ZORN już za Tęczowym Mostem

Szczęśliwe zakończenia - czyli udane adopcje

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez AT » 2009-02-07, 13:22

Iwonka jeśli Twoja sunia tak ponętnie pachnie samcom to może doraźnie zanim amanta nie wykastrujecie dawaj Ursie tabletki z chlorofilem http://animalia.pl/produkt,5345,59,Miki ... _Tabs.html Może dzięki temu będzie pachnieć nieco mniej.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 17:13

Dziękuję za słowa wsparcia i otuchy.Wczoraj wieczorem wreszcie ok 1 w nocy uspokoiły się wreszcie i spały zgodnie w domu.Ursa wczoraj go dominowała i odgryzała mu się dzielnie.Dziś jednak Zorn poczuł się pewniej i rzucil się na sunie dwukrotnietzn nie pozwolił jej się odgryżć i chwycił ją zebami.Był płacz i lament
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 17:16

Teraz ursa sie go boi i boi się wejśc do domu.Musimy iśc gdzies na spacer na neutralny grunt bo w domu sa izolowane.Zorn jest wyniszczony fizycznie.Waży 27 kg!Dostał wczoraj tabletki na uspokjenie ,żeby zmniejszyć stres i Nifurksazyd na wszelki wypadek bo mial biegunkę-pewnie stresopochodną ale na wszelki wypadek dalam.Dziś dostal tabletki na odrobaczenie.Ursa ma tabletki chorofilowe i spray pod ogon.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez frappe » 2009-02-07, 17:19

Ursa nie da się tak łatwo zdominować i dobrze :!:
Zorn ma ten popęd... ale to pewnie w wyniku prawie tylko międzyludzkiej socjalizacji :roll:
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 17:19

Głownie jednak teraz chodzi pewnie o ustalenie teryttorium.Szkoda mi mojego psa.Al eza dużo fikała a on teraz sobie już nie pozwoli.Dostaje karmę co 3 godziny małe porcje.Je bardzo łapczywie.Jest osłabiony nie ma masy mięsniowej ,nogi się biedakowi trzęsą z nadmiernego wysiłku.Dawno biedak tyle nie biegał.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 17:20

Acha!Zornowi podaliśmy dziś zastrzyk na zmniejszenie popędu.Niestety w tym stanie fizycznym kastracja była niemożliwa.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez Ania Swęderska » 2009-02-07, 17:37

Zorn ma kupę szczęścia, że trafił do Was! :-) Życzymy z całego serducha szybkiej aklimatyzacji w nowym domku. Powodzenia
Avatar użytkownika
Ania Swęderska
 
Posty: 416
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-21, 20:41
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
psy: Fiona z Aresibo

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-02-07, 17:51

No teraz masz dwa psy :-)
Myślę, że one potrzebują trochę czasu by się dogadać... Pewnie za kilka dni bedzie dobrze, tylko nie interweniujcie za mocno w ich sprawy. Niech się same dogadują.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez AT » 2009-02-07, 17:59

Ja myślę, że oni się na pewno dogadają - w końcu to pies i suka. Kurcze czemu Zorn jest w takiej słabej kondycji? czy on nie był karmiony? Iwonka zrobiliście mu badania krwi i moczu? Mocno kciuki za Was wszystkich trzymamy
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 18:01

Ale on ugryzł moja Niusię!Ja się po prostu o nią boję bo płakała dość poważnie.Teraz idziemy na krótki spacerek na smyczach na zewnątrz.Za 2 dni zacznie dzialac zastrzyk
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez frappe » 2009-02-07, 18:12

Kurcze to zadziorny Zorn :oops: :oops: :oops:
Oby zastrzyk pomógł, bo tak chcieliście mu pomóc a teraz same z nim kłopoty :-(
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez Cefreud » 2009-02-07, 18:29

możesz mu podawać kropelki uspokajające homeopatyczne( nazywały się L coś tam).
Nawet działają a nie otępiają....
I zapytała bym weta o karmę.Bardzo często dzieje się tak,że gdy pies przez długi czas jadł byle co,zbilansowana karma może mu zaszkodzić.Zbyt duża dawka witamin i czegoś tam,może spowodować poważne choroby.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez EwaM » 2009-02-07, 18:33

Gratuluję nowego członka rodziny :mrgreen: Też myślę,że przede wszystkim Wasze psiaki potrzebują czasu,żeby przyzwyczaić się do siebie i odnależć w nowej sytuacji :-) Jak zamieszkała u nas Nera,też na początku miałam meksyk w domu :mrgreen: Non stop jedna na drugiej wisiała :mrgreen: szarpały się,ganiały,podgryzały wydając przy tym takie odgłosy,jakby planowały się pozagryzać :mrgreen: Raz TŻ wystraszył się,że gryzą sie na poważnie i ruszył rozdzielać twarzystwo.Okazało się,że sytuację ocenił żle,bo dopiero jego interwencja wywołała agresję i zębiska Nerci wbiły się w jego rękę :mrgreen: ,a Borcia tak się wkurzyła,że już naprawdę trzeba było ją ewakuować z placu boju :mrgreen: Od tamtej pory raczej nie wtrącamy się w ich "brutalne" zabawy i ,jak do tej pory,krzywdy jedna drugiej nie zrobiła :-) Zobaczycie,że Zorn szybko się zadomowi,pozna zwyczaje domu i wszystko będzie dobrze.Ursa go przeszkoli,tak,jak u mnie Bora Nerę :mrgreen: a też kilka pierwszych dni jedna mieszkała na dole,a druga na górze,bo bałam się,że na zawał popadają od szaleństwa :mrgreen: Teraz czasem nawet odpoczywają w swoim towarzystwie i śpią na jednym łóżku :mrgreen: Tak,że życzę cierpliwości i wyrozumiałości dla psiaków :lol: Bernusie są mądre :mrgreen: a Zorn już Was kocha :lol:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 19:17

Zorn w ogóle jest cudownym Bernem.Grzeczny,ładnie chodzi na smyczy wszystko rozumie,przytula się.Ja tez mam nadzieję ,że wszystko się ułoży...Ale najzwyczajniej boję się,żeby nie zrobił jej krzywdy
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-02-07, 19:18

Nie zrobi :!: W takich akcjach jest wiecej udawania aniżeli prawdziwej walki więc spokojnie.
Wszystko się ułoży, tylko trochę cierpliwości.

Czemu stan Zorna jest aż tak zły :?: :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez AT » 2009-02-07, 21:23

Iwonka napiszę Ci coś co może niektórych oburzy albo zdziwi bo myślą, że berneńczyki nie są do takich rzeczy zdolne... jednak to są takie same psy jak każde inne. Jeśli nie będziesz się w ich ,,walki" wdawać to oni się między sobą dogadają. Wiem to bo moja sucz czasem wdaje się w bójki (sama nie zaczepia nigdy ale jak ktoś jej podpadnie to na ogół ma przechlapane... a suki walczą bardziej zaciekle niż samce...) i zawsze gdy z jakiś powodów interweniuję to takie nieporozumienie wraca co chwilę a jak sie psy zostawi same sobie to się zazwyczaj dogadują i jest spokój (zwłaszcza, że u was to osobniki przeciwnej płci). Iwoka wątpię żeby Zorn zrobił Ursie jakąś mocną krzywdę i na odwrót. moja suka też już kilka razy się odgryzła i sama też była nie raz ugryziona ale z takich przepychanek to rany o ile w ogóle są to tylko draśnięcia... Problemem na razie może być to, że najwyraźniej macie sukę, która ładnie pachnie samcom... i dlatego Zorn tak się na nią uwziął. Jednak tak jak mówię ja nawet w takich sytuacjach bym się nie wtrącała gdy są razem a jedynie-żeby oboje się nie ,,zajeździli" -to co jakiś czas bym ich izolowała. Wierzę że się wszystko ułoży...
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-07, 22:28

J a wiem.To tylko psy.Ursa była naszym oczkiem w głowie i najważniejsza w domu.Wiadomo.Zorn jest bardzo spokojny jak jej nie ma.Teraz jak ją widzi to popiskuje,ona się go boi i się kłóci omijając go z daleka,ale obawiam się ,że jak on podejdzie to ona mu się odszczeknie a on ją capnie.A po ostanim capnięciu długo się skarżyła.Na spacerku neutralnym jakby się nie znały.Wczoraj po seksualnych przepychankach bylo nawet troche zabawy aż padly i spały zupelnie spokojnie i wczoraj pozostawiliśmy ich samych sobie tylko obserwowaliśmy i bylo ok, a dzis pewnie chlopak pomyslał : co mi tu gówniara będzie podskakiwać no i masz babo placek.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez AT » 2009-02-07, 22:46

Mi się zdaje, że Usra to już duża dziewczynka i da sobie radę ;-) I jeszcze jedno - choć to może wydawać się okrutne jeśli którykolwiek z psów wydaje się ,,poszkodowany" w walce (piszesz, że Ursa się skarżyła jak Zorn ją capnął) to nie pocieszajcie, nie litujcie się itp nad tym psem, najlepiej zupełnie je ignorować.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez Wydra » 2009-02-07, 23:29

Asia ma rację.Do nas przyjechała Laponia i ja też jak taka kwoka pilnowałam aby się nie pozjadały a kiedy przestałam to Lapi ustawiła Neskę w szeregu i było ok dzisiaj po kilku dniach są ze sobą w bardzo dobrej komitywie :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: 4,5 letni pies z rodowodem SZUKA DOMU !!!

Postprzez iwona_k1 » 2009-02-08, 01:20

Kurczę wiem to wszystko teoretycznie.To może ja jutro pójdę na długi spacer a jak wrócę to będzie po wszystkim...
Dziękuję wszystkim za wsparcie
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Już w nowych domach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości