Inka i Bella 2 siostry BPP - każda w swoim domu!

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez MAC1 » 2011-07-01, 10:01

dorciaj napisał(a):Ewa :love2: - brawo i dobra robota. :-D

Co domków - to z domkiem od Asi (Tess) są trzy rodzinki zainteresowane :-D - więc na pewno dziewczynki znajdą swoich ludzików :mrgreen: Jedna z tych rodzin (z Suwałk) już dawno miała robioną wizytę przedadopcyjną :-D.
Pozostaje dwie rodzinki do odwiedzenia :-D .

Potwierdzam - czekamy z niecierpliwością na wizytę - zwłaszcza że już widzimy na forum zdjęcia tych ślicznot :))
MAC1
MAC1
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 12:29
psy: Berneński

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-01, 10:07

Witam Was z Inawzją i Bellą. Noc spokojna niestety (wybaczcie <bezrady2> ) ze względu na warunki jakimi ja dysponuje sunie noc spedziły same zamknie w domku na działce nic nie nabroiły i CZYSTO.Rano było szalone powitanie !!!!ogony mało nie odpadły .Inwazja jest bardzo dominujaca warknięciem odganiała Belle odemnie/ta skulona zaraz sie wycofuje/ to samo przy jedzeniu Bella je jak tylko podzchodzi Inwa to zaraz ucieka.Próbowałam jedna na czas jedzenia zamknąć to druga nie chce jeść .Ale to jest do opanowania.Szukając domków warto zwrócić uwagę na dominacyjny charakterek Inwazji !!!!
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez dorciaj » 2011-07-01, 10:20

Ewa a Inwazja dominująca jest tylko do psów czy i do ludzi wykazuje takie zapędy?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-01, 10:50

nie ona pcha się pierwsza do wszystkiego .....jedzenia ,miziania ,bużki bużki Moim zdaniem to wynika z zazdrości i wykorzystuje uległość Belli i to nie są "zęboczyny" jak długo są u mnie to 1 czy 2 razy leciutkie warknięcia. Wobec mnie już bez oporów wykonuje komendę siad i ogonem zamiata ziemię.Nie wobec ludzi i dzieci zero obaw ! jeszcze nie wiem jak wobec innych psów( uprzedzał,że nienawidzą np Yorka ) narazie nie testowałam na Beyu -najpierw muszę doprowadzić je do stanu "używalności" tzn wykąpać,odpchlić !!!!!! odrobaczyć wybacz ale nie chcę narażać mojego psa chyba to rozumiesz ?
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Aga-2 » 2011-07-01, 10:55

Przeczytałam o całej akcji jednym tchem. Świetna robota! I wygląda, że dziewczyny od razu trafią do domów docelowych :] Ewa - wielkie brawa <brawo>
Szkoda mi tylko chłopaka...
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Justynka » 2011-07-01, 11:08

Dopiero doczytałam. Ewo, wielkie brawa i szacunek za tą akcję <brawo>
Nóż się w kieszeni otwiera, jak widzi się psiaki za kratami w takich warunkach :sciana: Takiego człowieka to.. :[

Mam nadzieję, że dziewczyny szybko znajdą szczęśliwe domki. Sama marzę o drugim psiaku, towarzyszu/towarzyszce dla Pako, ale niestety nie ma warunków na kolejnego psa. Może za ładnych kilka lat..
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez dorciaj » 2011-07-01, 11:09

Ewa - jasne, że rozumiem :mrgreen: - tylko dopytuję :-D
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-01, 22:33

Dziewczyny już "bereńskie" nawet mimo deszczu miały ochotę na zabawe .Pycholki uśmiechnięte,ogony w ruchu.Gdyby mogły usiąść przy komputerze to NAPEWNO BY NAPISALY dziękujemy Wszystkim Forumkom za wspaniały prezent z okazji Dnia Psa bo bez WASZEJ pomocy jeszcze by tkwiły za kratami .
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez kerovynn » 2011-07-02, 06:43

ewazoltowska napisał(a):ona pcha się pierwsza do wszystkiego .....

wypisz wymaluj nasz Robin (ogar) tyle, ze Eśka się nie wycofuje a raczej - jako starsza - ustępuje szczonkowi :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-02, 15:47

Witamy dziewczyny odrobaczone i jednoczesnie odpchlone/Advocate/ Ogony chodzą.Zaliczyły pierwszy spacerek poza działkę.Bella straszny stres prawie cały czas brzuch na ziemi ale reagowała na moje gadanie /ale smaczki nie interesowały/ .Spotkałyśmy panią /zaprzyjażniona psiara/z małą sunią kontakt ok po powąchaniu ogonek w ruch bez warkotów ,odprowadziła nas pod działkę .Dziewczyny chyba już pilnują swojego terenu bo prze siatke -szkoda gadać.Inwazja z oporami podeszła do ogrodzenia za którym jest bardzo miły podchalan ,obwąchanie bez warczenia ale ogon podkulony,wycofana.Mam prośbę może ktoś mi podpowie jak z nimi postępować,żeby wyszły na prostą ? boję się błędów,które moga im zaszkodzić i utrudnić dalszą socjalizację. Proszę o rady.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Julian » 2011-07-02, 23:17

Trudno mi radzić,moje doświadczenie jest minimalne.
Osobiscie wyadoptowałam dopiero trzy psy.
Myślę,że zmiana miejsca to duży stres dla obu suń.
Pozwoliłabym im przez tydzień na spokojne poznanie nowego otoczenia ,bez presji.
Spacerki ,jedzonko,spokojne spanko ,nie przymuszałabym do natarczywego kontaktu w zależnosci od charakteru suni.
Powoli ,spokojnie ,bez nerwowych ruchów,może na smaczka,może na głaskanko ,dałabym im się wyciszyć.
Obserwowałabym ,jak sie zachowują,na co reagują i czy nie potrzebują opieki weterynaryjnej.
Ma tam Pani teraz spiętrzenie! ;>
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Agama » 2011-07-02, 23:57

<hura> <hura> <hura> Dopiero doczytałam -Super Ewa <buzki>
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Wydra » 2011-07-03, 12:35

ewazoltowska napisał(a):.Mam prośbę może ktoś mi podpowie jak z nimi postępować,żeby wyszły na prostą ? boję się błędów,które moga im zaszkodzić i utrudnić dalszą socjalizację. Proszę o rady.

Ewciu! jak tylko masz jakieś wątpliwości dotyczące postępowania z suniami, kontaktuj się z AniąRe lub AsiąK.L. Dziewczyny są do Twojej dyspozycji przez 24 godz. na dobę.W pozostałych tematach i problemach poza wychowawczymi to ja jestem do Twoich usług <tak> :-D .Wszystkie wydatki związane z utrzymaniem,badaniami i sterylką tak jak wcześniej uzgadniałyśmy, pokrywa Skarpeta.

W środę pierwsza z Pań udaje się do SPA które zafundował im "Duch Wrzosowisk" Panie Józefie ! serdecznie dziękujemy <tak> :love:
Natomiast w sobotę pierwsza sterylka.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez daria » 2011-07-03, 14:05

:okok: Wielkie dzięki dla p.Józefa <buzki>
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez Busola » 2011-07-03, 15:52

<brawo> :okok:
fju fju, to panienka będzie wyglądać iście dostojnie :-D
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez ewazoltowska » 2011-07-03, 16:36

...Dzisiaj co prawda przez siatkę ale poznały Beya tak jak sie spodziewałam Inwazja początkowo "gadała" ale chyba nie było obelg bo Bey się nie cofna i ogon w górze po chwili bużki bużki przez siatkę.Natomiast Bella wyraznie prowokowała do zabawy.Obserując dziewczynki coraz bardziej żałuję ,że nie mogę pozwolić sobie na dwupak bo bym Belli nie oddała !!!!Dzisiaj odwiedzila nas Kinia -Vanilka zostawie jej przyjemność zdania relacji jedno co mnie zaskoczło-zmartwiło jak już padło hasło ,że się zegnamy Bella schowała się do domku i trzesła się chyba ze strachu,ze ja znowu zabierają ?jednak nie bylo problemu z uspokojeniem i wesołe odprowadzily nas do wyjścia,bylo trochę problemow bo chciały iść z nami -uciekły z działki ale wesole stale obok nas nie próbowały iśc "w długą"nie powinno być problemu z ucieczkami.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Inwazja i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy

Postprzez zuzalon » 2011-07-03, 21:01

Echhh, pewnie wyrazy uznania juz Was Dobrzy Ludzie nie "ruszaja", ale ja naprawde jestem pelna podziwu dla Waszego dzialania oraz "klimatu" i zorganizowania.

Jesli tylko bede mogla pomoc z transportem, gdy dziewczynki znajda domy to walcie do mnie jak w dym :okok:
zuzalon
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-14, 17:11

Re: Inka i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy!

Postprzez Wydra » 2011-07-03, 22:33

Ewciu! Inwazja nie zasłużyła sobie na tak kontrowersyjne imię ;) i dlatego <prosi> wołaj ją Inka, chrzciny wyprawimy na Jaśkowej :radocha2: <hura>
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Inka i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy!

Postprzez daria » 2011-07-03, 22:36

Wydra napisał(a):Ewciu! Inwazja nie zasłużyła sobie na tak kontrowersyjne imię ;) i dlatego <prosi> wołaj ją Inka, chrzciny wyprawimy na Jaśkowej :radocha2: <hura>

A która wiedźma będzie matką chrzesną :cwaniak:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Inka i Bella 2 siostry w typie BPP potrzebują pomocy!

Postprzez Wydra » 2011-07-03, 22:45

"Małpa w czerwonym" bo to ona wymyśliła to imię <tak> ;)
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości