NAJLEPSZA HODOWLA

Moderator: Halina

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Cefreud » 2009-09-17, 11:56

Tomek-z jednym sie zgadzam.Nowa hodowla musi popracowa na markę.Nike też kiedyś zaczynał :lol:
Ale błagam,nie pisz więcej bo zamiast robi sobie markę wstawiasz sobie łatkę, a szkoda :-/
Cholerka,tyle ciekawych rzeczy a ja w szpitalu.Błagam,do poniedziałku,kiedy wróce na stałe nie zamykajcie :lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tess » 2009-09-17, 12:02

Na razie się wstrzymamy z zamykaniem. W sumie nic dramatycznego się nie dzieje ;-) Szkoda tylko, że Tomek tak usilnie pracuje na bana, bo Dżoja to bardzo fajna sunia jest. A tak na marginesie - Karolina, mam nadzieję, że to nic powaznego? Tak czy inaczej zdrówka zyczę z całego serca.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Beata i Fiona » 2009-09-17, 12:13

Tomek i Dżoja napisał(a):Wiadomo ze jak ktos jest z ukladu to moze gownem karmic psy a i tak bedzie mial wziecie bo ma dobre papiery. Nowi zawsze sa na szarym koncu dlatego nie oplaca im sie dawac im to co najlepsze bo nikt tego nie doceni.

nie da się być od razu na szczycie, każdy zaczynał kiedyś od szarego końca, i wierz mi, są ludzie którzy docenią nawet szaraków ;-)

Tomek i Dżoja napisał(a): A jezeli mialbym sprzedawac do polskich hodowli za ponad 2500 to wole do normalnych ludzi taniej.

nie pojmuję twojego dziwnego rozumowania na temat pieniędzy ...

Tomek i Dżoja napisał(a):Zreszta nie podobaja mi sie te ktore sie podobaja sedziom z ta dluga sierscia. Ale z trzech wystaw mam jedna bardzo pozytywna opinie (na miedzynarodowej)

ŁAŁ!!! ... aż trzy wystawy :mrgreen: no to masz chłopie doświadczenie
a międzynarodówka :shock: no kto by pomyślał że jest potrzebna do hodowlanki
najpierw jest wzorzec, a dopiero potem to co tobie się podoba. I bzdurą jest że im dłuższa sierść tym lepszy pies, i że tylko ofutrzone mają prawo wygrywać
przykład - Fiona - nie zamiata futrem po podłodze, a jednak wygrywa, a przecież ja też jestem początkująca i żadnych układów nie mam ;-)

Tomek i Dżoja napisał(a):Za rok wystartuje (juz nie zeby zaliczyc do hodowli) i wtedy bedzie wiadomo czy jestem na szarym koncu.

hm ...?

Tomek i Dżoja napisał(a):A jeszcze zobaczymy jak sie na wystawach spisza te ktore beda wystawiane. Wtedy zobaczymy czy moja wystawa jest taka zla. Jeszcze beda prosby abym jeszcze mial.

chyba hodowla ...
ale co ja tam wiem :-P
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-17, 12:24

Myślę że [ usuniete przez administratora ].
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez inbloom » 2009-09-17, 12:27

błagam o bana - i bynajmniej nie dla mnie. nie wiem czemu Admin to wszystko toleruje.
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez MartaD » 2009-09-17, 12:40

Ja też jestem za banem :!:
Chociaż tymczasowym, żeby Tomek trochę ochłonął :roll:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tess » 2009-09-17, 12:46

Ban został nałożony.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez qbav » 2009-09-17, 12:50

i układ zwycięzyl :mrgreen:
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-17, 12:54

Nie widziałam ostatniego posta Tomka, ale mimo wszystko....
A tak było fajnie i śmiesznie i coś się działo... Normalnie jak w komedii.
Ale tu nie dość, że układy mafijne, to jeszcze same SMUTASY :!: :mrgreen: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Busola » 2009-09-17, 13:01

Tomku, ja ze swoją suką byłam do tej pory jedynie na 8 wystawach - moje doświadczenie to małe miki w porównaniu z hodowcami z kilkuletnim stażem. Jak myślisz, dlaczego ich psy zdobywają tytuły? Przez układy?? Bzdura. Przez ciążką pracę z psem, obserwację, zdobywanie wiedzy, czytanie. Pies mający doświadczenie na ringu tez sie inaczej na nim zachowuje co daje efekt w ttytułach.
Pierwszą lokatę (1-3)moja suczka otrzymałą na 5 wystawie. A na razie nasze uczestnictwo w wystawach nie zalicza sie do tzw. uprawnień hodowlanych.
Ty ze swą sunią "zaliczyłes" 3 wystawy. Czy na prawde sądzisz ze przy tak marnym doświadczeniu sędziowie od razu zachwycą sie twoją suką? Pies to tylko 1/3 sukcesu na wystawie, reszta to nie układy, ale praca, praca, praca :!: :!:
Dostałeś ładny opis na miedzynarodowej? Faaajnie, nie kusi cie by zebrać kilka takich fajnych opisów?
Jeśli chcesz z eswojej suczki zrobić championa - nic nie stoi na przeszkodzie - popracuj z nią, pojedź na kilka wystaw bez psa i poobserwuj jak robią to inni. Zaliczysz 20 wystaw - bardzo prawdopodobne że "trafi" sie wam tytuł. Po 40 moze uda sie championa zrobić ;-)
Cóż, pewnie mi juz nie odpowiesz, pewnie nawet nie zrozumiesz tego co napisałam ... :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez kabi » 2009-09-17, 16:37

Nie jestem super-hodowcą i nie zamierzam sprzedawać szczeniąt za 3,500zł ale mimo to czuję się obrażona w każdym poście pisanym przez Tomka i jakbym tylko wiedziała jak, to dobrałabym się do wszystkich interesów które Tomek zamierzałby otworzyć, bo sądząc po tym co wypisywał jego życie kieruje się korupcją i układam. Ciekawe czy musiał dopłacać przyszłym nabywcom do szczeniaków (swoją drogą,ciekawy pomysł - koniaczek do wyprawki:))
?
Z tego co wiem to ceny małych ras i niektórych dużych również zaczynają się od 2000zł wzwyż ( o rasowych kotach nie wspomnę) i jakoś nikt nie ma co do tego pretensji. Dlaczego berneńczyki mają być poszkodowane ? Jeśli hodowcy inwestują mnóstwo pieniędzy,czasu i serca w swoją hodowlę to cena 3,500zl jest jak najbardziej na miejscu i nikt nikogo nie zmusza do kupna takiego właśnie szczeniaka. Zakup porsche też jest dobrowolny, co nie znaczy że Fiatem nie da się jeździć :-P
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Cefreud » 2009-09-17, 16:43

Cena Bulli miniatur w Polsce zaczyna się od 1700 do 2000 euro.Im bardziej pies rokuje wystawowo,im wi,ęcej jego rodzice mieli badań,tytułów tym cena wyższa.I jakoś nie wiedziałam żeby w hodowlach zalegały...

A na cene bernów wpływ też ma to,że bulli mini ogłoszeń o szczonach może znajdziesz jedno a bernów około 140...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez AT » 2009-09-17, 16:47

Nie no układ jest widoczny - i to w dodatku patryjarchalny :-P pierwsza zgłosiłam kandydaturę na ojca chrzestnego ale widać kobieta tu szans nie ma :-P :lol:

dorciaj napisał(a):EDIT: A tak mi jeszcze przyszło do głowy czy aby Tomek spacerku berneńskiego nie potraktował jako pierwszy krok do wchodzenia w "układy" 8-)


tak na pewno, zwłaszcza że same grube ryby uczestniczą w tych spacerach :lol: ;-)

Kurcze Tomek bana dostał - więcej złotych myśli nie będzie :-( - trudno, może się kiedyś jeszcze na plaży spotkamy i osobiście będę mogła wysłuchać mądrości na temat hodowli :-P

Karolina - Tomek już zapowiedział, że się na ozdóbki przerzuci (widać zrobił już sobie kalkulację, że są droższe to się pewnie bardziej opłaca :-P :lol: )
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Cefreud » 2009-09-17, 16:54

o ile bulterier to ozdóbka :lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez AT » 2009-09-17, 16:59

Wspominał coś o yorkach - to by się zgadzało bo widać, że mu zależy na tym żeby mieć ładne psy a yorki przecież takie ładne są ;-) :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tess » 2009-09-17, 17:36

Myślę, że powinniśmy zamknąć ten wątek. Tomek nie ma możliwości riposty i cokolwiek byśmy nie sądzili o Jego poglądach - " obgadywać za plecami się nie godzi. Tak myślę.Zamykam watek. Ewentualne protesty proszę kierować na pw...
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Poprzednia strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron