedźwiedzia, a w domu dostają głupawki, bo tu dopiero jest chłodniej :P Przewalają się więc, drażnią zabawkami, szczekają, warczą.... a to nie są małe psy przecież. Jak wyganiam na dwór, to znowu się kładą ;>
Koda dzisiejszą noc znowu przesaaa..pa..ła. Męczyła sie psina w tej duchocie. Na pewno byłoby jej lepiej spac na dworze, ale jest tak ładna, że się o nią boję. A jak komuś się spodoba i mi ją wykradnie? <głupek>
Nie wiem dlaczego, ale moje psy dzisiejszą noc przespały w innym pokoju. W sypialni ze mną była tylko Koda. Gdy rano składałam psie posłanie zobaczyłam, że jest w dwóch miejscach mokre :-? czyżby zaznaczyła sobie swoje miejsce :shock: ale z kolei który pies moczy miejsce, w którym śpi?! <stres> Nie rozumiem <mysli>
Kodunia jest pojętnym psiakiem. Nie trzeba już wyciagać ręki mówiąc "wyjdź". Wystarczy samo słowo i spokojnie wychodzi kładąc się w progu. Zaczyna pomału reagować na komendę "siad". Przychodzi dosłownie na każde zawołanie i to w podskokach, zawsze szeroko uśmiechnięta. Przy każdej sposobności przechodząc koło mnie daje mi całuska, gdziekolwiek popadnie <pies>
cdn.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez kerovynn » 2011-07-15, 09:38

basso_077 napisał(a):A jak komuś się spodoba i mi ją wykradnie? <głupek>

Witaj w klubie :lol: :lol: :lol:
Moje śpią w domu z tego samego powodu, choć Robin od jakiegoś czasu usiłuje cichcem wymknąć się na spanie do ogrodu. Bezskutecznie ;>
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Agama » 2011-07-15, 11:09

Pięknieje Laska :]
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-16, 09:30

No i mamy sobotę. To już piąty dzień znamy się z Kodą. Psy zaczynają się razem bawić.

Najpierw był berek <juhu>
Obrazek

Później podchody <cwaniak>
Obrazek

Po takich gonitwach trzeba odpocząć. Najlepiej pod forsycją <okok>
Obrazek

<buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach> <buja_w_oblokach>

Koda jednak podsikuje w nocy. Wypuszczam psy wieczorem, a nawet wychodzę z nimi, żeby mieć pewność czy się załatwiła ok. godz. 22. Już ok.2 w nocy budzi się i zaczyna ziać, więc biorę psy na dwór. Jednak sunia zamiast się załatwić rozkłada się na trawie gotowa tam spędzić resztę nocy. Rano oglądam całe mieszkanie i wszędzie jest czysto oprócz jej posłania (jak pisałam we wcześniejszym poście Koda już śpi sama ze mną w sypialni, moje bliźniaki wyprowadziły się ode mnie, a raczej od niej).
Zastanawia mnie, dlaczego Koda moczy posłanie, na którym śpi???? Zwykle psy odchodzą w inne miejsce <bezrady2> Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie i coś podpowie? Przecież jeśli nawet spała wcześniej na dworze, to chyba nie załatwiała swoich potrzeb fizjologicznych tam gdzie spała. :-? Kwestia innych psów w domu i zaznaczanie swojego terenu? :boszz:
Myślę, że ta przypadłość jest do opanowania, należy tylko znaleźć przyczynę i wymyślić na to sposób.
Zresztą przy całej piękności i ogólnie bardzo dobrym zachowaniu Kody, jest to drobiazg. Trochę męczący, ale jednak drobiazg <luzik>
----------------
Wyczytałam w necie, że w takim przypadku zasikiwane posłanko out! Śpimy od tej pory na "gołym" dywaniku i ... zobaczymy jutro co dalej <buzki>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-16, 10:10

czy robiłaś badanie moczu ? moze to być lekki stan zapalny dróg moczowych. Jak w ciągu dnia czy często oddaje mocz ? wydaje mi sie ,że moczenie własnego legowiska może mieć związek z nietrzymaniem moczu.Moje dziewczyny do tej pory trzymane w kojcach tylko 1 raz sikneły w domku gdzie nocują ale podejrzewam ,że to Inka w pierwszą noc po sterylce /bardzo dużo piła wiec nic dziwnego/.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-16, 10:23

Badania moczu nie robiłam, ale sunia zdecydowanie nie załatwia się często. Na początku, przez pierwsze dwa/trzy dni bardzo dużo piła. Obserwowałam wnikliwie i podejrzewam, że było to raczej spowodowane stresem. Teraz pije normalnie. Myślę (może błędnie), że gdyby to miało związek z jakąś chorobą, to Koda nie utrzymałaby moczu i posikiwała "tam gdzie stoi". Nie było takiej sytuacji. Przez ostatnie deszczowe dni większość czasu spędzała w domu i na pewno dałoby się to zauważyć. Oczywiście zrobienie badań moczu nie stanowi problemu i może nawet powinno się je wykonać. Tylko powiedzcie, jak ten mocz złapać w pojemniczek <hahaha>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Barbel » 2011-07-16, 10:34

Eeeee- nie łapie się - mocz u psa pobiera sie przez nakłucie powłok, bezpośrednio z pęcherza. ( Przynajmniej cywilizowane lecznice tak robią).
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Julian » 2011-07-16, 12:18

Ktoś tu kiedyś fajnie napisał!
Łapie się łyżką dużą do zupy! ;>
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-16, 13:13

Witam - myślę że to stres ,ludzie w stresie gorzej się zachowują . Dużo miłości i poczucie stabilizacji czyni cuda .
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-16, 13:34

Julian napisał(a):Ktoś tu kiedyś fajnie napisał!
Łapie się łyżką dużą do zupy! ;>


No tak, poużywajcie sobie, poużywajcie <stres> ;) Ja też chętnie się pośmieję <rotfl> a później pójdę do piesów <pies> <pies> <pies>. Wszystkich trzech. Muszę się nacieszyć ich widokiem i napstrykać duuuużo fotek, bo któregoś pięknego dnia zjawi się Ktoś po Kodę, Ktoś kto da je masę miłości i poczucie stabilizacji i tyle ją będę widziała <bezrady2>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Busola » 2011-07-16, 14:27

basso_077 napisał(a):
Julian napisał(a):Łapie się łyżką dużą do zupy! ;>


No tak, poużywajcie sobie, poużywajcie <stres> ;)

słowo!
chochelką najlepiej ;-) tylko poc\zekaj aż zacznie siurać i dopiero chochelkę podstawiaj :->

oczywiście chochelki nie radzę już używać do zupy :bugi:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-16, 16:09

Gdyby kogoś interesowała sprawa wybarwienia sierści niech zajrzy na tę stronkę. Myślę, że jest warta zapamiętania:
http://www.inus.pl/zywienie_psa/2.htm

To wtrącenie, to oczywiście w związku z brązowym odcieniem sierści Kody :))
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-17, 08:06

Pozdrowienia w niedzielny słoneczny poranek,jak minęła noc berneńskiej rodziny .
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-17, 09:34

Oh, jak miło <tak> berneńska rodzinka dziękuje za pozdrowienia i również życzy spokojnej, miłej niedzieli <pies>
Noc minęła bardzo spokojnie i cicho. Po usunięciu posłanka z sypialni po nocy jest czysto i sucho :okok: Dziewczynka obudziła mnie dopiero o 6 rano, wypuściłam na dworek, pieski pobyły tam z godzinkę i wróciły do domu spać :okok:
Młoda czując na sobie spojrzenie Soni sama do miziania nie podchodzi, ale przywołana i choćby raz pogłaskana pakuje się cała na kolana <rotfl> Jest słodka. Chorą łapkę oszczędza. Widać, że ma ogromną ochotę pobiegać i w sumie to robi, ale na małych dystansach, po czym odpoczywa. Jutro rtg. <faja>
Codziennie jest czesana i ciągle obok niej ląduje ogromna ilość sierści. Albo mi się wydaje albo zmiana żywienia i systematyczne wyczesywanie powoduje zanikanie brązu. Jak stoi przy moich psach, to się jeszcze odróżnia, ale jak jest sama, to już tak bardziej czarna niż brązowa.
Nauczyła się u nas jeść jabłka, najlepiej prosto z drzewka. Jak zje swoje, to zaraz podkrada bliźniakom <okok> Młoda umie o siebie zadbać. Chce być zawsze pierwsza, a jak nie jest to tak cichaczem ... cichaczem ... między bliźniakami .... i już jest przy mnie, a najlepiej na kolanach <cwaniak>
Fajna dziewczynka. Nie rzuca się już na jedzenie, nie podkrada z innych misek, daje sobie w misce zamieszać :okok:
Ktoś, do kogo trafi będzie miał zadanie do wykonania - pokazać Kodzie, że jazda samochodem nie musi oznaczać czegoś stresującego, nieprzyjemnego, strasznego. Moja Sonia, podobnie jak teraz Koda, długo omijała samochód szerokim łukiem. A jak jeszcze otworzyłam drzwi, to już w ogóle szalała, szczekała, uciekała w najdalszy kąt ogrodu. Po kilku samochodowych wycieczkach, na których się wyszalała i wybiegała zaczęła sama wskakiwać z chęcią do autka.
cdn.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-17, 14:45

Obrazek
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości