Hodowle w województwie mazowieckim

Moderator: Halina

Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez SwissW » 2009-11-10, 20:55

Jakie znacie hodowle berneńczyków w województwie mazowieckim?
Jakie polecacie, a jakie uważacie za najlepsze?
I tu pytanie szczególnie do hodowców- Czy planujecie na wiosnę szczeniaczki? najlepiej jakby pieski były do odbioru ok czerwca 2010 (ale nie koniecznie)
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez Cefreud » 2009-11-11, 07:52

Bersett, Ered Luin,Black Velvet,Tanais
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez SwissW » 2009-11-11, 12:49

Bardzo dziękuję, zastanawiam się właśnie nad kupnem psa z hodowli Ered Luin.

A zna ktos hodowlę Latora?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez Anuta » 2009-11-11, 14:57

Na Mazowszu są jeszcze:
Aninbernus
Helvetius
Hebenus
Leśny Potok
Kraina Zeusa
StarKluk
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez Zuzanda » 2009-11-11, 15:31

Anuta napisał(a):Na Mazowszu są jeszcze:
Aninbernus
Helvetius
Hebenus
Leśny Potok
Kraina Zeusa
StarKluk

i Astrumfelix oraz Pragnienie Milości :-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez SwissW » 2009-11-11, 16:16

W Astrum Felix nie będą mieli szczeniąt na wiosnę a w Pragnieniu Miłości są aktualnie szczeniaczki więc wątpię, aby znowu były na wiosnę (ale oczywiście mogę się mylić)
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez 3-berny » 2009-11-11, 19:40

Wykaz wszystkich zarejestrowanych hodowli z nr tel i adresami znajdziesz na stronie internetowej oddzialu warszawskiego ZK.
Pozdrawiam Lucyna
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez mateusz.sce » 2011-02-01, 19:24

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z hodowlą Z Leśnego Potoku? Jeśli tak, to mogę prosić o napisanie cosik o niej? :D
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez saba&mlis » 2011-02-01, 20:25

Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez mateusz.sce » 2011-02-01, 20:55

No tak..ale ja wiem, że ta hodowla istnieje i to od dość dawna, a tutaj chcę uzyskać opinie o niej.. :mrgreen:
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez kruszon » 2011-02-02, 10:37

mateusz.sce napisał(a):No tak..ale ja wiem, że ta hodowla istnieje i to od dość dawna, a tutaj chcę uzyskać opinie o niej.. :mrgreen:


Jeżeli chcesz wziąć psa z tej hodowli to może napisz o jakie skojarzenie (tzn. po jakich rodzicach) Ci chodzi to wtedy innym będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć.

Ja osobiście nigdy o tej hodowli nie słyszałem, a z ich strony www nie za bardzo można dowiedzieć się jakie psy mają (no może poza wielością ras), ale jakość strony to nie wszystko, więc trudno tutaj coś podpowiedzieć - nawet na forum są przeciętne hodowle z ładnymi stronami www... :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez qbav » 2011-02-02, 10:53

w Brwinowie pod warszawa jest jeszcze hodowla bene Vobis i z tego co pisza na stronie planuja szczenieta na wiosne
http://www.bene-vobis.com/
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez mateusz.sce » 2011-02-02, 12:27

No ok, jak tylko dostane rodowod psiakow, to napisze, bo poki co wiemy tylko tyle, ze szczeniaczki sa po utytulowanych rodzicach, nic wiecej.
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez kruszon » 2011-02-02, 15:19

mateusz.sce napisał(a):No ok, jak tylko dostane rodowod psiakow, to napisze, bo poki co wiemy tylko tyle, ze szczeniaczki sa po utytulowanych rodzicach, nic wiecej.


"Utytułowani rodzice" to jak w reklamach proszku do prania, że "biel będzie jeszcze bielsza"... :mrgreen:
90% reklam miotów zawiera taki slogan, tym bardziej, że termin "utytułowany" jest mocno niedookreślony - dla jednych będzie to jedno CWC w byle jakiej stawce, a dla innych World Winner w dużej konkurencji...
Pamiętaj również, że "utytułowany" rodzic nie zawsze musi dawać "utytułowane" potomstwo :lol: Niektórzy hodowcy kryją tym co akurat jest pod ręką byle miało jakiś championat, bo się potem lepiej sprzedaje, ale nie o to tu chodzi...
Jak już będziesz miał rodowód to wejdź na stronę http://www.bernergarde.org/dbaccess/ i sprawdź na co umarli przodkowie - większość psów, a szczególnie z zagranicznych szanujacych się hodowli ma tam swoją metryczkę

Nie wiem skąd dokładnie jesteś, ale może warto odwiedzić jeszcze jakieś inne hodowle - moje typy w okolicach Wawy to Bersett lub Ered Luin, ale są oczywiście inne...
Jeżeli masz więcej czasu i zaparcia to sprawdź sobie na stronie http://www.zkwp.pl, kiedy będzie najbliższa wystawa w Twojej okolicy i wtedy przekonasz się jakie "drastyczne" różnice mogą być nawet pomiędzy "utytułowanymi" bernami :roll: :mrgreen: Tylko pamiętaj żeby sprawdzić czy najlepsze psy danego hodowcy tak naprawdę nie są z importu lub z innych hodowli, a jego własne mioty to nic specjalnego - tak też się czasem zdarza...

Czy szukasz psa "na wystawy" czy "na kolanka"? Jeżeli "na kolanka" to radziłbym tzw. peta (pies posiadający wadę dyskwalifikującą z udziału w wystawach), ale z jakiejś sprawdzonej hodowli z dobrego krycia (będzie w cenie wystawowego z marnej hodowli). Jeżeli koniecznie chcesz wystawowego to już zależy jakim budżetem dysponujesz...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez kreska » 2011-02-02, 16:00

mateusz.sce napisał(a):No tak..ale ja wiem, że ta hodowla istnieje i to od dość dawna, a tutaj chcę uzyskać opinie o niej.. :mrgreen:

Mam dla Ciebie propozycje...zanim wezmiesz psa z tej hodowli, niezaleznie od tego po jak utytulowanych jest rodzicach to odwiedz ja i zobacz w jakich warunkach sa trzymane psy :roll: Na naszym forum jesli sie nie myle sa dwa psy z tej hodowli Ozzi z Lesniego Potoku i Frida ;-)
Ja mam suczke z hodowli corki tych Panstwa i jesli chodzi o warunki bytowania,socjalizacji i doboru genetycznego to w wojewodztwie mazowieckim jest sporo, duzo lepszych hodowli :roll: ale kazdy ma swoje preferencje wiec najlepiej jak zobaczysz na miejscu warunki, poznasz hodowcow, zobaczysz matke szczeniat...
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez mateusz.sce » 2011-02-02, 17:51

Kruszonie, mieszkam ok. 100 km na wschód od Warszawy, a praktycznie wszystkie hodowle mazowieckie, które przeglądałem, są gdzieś tam zlokalizowane. :-D Skłanialibyśmy się raczej ku psu wystawowemu (kto wie co życie przyniesie), a górna granica to ok. 2000zł. Naszą wolą jest, żeby pies miał jak najzdrowszych przodków, więc dlatego też poprosiłem państwa Żywek o rodowód piesków. A drugim powodem jest właśnie ta niepewność, co kryje się pod określeniem "utytułowani rodzice", o czym już wspomniał Kruszon. Zależy nam bardzo na tym, żeby szczeniaczek był do odbioru w II połowie lutego (ferie zimowe), pod koniec kwietnia (ferie świąteczne+weekend majowy) lub w okolicach wakacji, żeby móc poświęcić jak najwięcej czasu na wychowanie w tym pierwszym okresie przebywania u nas.
Kresko, co do odwiedzania hodowli, to ja mógłbym z miejsca wsiąść w samochód i pojechać, ale niestety jeszcze nie mam prawa jazdy (robi się :lol: ), a mama czasami pracuje w sobotę, więc pozostaje tylko niedziela, która z kolei czasami jest zajęta "gościowaniem"..
Niestety nie widzę żadnych nadchodzących wystaw w moich okolicach :-(
Miałem za to do czynienia z psem w typie Berna kolegi, wspaniały zwierzak. Pięciolatek, ale energia i chęć do zabawy w nim jak u szczeniaczka :-D
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez mateusz.sce » 2011-02-04, 19:05

Niestety, w odpowiedzi na prośbę o rodowód dostałem tylko, że jest on do wglądu w hodowli, a w najbliższym czasie niestety nie mamy jak do niej pojechać, więc na chwilę obecną skupię się, wedle rad, na szukaniu innej, być może lepszej, hodowli. :-)
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez kreska » 2011-02-04, 20:49

mateusz.sce napisał(a):Niestety, w odpowiedzi na prośbę o rodowód dostałem tylko, że jest on do wglądu w hodowli, a w najbliższym czasie niestety nie mamy jak do niej pojechać, więc na chwilę obecną skupię się, wedle rad, na szukaniu innej, być może lepszej, hodowli. :-)

niom szukaj, szukaj bo bo to nie jest "normalna" odpowiedz hodowcy:roll: ktory oglasza sie ..
Zapraszamy serdecznie do naszej hodowli, służymy fachową poradą, hodujemy psy od 48 lat, jesteśmy znanymi Kynologami, mamy wiele osiągnięć na wystawach międzynarodowych i krajowych.

:roll:
na ich stronie jest tylko jedna suka hodowlana i 5 lat temu byla tylko ona :-)
http://www.ben.3000.pl/spis/rod.php?nr= ... =0&matka=0
porownujac zdjecia ze strony i ogloszenia mam wrazenie ze to ta sama, ale w tym wieku to musialaby miec niezle geny :shock: zapytaj przez telefon po jakich rodzicach sa szczeniaki?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez Cefreud » 2011-02-04, 20:50

a znając imiona i przydomki rodziców mozesz rodowód zrobić na stronie Bena ;-)
Szukasz psa w spisie reproduktorów szukasz suki zapamiętujesz numerki.Potem wpisujesz w kojarzenia odpowiednie numerki i wychodzi Ci rodowód z takiego skojarzenia
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Hodowle w województwie mazowieckim

Postprzez Kamil » 2011-02-04, 21:40

Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Następna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość