Bernenczyk we Wloszech

Moderator: Halina

Bernenczyk we Wloszech

Postprzez klimela » 2009-06-23, 11:37

witam, na innym watku pytalam o roznice charakteru bernenczyka i duzego szwajcara.
bardziej sklonna jetem do zakupu Bernenczyka,jednak jeszcze poczekam na Wasze opinie.
zanim zdecyduje sie na psiaka mam pytanie czy znacie jakas dobra hodwle tych psiakow we Wloszech?
obecnie mieszkam w slonecznej Italii :-) i niewiem czy wziac psa z hodowli tutaj czy pojechac po niego do Polski?
niestety tanie linie lotnicze ktorymi latam nie akceptuja zwierzat na pokladzie wiec zorganizowalabym sie samochodem(czytalam o Waszych podrozach wiec chyba nie byloby to az tak bardzo uciazliwe dla psiaka :-) )
wiec wybor psa to pierwsza rzecz ktora mnie teraz nurtuje, nastepna to wybor hodowli-zagranica czy Polska?
pozniej pewnie bedzie problem ktora hodowla? ;-) ale napewno sie znajdzie :-)
no i ostatnia sprawa - Bernenczyk we Wloszech?co sadzicie na ten temat? mieszkam na polnocy,nad morzem wiec ja osobiscie nie widze duzej roznicy klimatycznej jesli chodzi o Polske i miejscowosc gdzie mieszkam:-) jednak niestety nie ma sniegu :-( w zimie temperatura spada do max 0 stopni..
sama sobie wmawiam ze jednak nie byloby az tak strasznie zle psiakowi bo mieszkanie w bloku lecz duze z balkonem, niedaleko lasek i gory wiec mialby gdzie na spacery wychodzic a w mieszkaniu posadzki marmurowe i terakota wiec brak dywanow i chlodek na podlodze (ale tu znow obawa przed szczeniecymi zabawami i ewentualnymi poslizgami) ale czekam na Wasze opinie. co sadzicie o posiadaniu psiaka tutaj? i co sadzicie na temat hodowli?
pozdrawiam wszytskich dumnych wlascicieli kochanych bernusiow i duzych szwajcarow oraz tych ktorzy tak jak ja marza o tych psiakach :-)
klimela
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-07, 21:31
Lokalizacja: Zabrzeg k.Czechowic-Dz/Cieszyn/Genua
psy: .

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez AT » 2009-06-24, 01:21

co do hodowli to się nie wypowiadam, bo się nie znam :-P
A jeśli chodzi o życie z bernem we Włoszech to nie widzę przeciwwskazań ;-) . Mało tego napisze Ci, że widziałam stronkę Ludzi którzy mają Berneńczyki mieszkając w Afryce i żeby nie było, że te psy tam ledwo zipią - były to bardzo aktywne psiaki ciągnące wózki i trenujące IPO :mrgreen: Wbrew pozorom furto również chroni przed gorącem - poza tym psy dostosowują swoją okrywę do warunków w jakich żyją - wystarczy popatrzeć na nasze Polskie berny: te, które mieszkają w ogrodach zazwyczaj mają bardziej obfity włos niż te mieszkające głównie w domu.
Dodam też coś o mojej suczy, która pod względem upodobań ,,grzewczych" nas zadziwia - czasem kładzie się pod klimatyzatorem - żeby było ciekawiej nigdy nie robi tego latem, gdy leci z niego zimne powietrze tylko w sezonie grzewczym kiedy to klimatyzacją dogrzewamy domek :->
Dla berneńczyka najważniejszy jest bliski kontakt z jego ludźmi i jeśli zapewnisz mu odpowiednią dawkę ruchu na co dzień nie będzie miało to dla niego znaczenia gdzie mieszka ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-24, 08:11

Tutaj na forum w jakimś wątku ktoś zamieścił link do hodowli we Włoszech,Piękne psiaki i piekne widoki.Wątek dotyczył tematu co podoba mi się w berneńczykach?Nie pamiętam dokładnie ale coś podobnego.Psiaki mają tam piekne,żyjące w super warunkach.Postaram się poszukać ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez Zuzanda » 2009-06-24, 08:23

Jest sporo ciekawych hodowli we Wloszech jak i w Polsce .Wybór należy do ciebie .
Jest w Polsce kilka bernusiów sprowadzonych z Włoch jak i we Włoszech z Polski ,miedzy innymi piesek z mojej hodowli Ecco mieszka w Dolomitach i ma sie wspaniale.
Ważne żeby znaleść rzetelną i uczciwą hodowle powodzenia :mrgreen:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-24, 08:47

Kurczę!Jak mogłam! Zapomniałam o naszym tatusiu!Eric the red Degli Antichi Mullini!To piękne psy,długowieczne i z super psychiką.Można obejrzeć go w galerii Anirysków lub na stronie ;-)
Ale zasunęłam reklamę ;-) .Myślę,że to nie karalne :-P
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez klimela » 2009-06-24, 10:56

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi (pieski widzialam na stronce i naprawde piekne! ) :-)
wiem ze tu tez sa hodowle ale ja bym chciala psiaka nie tyle do wystaw co dla mnie, i do prowadzenia pozniej dogoterapii i najbardzije by mi zalezalo na hodowli domowej,gdzie psiaki zyja z ludzmi juz od urodzenia, a niestety widzialam tutaj hodowle (tylko str. internetowa)gdzie psy byly "hodowane" w boksach i pan hodowca mial 6 suk i 7 psow (o ile liczb nie pomylilam ale bylo tych psiakow sporo)ja nie potrzebuje championa (bo sama niewiem czy mialabym czas jezdzic na wystawy-nie za bardzo jestem mobilna (potrzebuje kierowcy :-) ) wiec nie zalezaloby to tylko ode mnie)poza tym sie na tym dobrze nie znam :-)wiec szukam hodowli domowej, gdzie hodowca bedzie mi mogl potem doradzic przy wyborze szczeniaka, poniewaz bedzie znal ich zachowania)a latwiej jest znac jak sie ma jeden miot niz 2 lub 3 (tak sie chyba mozna troche pogubic :-) )
widze ze bernenczyki sa jednak bardzije popularne a co z duzymi szwajcarami?czy zna ktos hodowle we wloszech?
ale szczerze powiedziawszy to chyba wole zainwestowac w podroz i kupic psiaka w Polsce ;-) mną juz zawladnal patriotyzm ;-) moze znajde hodowce na tym forum ;-)
psiaka chce kupic w 2010 r.
klimela
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-07, 21:31
Lokalizacja: Zabrzeg k.Czechowic-Dz/Cieszyn/Genua
psy: .

Re: Bernenczyk we Wloszech

Postprzez Cefreud » 2009-06-24, 16:30

zagadnij Anię Berenkową.Jej suczka Luśka pochodzi z polskiej hodowli i zajmuje się dogoterapią.Ania na pewno pomoże Ci wybrac odpowiedniego do tego celu psiaka.
Dzieci Luśki(była kryta przez psa z hodowli Włoskiej-della torre ovarda) ,sa przyuczane do tego zajęcia .
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości