Koń profesor szuka nowego domu

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez Majszczur » 2011-11-28, 18:53

Przez przypadek znalazłam takie ogłoszenie...
http://tablica.pl/oferta/oddam-konia-w- ... DtNwP.html
wiem, że na forum są koniarze, może u kogoś z Was konik znajdzie przystań na stare lata...
Witam.
Oddam w dobre ręce, na zasłużoną emeryturę mojego ukochanego wałaszka. Konik ma 15 lat. Przez ostatnie 6 lat służył jako koń profesor. Niestety doznał nieuleczalnego urazu ścięgna, przez co kuleje i nie nadaje się do jazdy. Z powodów osobistych nie stać mnie na jego utrzymanie w pensjonacie a chciałabym zapewnić mu godziwą i zasłużona emeryturę. Konik ma 165 cm w kłębie i jest niesamowicie przyjazny i towarzyski. Najlepiej czuje się wśród innych koni na padoku albo wśród ludzi piknikujących na trawie. Nie kopie, nie gryzie, zawsze był ulubieńcem dzieci. Kiedy wchodzi się do stajni wita wszystkich głośnym rżeniem i szuka nosem smakołyków po wszystkich kieszeniach kurtki. Bardzo proszę o pomoc. Szczegóły oraz zdjęcie na priv.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez Anna Przybylak » 2011-11-28, 20:33

Myślę ze najlepsze wyjście to oddać go do azylu na emeryturę bo każdy kto ma pojęcie nie zdecyduje się na chorego konia .
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez Majszczur » 2011-11-28, 21:04

Anno, to samo można by powiedzieć o psach, a jednak są ludzie, którzy z pełną świadomością przygarniają na dożywocie psy wymagające długotrwałego leczenia. Ja wiem, że niektórym ludziom taka "nieekonomiczna" adopcja serca się w głowie nie mieści, ale jednak istnieją takie anioły.
Wierzę, że i ten konik trafi na swojego anioła <tak>
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez Anna Przybylak » 2011-11-28, 21:13

Takiego anioła życzę temu konikowi :love: .
Niestety jest różnica w kosztach leczenia psiak a koniska ( mam dwa takie szczęścia jeden 15 lat a drugi 10 lat co dopiero zakończyłam leczenie 15letniego i wiem jak boli kieszeń ).
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez Barbel » 2011-11-28, 22:51

Ja tez mu życzę jak najlepiej - no ale cóż - chyba tylko schronisko mu zostało. Sama mam 21-letnią klacz. W miarę zdrowa. Ostatnio jakiś kaszelek malutki - syropek na 10 dni - 200 zł... Wiem ile kosztuje utrzymanie 500 kilogramowego zwierzątka , tym bardziej z problemami, no i tym bardziej z aparatem ruchu Echhh
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Koń profesor szuka nowego domu

Postprzez iwona_k1 » 2011-12-02, 23:48

Ale to mały konik jest :mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do Pozostałe zwierzęta do adopcji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron