KODA-niespełna roczna sunia BPP

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Agama » 2011-07-11, 22:48

Ale fajowa dziewczynka :))spokojnych nocy i dni :))dobrego życia MALEŃKA
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Wiola&Nero » 2011-07-11, 22:49

basso_077 napisał(a):Cofa się jednak, gdy zobaczy na horyzoncie zazdrośnicę-Sonię.
Czy my mamy na myśli tą samą sunię :-> Sonieczka to uosobienie szczęścia i delikatności <tak> No i cierpliwości <hahaha> (mam na myśli psie zaloty :mrgreen: )
Nie bój nic - mała wrośnie w stado, tym bardziej, że to prawie rówieśnica Sońki :okok:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Asia K.L. » 2011-07-11, 23:08

basso_077 napisał(a):
dorciaj napisał(a):Piękny masz teraz trójpaczek :mrgreen: :love:


Czy coś sugerujesz? <faja>


Czemu nie ;>
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Dagata » 2011-07-11, 23:28

marek1957 napisał(a):- witam sunia jest przepiękna byłbym szczęśliwy gdyby mogła trafić do naszego domu , chciałem zgłosić chęć adopcji tejże damy
Marek

<hura>Pierwszy kandydat. Powodzenia Kodusiu <pies>
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-11, 23:39

Zobaczycie jaką Koda zrobi furorę. Niech się tylko rozkręci i pokaże swoje wszystkie atuty, a ja razem z nią w robieniu fotek. Wtedy będzie trzeba robić selekcję Chętnych Do Adopcji tej Pięknej Damy.
A tymczasem zobaczymy co noc przyniesie (w razie "cóś" niektóre dywany pozwijałam). Jutro spróbujemy pójść na spacer. W miasto. Tam dopiero się dzieje - tam rower, tu samochód, a tam dziecko z lodem. Pójdziemy na smyczce, bo są z tym drobne problemy.
Teraz naprawdę juz mówię dobrej nocy i znikam. Trójpaczek już dawno śpi. Aż sapie <papa>
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Wydra » 2011-07-11, 23:43

Trzymam kciuki za jutrzejsze atrakcje ;)
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez KasiaT » 2011-07-11, 23:58

Cudna dziewczynka i dobrze,że trafiła tak szybko pod skrzydła kolejnej bernomaniaczki :okok:
A z Sonia i z Goraanem na pewno szybko stworzą zgrany 3-pak :mrgreen:-oj DT może stać się DS :mrgreen:
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez iwona_k1 » 2011-07-12, 00:48

Hmmm....braciszek Kody jest moim sąsiadem 8-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-12, 08:58

iwona_k1 napisał(a):Hmmm....braciszek Kody jest moim sąsiadem 8-)

I też jest tak pięknie brązowy? I tak samo jest radosny? I tak samo chodzi za człowiekiem krok w krok? :radocha:

I już po nocy. Przetupałyśmy i przesapałyśmy ją w większości, ale nie było źle. Koda w swoim poprzednim domu ciepłe noce spędzała na dworze, u mnie psy śpią w domu bez względu na aurę. Widocznie nie dość, że nowe miejsce, to jeszcze było jej duszno.
Koda jest posłuszna - tam gdzie pokazałam jej posłanie, tam się położyła. Co prawda w nocy wielokrotnie wstawała i tupała po mieszkaniu, ale wracała na swoje miejsce. Dopomina się pieszczot, do czego niekoniecznie dopuszcza Sonia, ale mała nie daje za wygraną i jak nie może z lewa, to próbuje z prawa <hahaha> Wczoraj na dobranoc dostałam od niej całusa.
Śniadanko zjedzone zostało dosłownie w kilka sekund. Najwyraźniej jednak nie boi się, że ktoś jej coś zje, a raczej spieszy, aby innym coś podkraść - trzeba pilnować. W nocy pokazała zapędy stróżowania - obszczekała wracającą z imprezy hałasującą młodzież. Wydaje mi się, że w ogóle nie lubi niejasnych sytuacji. Reaguje bardzo żywo szczekając, ale przy tym nie cofa się, tylko idzie śmiało do przodu. Nie boi się ulicznego hałasu, nawet głośnych ciężarówek - wcale nie robi to na niej wrażenia.
Tak na teraz trudno jest powiedzieć coś więcej na temat jej charakteru, bo z godziny na godzinę zmienia się jak kameleon. Szybko się adaptuje, dość łatwo nawiązuje kontakt z moimi psami. Jeśli wczoraj przykucała gdy do niej podbiegały, to dzisiaj sama podchodzi, zaczyna nawet podbierać zabawki nie zawsze zważając na ostrzegawcze pomrukiwanie Gorana. Zaczynają się razem bawić. Teraz, w tej chwili, widzę, że Koda próbuje podnieść swój status w stadzie - próbowała wejść na Sonię, później na Gorana. Oczywiście szybko została sprowadzona przez bliźniaki do parteru. Królik nie bardzo ją interesuje - podchodzi wtedy gdy Gutek czymś zachrobocze.
Stuprocentowa zmiana karmy nie wpłynęła na trawienie. Pięknie przyswaja joserę kids.
Na spacerek wybierzemy się jak tylko przestanie siąpić deszczyk.
Koda na razie nie pokazała mi jak szybko potrafi biegać, raczej siedzi lub leży. A jeżeli leży, to najczęściej "na taczkę" :lol: tzn. na brzuszku z wyciągniętymi na całą długość prostymi tylnymi łapkami. Czy psy mające zadatki na dysplazję chętnie by tak leżały?
Wczoraj w drodze powrotnej wstąpiłam z sunią do weta po fypryst i przy okazji ją zważyłam. Dzisiaj domowymi sposobami zmierzyłam. Przy wysokości w kłębie +/- 50 cm waży 26,700 kg.
A na teraz zbliżenie pięknego futerka Kody. No i ten cudny, gruby, wiewiórowaty ogon. Sami zobaczcie.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

cdn.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez dorciaj » 2011-07-12, 09:39

Fajna dziewczynka z niej :-D - Po tym co piszesz Ewa, myślę, że nie powinna sprawiać problemów.
Oj będzie miał ktoś z niej radochę :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez daria » 2011-07-12, 09:41

Jest śliczna,trzymam kciuki za fajny domek.
Czekam na więcej opisów,fajnie się czyta <okok>
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez katty » 2011-07-12, 15:56

Śliczna dziewczynka ,z pewnością znajdzie domek ,aż sama chętnie bym ją wzięła do siebie :-D
Avatar użytkownika
katty
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 21:32
Lokalizacja: Cz-wa
psy: Katty (BPP)

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez saba&mlis » 2011-07-12, 17:47

wiki1710 napisał(a):Ewuniu-do lepszego DT nie mogła trafić <tak> <okok>

Zgadzam sie w 100% :love:
Sliczna sunieczka, Ewa co tak malo zdjec! Zamiast miziac psiaki lepie zlap za aparat i pstrykaj :mrgreen:
Jesli chodzi o kolor futra to taki brazowy swiadczy o jakis niedoborach w organizmie (taki futro zdarza sie czesto u sun w ciazy i karmiacych, oraz u mlodych osobnikow w fazie rozwoju), dobra dieta i pies szybko wraca do normy.
O kulejaca lapka warto popytac bardziej doswiadczonych forumowiczow, sporo jest tu opisanych podobnych historii, wazne zeby wasz weterynarz nie zlekcewarzyl sprawy.
Tak na taczke (kreta) zawsze lezal moj Bono, myslalam ze to zwyczaj chlopakow, ale jak widzac i panienki tak lubia.
Oj chetnie bym sie do Lublina wybrala i taki trojpaczek pomiziala <pies>
Uwazaj bo jeszcze troche i Kordy nie oddasz i z trojpaczkiem zostaniesz <rotfl>
Duza buzka :love2:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-12, 18:30

Zapraszam do Lublina, a raczej do Świdnika <luzik>
Fotki? Więcej fotek? Proszę bardzo:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawda, że ma ładne futerko? Wyczesywałam je wczoraj i dzisiaj i ... zauważyłam, że od szyi do ogona brąz jest tylko na samych końcach sierści. Na łebku, na większości sierści brąz jest na całej długości. Bardzo możliwe, że to kwestia żywienia i jakichś braków, jak czytałam we wcześniejszym poście.
A to dodatek specjalny. Troszkę przekłamuje, bo g... chłopu nie zegarek <tak> zrobiłam konwersję filmu, ale jakoś obraz się wyciągnął w pionie <uoee> <boisie>
Na zdjęciach można zobaczyć Kodę w oryginalnych proporcjach, natomiast na filmie jej zachowanie.


I jeszcze jeden.


No i jeszcze jeden. Ten filmik nagrywany był wczoraj, czyli po kilku godzinach znajomości z moimi psami. Dzisiaj Koda już tak nie reaguje na takie ostrzejsze zabawy moim bliźniaków.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez marek1957 » 2011-07-12, 19:48

- Śliczne zdjęcia , pokazujące słuszność działania takich ludzi jak ty, jeszcze raz chciałem zgłosić chęć zaadoptowania tejże przepięknej dziewczyny !!!!!
marek1957
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-10, 13:08

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Justynka » 2011-07-12, 20:41

ahh.. Koda jest piękna, chyba się zakochałam <buja_w_oblokach> Widać ten wspaniały berneński charakter. Tylko wydaje się bardzo mała..szczególnie przy Goranie. A kolorek jest bardzo orginalny :-)
co do leżenia na żabę..mój pies ma zdiagnozowaną dysplazję (C) i od szczeniaka do dnia dzisiejszego to jego ulubiona pozycja. Słyszałam, że kiedyś uważano, że jeśli pies kładzie się w ten sposób na pewno nie ma dysplazji. Dziś wiadomo, że to nie prawda, bo wiele psów z dysplazją kładzie się na tzw. żabę :-)
Mam nadzieję, że sunia szybko znajdzie szczęśliwy domek a widząc, jaka to wspaniała sunia z pewnością tak się stanie :-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez basso_077 » 2011-07-12, 21:06

Kilka postów wcześniej pisałam, że dziewczynka mierzy ok. 50 cm wysokości i waży niecałe 27 kg. Rzeczywiście przy Goranie wygląda na malutką, bo on jest dość duży. Sunia jest "zbita", co jeszcze bardziej daje wrażenie niskości. Moja Sonia przy niej to wyciągnięty w górę szczypiorek.
Co do proporcji wzrost/waga, to powinni wypowiedzieć się ci, którzy mają doświadczenie. Ja przedstawiam tylko fakty.
Avatar użytkownika
basso_077
 
Posty: 217
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-20, 23:47
Lokalizacja: Świdnik
psy: w typie BPP - Sonia i Goran

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Mira » 2011-07-12, 21:09

Koda - cudowna sunia :love: na pewno błyskawicznie znajdzie domek <okok> .

Tymczas na medal :okok:
Avatar użytkownika
Mira
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:11
Lokalizacja: Lublin
psy: Miro Uśmiech Michała

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez nika » 2011-07-12, 21:11

Ewcia, a sunia jest mniejsza od Sońki?
Czy ona lekko nie kuleje? Takie odniosłam wrażenie, przeglądając filmiki.
Wydaje mi się, że odbarwienie sierści jest wynikiem nieodpowiedniego żywienia. Ale niedobory na pewno "wyjdą" w morfologii.
Trzymam kciuki <pies>
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: KODA-niespełna roczna sunia BPP do adopcji!

Postprzez Barbel » 2011-07-12, 21:20

Niektóre berny maja taki kolor - szczególnie latem. Swego czasu było takich sztuk mnóstwo po jednym popularnym repro.
Koda - powodzenia mała!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości