Sunia w typie szwajcara

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez KasiaT » 2013-03-04, 20:27

Majszczurowa masz Ty dryg i dar <tak> może pod Twoją wodzą możliwa byłaby reaktywacja pełnowymiarowej działalności skarpety?
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Renata.P » 2013-03-04, 22:58

Bardzo się cieszę!!!
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez iwona_k1 » 2013-03-05, 01:31

Sunia jak żurnala -jakby z psiego SPA wyszła a nie ze schronu.Mamy nadzieję,że nowi właściciele napiszą co i jak.Powodzenia suniu! :))
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Majszczur » 2013-03-05, 16:55

Kochani!
Rajza, a raczej powinnam napisać Rafka (Rafa to od teraz jej, pewnie pierwsze w życiu, osobiste domowe imię) ma się doskonale <haha>

Powoli poznaje nowe otoczenie, w domu jest grzeczna (choć podobno sprawia wrażenie, jakby nigdy dotychczas nie zaznała domowego życia), ze spokojem zniosła kąpiel, odzyskała apetyt - nie wymiotuje (w schronisku byłam świadkiem jak zwracała pokarm, zapewne z powodu stresu) i informacja, która bardzo mnie uradowała - Rafka już pokazała swoim właścicielom, że potrafi się cieszyć :radocha2: co między innymi okazuje poznawanym na spacerze psiakom <okok>
Wg słów pani Elżbiety - sunia ideał <pies>

Pani Elu.. bardzo bardzo dziękuję za telefon, te radosne informacje naładowały mi akumulatory na cały dzień <buzki>

A niebawem... niebawem spotkamy się na spacerku... bo Rafka, moi drodzy, zamieszkała całkiem niedaleko nas

:bugi: :bugi: :bugi:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez ewazoltowska » 2013-03-05, 17:25

o to juz zaczynam czekać na fotorelacje z spacerków.Wspaniałe wiadomości . :radocha2: :radocha2: :radocha2:
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez starter1 » 2013-03-06, 10:04

Aż chce się czytać takie wiadomości. <brawo>
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez gandzia » 2013-03-06, 16:26

Witam Was wszystkich serdecznie,

Powinnam najpierw się przywitać w innym dziale ale ponieważ ten wątek dotyczy naszego nowego członka rodziny -Rafci to najpierw uczynię to tutaj ;)
Wspomniana wyżej Pani Elżbieta to moja mama, ponieważ sama jest z internetem delikatnie mówiąc na bakier ;-) ja będę zaglądać, jeśli pozwolicie, do Waszego sympatycznego towarzystwa co jakiś czas :-)
Na wstępie chciałam powiedzieć, że cała nasza rodzinka jest Rafą wprost OCZAROWANA :-D
Kiedy wypatrzyłam ją na stronie Fundacji pod Psim Aniołem wiedziałam, że to właśnie TEN pies. Konsultacje były krótkie i mało burzliwe, decyzja właściwie natychmiastowa i w niedzielę 3 marca Rafcia grzała już futerko na ciepłym kocyku w naszym mieszkaniu <hura>

Dzisiaj 4 dzień jej pobytu u nas, powoli się aklimatyzuje w nowym miejscu, jest grzeczna, cicha, spokojna, wprost ideał psa :-) na razie nie chce wchodzić na mieszkanie, jej ulubiona miejscóweczka jest pod drzwiami na kocyku, aczkolwiek balkon nieustannie ją fascynuje i przyciąga ;-)
Apetyt jej dopisuje, zjada wszystko ze smakiem, została wykąpana, wyczesana, zaliczyła też wczoraj wizytę u weterynarza żeby się przywitać ze swoim nowym doktorem, który ją obejrzał, zarządził środki na odrobaczenie i ..... nie mógł przestać się nią zachwycać :-D
O ile w domu sunia jest spokojna, to na hasło "spacer" ożywa, ogonek się macha radośnie, następują "kocie" przeciągania :-D na spacerze grzeczna, ładnie idzie przy nodze, bardzo uważna i skoncentrowana na przewodniku, pięknie bawi się z pieskami, jeszcze jej nie spuszczamy ze smyczy natomiast w ferworze zabawy podlatuje do nas, daje "buziaki", nawet już podskakuje koło nas radośnie :-D Mamy po cichu nadzieję, że niedługo zaaklimatyzuje się u nas na dobre :-)
Ponieważ Rafa jest pierwszym szwajcarem z jakim się spotkaliśmy ( wcześniejsze doświadczenia to sznaucer i owczarek niemiecki) nie ukrywam, że będziemy podczytywać Wasze forum aby czerpać wiedzę i korzystać z porad forumowiczów do lepszego zrozumienia naszego nowego członka rodziny i mam również nadzieję, że niedługo poznamy się z niektórymi z Was w realu na spacerkach :-D

pozdrawiam wszystkich w imieniu całej naszej rodzinki z Rafcią na czele :-)
Ania
gandzia
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-04, 11:14

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Alicja i Spartki » 2013-03-06, 19:09

Pani Magdo :love: :love: :love: od spartków za tak dobre serce. :love: :love:
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Olcia » 2013-03-06, 20:23

gandzia, bardzo dobre wieści! Mam nadzieję, że sunia będzie się otwierać coraz bardziej i niedługo będzie chodzącą radością.
No i jak tylko Rafa zaadaptuje się na tyle, żeby ganiać luzem, to chętnie spotkamy się na jakimś trójkolorowym spacerku.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Majszczur » 2013-03-06, 20:43

Gandzia cudownie czytać takie wieści o tej słodkiej suni. Cudownie, że tak wspaniali ludzie zwrócili na nią uwagę. I cudownie, że jej życie zrobi teraz zwrot o 180 stopni.
Nasze Forum jest kopalnią wiedzy o psach z grupy ras szwajcarskich, ja mam berna i cały czas uczę się tej rasy :)

A chętnych do wspólnych trikolorowych spacerków tutaj nie zabraknie :-D
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez hessa » 2013-03-11, 09:08

Uff, w końcu udało mi się wejść na forum... Bardzo ucieszyłam się, że nie mam już kogo wyprowadzać na spacer. Super Rafa trafiła, powodzenia w nowym domu :-)
hessa
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-11, 10:21

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez gandzia » 2013-03-11, 12:47

Witam ponownie :)

Minął tydzień a Rafa już coraz lepiej poczyna sobie w domku, mieszkanie zaczyna traktować jako bezpieczny teren, spaceruje coraz pewniej po pokojach, z miską podczas jedzenia "wyjeżdża" już na cały przedpokój :-D Wczoraj odkryła uroki kanapowego życia, towarzyszyła mojej Mamie w oglądaniu telewizji leżąc wygodnie rozparta na sofie ;-)
Była również na działce, poznawała swoje nowe włości :-) a w sobotę na spacerze odwiedziła ją, ciocia Zanthi, która była zachwycona nową kumpelą do zabaw, coś nam się zdaje, że w te święta wielkanocne rozniosą nam wspólnie mieszkanie ;-)


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
z towarzystwem do zabawy :-)


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
z ciocią Zanthi :-)


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
wszędzie dobrze ale przy Pańci najlepiej ;-)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)
gandzia
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-04, 11:14

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez Majszczur » 2013-03-11, 13:14

O jakie fajne scenki! Miód na sece :okok:
Towarzystwo widać doborowe, a cudna Rafka panieneczka jak z obrazeczka :love2:

Dziękujemy gandzia za fotorelację. Miło znów widzieć Rafkę i to w takiej fajnej kondycji psychicznej.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez gandzia » 2014-05-23, 14:26

Witam wszystkich :-)

Ponieważ dawno mnie tu nie było czas nadrobić zaległości i napisać kilka słów o naszej Rafci :-)
Rafę moi Rodzice mają dopiero od 2013 a czujemy się jakby była z nami od wielu lat, zadomowiła się u nas i została najukochańszym członkiem naszej rodziny. Moi Rodzice wprost za nią szaleją, inni członkowie rodziny również :-)
Jest psem pod każdym względem idealnym, nie wyobrażamy sobie innej suni :-)
Najlepszymi przyjaciółmi Rafy są oczywiście moi Rodzice, których widać że pokochała całym swoim serduszkiem. Każdy powrót Pana i Pani do domu po pracy witany jest szalonym tańcem, podskokami i całusami, zresztą takie czułości są również bez powodu :-) Kolejnym najlepszym przyjacielem Rafci zostały kanapy z poduszkami oraz łóżko które okupywała by najchętniej całe dnie i noce ;-) A na spacerach jej najlepszym przyjacielem został biały bullterier Cezar, który dla Rafy stracił zupełnie głowę i pozwala się jej molestować do woli :-D
Rafa na spacerach pięknie chodzi bez smyczy, bardzo ładnie się pilnuje, wraca na komendę, cały czas boi się trochę hałasu dużych ulic ale nad tym pracujemy :-)
W domu Rafa jest typowym kanapowcem, spokojna, grzeczna, widać że w domku czuje się najbezpieczniej, nic nie niszczy nooo może za wyjątkiem pewnych firanek, których wzór był chyba "passe" bo postanowiła zrobić w nich awangardowe dziury :-D
Okazało się z Rafy zapalony podróżnik, każdy otwarty bagażnik samochodu jest zachętą do odbycia wycieczki, wyprawy z moimi rodzicami na ich działkę uwielbia, zaszywa się tam pod jakąś rozłożystą sosną i sama będąc niewidoczna obserwuje cały teren lub druga jej ulubiona miejscówka, na wypadek gorszej pogody- wchodzi do domku, siada na kanapie i przez okienko śledzi co się w terenie dzieje ;-) Mimo, że nie lubi być "widoczna" to pięknie działki pilnuje, niespodziewanych gości pod bramą wita pierwsza, sygnalizując że "ona tu pilnuje", aczkolwiek szczeka bardzo rzadko.
Rafa jest po prostu "THE BEST" :-D

W załączeniu kilka fotek właśnie z działki
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

pozdrawiam,
Ania :-)
gandzia
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-03-04, 11:14

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez wiki1710 » 2014-05-24, 16:58

Przepiękna !! Lśniąca !! Uśmiechnięta !!!
Ależ to przyjemny widok :) Gratulacje :)
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Sunia w typie szwajcara

Postprzez salva » 2014-05-30, 13:05

Wspaniałe wieści :radocha2: Jak miło czytać, jak miło patrzeć na te emanujące radością zdjęcia. Wszystkiego najlepszego na wspólnej drodze życia <pies>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Poprzednia strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości