Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-27, 11:40

Niezwykły i wyjątkowy, bo mimo traumy jaką zgotował mu człowiek, ma w sobie ogromne pokłady zaufania i miłości, jest nadzwyczaj subtelny i wrażliwy a postępy w socjalizacji, jaką obecnie przechodzi wskazują, że musi być psim geniuszem. Tę opinię zasugerował weterynarz, który mimo długoletniej praktyki nie spotkał jeszcze takiego przypadku...
Nazwaliśmy Go Odys - jako ten, który szuka swojej Itaki. Wychował go las, przejął na krótko kat, potem chwilę był na metrowym łańcuchu. Uciekł znów do lasu, który był mu bardziej przyjazny niż człowiek... Szczegółów życiowej traumy Odysa się nie dowiemy...
Od kilku dni jest u nas...
Nigdy wcześniej nie był w domu...Dywany, śliskie kafle, schody, sprzęty domowe... to wszystko budziło w nim przerażenie. Teraz biega po domu bawiąc się z naszą Salvą i naśladuje ją we wszystkim. Uczy się błyskawicznie. Został tylko paniczny strch przed długimi i cienkimi przedmiotami - typu mop. Gdy zobaczy coś takiego- ucieka do kąta, pada brodą do podłogi i się trzęsie...
Czystość zachowuje od początku - jakby rozumiał, że w czymś tak wspaniałym i przyjaznym jak dom nie można załatwiać potrzeb fizjologicznych. Całe noce ślicznie śpi a rano na dźwięk swojego imienia tak merda ogonkiem, jakby był najszczęśliwszy na świecie, że ma własne imię i ktoś je wypowiada tylko do niego... Nauczył się też przytulać... Podchodzi i daje mordkę na kolana prosząc o dotyk. Je wszystko, a sposób w jaki odbiera najmniejszy kawałek jedzenia jest zastanawiający... Robi to tak delikatnie, jakby palce człowieka były z kryształu, który boi się dotknąć ząbkiem. Nie będę pisać jak wyglądał Odys wcześniej, kiedy był wychudzony, przed kąpielą i podstawowymi zabiegami weterynaryjnymi, ale napiszę jak wygląda teraz:
Lśniąca, sierść, zdrowa skóra, wyjątkowo ładne białe ząbki, ciemno brązowe oczy, białe skarpetki i znaczenia na klatce piersiowej.
Od entlebuchera różni się dwiema rzeczami. Nie ma białego znaczenia na mordce a w proporcjach jest nieco wyższy (ok. 57cm w kłębie) i krótszy. Ogon trzyma spuszczony. Nie zakręca go. Jest bezsprzecznie piękny. Natura była łaskawa dla Odysa i ślady traumy nie zostawiły pamiątek zewnętrznych. Jest, jak twierdzi sąsiadka - "taki dostojny". Odys ma około roku i może ten młody wiek również sprzyja tak szybkiej nauce i socjalizacji. Ważył mniej niż 20 kg. Teraz ok 23kg. Będzie ważył do 28kg - tak twierdzi weterynarz.

O pomoc w znalezieniu domu dla Odysa zwróciłam się do Fundacji Pasterze. Fundacja gotowa jest przyjąć go najpierw na t.zw. tymczas, a potem znaleźć mu stały dom. Jestem za to ogromnie wdzięczna i pewnie skorzystamy z pomocy...

Jeśli jednak ktoś z Was zechciałby pokochać tak wyjątkowego psa i dać mu serce i dom, proszę o kontakt... To najwdzięczniejsze stworzenie z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia...

Nasza Salva lada dzień powinna dostać cieczkę, więc nie mamy dużo czasu, poza tym, niestety, zaczyna traktować Odysa jak konkurencję. Staje się dla niego złośliwa i dominuje go na każdym kroku... To nie jest sytuacja sprzyjająca odbudowywaniu poczucia własnej wartości...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-27, 12:11

Tutaj link do prezentacji zdjęć Odysa: http://www.youtube.com/watch?v=w65lXSrkHoI
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Solonek » 2012-11-27, 23:02

normalnie łzy mi sie w oczach pojawiły, bo czytając Twoją opowieść zobaczyłam w niej Sonię i jej początki u mnie, ten strach z powodu wszystkiego i tę radość, jaką zaczęła okazywać. Biedny chłopak, życzę mu jak najlepszego domu!
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-28, 09:25

Bardzo dziękujemy, Solonek... Radość i wdzięczność psiaka po przejsciach są naprawdę bezcenne...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Majszczur » 2012-11-28, 10:35

ma chłopak wydarzenie na FB do udostępnienia?
jest cudny!
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-28, 11:47

Mam dwa konta na FB (swoje i Salvy) i na obu umieściłam informacje o Odysie i link do prezentacji jego zdjęć... Znajomi udostępniają dalej...
Zrobiłam też mailing z prośbą o kopiowanie dalej do wszystkich swoich( również niefejsbukowych) znajomych...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-30, 10:06

Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Solonek » 2012-11-30, 19:08

nie no, ja na tym filmiku widzę wielką miłość :-D może warto przemyśleć kwestię zatrzymania Odysa? <skromny>
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-11-30, 22:53

Kwestia ta była przemyśliwana .... długo i głęboko... i na wszystkie sposoby... i od każdej strony... Niestety tryb życia, jaki obecnie prowadzimy blokuje nam możliwość zatrzymania Odysa...
Salva od szczeniaka była przyzwyczajana np. do długich podróży samochodem, do życia na dwa (a latem na trzy) domy i wiele innych wyuczonych na nasze potrzeby i dla wspólnego dobra zachowań... Ona jest w naszym życiu szczęśliwa... Odys potrzebuje zdecydowanie większej stabilizacji...a przede wszystkim jednego miejsca zamieszkania... być może jutro pojedzie do nowego domku, ale nie chcę zapeszać, więc nic więcej na razie nie napiszę... <milczek>
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Olcia » 2012-11-30, 23:23

Kciukam w takim razie mocno.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Solonek » 2012-11-30, 23:46

wcześniej pisałaś o zblizajacej się cieczce, więc myślałam, że to może jest jedynym problemem, ale skoro tak, to w pełni rozumie :) trzymam kciuki za przystojniaka :-D
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-12-01, 10:23

Bardzo te kciuki i dobra energia dzisiaj potrzebne....oj bardzo....
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez ewazoltowska » 2012-12-01, 10:57

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-12-01, 17:45

Trudne to było pożegnanie.... ale Odys jest już w swoim nowym domu. Domu z ogrodem i tuż przy lesie. Będzie miał kochającą rodzinę, do towarzystwa starszego kolegę-psa, kota i papugę. Smutno mu z pewnością nie będzie :) Jestem szczęśliwa i raz jeszcze bardzo dziękuję anitax, bo to dzięki Jej pomocy Odys zacznie swój nowy rozdział życia w tak komfortowych warunkach.

Dziękuję również Fundacji Pasterze, która to zgodziła się zaopiekować Odysem i do dnia dzisiejszego była w gotowości, by go przejąć, jeśli chłopcy by się nie polubili. Dostałam od działających w Pasterzach Kobiet mnóstwo bezcennych rad i wskazówek jak postępować z psem po takich przejściach. Pomogły mi one szalenie.
Dziękuję też za dobre słowa, dobrą energię i kciukowanie :) Jak dobrze, że historia Odysa zakończyła się happy endem.... Choć u nas bez niego pusto i jeszcze nie jedna łezka zakręci się w oku - na sercu lekko - bo ma dom o jakim dla niego marzyłam...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Solonek » 2012-12-01, 17:48

super wieści! :-D niech mu w nowym domku bedzie nieziemsko dobrze, bo chłopak zasłużył na wspaniałą ludzką rodzinę :-)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez wiki » 2012-12-01, 17:51

Super. Szczęśliwego życia piesku w nowym domku :love2: :love2:
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-12-01, 20:37

Cieszymy się ogromnie.... marzenie spełnione!... ale równocześnie strasznie nam go brak ;( Mam nadzieję, że Odys nie przeżywa rozstania tak mocno, jak my...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Olcia » 2012-12-01, 21:37

Super! Łezka może pocieknie nie jedna, ale najważniejsze, że Odys w nowym domu. Oby szybko się zaaklimatyzował i był szczęśliwy.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez salva » 2012-12-01, 22:36

Mamy kontakt z Państwem, którzy go adoptowali... Odys jest dzielny...Nie płacze, nie narzeka.... poznaje nowy teren i jest bardzo grzeczny... Wygląda na to, że jest silniejszy od nas...
Avatar użytkownika
salva
 
Posty: 243
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 21:36
Lokalizacja: Warszawa (Żoliborz/Bielany)
psy: Entlebucher Salva "Szwajcar"

Re: Niezwykły pies w typie Szwajcara...

Postprzez Cefreud » 2012-12-03, 11:42

cieszę się, że udało się tak szybko znaleźć domek dla psiaka
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Następna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron