Moja gwiazdka szuka domu

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez nugatika » 2013-09-23, 10:15

od soboty zabieram sie, żeby zacząć ten wątek, ale jak widać idzie mi to zaskakująco wolno...

Szukam domu dla mojej Bystrej. Pisze mojej, bo strasznie ją kocham i wiem, że z wzajemnością. Bardzo ciężko było mi zdobyć jej zaufanie a co dopiero przyjaźn, wiec teraz jest mi o wiele ciężej ją oddawać.
Ale od początku:

Dane:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Imię: Bystra
wiek: rok
cechy: ciekawska, mądra, nieufna, delikatna, wszechstronna
rasa: najpiękniejsza [w rzeczywistosci wyglada jak whippet z głową owczarka malinos ;-) ]
wyszkolenie: podstawowe + doskonała umiejętność pracy z klikerem, sztuczki
predyspozycje: do pracy na szczęscie z guziczkiem on/off, do dzieci [po prostu siedzi u mojego młodszego brata w pokoju i obserwuje jak sie bawi zabawkami, dla niej to naprawde fascynujące :-D
klatka: przyzwyczajona i ubóstwiana
koty: tak [nauczyła sie bawić z naszą lubelską Balbiną "na ostro", i mysli, ze wszystkie koty tak lubią, czym u naszego Czarka parokrotnie myślę, że wywołała stan przedzawałowy :-P ]
psy: nie dominująca, nieagresywna imprezowiczka, [zabawa, zabawa, gonitwy, zabawa, gonitwy, przeciąganie... ]
wysterylizowana, zaszczepiona, odpchlona.

Minusy: może długo zdobywać zaufanie do nowego pana [ ale jeśli bedziecie razem chodzić na spacery i karmić sie na początku z ręki to nastąpi to zdecydowanie szybciej,wieczorne lezenie na kanapie i ogladanie tv tez jak najbardziej wskazane ;-)

Bystra trafiła do mnie z początkiem roku na tymczas. Miałam ją nauczyc funkcjonowania w społeczeństwie ludzkim i wiekszej ufnosci do ludzi. Gwiazda urodziła się na dziko w Dąbrowie Górniczej obok jakiegoś zakładu pracy. Była totalnie dzika, zero kontaktu z czlowiekiem przez pierwsze 3 miesiące zycia. Byłam juz jej drugim tymczasem, bo szukano jej domu, w którym nie bedzie żadnych psów. Jak zobaczyłam tą słodką gwiazdkę na facebooku
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

udostępnioną przez Magdę od Grandy - po prostu nie mogłam sie jej oprzeć.
Smutek, dziura w sercu, ogromna potrzeba miłosci do jakiejś psiej duszy i tęsknota za Nugatem, nie pozwoliły mi przejść obok niej obojętnie. Bystra chodziła na wykłady, jezdziła pociągiem, mpkami po Lublinie [uwielbiała stac przy drzwiach i obserwowac świat za oknem, mysle ze to dla niej taka troche wyprawa 'do kina' była zawsze ;P ]. Lubi jeździć samochodem i jest bardzo ciekawa świata. Bardzo szybko sie uczy, zarówno od ludzi i od psów. Jest spiochem, nie wymaga wstawania o 6 rano. W Lublinie spałysmy sobie do 10 i nie był to dla niej zaden problem. Nigdy nie załatwia sie w domu. Potrafi długo być sama, najlepiej w klatce, badz z jakims innym psim/kocim towarzyszem.

Bystrej pisane od początku były albo czarne kudłate stworzenia albo dredy ;-)
tutaj w pierwszym tymczasie z niufkiem
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
tutaj z puli
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
i u mnie z Nutką
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Bystra w domu jest psim aniołem. Siada gdzies z boku i patrzy co też te człowieki znowu robią. W ogrodzie czy na spacerach lubi szaleć, ma dość silny instynkt mysliwski [raz ja obserwowałam przez okno jak polowała na wróble, jest przy tym naprawde skoczna! ]. Podczas wakacji u mojej mamy u Bystrej pojawiły sie nowe umiejetnosci - doskonale pilnuje domu. Nie jest ujadajacą małą szczekaczą, jak na jej rozmiary ma naprawde niski psi szczek i doskonały zmysł obserwacji. Nie je duzo, nie ma zadnych alergii pokarmowych, zjada wszystko, najchetniej domowe jedzenie, ale chrupki tez są super [karmiłam ją i happy dogiem, i bozitą, i husse, pedigree tez jest super :-P ]

Chciałabym jej znaleźć fajny dom, najlepiej u znajomych, albo znajomych znajomego. Dlatego nie robie ogłoszeń. Bystra jest naprawde mądrym psem i dobrze by było zeby trafiła na fajnych, znajacych psy włascicieli, bo moze sie okazac ze przechytrzy swojego pana ;-)

W głębi serca nie chce jej oddawać bo bardzo duzo razem przeszlysmy. Od psa sikajacego pod siebie na widok smyczy albo zbyt duzej liczby ludzi, po wspaniałego klikerowca i towarzysza wycieczek. Gdy tylko wyciagam saszetke czy to klikajace pudełko, ona od razu zaczyna merdac ogonem i kombinowac. I merda tym ogonem dopoki nie skonczymy! Po prostu to uwielbia. Bystra to taki nieoszlifowany diament. Gdyby tylko urodziła sie w normalnym domu, wsrod ludzi mogłaby spokojnie zostac psem policyjnym, poszukiwawczym, mistrzem agility, frisbee, czy obedience. Najchetniej bym ja sobie kiedys w przyszlosci sklonowała ;-)

Jest piękna, zachowuje sie czasem jak taki wilk wpuszczony do krainy człowieków. I by tak chciała bardzo poznać ten nowy i fascynujacy swiat ale taka jest troszke jakby niesmiala. Doskonale mozna na niej 'pocwiczyc' sgnały uspokajajace, ma baardzo bogatą mowę ciała i naprawde nie trzeba byc mistrzem behawiorysta by to dostrzec.

To naprawde nie jest wymagający pies. Dla mnie ona jest idealna, doskonale odnajduje swoje miejsce w stadzie, dostosowuje sie do wszystkich warunków. Szybko sie uczy, nie trzeba jej czegos długo 'nakładac do glowy'. Nigdy nie przejawiła zadnych agresywnych zachowan, nawet w chwilach najwiekszego dla niej stresu. Sama od poczatku robiłam jej wszelkie zabiegi pielegnacyjne czy zastrzyki. Tylko trzeba jej wczesniej pokazać tą jakąś nową dziwną rzecz i ona w pełni to zaakceptuje.

Do nowego domu Bystra pojedzie z wyprawką [karma, smycz, obroza] i najlepszymi podstawami do zycia jakie tylko mogłam jej przekazać. Nie tylko ona sie ode mnie uczyła, ale i ja także mnóstwo dowiedziałam sie od niej o psach. :love2:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez maat » 2013-09-23, 10:27

Będę pytać znajomych bo cudna jest i po tym co piszesz będzie wspaniałym psim kumplem.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez nugatika » 2013-09-23, 10:28

Dziękuje Madziu! Najchetniej bym jej nie oddawała, ale czesto podrozuje na trasie dom-Lublin,a zaden publiczny srodek transportu nie pozwala na podrozowanie z 2 psami :-( dodatkowo mam strasznie mały pokoj w tym Lublinie! <bezrady2>. Mama nie ma czasu na opiekowanie się nią, a Julek [ moj brat ] jest jeszcze za mały.

filmiki:
2 tydzien u nas [podczas nagrywania tego filmiku siedziałam w kącie i sie nie ruszłam, zeby jej nie spłoszyć. link z facebooka]
https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... 702&type=3

a tutaj juz po prawie 3 miesiacach, przyjazn kocio-psia sie rozwineła ;-)


i wakacje i pierwsza wprawa nad rzeke :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez nugatika » 2013-09-23, 12:36

i jeszcze kilka zdjec Bystrej na naszej stronie: http://nugat.weebly.com/bystra.html

Zapomniałam dodać, że jestem w stanie dowieźć Bystrą w każdy zakątek Polski, jeśli tylko dojeżdzają tam pociągi :-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez MartaD » 2013-09-24, 18:28

Ja też popytam ;-)

Mam nadzieję, że uda się jej znaleźć fajny domek i kochających ludzi :-D

Trzymam mocno kciuki :!:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez nugatika » 2013-09-25, 09:13

Dzięki Marta! Każda pomoc się w tej sprawie przyda :radocha2:

Ona naprawde zasługuje na fajny dom, straszna z niej przylepa i miłośniczka głasków po brzuszku :okok:
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez nugatika » 2013-10-28, 09:15

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! <hura>

Bystra zostaje! <cwaniak>

Ktoś musi pilnować tej mojej mamy, jak my w Lublinie ;-)

Tak sie dziewczyny cieszą :-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

i pozdrawiają szwajcarowe towarzystwo :okok:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-10-28, 10:20

Kasiu super :mrgreen:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez MartaD » 2013-10-28, 19:21

Wiedziałam :mrgreen: to musiało się tak skończyć ;-)

Cieszę się razem z Wami <juhu>
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez kerovynn » 2013-10-28, 22:14

:love:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez mon04 » 2013-10-31, 01:08

Kaśka super robota :okok: :okok: :okok: Bardzo się cieszę ,że Bystra zostaje z Wami <tak>
mon04
 
Posty: 404
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-28, 11:17
Lokalizacja: Kozienice
psy: Agis[*],Hunter,Gabi,Arwena,Abrahms i Cannon:)
Hodowla: Wzgórze Agisa

Re: Moja gwiazdka szuka domu

Postprzez Cefreud » 2013-10-31, 15:16

super! Bardzo się cieszę
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość