Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Moderatorzy: Aga-2, Milla

Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-08-26, 19:07

Na mojej budowie mieszka kotka i oczywiście jej liczne potomstwo w różnym wieku. W tym do niedawna 3 a obecnie 2 kociaki...z takimi oczkami, jakich ja jeszcze u kotów nie widziałam..niewyobrażalna masakra
Ponieważ chałupa pełna zwierząt, a od tygodnia u nas też mała koteczka, którą podrzucono pod schron (który nie przyjmuje kotów) a ona lazła tak do psów, że musiałyśmy ja zabrać na cito, zwłaszcza, że chora i wygłodzona, nie miękłam, tylko organizowałyśmy podanie im antybiotyku w jedzeniu...
Ale dziś... jeden z tych maluchów poraniony,łatami wydarta sierść, trzęsący się, mokry, widać, że chory i nie przeżyje bez pomocy.
Są u nas. To bardziej chore to dziewczynka, trudno powiedzieć, że ma wrzody na rogówce..ona pod wrzodami chyba nie ma oczu, tylko wrzody widać.Nie widzi i raczej marne szanse, żeby widziała w przyszłości. Na skórze zmiany po obtarciach, oparzeniach -nie wiemy. Dużo i ją bolą.
U chłopczyka po rozklejeniu powieki wydaje się, że nie ma oka. Boli go to bardzo.

Dostały leki, jedzenie, są w izolatce.
Ale za 10 dni wraca mój syn, musi odzyskać pokój, z resztą trudno od 7 latka wymagać, żeby robił takie dezynfekcje przy każdym wyjściu z pokoju, jak my teraz robimy, mył się, przebierał i dezynfekował klamki...
Musimy znaleźć im DT albo DS, na te chwilę chyba bez innych zwierząt, bo nie wiemy, co im jest.
Pomyślcie, może coś wymyślicie.. my nie mamy ich za moment gdzie trzymać.

A ta trzecia kotka ma podejrzenie niedowładu jelita grubego....
(odkąd tu mieszkamy, 3 lata, nie brałyśmy żadnych zwierząt "z ulicy", żeby się zrobić sobie tu schroniska)
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-08-26, 21:34

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-08-26, 21:39

Ta obklejona łapka u dziewczynki to odparzenie, skóra jej odpadła do żywego. Na drugiej łapce jest podobnie, tylko mniejsze.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez Elmo » 2011-08-26, 22:48

O matko :-/ Aż się serce kraje :(
Trzymamy kciuki za domki :]
Boże, a te oczy :sciana:
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-09-05, 21:37

Kociaki okazały się oparzone chemicznie (mieszkały na budowie, pewnie gdzieś w coś wpadły), więc jej wylazło futro na całej poparzonej powierzchni
Mela będzie też niewidoma- widzi światło, ale wiele więcej wydaje się, że nie.

Melanii skóra wygląda tak-a to już ładnie jest, bo 2 tygodnie jest leczona intensywnie:


obrazek
Obrazek został zmniejszony.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez annas » 2011-09-06, 08:13

Uff, że pod dobrą opieką- będzie dobrze. Trzymam za domek niech się szybko znajdzie.
Avatar użytkownika
annas
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-20, 14:55
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: Koro

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-09-11, 18:43

Przepraszam, że o kasie ale....
Ponieważ po moich wpisach o kociakach miałam od Was sporo deklaracji pomocy finansowej - która na samym początku nie była potrzebna, i tak Wam odpisywałam, bo leczeniem mogłyśmy się zająć same, kociaki maja u nas tymczas, jedzenie i takie leczenie, które mogłyśmy im zapewnić, w części np. dzięki przesyłkom leków i środków opatrunkowych od Kasi T, tylko część leków musiała zostać zakupiona dodatkowo.

Od niedawna poparzonymi kociakami zajęła się Fundacja Jak Pies z Kotem, bo choć do tej pory dawałyśmy radę same, ale teraz konieczna jest wizyta u Garncarza i zapewne nie skończy się na jednej, bo oczy maluchów są w strasznym stanie, na fotkach tego nie widać. Mela ma oba oczy poważnie uszkodzone, Melon jedno.
Nie chciałyśmy zbiórki pieniędzy na nasze konto, żeby nikt nie mógł zarzucić nam niczego, Fundacja działa oficjalnie i legalnie można ją wesprzeć.

Jeśli możecie i chcielibyście pomóc Meli i Melonowi wyleczyć oczy, będziemy bardzo wdzięczne, te kociaki przeszły tak strasznie dużo, że zasługują teraz na spokój, odpowiednie leczenie i najlepsze możliwe domy. Melon ma dużą szansę na wspaniały dom (trzymamy kciuki), no a Mela.. ślepa i pewnie łysa.. -trudno ocenić....
Bardzo nie chciałabym, żeby ich leczenie rozbiło się o brak kasy..
A z Fundacją współpracujemy i wiemy, że z kasą cienko-to JPzK zajmuje się mała łaciata "niedotykalską" Inką, która nie może znaleźć domu od ponad roku- pisałam tu o niej, to był "piesek satelitarny mojej Reggae", mają na stanie Filipka "nibyjamnika" i ciągle jakiś takie małe bidy wynajdują

Tu strona Fundacji: http://www.fundacja.jakpieszkotem.org/
Zaznaczajcie przy wpłatach "na leczenie Melona i Melanii"

Z góry Wam w imieniu Melanii i Melona bardzo, bardzo dziękuję.
Ostatnio edytowano 2011-09-11, 19:25 przez AniaRe, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez Wydra » 2011-09-11, 18:50

Aniu! jutro robię przelew, tak jak obiecałam i mam nadzieję, że ten dom dla Melona będzie naprawdę wspaniały <tak> :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-09-11, 19:17

Dzięki w imieniu Meli i Melona :-)

A domy wybieramy najlepsze z możliwych.. <tak>
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez KasiaT » 2011-09-11, 19:19

jutro też od nas poleci kasa <tak> ,mam nadzieję że oba kociaki znajdą nowe ,wspaniałe domki <tak>
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez Tańka » 2011-09-11, 21:36

od nas też pójdzie, a wam dziewczyny dziękuję, że uratowałyście im życie :love:
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez AniaRe » 2011-09-19, 19:50

Dziękuję Wam w imieniu Meli i Melona za wpłaty!! :love: Dzięki Wam kociaki były w lecznicy u Garncarza

I "w nagrodę" mam dobre wieści: oboje będą widzieć!!!! :radocha2:

Mela na jedno oko, (drugie obserwujemy, czy nie trzeba będzie usunąć) a Melon na oba!!!!!!!!

Nie będą widzieć dobrze, zwłaszcza Mela , ale jednak to naprawdę wspaniała wiadomość, bo ich życie będzie mogło być zupełnie inne, niż się wydawało.

Teraz jeszcze długie leczenie, masa kropli do oczu, nadal maści i zabiegi na poparzoną skórę, zastrzyki. Ale jest duża szansa na wyzdrowienie i w miarę normalne życie dla obu maleńtasów.
Oba jedzą za 3, bawią się ładnie( Malenia od niedawna) mają niesamowitą wolę życia.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez Tańka » 2011-09-20, 13:56

Fantastyczne wieści :radocha2: To cudownie, że będą widzieć!!!Trzymam kciuki za kociaki <hura>
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Dwa malutkie kociaki szukają DS lub DT!!

Postprzez KasiaT » 2011-09-20, 14:07

Super wiadomość <okok> (Aniu jak Wam coś trzeba z leków lub maści to dawaj znać-może będę mogła pomóc)
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna


Powrót do Pozostałe zwierzęta do adopcji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość