Caro w domu Pirat - młody DSPP ma swój własny dom.

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez baksak » 2015-05-21, 09:08

Gratulujemy Mazi Drace! <brawo>
Caro to fantastyczny chłopak <okok>
Życzymy wielu szczęśliwych chwil razem <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez Marta@Amon » 2015-05-21, 09:35

Fantastyczne wiadomości :-)
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez mamagu » 2015-05-21, 11:55

Super, że Caro znalazł nowy dom i to jeszcze z panną do towarzystwa :radocha2:
Ale największe brawa i podziękowania należą się tym wszystkim, którzy dali Caro szanse na nowe życie - wyciągnęli ze schroniska, dali tymczasowy dom w pakiecie z ogromem miłości, zapewnili opiekę lekarską <brawo>

GOOD LUCK CHŁOPAKU <pies>
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez lubaja » 2015-05-22, 20:27

Świetna wiadomość :radocha2:
Avatar użytkownika
lubaja
 
Posty: 200
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-05, 12:39
psy: Baja(*),Bona(*),Luna,Dona,Adonis

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez tamtamka » 2015-05-23, 08:15

Bardzo dobra wiadomość i cudowne przyszłe życie dla Caro :) na pewno będzie szczęśliwy!!
Avatar użytkownika
tamtamka
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-02, 11:46
psy: Tamka Porażynianka, Brutus - znajda, Pedro [*]

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez allam3 » 2015-05-23, 17:33

:radocha2: <hura>
Milla - sprawdź czy Ci przypadkiem skrzydła już nie rosną ( dzięki :love2: )

No i może by zmienić tytuł wątku i dodać "już nie szuka" <brawo>
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez Mazia Draka » 2015-05-23, 23:09

W imieniu Draki, całej rodziny dziękujemy za życzenia. Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy zaufania przede wszystkim Caro, ale i społeczności forum. Będziemy w miarę na bieżąco informować, także o kontaktach z innymi zaprzyjażnionymi psiakami. Moi znajomi psiarze też się nie mogą doczekać, kiedy nowy członek rodziny zacznie się spotykać z resztą. Oczywiście nie wszystko od razu. Myślę, że stosunki z Draką będą super, zwłaszcza, że moja od jakiegoś czasu nawet nie reaguje , jak dokarmiam inne. A jedzenie to najważniejsza rzecz w jej życiu - oprócz pani i rodziny. Trzymajcie kciuki. Nie możemy się doczekać.
Avatar użytkownika
Mazia Draka
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-04-20, 21:23
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez Milla » 2015-05-26, 20:26

Allam - co najwyżej rogi ]:-> - potwierdzona wiadomość :mrgreen:

W kwestii finansowej:
Spoiler:


A sam Caro?
Rozrabia jak pijany zając, ślady po Jego kołnierzu noszą już wszyscy... :mrgreen:
Jednak należy mu przyznać, że grzecznie znosi zakraplanie i codzienne zabiegi, oczko zaczyna się ładne zarastać, po klejnotach został jedynie niewielki ślad w postaci szwów.
W piątek ponownie zważymy kolegę i zobaczymy, bo aktualnie wcina prawie 1kg mięsa dziennie. <faja>
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Caro - młody DSPP szuka bezpiecznej przystani.

Postprzez ewazlotowska » 2015-05-26, 21:56

Milla rogi to miejsce do noszenia wieńca laurowego !!!!,który Ci sie należy za zaslugi .Skrzydła -lepiej nie bo odlecisz psia anielico. Gratuluje świetnej roboty ,umiejętności zmobilizowania ludzi do wspólpracy w BARDZO SŁUSZNEJ SPRAWIE. Szcunek !!!
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Milla » 2015-05-30, 11:17

Z samego rana byliśmy na ściągnięciu szwów, niestety bez sedacji się nie obyło, bo Caro zdecydowanie nudziło trzymanie głowy w jednej pozycji... Samo zdjęcie szwów odbyło się już szybko i sprawnie a dr Łobaczewska pochwaliła bardzo ładnie zagojone miejsce po oczku.

A później?
W objęciach i na kolankach Rodzinki odjechał wieczorem Caro do nowego domu.
P. Basia z leciutkim smutkiem w oczach patrzyła za odjeżdżającymi, by po chwili stwierdzić, że dadzą sobie radę z chłopakiem :mrgreen:
Z sms'a wiem, że do domu dojechali szczęśliwie, a tam Pan Domu wygrał konkurs na najfajniejszego z Rodzinki ;-)
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Anuta » 2015-05-30, 12:34

Dzięki wszystkim za sprawną akcję, jesteście wielcy. Caro zdrówka i wiele radości w Twoim nowym domku :-D
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Ella » 2015-05-30, 18:10

SUPER <brawo>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Mazia Draka » 2015-05-30, 18:35

Dopiero teraz pisze, ale czas tak szybko leci. Otóż wczoraj już w nocy dojechaliśmy do nowego domu Caro. Twardziel z niego, praktycznie nie spał całą drogę. Po przyjeżdzie dokonaliśmy zapoznania kolegi z jego nową siostrą poza posesją. Polegało to na tym, że jak Caro zobaczył Drakę, to nie było siły, żeby go utrzymać, tak ciągnął. Po wejściu na posesję zobaczył kota na ganku, podszedł, powąchał, i poszedł. Uff, trochę szkoda byłoby kici, gdyby musiał uciekać. Poszliśmy spać ok. 3 nad ranem, bo psiaki na zewnątrz ganiały się, kradły sobie zabawki, i przede wszystkim-ustalały hierarchię. Caro jest nadzwyczaj inteligentny, odważny, żywiołowy i bez kompleksów. Niestety miał jedno zahamowanie- przerażały go schody. Z wejściem poradziłam, bo położyłam smaczki na każdym schodku (zapomniałam dodać, że jest pochłaniaczem jedzenia). Ale zejść- za Boga. Rózne sposoby nie poskutkowały, w końcu mąż nałożył obrożę, i miło przemawiając acz stanowczo popychając sprowadził kolegę na dół. I tyle. Chodzi sam w tą i z powrotem po schodach. Trochę się obawiam, bo mam wrażenie, że czasami nie panuje nad kończynami, ale cóż. Chyba to jeszcze młodość. Moja Draka ma rok i 9 miesięcy, a on przy niej z zachowania jest totalny młodzik. Dzisiaj karmiłam z ręki obydwa, obok siebie, i Draka już nie warczy. Zresztą ona od początku bardziej warczała łajając go, a nie z agresją. Młody wybrał męża na swojego guru, i nawet śpi obok na podłodze. Oczywiście mąż jest dumny i czuje się z tym świetnie, mówi, że przynajmniej pies go słucha się. Jednym słowem Caro to słodziak, dogadują się razem z Draką i kotem. Oczka nie rusza, więc nie ma potrzeby nakładania kołnierza. Cały czas się dziwię, jak można było nie chcieć takiego fajnego psiaka. On jak kocha, to całym sobą. Daje się czesać bez problemu- dzisiaj zajęło mi to godzinę, i jeszcze nie wyczesany. Ale z czasem wszystko się unormuje. Pozdrawiamy wszystkich. Zdjęcia wrzucę przy najbliższej okazji.
Avatar użytkownika
Mazia Draka
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-04-20, 21:23
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Mazia Draka » 2015-05-30, 18:41

Ojej, zapomniałam, trochę zakręcona jestem - baaardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli Caro, smutno mi się robi, jak myślę, że mógłby być w schronie- chyba umarłby z rozpaczy, tak do życia potrzebny mu człowiek. Przede wszystkim dziękuję MAGDZIE i Pani Basi. Obie przypominały mi , że służą cały czas wsparciem - oczywiście w razie potrzeby. ;)
Avatar użytkownika
Mazia Draka
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-04-20, 21:23
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez baksak » 2015-05-31, 08:01

Jak miło to czytać! <okok>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez tamtamka » 2015-05-31, 22:24

Wielka radość :) Niekoniecznie ktoś nie chciał tego słodziaka, mógł się po prostu zgubić. Na szczęście trafił na Was!! Życzymy wszystkiego najlepszego i niecierpliwie czekamy na relacje. Pozdrówka!!
Avatar użytkownika
tamtamka
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-02, 11:46
psy: Tamka Porażynianka, Brutus - znajda, Pedro [*]

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Milla » 2015-06-01, 19:25

Tamtamko - sądząc po stanie (zarówno fizycznym jak i psychicznym) Caro, raczej nikt się nie chciał do Niego przyznać. Ale od piątku zdecydowanie przyznaje się do Niego Mazia Draka i już się nie wyprze <faja>

Z rozliczeń końcowych
Spoiler:
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez allam3 » 2015-06-02, 22:19

Mazia Draka napisał(a): Zdjęcia wrzucę przy najbliższej okazji.


Czekamy :-D
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez Mazia Draka » 2015-06-08, 15:01

Niedawno wróciliśmy z wypadu nad jezioro. Ale od poczatku-psy się polubiły, tzn. Draka jest wyrozumiała, ale czasami trochę poustawia go, a on ma to gdzieś, w tym sensie, że nie boi się, ale robi, co każe. Pozostali kumple też polubili. Powinien nazywać się BraveHeart, bo jest baaardzo odważny, kieruje się sercem, a nie rozumkiem, np. w Przewięzi, tam, gdzie byliśmy wchodzimy zazwyczaj przez taras, który jest na wysokości ok. 1,2m - 1,5 m. My po schodach, a on - oczywiście żeby było szybciej, po prostu wskoczył na niego. Inny przykład - kolega siedział pośrodku tych schodów, jakiś hałas był przy bramie i trzeba było "natentychmiast" lecieć pod bramę. Żeby było szybciej po prostu przeskoczył przez kolegę, tak więc był na wysokości ok 2 m nad ziemią. Że nic mu się nie stało. I on tak ma. Pewnego dnia staliśmy na pomoście , on na lince. I co z tego, kiedy jakiś obcy pies pędem przebiegł obok - wszystkie psy nasze pogoniły za nim, to i on. Tyle, że tylko przez sekundę myślałam, czy zaprzeć się z linką, czy puścić. Ale on ma taką siłę, że nawet nie próbowałam i puściłam go. Tyle, że psiunio zawsze pilnuje się nas albo naszych psów. Oczywiście przytulanie cały czas. Już zapoznał kolegów, zresztą bezkonfliktowo, bo on wszystkich kocha. Ale jak w pewnym momencie - w uwagi na jedzenie na stole kolega Majki, beagel zresztą, próbował go podporządkować, to gówniarz nie dał się, odszczekiwał równo.
Kupy już w porządku- konsystencja bardzo dobra, apetyt taki sam, czyli zjem wszystko, co się da do pyska włożyć.
Ale już wie, że musi usiąść, zanim dostanie jedzenie. To opanowało trochę jego emocje.
Zero kondycji; jak byliśmy na pierwszym psim sp[acerze z jego kumplami, to po 1 km już wracałam, bo powłóczył nogami. Faktem jest, że było ciepło, a one tego nie lubią.
Na łózko jeszcze nie ma wstępu, bo Draka nie wpuszcza.
No i duży sukces - codziennie budził mnie o 5.30, a dzisiaj TO JA go obudziłam o 6.40, hahaha.
A na koniec dzisiejszych opowieści - obecnie nazywa się PIRAT, niezwyciężony, odważny pogromca świata. Reaguje na imię pozytywnie. Chyba mu się podoba.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Mazia Draka
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-04-20, 21:23
psy: duży szwajcarski pies pasterski

Re: Caro - młody DSPP ma swój własny dom.

Postprzez saba&mlis » 2015-06-08, 15:29

Super Pirat <okok>
Miło sie czyta takie wieści <buzki>
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości