NAJLEPSZA HODOWLA

Moderator: Halina

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-16, 11:42

Żeby zgarniać 3500 za psa to trzeba albo samemu zainwestować w swoją hodowle i starać się o przychylność sędziów albo podpiąć się pod inną hodowlę i za opłatą używać ich nazwy.

Ja jakbym miał cenę 2000 to nadal bym większość jeszcze miał.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez PaniBisiowa » 2009-09-16, 11:52

:shock: A co to za nowe herezje?
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-09-16, 12:02

Tomek i Dżoja napisał(a):Żeby zgarniać 3500 za psa to trzeba albo samemu zainwestować w swoją hodowle i starać się o przychylność sędziów albo podpiąć się pod inną hodowlę i za opłatą używać ich nazwy.

Ja jakbym miał cenę 2000 to nadal bym większość jeszcze miał.



Spuszczam kurtynę milczenia na Twoje teorie. Więcej, proszę, w tej kwestii lepiej nie pisz, bo obrażasz ludzi.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Gocha » 2009-09-16, 12:05

Tomek i Dżoja napisał(a):...to trzeba albo samemu zainwestować w swoją hodowlę ...

No proszę w śród tych głupot które wypisujesz udało ci się napisać cos sensownego . Właśnie trzeba zainwestować w hodowlę : miłość , własny czas i pieniądze .Na badania własnych psów ,dobre krycie, dobrą karmę , wystawy i wiele innych rzeczy .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-16, 12:12

Ciekawe ile hodowli tutaj znanych się do tego stosuje ? Na pewno nie więcej niż 50%

Ja jednego psa sprzedałem do mini hodowli w USA do ludzi którzy swoich pieniędzy mają dosyć i hodowla dla zysku nie jest im potrzebna. Dlatego miałem ceny dostępne dla zwykłych ludzi.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez pati124 » 2009-09-16, 12:13

Widzę, że moje pytanie wywołało niepotrzebna wrzawę....
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 12:21

Chyba przemawia przez Ciebie zazdrość o to, że Ty sprzedawałeś swoje szczeniaki taniej, podczas gdy inni je sprzedają za 3500! Oczywiście, że w hodowlę trzeba zainwestować, żeby nie rozmnażać byle czego, bo nie na tym polega hodowla. Przychylność sędziów nie jest konieczna. Wystarczą doskonałe psy i staranne ich wystawianie.
A o "franchisingu hodowlanym" to jeszcze nie słyszałam :mrgreen: . Każdy dba o renomę swojej hodowli i dlatego nie może narażać się na sprzedawanie pod swoim szyldem produktów gorszej jakości. A jeśli te produkty mają dobrą jakość, to i nawet pod nowym szyldem znajdą nabywcę.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez PaniBisiowa » 2009-09-16, 12:27

pati124 napisał(a):Widzę, że moje pytanie wywołało niepotrzebna wrzawę....


Raczej wydumane teorie Tomka... ;-)
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 12:37

Tomek i Dżoja napisał(a):Ciekawe ile hodowli tutaj znanych się do tego stosuje ? Na pewno nie więcej niż 50%.

Niech każdy odpowiada za siebie. Jeśli ktoś prowadzi amatorską hodowlę - co oznacza, że się kocha (amo=kocham)to, co się robi - to nie ma możliwości, żeby się do tego nie stosował. Gorzej, jak ktoś podchodzi do hodowli jako do źródła utrzymania np. rodziny. Od takich hodowców - uchowaj Panie :!:

Tomek i Dżoja napisał(a):Ja jednego psa sprzedałem do mini hodowli w USA do ludzi którzy swoich pieniędzy mają dosyć i hodowla dla zysku nie jest im potrzebna. Dlatego miałem ceny dostępne dla zwykłych ludzi.

Jeśli wiesz tak dużo o dochodach i intencjach ludzi z Ameryki, którym sprzedałeś pieska, to bardzo dobrze. Nikt nie kwestionuje ceny, za jaką sprzedałeś swoje szczeniaki! A że musiała być ona "dostępna" to logiczne, bo wiadomo, że w Ameryce teraz największy kryzys :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-16, 13:18

Ludzie którzy kupują dla siebie patrzą na cenę i żeby konkurować z tymi bez metryki nie można mieć zawyżonych cen. Albo trzeba mieć dobre układy z innymi hodowcami. Jak kiedyś będę hodował psy to myślę że trzeba by jechać do niektórych z koniaczkiem i się zaprzyjaźnić aby być polecanym.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 13:33

A ja mam nadzieję Tomku, że w przyszłości nigdy nie będziesz hodował psów, bo czytając Twoje posty, odnosi się wrażenie, że do spraw hodowli masz podejście absolutnie od złej strony. Hodowla to nie jest sposób na "robienie" pieniędzy :!: To jest hobby i tylko tak pojmowana hodowla może być DOBRĄ HODOWLĄ. Jeśli uważasz, że jednego trzeba "sobie zjednać", a z drugim "napić się koniaczku", żeby mieć dobre układy, to już same założenia pod Twoją hodowlę są z gruntu błędne.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tasmanska » 2009-09-16, 13:34

Tomek i Dżoja napisał(a): Jak kiedyś będę hodował psy to myślę że trzeba by jechać do niektórych z koniaczkiem i się zaprzyjaźnić aby być polecanym.

No nieźle, bardzo ciekawą teorię wymyśliłeś :mrgreen: . Do mnie nikt nie przyjechał z koniaczkiem a pomimo to polecam innych hodowców.
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Wiola&Nero » 2009-09-16, 13:35

Tomek i Dżoja napisał(a): Jak kiedyś będę hodował psy


Mam nadzieję, że to nie nastąpi :roll:
Ps.
Piszę to z punku widzenia zwykłego, "dziwnego" kupowacza "drogiego" psa :roll:
Ostatnio edytowano 2009-09-16, 13:39 przez Wiola&Nero, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-09-16, 13:38

Niby czemu. Brakuje mi tylko dobrych układów. Ale w przyszłości jak pisałem zobaczę kto ma najlepsze wzięcie i będę się starał wejść w te układy. Zawsze komuś jak już pójdą psy to ma telefony jeszcze i wtedy jak już nikt inny by też nie miał to do mnie by odsyłali.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 13:42

Tomku, świętnie się bawię przy lekturze Twoich postów :!: :mrgreen: Naprawdę :!:
"...jak już nikt inny nie będzie miał..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez PaniBisiowa » 2009-09-16, 13:42

Ale sobie zrobiłeś reklamę :-> :-> Ulalala... :-> Nie wiem tylko czy Ci koniaczków wystarczy... :->
A czy czasami Tomek już czegoś nie wyhodował? :-> Bo mówi, że ma zamiar hodować psy.... :->
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez grafi » 2009-09-16, 13:52

Karmicie trola internetowego, odpowiadając na jego posty :!:

Normalny moderator, na normalnym forum dałby mu już dawno bana.
Avatar użytkownika
grafi
 
Posty: 153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-16, 22:58
Lokalizacja: Konin
psy: Beri, Saba

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez kabi » 2009-09-16, 14:29

Tomek i Dżoja napisał(a):Brakuje mi tylko dobrych układów. Ale w przyszłości jak pisałem zobaczę kto ma najlepsze wzięcie i będę się starał wejść w te układy.



Mam nadzieje, że dostaniesz po tyłku za próbę korupcji ;)Jak będzie trzeba to nie zawaham się poinformować kogo trzeba. Powodzenia !
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 14:31

grafi napisał(a):Karmicie trola internetowego, odpowiadając na jego posty :!:

Widzisz Grafi, nie do końca jest tak, że "karmimy". Śmiem twierdzić, że nie tylko Tomek ma takie myśli, że hodowla psów, jak się ma dobre układy, jest łatwym sposobem robienia niemałych pieniędzy.
Bo jeśli ktoś za szczeniaka płaci hodowcy 3500 to za miot przykładowo szcześciu szczeniąt hodowca bierze 21000, a jak ma dwie suki i dwa takie mioty w roku, to tak, jakby miał pensję miesięczną 3500 :!: A jak się urodzi więcej niż sześć szczeniaków w miocie, to premia gotowa - "trzynastka" i "czternastka" ;-) Zapewniam Cię, że niektórzy taki mają tok myślenia. Jak już widzą te zera na końcu kwoty, to zapominają, że koszt utrzymania zwierząt, opieki weterynaryjnej,tych nieudanych kryć i wyjazdów zagranicznych z nimi związanych może niejednokrotnie przewyższyć dochód ze sprzedaży miotu. Tacy nieuświadomieni często liczą na łatwy zysk i biorą się za hodowlę :!: A wtedy nieszczęście gotowe, bo wystarczy, że im się nie uda kupić dobrej suki, że się okaże że przodozgryz, albo dysplazja, albo coś innego, niekontrolowanego przez ZK... No, ale przecież zainwestował, więc się MUSI zwrócić, więc co zostaje: pseudohodowla! Albo załatwianie lewych prześwietleń, układy z sędziami, ukrywanie wad, żeby jakoś funkcjonować. Że szczeniaki z takiej hodowli są wadliwe? Wszędzie się może zdarzyć, a minus jest tylko taki, że ta hodowla nie ma "stałych klientów".
Tylko racjonalne argumenty i spokojna dyskusja potrafią tak myślących ludzi wyprowadzić z błędu i zapobiec nieszczęściu. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez pati124 » 2009-09-16, 15:59

a mnie się wydaję, że wystarczy dbać o swoje pieski, dostarczać im miłości i po prostu robić wszystko aby potencjalni właściciele byli zadowoleni to będzie kluczem do tego aby hodowla była polecana przez innych i nie potrzebne są jakieś "układy".... chyba że ktoś idzie na łatwiznę i będzie miał gdzieś dobro piesków tylko liczyły się będą kontakty bo tak czy siak w końcu znajdą się kupcy... :-/
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron