Berni wreszcie znalazł szczęśliwy dom

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Cefreud » 2008-06-17, 19:46

Elza-a może my Krakusy możemy jej jakoś pomóc? Może jest jakaś nadzieja?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez AT » 2008-06-17, 22:03

Przykro mi że Berni wraca :-( .
nie rozumiem co to znaczy że pies się zachowuje nieprzewidywalnie - każdy pies tak się zachowuje, na każdego trzeba mieć ten margines, Pani powinna wiedzieć, że jedyne co jest dla zwierząt przewidywalne to ich nieprzewidywalność :evil: Wiem, że trudno jest znaleźć dom dla takiego psiaka ale skoro się bierze psa to trzeba mieć dla niego choć odrobinę cierpliwości i dać mu szansę przystosowania się do nowej sytuacji.
Roma - szkoda, że nie każda Roma jest taka jak Ty :-(
wiem, że moja pisanina nic nie da ale się wkurzyłam maksymalnie i musiałam się wypisać :evil:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Busola » 2008-06-17, 22:21

Nie bardzo rozumiem takie postępowanie. skoro owa Roma wiedziała że pies może mieć problem na przejściu dla pieszych to po jaką #$%^&* w ogóle go chciała :?: :!: :evil:
A jakiś specjalista-szkoleniowiec?? Kurcze, szkoda psiuna. :-(
Skoro przy ulicy nie zachowuje sie ...nienagannie :roll: to pewnie ma jakiś uraz. A własciwie czego berni sie boi, co go przeraża, może zbyt dużo ludzi , hałas?? Może niezwyczajny w tłoku, może przez dwa lata w boksie zapomniał co to prawdziwy świat??
Może wystarczy troche cierpliwości?? Nie od razu Rzym zbudowano :roll:

Hmm, najlepiej gdyby jakiś mały przytulny domek z ogródkiem... z dala od zgiełku ulicy... :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Cefreud » 2008-06-18, 08:57

Elza-może jakaś pomoc w opanowaniu lęków? Mamy w Krakowie dobrego behaviorystę, może złożymy sie na forum i zapłacimy za poradę? Pogadaj z tamtą Panią.Może my z Madzią od Toyki coś doradzimy?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Tess » 2008-06-18, 08:59

Jesteście wspaniałe, dziewczyny! Może Berni dostanie dzieki Wam swoją szansę!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Busola » 2008-06-18, 12:03

ja sie dokładam, tylko komu i na jakie konto.
tylko znajdźcie dziewczynki tego speca. :lol:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Busola » 2008-06-18, 12:37

Elza, dostałaś już jakieś info od tej pani na temat zachowania berniego? Co jest na rzeczy?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Cefreud » 2008-06-18, 21:19

Kłosiński z fundacji AmiChen.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Wydra » 2008-06-18, 23:51

Elza w dwa dni nie można powiedzieć że pies zachowuje się nieprzewidywalnie,na to trzeba trochę czasu i niestety cierpliwości.To nie jes tamagodżi gdzie wszystko jest przewidywalne,ta osoba nie zasługuje na obronę :evil:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez ElzaMilicz » 2008-06-19, 00:19

Nie znam Was, ale kocham, za te wszystkie posty w obronie Berniego.

Berni jest dokładnie taki jak go opisałam.
To słodziak, który nie cierpi rowerzystów, motocyklistów bardziej. To jego jedyna wada.
Przy przejściu dla pieszych, w tłumie ludzi szarpnął się w bok. Dla mnie to nie problem, ponieważ go już znam i dokładnie potrafię przewidzieć jego reakcje, ale dla starszej kobiety to niebezpieczeństwo.
Poza tym on słucha ludzi, których zna. A na to potrzeba czasu.
Zeżarł pół tortu ze stołu. Pani Roma za to wcale nie obraziła się na niego.

To jednak dziwna kobieta, ponieważ rozmawiałam z nią w poniedziałek i zdecydowanie oświadczyła, że ona na pewno nie może zatrzymać Berniego, a kiedy przyjechały Słowiki, miała do nich pretensje, że nie dali jej szansy zapoznać sie z psem.

Berni jest już u mnie.

__________________
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Cefreud » 2008-06-19, 07:01

szkoda.Mam teraz czas więc mogła bym postarać się pomoc.Niestety nie mam domu z ogródkiem :-(
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Agnieszka » 2008-06-20, 09:24

ŻENADA -tylko to przychodzi mi do głowy . Swoją drogą ciekawe czy jak kupujemy szczeniaka to on już wszystko umie ? :-(
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez ElzaMilicz » 2008-06-20, 17:59

Agnieszka, nie denerwuj się :-). Widocznie to nie ten dom.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez maat » 2008-06-21, 19:10

Zaraz, zaraz.( Dopiero teraz zauważyłam ten wątek). Jeśli problem jest jedynie w reakcji na coś tam, to problem rozwiążemy. Ale jaka jest szansa, że zaraz nie pojawi się nowy problem? Czy Berni nadaje się dla starszej pani, skoro jest taki żywiołowy???
Moim zdaniem trzeba szybko szukać kogoś nowego.
Jeśli masz go Elza u siebie, to opowiedz jak to wygląda.
Jestem w lipcu w Krakowie, mogę tym się zająć razem z Karoliną i Andrzejem Kłosińskim. Ale trzeba szukać kogoś dla niego.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez Agnieszka » 2008-06-21, 21:49

ElzaMilicz napisał(a):Agnieszka, nie denerwuj się :-). Widocznie to nie ten dom.

Tak ,ale zaraz mnie ponosi ..... :roll: Jestem pewna ,że domek i kochająca rodzina się znajdzie,nie może być przecież inaczej.
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez ElzaMilicz » 2008-06-23, 18:25

maat napisał(a):Jeśli masz go Elza u siebie, to opowiedz jak to wygląda.
Jestem w lipcu w Krakowie, mogę tym się zająć razem z Karoliną i Andrzejem Kłosińskim. Ale trzeba szukać kogoś dla niego.


Berni to pies z charakterem.
Podporządkuje się każdemu, ale musi minąć czas, by nabrał zaufania do opiekuna. Czy będzie to dzień czy kilka zależy od człowieka. Tej poprawki p. Roma nie wzięła pod uwagę.
Wszystko wskazywało na to, że to dobry dom: dwie starsze osoby, 7-mio arowa działka. Skąd mogłam wiedzieć, że ew. własciciel to osoba o niespożytej energii ? Pierwszego dnia pobytu zafundowała Berniemu 10-cio km spacer. :-P

Pies ma szerokie blizny na karku, zapewne na skutek jakiegoś wypadku- być może właśnie z udziałem motoru. Jazdę samochodem uwielbia. Motocyklistów - nienawidzi.
Gdy jechałam ruchliwą ulicą, a przy oknie pojawiła się głowa w kasku, Berni "wrzasnął", ale gdy go skarciłam, natychmiast się uspokoił. Pomimo tego, że gość stał za oknem jeszcze kilka minut (czerwone światło) Berni więcej nie spojrzał w jego stronę. To inteligentna bestia. :-)

W stosunku do naszych dzieci jest bardzo cierpliwy, mogą go popychać, stukać łopatką, a nawet polewać wodą- nie reaguje.
Ma zły nawyk żebrania ze stołu. Nie je suchej karmy, chyba, że dwa dni nic innego nie dostanie.
Jest doskonałym stróżem, widzi wszystko, ale nie hałasuje bez powodu.

Nie ukrywam, że byłoby miło, gdyby Ktoś mógł nad nim popracować " w terenie" . :-D

Zdjęcia na stronach 27, 32, 34, 36, 43, 48 tu :

http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106594&page=36
Ostatnio edytowano 2008-06-24, 15:50 przez ElzaMilicz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez maat » 2008-06-24, 01:50

Jeszcze mam pytanie co do Pani Romy - czy definitywnie go nie chce? Skoro jest z Krakowa, to może mogłaby do mnie z nim przychodzić na wspólne spacery i odczulanie na rowery, motory itp, na przykład na Błoniach. Ale musiałaby mieć mnóstwo dobrej woli, bo to nie będzie tak od razu.
Jeśli nie, to mogę się bestią zająć ale tylko do 12 lipca. Mam remont, więc mogę mu poświęcić 3 spacerki i pobyt w kojcu z budą, bo luzem raczej nie pobiega z powodu Kumpla, który dość wredny jest dla samców, chyba że uda mi się go spacyfikować.
Co z leczeniem łapy?
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez ElzaMilicz » 2008-06-24, 08:33

Tamara napisała na dogo:
"Jeśli Berni miałby szansę zostać u pani Romy na stałe, nie zostałby zabrany we wtorek. Jednak mimo dobrych rokowań Berni nie został zaakceptowany i nie padło w rozmowie telefonicznej zdanie, że jeśli będzie robił postępy, zostanie. Dom tymczasowy Berniego jest w Miliczu i trudno byłoby specjalnie organizować transport parę dni później. Berni był u mnie w bloku kilka godzin i nie miałam z nim problemów. Pierwszy raz spotkałam psa po przejściach, który zamknięty w pokoju nie drapał w drzwi, nie piszczał, załatwił się na spacerze a nie w mieszkaniu, w taksówce wskoczył na kolana i jechał spokojnie. Nie ma choroby lokomocyjnej. W razie problemów na spacerach u pani Romy miałby do dyspozycji ogród, spacery nie byłyby koniecznością. Osoba miła, kulturalna, mająca w przeszłości psy, które były leczone u dobrych weterynarzy, do dyspozycji psa dom z ogrodem, wydawały mi się rajem dla Berniego. Jestem zaskoczona i zawiedziona."

W poniedziałek usłyszałam : "...ja absolutnie nie mogę zatrzymać tego psa, to jest wręcz niebezpieczne. Szarpnął mnie przy przejściu dla pieszych, albo on albo ja mogliśmy znaleźć się między pierwszym a drugim kołem przejeżdżającego samochodu. Poza tym to bardzo fajny pies, ale dla kogoś z ogromnym poczuciem humoru- wczoraj odwróciłam się na moment, a on połknął pół tortu..."

Nie zamierzam już prosić tej kobiety o łaskę dla psa.

Co do nóżki:
"Elza była wczoraj z Bernim na diagnozie. Długo by pisac. W wielkim skrócie rzepka wyrobiła sobie łożysko w kości udowej (Elzo, popraw mnie jak cos pomyliłam) i tam włąśnie wpada. Podsumowując: z tą jego łapą włąściwie nic się nie da zrobic. Podobno takiego przypadku jak Berni jeszcze nie widzieli . Pozytyw - JEGO TO NIE BOLI!!!!!! I o to w sumie nam chodziło. Pani Roma ma podobno znajomych na wrocławskiej AR, więc jeśli tylko cos z ta łapą bedzie nie atk ma się kogo poradzic ."

Ewcia napisała wszystko doskonale. Z tego, co mówiłam nic Jej nie umknęło.
Dr Bieżyński chwycił za kolano Berniego, spojrzał na mnie ze zdziwieniem i powiedział: " Wogóle nie wyczuwam rzepki kolanowej, tak jakby jej tam nie było. Ten staw jest dość sztywny... "

Oto zdjęcie.

Obrazek


Dziś trudno stwierdzić co jest przyczyną takiego stanu łapki, czy uraz czy wada rozwojowa. Jednak, po długich konsultacjach, lekarze byliby skłonni przychylić się ku tej drugiej opcji.
Spytałam czy to znaczy, że powinno to być już widoczne w pierwszych miesiącach życia. Odpowiedziano mi, że raczej tak.
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez maat » 2008-06-24, 13:20

Z Waszych opisów widać jaki to świetny pies tylko zaniedbany socjalnie.
Przeczytałam ostatnie wpisy na dogo i chętnie pomogę, tylko nie bardzo wiem jak.
Jak długo może być u Ciebie, Elza?
Bo chyba tam mu najlepiej. Stabilizacja jest bardzo potrzebna, żeby pracować nad tą narowistością.
Prawdopodobnie on jest nieprzewidywalny, gdy zbyt dużo się dzieje wokół. Poruszające się obiekty : rower, samochód itd straszą go i reaguje ucieczką albo atakiem. To normalne.
Niezależnie gdzie będzie mieszkał, trzeba z nim przerobić chodzenie na smyczy. Nie uniknie w życiu takich sytuacji jak rower czy auto, chyba że będzie na łańcuchu, a tego NIE ZAZNA!
Ja bym mu zakładała obrożę uzdową i chodziła na spacery w miejsca najpierw takie, gdzie jest ruch ale nie bardzo blisko. Na przykład spacerowa alejka z rowerzystami ale na tyle szeroka, żeby było jak zejść z drogi. Potem stopniowo coraz większy ruch. Cały czas torebka ze smaczkami i przy każdym rowerze czy aucie odwracanie uwagi smaczkami.
Dużo ćwiczeń na skupianie uwagi. Smaczki, piłeczka - co się da.
To bym robiła.
I gdyby była taka potrzeba, to mogę , jak pisałam zabrać go do siebie i ćwiczyć, ale po tym co o nim poczytałam, to zmiany miejsca nie są dla niego dobre. Potrzebuje, jak każdy pies, poczucia bezpieczeństwa, tylko tak może się czegoś nauczyć. A ja niestety jestem osiągalna tylko do 12 lipca .
Gdyby zgłosiłsię ktoś z Krakowa i okolic, to podejmuję się pomóc mu z tym psem.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Pomożecie mi znaleźć dom dla Berniego ?

Postprzez ElzaMilicz » 2008-06-24, 14:38

Berni zostanie u nas tak długo, aż znajdzie dobry dom. Też jestem zdania, że bez potencjalnego domku w okolicach Krakowa, nie ma sensu go tam transportować.
Za miesiąc wraca opiekunka moich dzieci :-)( pamiętacie Reeda-kogucika ?), przeszkolimy p. Dorotę i Berni będzie miał więcej spacerów "naukowych". :lol:

Dziękuję Maat, to nie pierwszy raz, gdy mogłam na Ciebie liczyć. ;-)
Avatar użytkownika
ElzaMilicz
 
Posty: 1046
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-11, 08:59
psy: DONA [Meda], Szila

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości