NAJLEPSZA HODOWLA

Moderator: Halina

NAJLEPSZA HODOWLA

Postprzez karolcia93 » 2007-03-24, 16:36

Piszcie, która z hodowli jest wg was najlepsza - z której braliście i z pieskiem jest wszystko ok :)
karolcia93
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez agares22 » 2007-03-24, 17:13

Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez nugatika » 2007-03-24, 18:58

agares22 tylko ze na stronie nie wszystko widac, nie wiesz w jakich warunkach zyja rodzice szczeniat, jakie maja charaktery, bo nie kazdy pokucil sie o opis swoich psow na stronach. Patrz na [wg mnie] najlepsze hodowle w Polsce
Deikowa Dolina www.deikowadolina.republika.pl
Mocny Akord http://www.mocnyakord.republika.pl/
Duch Wrzosowisk www.duchwrzosowisk.com

Zadna z nich nie ma opisanego psiaka; co lubi, jaki jest, gdzie najwczesciej przebywa, gdzie spi.

Karolcia93
wszystko zalezy od tego czego oczekujesz po swoim psiaku, czy bedzie championem i zdobywcom ringow, czy po prostu przyjacielem i czlonkiem rodziny.
Najlepsza hodowla - roznie to mozna odebrac, czy chodzi Ci o wyniki wna wystawach, zdrowie, charakter?
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Przemo » 2007-03-24, 20:06

Ja kupowalem szczeniaka w hodowli Czereda Kusego niedaleko Czerwonaka.
Pania Marie odebralem bardzo dobrze. Jak tam pojechalem to bylo jeszcze lepiej.
Panstwo Herod sa bardzo mili i zawsze doradza.
Z tyego co widze hyodowla zaczyna sie rozrastac i miec coraz wiecej psow. Nie sa one trzymane w kojcu i to jest jeden z wielkich plusow tej jak i paru innych hodowli.
Swego psa obejrzalem a Pania Marie wypytalem o rozne rzeczy. Penie pamieta jak to wysylalem do Pani wiele emaili z wieloma pytaniami.
Myale ze niema najlepszej hodowli.
Trza umiec rozmawiac i wybrac to co nam sie podoba.
Tu na forum nikt nie powie ze to Ta czy ta hodowla jest najlepsza.
I najlepsze jest to ze na forum jak i w zeczywistosci hodowcy sobie pomagaja. Nie walcza miedzy soba o to czy tamto.
Musisz poprostu pomyslec i wybrac ta jaka ci sie podoba a jak nie jestes pewna to zapytaj nas.
Jedno wiem ze nalezy wybrac psa z rodowodem jesli chcesz byc pewna ze to co kupilas bedzie takie jak pisza w ksiazkach W skrocie Rodowodowy+rasowy.
pozdrawiam :) :-D
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2007-03-24, 22:11

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to myślę, że warto zajrzeć do działu Ogłoszenia

Tam jest dużo najświeższych informacji o hodowlach, które aktualnie mają szczeniaki. Możesz nawet prześledzić, jak się rodziły - niekiedy z przygodami- jak się miewają, jak aktualnie wyglądają. Są tam wszystkie potrzebne informacje do nawiązania kontaktu z hodowlami, ich www. Zawsze jest możliwość bezpośredniej telefonicznej rozmowy z hodowcami. Polecam.
Ewa z Dżoszem
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez karolcia93 » 2007-03-25, 14:33

Dzięki za te informacje. A czy ktoś może zna hodowlę "Dies Maialis", w Kobyłce?
Zastanawiam się, czy to od nich nie wziąć szczeniaka...
karolcia93
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-03-25, 15:10

znamy.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez agares22 » 2007-03-25, 16:46

Z hodowli Dies Maialis jest Astor naszej forumowej Stawki ;-)
Avatar użytkownika
agares22
 
Posty: 736
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:19
Lokalizacja: Henrykow-Urocze

Postprzez marlenka » 2007-04-09, 11:27

Ja uważam że dobrą hodowlą jest v/d Samaika ale to niestety nie polska ;)
Pozdrawiam
marlenka
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-18, 18:39
psy: Lucca(*) Dolly Black Velvet

Postprzez Gość » 2007-04-09, 16:05

tu masz sporo hodowli:

http://www.bern.toplista.pl/
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2007-04-09, 22:25

a_ga.isk napisał(a):Ja uważam że dobrą hodowlą jest v/d Samaika ale to niestety nie polska ;)
Pozdrawiam


to nic, ze nie jest polska... mamy juz w Polsce psy z Samaika... i dspp i bpp...

granice nie stanowia problemu :)
mamy i stokerybosy i hodowle z Francji, z panstw skandynawskich i nie tylko... dla chcacego... :->

pozdrawiam

Brombkowa
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Barbapapa » 2007-04-10, 22:38

Nie znam w Polsce hodowli którą mogłabym polecić w 100%; Głównym powodem jest brak rzetelnych informacji o chorobach przenoszonych genetycznie, o prawdziwych przyczynach zejść psów; długowieczności;w wielu hodowlach niezwracania uwagi na dobór rodziców, kiepska socjalizacja, brak zainteresowania hodowców "wynikami swojej pracy"itp.
Owszem są hodowle bardziej rzetelne i ludzie bardziej odpowiedzialni i mądrzy, ale jest ich nie wiele. Ważne jest, aby wiedzieć jakiego psa się pragnie, a jeśli się tego nie wie, żeby hodowca zwrócił uwagę kupujacego na wiele spraw związanych ze szczeniakiem tej rasy, na jego potrzeby i możliwości. Zawsze wtedy wybór będzie sensowniejszy.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez Martucha » 2007-04-11, 14:40

ja zawdzięczam Maxax hodowli Tasmańska Ellite :) Podoba mi się to,że pani Gosia i jej rodzina poświęcili całych siebie bernusiom. Psy mieszkają w osobnym pokoju, często jeżdżą na wystawy zagraniczne i krajowe, widać, ze są zadbane (no i piękne;))

Tak jak poprzednicy, twierdze iż kazdy powinien wybrac hodolwe wedlug wlasnych upodoban, choc ogolna opinia tez wazna...
Martucha
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Agi » 2007-04-27, 23:38

agares22 napisał(a):Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)


Ale mnie zbulwersowała Twoja odpowiedź. !!!! Dziewczyno zastanów się co mówisz!!!!!

Co kogo obchodzi, że są tu hodowcy. Bardzo dobrze, że są. Jeśli będą mieli zdrowe psy to napewno każdy z kupujących dobrze napisze o hodowcach, natomiast jeśli będą hodowcy sprzedawli psy z dyspazją albo z innymi ukrytymi wadami, to uważam że dobrze że sie innych o tym przestrzega!

Proponujesz ludziom oglądać strony i wybierać???? To nie są kolorowe zabawki. TO żywe istoty!!!! Owszem strona bardzo pomaga, ale lepiej kierować się sprawdzonymi hodowlami. Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe.

Życzę więej zdrowego rozsądku .
Agi
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Dżiani » 2007-04-28, 02:46

Agi napisał(a):
agares22 napisał(a):Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)


Ale mnie zbulwersowała Twoja odpowiedź. !!!! Dziewczyno zastanów się co mówisz!!!!!

Co kogo obchodzi, że są tu hodowcy. Bardzo dobrze, że są. Jeśli będą mieli zdrowe psy to napewno każdy z kupujących dobrze napisze o hodowcach, natomiast jeśli będą hodowcy sprzedawli psy z dyspazją albo z innymi ukrytymi wadami, to uważam że dobrze że sie innych o tym przestrzega!

Proponujesz ludziom oglądać strony i wybierać???? To nie są kolorowe zabawki. TO żywe istoty!!!! Owszem strona bardzo pomaga, ale lepiej kierować się sprawdzonymi hodowlami. Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe.

Życzę więej zdrowego rozsądku .


Agi, napisz mi prosze jak można sprzedać 8 tygodniowego psa z dysplazją? Albo z tymi ukrytymi wadami? O jakich wadach ty mówisz? O wadach tak bardzo ukrytych jak np. padaczka, czy niewydolność nerek, czy o wadach 'ukrytych' dla kupującego jak np. wady zgryzu?
Masz całkowitą rację że pies to żywa istota a nie kolorowa zabawka, ale dlaczego od razu sugerujesz innym, aby nie wybierali psa oglądając strony tych 'nie sprawdzonych' hodowli'?
A jakie/które w/g ciebie to są te sprawdzone?
Zapewniam cie że NIE MA hodowli w której rodzą się tylko super-hiper bajkowo piękne i zdrowe szczeniaki. Nie ma takiej ani w Polsce ani nigdzie na całym świecie i w żadnej rasie. Bo choćby hodowca z siebie wychodził to pewnych rzeczy nie jest w stanie pokonać a natura/genetyka robi swoje.
W Twoim poście najbardziej podoba mi się to: "....Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe." Piękne!!! ale zdradź mi proszę co to znaczy "dbać w szczególny sposób" bo może się czegoś znowu nauczę...

Agi ja Tobie też życzę więcej zdrowego rozsądku i rozstropności zanim coś napiszesz.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Kropla Nadziei » 2007-04-29, 23:56

Agi napisał(a):
agares22 napisał(a):Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)


Ale mnie zbulwersowała Twoja odpowiedź. !!!! Dziewczyno zastanów się co mówisz!!!!!

Co kogo obchodzi, że są tu hodowcy. Bardzo dobrze, że są. Jeśli będą mieli zdrowe psy to napewno każdy z kupujących dobrze napisze o hodowcach, natomiast jeśli będą hodowcy sprzedawli psy z dyspazją albo z innymi ukrytymi wadami, to uważam że dobrze że sie innych o tym przestrzega!

Proponujesz ludziom oglądać strony i wybierać???? To nie są kolorowe zabawki. TO żywe istoty!!!! Owszem strona bardzo pomaga, ale lepiej kierować się sprawdzonymi hodowlami. Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe.

Życzę więej zdrowego rozsądku .


Czytam i zastanawiam się co jest tu bulwersującego :roll: Dla mnie bulwersująca jest Twoja wypowiedź, która ma kompletnie wypaczony sens :-/ I tak naprawdę to wydaje mi się, że nie wiesz o czym piszesz albo nie rozumiesz wypowiedzi innych skoro nie możesz pojąć, że każdy ma prawo do swojego zdania i wyboru. Od oglądania stron www hodowli do zakupu szczenięcia jest bardzo daleko, tak więc nie rozumiem co jest w tym złego.
Avatar użytkownika
Kropla Nadziei
 
Posty: 372
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:17
Lokalizacja: Gostynin/Warszawa
psy: NICEA zDD,BURBERRY Kropla Nadziei,OTI Kraina Retr.

Postprzez Agi » 2007-04-30, 00:34

Dżiani napisał(a):
Agi napisał(a):
agares22 napisał(a):Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)


Ale mnie zbulwersowała Twoja odpowiedź. !!!! Dziewczyno zastanów się co mówisz!!!!!

Co kogo obchodzi, że są tu hodowcy. Bardzo dobrze, że są. Jeśli będą mieli zdrowe psy to napewno każdy z kupujących dobrze napisze o hodowcach, natomiast jeśli będą hodowcy sprzedawli psy z dyspazją albo z innymi ukrytymi wadami, to uważam że dobrze że sie innych o tym przestrzega!

Proponujesz ludziom oglądać strony i wybierać???? To nie są kolorowe zabawki. TO żywe istoty!!!! Owszem strona bardzo pomaga, ale lepiej kierować się sprawdzonymi hodowlami. Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe.

Życzę więej zdrowego rozsądku .


Agi, napisz mi prosze jak można sprzedać 8 tygodniowego psa z dysplazją? Albo z tymi ukrytymi wadami? O jakich wadach ty mówisz? O wadach tak bardzo ukrytych jak np. padaczka, czy niewydolność nerek, czy o wadach 'ukrytych' dla kupującego jak np. wady zgryzu?
Masz całkowitą rację że pies to żywa istota a nie kolorowa zabawka, ale dlaczego od razu sugerujesz innym, aby nie wybierali psa oglądając strony tych 'nie sprawdzonych' hodowli'?
A jakie/które w/g ciebie to są te sprawdzone?
Zapewniam cie że NIE MA hodowli w której rodzą się tylko super-hiper bajkowo piękne i zdrowe szczeniaki. Nie ma takiej ani w Polsce ani nigdzie na całym świecie i w żadnej rasie. Bo choćby hodowca z siebie wychodził to pewnych rzeczy nie jest w stanie pokonać a natura/genetyka robi swoje.
W Twoim poście najbardziej podoba mi się to: "....Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe." Piękne!!! ale zdradź mi proszę co to znaczy "dbać w szczególny sposób" bo może się czegoś znowu nauczę...

Agi ja Tobie też życzę więcej zdrowego rozsądku i rozstropności zanim coś napiszesz.


No więc..... Drogi Irku...niestety nie znam hodowli berneńczyków, którą można by z czystym sercem polecić, myślałam, że znajdę ją na tym forum( oczywiście nie zrozum mnie źle, nie twierdzę, że takiej hodowli nie ma, ja po porstu jej szukam, chcę kupić zdrowego berneńczyka)
Faktem jest, że choroby się nie przewidzi, może się zdażyć każdemu i tu masz rację.

Ale...jeśli w rodzinie nie ma chorób genetycznych to prawdopodobieństwo, że kupię zdrowego szczeniaka jest większe niż to jeśli kupię szczeniaka z rodziny w której takie choroby bywały ( tylko hodowca jakoś tak...zapomniał o tym poinformować)

Dlatego uważam , że powinno się przedstawiać hodowle dobre, sprawdzone, z których ludzie (nabywcy) są zadowoleni.
A teraz słuchaj, wiesz dlaczego nie nie polecam sugerować się tylką stroną w internecie - dlatego że jak kupowałam swojego berneńczyka, też sugerowałam się stroną w internecie!!!!!
I co!!! mój berneńczyk umiera!!!!! MA dwa lata!!!! Tydzień temu jeszcze biegał radośnie bez żadnych widocznych objawów. Mocznica, niewydolnośc nerek!!!!
Jeśli pies w wieku dwóch lat ma mocznicę to co to jest ??? Genetyka!!
Zresztą nie będę na ten temat dyskutowac.

Jak ktoś chce to niech sobie czyta strony i kupuję, bo ładne obrazki na stronie !!!!
Albo miły hodowca!!

Dla tych jednak co nie chcą aby ich pies został uśpiony po dwóch latach, proponuję zadać sobie więcej trudu i znaleźć hodowce z polecenia.

Sama jeszcze nie mam pomysłu, jak trafić na dobrego hodowcę.
Właśnie się nad tym zastanawiam,

Nie rozumiem, dlaczego nie może być listy :polecanych hodowców i listy hodowców, któych należałoby unikac.
Każdy przeczyta....i zrobi co będzie uważał.

Czego się bać ....jeśli żyje się uczciwie!?
Niech się boją Ci co kręcą!!!

I Irku jeszcze jedno, ja nie pisałam o 8 tygodniowym psie z dyspalzją. Czytaj uważnie i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Dobra rada.


Pozdrawiam
Agi
Agi
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2007-04-30, 07:51

A tak z ciekawości zapytam, czy bog dal Ci gwarancje na dzieco? I co maja zrobic Ci z chorymi dziecmi?

Dwa niestety pewnych rzeczy nie da sie przewidziec :( I nic na to nie poradzimy. Wiekszosc stara sie jak moze, ale na czesc chorob psy zapadaja w podeszlym wieku, kiedy juz daly potomstwo...co robic, rozmnazac 8-10 letnie psy?

Co do dysplazji wystepuje kwestia genetyczna i kwestia nabyta. Po rodzicach i liniach bez dysplazji moze byc pies chory a wlasciciel potrafi mu dodatkowo niezle dolozyc forsujac go, zywiac byle czym itd.

Z ciekawosci, jak czesto robiles psu badania krwi? Mocznica nie pojawia sie z dnia na dzien, widac problemy z nerkami wczesniej.

Trzymam kciuki za Twojego psa, moze to blad w diagnozie.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Gość » 2007-04-30, 10:38

Kropla Nadziei napisał(a):
Agi napisał(a):
agares22 napisał(a):Karolciu, myślę, że jest to trudne pytanie. Na naszym forum są obecni właściciele kilku lub kilkunastu hodowli. Może powinni się "pokazać" , podac adres strony, a Ty poszukasz, poczytasz i wybierzesz swoją małą kluske ;-)


Ale mnie zbulwersowała Twoja odpowiedź. !!!! Dziewczyno zastanów się co mówisz!!!!!

Co kogo obchodzi, że są tu hodowcy. Bardzo dobrze, że są. Jeśli będą mieli zdrowe psy to napewno każdy z kupujących dobrze napisze o hodowcach, natomiast jeśli będą hodowcy sprzedawli psy z dyspazją albo z innymi ukrytymi wadami, to uważam że dobrze że sie innych o tym przestrzega!

Proponujesz ludziom oglądać strony i wybierać???? To nie są kolorowe zabawki. TO żywe istoty!!!! Owszem strona bardzo pomaga, ale lepiej kierować się sprawdzonymi hodowlami. Tam gdzie hodowcy dbają o swoje pieski w szczególny sposób i sprzedają je zdrowe.

Życzę więej zdrowego rozsądku .


Czytam i zastanawiam się co jest tu bulwersującego :roll: Dla mnie bulwersująca jest Twoja wypowiedź, która ma kompletnie wypaczony sens :-/ I tak naprawdę to wydaje mi się, że nie wiesz o czym piszesz albo nie rozumiesz wypowiedzi innych skoro nie możesz pojąć, że każdy ma prawo do swojego zdania i wyboru. Od oglądania stron www hodowli do zakupu szczenięcia jest bardzo daleko, tak więc nie rozumiem co jest w tym złego.


No właśnie i kto tu nie rozumie wypowiedzi. /jakbyś przeczytała czego dotyczyła była moja odpowiedź to pewnie bym nie musiała tłumaczyć/ ale...
No więc...specjalnie dla CIebie - tłumaczenie:
Karolcia pytała o hodowle godną polecenia. Agares22 każe jej czytać strony w internecie jednocześnie informując, że tu sa hodowcy więc nie wypada wskazywać dobrych czy mniej dobrych hodowli.
I właśnie to mnie zbulwersowało. Każdy ma prawo do wypowiedzenia się na temat hodowli lub na jakikolwiek inny temat.

Ja nie krytykuje oglądania stron w inetrnecie /sama je oglądam/ irytuje mnie tylko dpowiedź Agress22.

Jeśli chodzi o mnie to chętnie poczytałabym opinie nabywców berneńczyków, a nie tylko opinie hodowców, które najczęściej bywają stronnicze.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez agi » 2007-04-30, 10:41

Zapomniałam wpisać do poprzedniego postu niku. Więc teraz dopisuje.
agi
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości