Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez kabi » 2010-10-25, 14:02

Dzisiaj na facebooku przez przypadek trafiłam na informacje o takim oto maluszku.

"Nemo to niezwykle pięknie umaszczony psiak w typie szwajcarskiego psa pasterskiego albo berneńczyka
Nemo to jeden z 4 szczeniaków uratowanych z Broku. Od soboty przebywa u mnie na tymczasie. Maluch ma ok 7 tygodni, na tyle został oceniony przez weterynarza. Został już odrobaczony i odpchlony. Szczeniak generalnie jest zdrowy, nie ma problemów z jedzeniem ani wypróżnianiem. Ma małą przepuklinkę, ale jak twierdzi weterynarz powinna wchłonąć się sama. Za tydzień zostanie zaszczepiony przeciwko nosówce i parwowirozie. Według pani weterynarz ma być psiakiem średniej wielkości; na razie waży 4,15kg, myślę że w ciągu kilku dni waga wzrośnie, gdyż to mały łakomczuch:) Wg weterynarza Nemo jest psiakiem w typie szwajcarskiego psa pasterskiego albo berneńczyka; po kształcie pyska i sierści wnioskuję że jednak tego pierwszego! Jest pięknie umaszczony :))) To kochany urwis, niezwykle energiczny i pojętny; początkowo trochę przestraszony nową sytuacją zaznaczył swój teren:) nie opuszczał praktycznie swojej poduchy, ale po ok 2 godzinach zaczął zwiedzać mieszkanie. Moja sunia traktuje go jak swoje własne dziecko, oddała mu wszystkie ulubione zabawki, pilnowała go całą noc, przybiegając za każdym razem gdy tylko maluch zapiszczał. Nemo uwielbia drapanie za uszkami, bardzo lubi noszenie na ręku, chociaż na ręce chce dopiero wtedy gdy jest zmęczony albo gdy stwierdza że nie jest w centrum zainteresowania; staram się go do tego nie przyzwyczajać, ale na razie nie mogę oprzeć się gdy tak ładnie mnie prosi:) Zdarza mu się jeszcze tęsknić za mamusią, wtedy siada i wyje smutno, na szczęście nie zdarza się to często no i są osoby które wtedy go przytulają. Pięknie robi żabę ;jak każdy maluch na razie jego główne zainteresowania to jedzenie, spanie i targanie zabawek:) Nemo czeka na odpowiedzialnych i kochających opiekunów. Mam nadzieję, że szybko znajdzie dom, w pełni na to zasługuje, a osoba która zdecyduje się adoptować malucha zyska cudownego kompana i wiernego przyjaciela. W sprawie adopcji proszę o kontakt: Ida- 600101446."


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Jest obecnie na DT u Agnieszki :

"został przywieziony wraz z matką i rodzeństwem z Broku -wątek na dogo

http://www.dogomania.pl/threads/194977- ... RAGICZNIE-

http://www.dogomania.pl/threads/194977- ... -POTRZEBNA,

ja dowiedziałam się o nim przez fb, gdzie udziela się wiele osób z dogo, zgłosiłam się żeby dać mu tymczasik bo doczytałąm że jest problem z domkami dla maluchów, a zawsze w normalnych warunkach ma większe szanse na dom :) w sobotę szczeniaki przyjechały do Warszawy, z tego co pamiętam zostali porzuceni na cmentarzu, dokarmiali ich dobrzy ludzie, ale szczegóły doczytaj na wątku na dogo:)

Tak jak pisałam, maluch jest zdrowy, ma apetyt, nie miał biegunki, nawet na odrobaczenie zareagował dobrze. Jedynym "problemem" jest przepuklina, ma na brzuszku wystający guziczek, pani weterynarz powiedziała że w tym wieku powinna się szybko wchłonąć, nie pamiętam jak to określiła, ale coś że otworek jest mały; mam mu rozmasowywać guziczek, albo się wchłonie do środka albo mały guziol zostanie, ale weterynarz twierdzi że raczej nie będzie konieczności usuwania chirurgicznie

Moje namiary: tel: 503708395, e-mail:aguniaaa1@wp.pl

osoby zainteresowane adopcją i tak potem trzeba kierować do Idy Borsow, która mi go powierzyła
numer do niej 600101446

w razie pytań służę pomocą :) mam nadzieję że dla Nemotika szybko znajdzie się domek

Pozdrawiam"
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara

Postprzez kabi » 2010-11-10, 15:07

Nemo nadal dorasta w DT...a czas nagli...może jednak ktoś popyta? Jest przesłodki...
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez Wydra » 2010-11-10, 15:58

Daria? zrobisz maluchowi ogłoszenia :?: a może ktoś na Allegro zrobi? ja niestety jestem za tępa :cry: :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-10, 16:08

MOGĘ MU JAKIEŚ OGŁOSZENIA ZROBIĆ, ALE JEGO MATKA W TYPIE BEAGLA JEST,
nie pisałabym ze szwajcarowaty, bo szwajcar a beagle to 2 różne żywioły. i można by kogoś nabić w butelkę. :-> ktoś mógłby sie szwajcarowatego charakterku spodziewać, a beaglowy
trochę inny.
aczkolwiek mały słodziak:D
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez kabi » 2010-11-10, 16:32

Mały ma ogłoszenia na FB,dogomanii itd, ale ciągle cisza. :(

Z nowości :
"Nemek rośnie jak na drożdżach, waży 6,40kg i chyba jest największy z całego rodzeństwa.
Wg weterynarza Nemo jest psiakiem w typie szwajcarskiego psa pasterskiego. Opis umaszczenia i kształtu pyska szwajcarów pokrywa się z wyglądem Nema (poza tym że Nemek ma trochę więcej białego).
To kochany urwis, niezwykle energiczny i pojętny; żywe srebro:))))
Ostatnio nauczył się wskakiwać na łóżko więc nie raz budząc się w nocy zastaję go na łóżku :))) Łóżko stało się jego najlepszym miejscem do spania, no chyba że jest mu gorąco, wtedy kładzie się pod stołem albo koło balkonu"

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-10, 17:06

spanie z brzuchem do góry na pewno ma szwajcarskie :lol:
cudny jest.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez J.&A. » 2010-11-22, 00:25

Dobry wieczór, czy wiadomo już co z Nemo? Czy znalazł już dom? Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
J.&A.
 
Posty: 215
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 21:21
psy: Entlebucher

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez Wydra » 2010-11-22, 00:29

Szczerze powiedziawszy temat mi uciekł :-( jutro zadzonię do DT i dowiem się jakie są losy malucha.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez J.&A. » 2010-11-22, 09:44

Dziękuję. Czekam. :-)
Avatar użytkownika
J.&A.
 
Posty: 215
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 21:21
psy: Entlebucher

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez kabi » 2010-11-22, 11:56

Mam kontakt z DT,niestety nadal domek nie zostal znaleziony.Chyba, ze o czyms nie wiem.
:(
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez J.&A. » 2010-11-22, 12:26

Dziękuję. W międzyczasie znajomi zdecydowali się, że jednak będzie to pies rasowy. Trzymam kciuki, żeby Nemo znalazł jak najszybciej dom, bo śliczny z niego szczeniak i na pewno będzie z niego super pies.
Avatar użytkownika
J.&A.
 
Posty: 215
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-07, 21:21
psy: Entlebucher

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez ani@ » 2010-12-13, 17:55

Nemo już w Nowym Domu. :-D
Avatar użytkownika
ani@
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-04, 20:54

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez nika » 2010-12-13, 17:56

:-P :-P
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Nemo-śliczny maluszek w typie szwajcara-SZUKA DOMU

Postprzez kabi » 2010-12-13, 18:18

A właśnie,nie dodałam informacji, że Nemo znalazł cudowny domek ;)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)


Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości