Pomożcie znalezc dobrego szczeniaka

Moderator: Halina

Postprzez berni » 2007-10-23, 10:35

moja Abra ma taki właśnie ponton, otrzymała go w spadku po swojej starszej siostrze, ale powiem Tobie, że ani Aza przedtem, ani Abra teraz nie korzysta z niego do spania. Od czasu do czasu przylatywały na ponton z jakimś smacznym kąskiem i tyle. Zajmował dużo miejsca, a psiurki i tak spały na podłodze w różnych miejscach domu, więc ponton wylądował w pawlaczu :roll: , pozdrawiamy serdecznie
Avatar użytkownika
berni
 
Posty: 35
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-08, 13:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez meggy » 2007-10-23, 10:36

[quote="ilolilo"]fajnie co niektórzy tutaj przyzgasili lekko moja radosc...

Uwazacie ze kazdy pies ktory wyjdzie z hodowli gdzie bylo ich duzo, jest juz skreslony na cale zycie?

Nikt nie mowi ze twoj psiak jest skreslony :-> to co z niego wyrosnie pokaze przyszlosc,zycze by byl taki jak sobie wymarzylas.Dla mnie takie hodowle po prostu nie powinny istniec! i tyle.Hodowanie wiecej niz 2 czy 3 ras powinno byc zabronione . Taka hodowla to jak "dom dziecka" linki podane przez dziewczyny -to" rodziny"
Zycze wielu cudownych dni spedzonych z twoim psem i oczywiscie chetnie pomoge :-> ,Ale jak bedziesz chciala kupic drugiego berna badz bardziej "wybredna" ;-) ;-) ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez bea » 2007-10-23, 10:43

Jedno mnie dziwi Ilolilo,najpierw pytasz się i prosisz o radę,a potem uznajesz,ze i tak wiesz najlepiej i dasasz sie,ze Twój wybór nie jest podziwiany ,a entuzjazm gaszony.Podano Ci kilka linków do bardzo dobrych hodowli,uzasadniono to poważnymi argumentami.Trzeba było pytać moze z miejsca o najblizszą hodowle ,a nie najlepszą.Najblizszą juz znalazłaś.Twój wybór ,koniec komentarzy.Na pewno znajdziesz na forum wiele porad dobrych,troche mnie jednak martwi to,ze i tak bedziesz wiedziała lepiej,a wszystko uznasz za przesadę i zbedne dramatyzowanie.Moze kup sobie najpierw ksiązke Pana Janowskiego pt"Berneński pies pasterski"mozna ja znależc w internecie.Są tam opisane wszystkie zalety ,ale i wady rasy.Zakup psa to powazna decyzja wymagajaca przemyslenia.Decyzje powodowane impulsem zostawmy zakupom zabawek.Bernus w domu to przybycie nowego członka rodziny za którego trzeba bedzie wziąć odpowiedzialnosc.To wybór na dobre i złe.Bernus to nie pluszaczek tylko pies,który moze przysporzyc wiele radosci,ale takze i wiele zmartwień ,gdy zdarzy mu sie chorować.Mozesz ograniczyć prawdopodobieństwo wystapienia np.dysplazji i wielu innych kupujac w hodowli zarejestrowanej,bo kupuisz psa po rodzicach przebadanych po rodzicach ,których historie możesz poznać,bedziesz miala szczeniaczka zaszczepionego,odrobaczonego,prawidłowo zywionego i miejmy nadzieje socjalizowanego,ale to i tak nie da Ci pełnej gwarancji na zdrowie psiaka.Gaszę Twój entuzjazm,robię to całkiem swiadomie.Nie podoba mi się nie tyle wybór hodowli,bo tego jako hodowcy nie wypada mi komentować,ale to,że Twoimi decyzjami kierują tak silnie emocje.,uwierz to moze byc zły doradca.Życze Ci i Twojemu psu jak najlepiej dlatego to pisze.Przemyśl swoja decyzję i 100x jak trzeba ,przeczytaj ksiązke.Srednia życia berna to 7lat,sa genetycznie rasą podatną na choroby nowotworowe,skrety żołądka,dysplazja moze wystapic nawet jezeli kupisz psiaka po rodzicach z wynikiem doskonałaym stawów.Wiesz o tym wszystkim na pewno?.Wiesz ile kosztuje wyzywienie młodego berna?Jest jeszcze wiele pytań,które powinnas sobie zadać,zanim pojedziesz po psa,a Ty kochanie chyba nawet nie wiesz jakie pytania powinnas zadać.Nie chce wiecej słyszec,czegos wrodzaju>ze nie dano Ci wyboru,ze nie wiedziałas o czymś?Twoim obowiazkiem jest zdobyć wiedze,a dopiero potem dokonywac wyboru.Pomijając konkretna hodowle,to argument,ze jest najbliższa jest mało poważny dla mnie.Moze to co pisze jest kubłem zimnej wody na Twoje rozpalone emocje,ale powtarzam rozumiem je,znam znakomicie czar puchatych kuleczek,ale znam tez rozgoryczenie osób,które nie sa zadowolone ze swoich wyborów ,chce Ci tylko tego zaoszczedzić.Posłuchaj rozsądku ,tego wymaga dojrzałość.Ja pozdrawiam całą Wasza rodzinkę ciepło i mam nadzieje,ze w odpowiednim dla was momencie przyjmiecie w sposób odpowiedzialny na nowego członka waszej społeczności tricolorowego miśka ;-)Ps.Pytania o miski,legowisko to troche jak urządzic domek dla lalki,moze najpierw zacznij od tych istotnych,chyba,ze wiesz juz wszystko co istotne jest naprawdę?
Ostatnio edytowano 2007-10-23, 10:48 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Bernerin » 2007-10-23, 10:47

Wiecie, jestem bardzo rozczarowana nasza forumowa spolecznoscia. Kazdy z nas wie, na czym polega socjalizacja w pierwszych 8 tygodniach zycia szczeniecia i jak wazna jest ona dla calego przyszlego zycia psa. Nikt z nas nie kupilby szczeniecia z tej hodowli, ale gdy przychodzi dziewczyna, mloda matka, i chce kupic tam swojego pierwszego w zyciu bernenczyka, to klepiecie ja po plecach.
To nie jest to, czego oczekuje sie od spolecznosci, ktora ma wiedze, ale nie uwaza za konieczne dzielenie sie nia z innymi, ktorzy jej nie maja.

Wstyd mi, ze jestem czlonkiem tego forum :oops:
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Tasmanska » 2007-10-23, 10:57

Asia spokojnie!! czytaj co napisała Beata - ja mogę się tylko pod jej wypowiedzią podpisać i popierać w 100%.
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez sylwiaczek » 2007-10-23, 11:01

Asia, nikt tu nie pochwala wyboru nowej forumowiczki, prawie każdy kto się wypowiedział na ten temat powiedział co myśli na temat takiej dużej hodowli, ale czy to znaczy że mamy sobie w nożami skakać do gardła bo nam się nie podoba jej wybór? Ona już zdecydowała się na szczeniaka (?) i teraz możemy 3mać za nich kciuki. ? Nie każdy wybierając szczeniaka kieruje się takimi samymi kryteriami jak ty, ja czy jakaś tam X czy Y. Ja chciałam dobrego psa, to przyjechałam po niego ze szkocji, ale niektórzy kierują się innymi priorytetami i powinniśmy uszanować ich decyzje.
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez bea » 2007-10-23, 11:02

Asia ja nie klepię,odsyłam do książki gdzie wszystko jest napisane wręcz łopatologicznie.Mam tylko nadzieję,ze Ilolilo,da sie nakłonić przynajmniej do jej przeczytania!!!Rozmowy na temat legowiska ,gdy powinna przede wszystkim powaznie rozwazona odpowiedz na pytanie ,czy teraz jest dobry czas dla mojej rodziny, bysmy wzieli psa?i jakiej rasy?( po dokładnym zaznajomieniu sie nie tylko z zaletami ,ale wadami ras ich specyfiką itp)wydają się..............................powiedzmy nie na czasie. :-?Ps.Sylwia nie zgadzam sie,jezeli moge kogos ostrzec przed zrobieniem gafy zrobie to.Dla mnie nie tylko hodowla jest nie trafiona,dla mnie po prostu cały wybór nie jest przemyslany i w tym widzę problem.Kciuki trzymam za włascicieli i osoby,których np.psy chorują,lub maja problemy z charakterem,lkiedy nie bardzo moge inaczej im pomóc.Ale teraz wydaje mi sie,ze powinno sie zrobic wszystko ,by wybór Ilololo,był jak najbardziej swiadomym wyborem,a nie odruchem emocji na widok pluszowej kuleczki.Ja cały czas rozumiem ,ze pies nie jest jeszcze u Ilolilo,bo inaczej to szkoda gadania.
Ostatnio edytowano 2007-10-23, 11:29 przez bea, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Cefreud » 2007-10-23, 11:10

Bea-przepraszam ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi.Coś mi świta,ela chyba coś poucinałaś.

Asia-nie chwalę i klepie po plecach.Mielismy juz tyle wypadków,które zakończyły sie kupnem psa bez papierów,ze cieszę się,ze ten psiak ma papierek.
Mnie sie nie podoba hodowla,która ma powyżej 2 ras i co z tego?
Czy uwazasz,ze lepsze warunki ma Halinka czy DW? Proszę-przerabialiśmy to.Tak jaki i socjalizację Lunki,Nelly i innych.
Kupiła psiaka-klamka zapadła.
Trzeba miec tylko nadzieję,na ich długie wspólne życie w dobrym zdrowiu.
Gdyby po zadaniu pytania poczekała na odpowiedzi zanim ruszy do hodowli można by dyskutowac-teraz juz jest na to zapóźno.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Ania Gd » 2007-10-23, 11:14

Cefreud napisał(a):cieszę się,ze ten psiak ma papierek

Czy aby na pewno ?
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Tess » 2007-10-23, 11:21

Ilolilo droga - życzymy Tobie i Twojemu pieskowi dużo wspólnych radosci- to na wstępie. Jeśli chodzi o socjalizację - jasne, bardzo ważne są pierwsze tygodnie zycia, ale najważniejsze jest to jak Ty będziesz wychowywać szczeniaka. Ja przyznam się, że nie znam pochodzenia Czopera. jest klasyczną znajdą przygarnięta w hmmm nie najlepszym stanie. Domyślać się mogę, że jego dzieciństwo było takie sobie. a jednak jest psem zrównoważonym ( no chyba, że mu akurat testosteron gra na inne psy), pracuje z dziećmi jak psi terapeuta i jest misiakiem przytulakiem. Miałam dwie sunie - znalezione dosłownie na ulicy o cudnych charakterach po przeszkoleniu oddane do domów do dzieci niepełnosprawnych. Mam z nimi kontakt i wiem, że sprawdzają się znakomicie. Nie demonizujmy więc. Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli chodzi o legowisko - Czoper nie ma w ogóle. Jego azylem jest kanapa, albo kąt w przedpokoju. legowisko zlekcewazył kompletnie, koty je zasikały na amen i po legowisku. Michy mamy na stojaku - Czoperek woli jeść wygodnie, a i mi wygodniej sypać żarełko. Zabawki są w uzywaniu mimo, że mój pies ma już ponad 6 lat. Ale popiszczeć zabaweczką lubi cały czas.
Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy zdrówka Maleństwu.
Tess i Czoperek
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 11:23

czytanie na temat psa i wychowania to jedno a zakup potzrebnych mu rzeczy to drugie - co takiego znowu strasznego w tym ze chce sie dowiedziec od bedzie mi potrzebne dla psa? pytam bo jest tego mase a chce wybrac dobre i potrzebne rzeczy.
Nastepnym razem zastanowie sie juz czy pytac w ogole bo zaraz mnie co niektorzy tutaj zjedza.
Nie mam 15 lat i kreconych zębow, zakup psa jest przemyslany a to ze przyspieszony to chyba nie tragedia skoro sama pisze sie na bieganie po mrozie z psem. Mam juz 2 konie i 2 koty, wiem co znaczy opieka nad zwierzetami, choroby, weterynarze, wydatki, karmienie, zaleznosc od zwierząt. To ze jestem tu nowa nie znaczy ze wiem mniej od was o zwierzetach. Na nauke o tej rasie mam jeszcze duzo czasu, nie trzeba byc expertem od bernow zeby dac rade dobrze psa wychowac. Mimo tego co niektorzy tutaj moga sadzic - jesli angazuje sie w jakis temat to na sto %, wiec na pewno najblizsze lata bede tkwila z nosem w ksiazkach i na stronach poswieconych Bernenczykom.
Nie uwazam ze wszytsko wiem, pokierowaly mna emocje- to prawda, ale w koncu jakby nie bylo kupilam u hodowcy.
To ze nie lubicie takich hodowcow to juz rozumiem, nie rozumiem tylko na jakiej podstawie od razu zle oceniacie takie szcezniaki wiec jesli juz to robicie to przedstawcie mi jakies konkretne dowody, prace naukowe, statystyki na to, ze takie psy moga miec problemy w przyszlosci - i w ogole jakie problemy bo tego tez nie piszecie wprost.
Bede wdzieczna bo jesli takie dowody istnieja to chetnie sie zapoznam, zawsze moge zrezygnowac ze szczeniaka jesli NAPRAWDE moze byc z nim problem.
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 11:29

Tess, dziekuje.
Nie chodzi mi o to zeby mnie wszytscy glaskali po glowce ze dobry wybor.
Moze i hodowla najlepsza nie jest, ale nie wszytskie psy rodza sie w idealnych warunkach a wszytskie chca miec kochajacy dom.
Ja taki na pewno zapewnie, to jedyne czego moge byc pewno to to ze nie zabraknie mu u nas przytulania glaskania i najlepszej opieki.
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-10-23, 11:33

Ze zdrowiem bernusiów jest tak-ja mam psa z nowotworem i alergią.
Natala ma psa po znanym reproduktorze przebadanym na dysplazje a mimo to z dysplazją.
Teraz z tą wiedzą,którą mam zanim zdecydowała bym sie na psiaka starała sie dowiedzieć jak najwięcej o jego przodkach-czy żyja, a jesli nie to na co chorowały.
Rodowód na pewno zmniejsza ryzyka chorób ale niestety ich nie eliminuje.
Co do socjalizacji to jest tak,ze jak matka np. była strachliwa to dzieci w dużej mierze tez takie beda.Oczywiscie przy Twoim odpowiednim zaangażowaniu pewne zachowania mozna przystopowac,ale nigdy nie usuniesz ich całkowicie.
Dlatego wazne jest, by kupujacy ogladnął rodziców swojego szczeniaka.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Kasia » 2007-10-23, 11:43

To ja Ci moge wytłumaczyc dlaczego hodowla kennelowa,czy hodowla wielorasowa jest średnim wyborem.
W myśl powiedzenia "czym skorupka za młodu nasiąknie..." pierwsze tygodnie w zyciu szczeniaka są bardzo ważne - w duzym stopniu determinuja one dalszy rozwój młodego psa.Jeśli w trakcie tych ośmiu pierwszych tygodni w trakcie pobytu u hodowcy pies ma mizerny kontakt z ludźmi, innymi właścicielami, nie jest dopieszczany i "wycałowany", ten start jest ostrzejszy, bardziej gwałtowny.Nie oznacza to, ze pies będzie na 100& miał zepsuta psychikę ale w myśl zapobiegania, lepiej jest takich sytuacji unikać.Osyby, które sa na tym forum, z definicji niejako, chcą czegoś więcej.Dla nich pies to nie TYLKO pies ale AŻ pies, dlatego tak istotną rolę dla nich odgrywa to co się z maluszkiem dzieje od pierwszych jego dni.Jednocześnie chyba mało kto kupuje pierwszego psa tak super świadomie - i pomni naszych czasem gorzkich doświadczeń chcemy Ci oszczędzić ewentualnych przykrości. Berny, wbrew powszechnym opiniom nie są psami dla wszystkich. Ilość przypadłości , która może spaśc na jednego psa bywa przytłaczająca.Dlatego tak ważne jest skąd bierzesz psa.Pies z papierem - tak i chwała CI za to.Ale nawet papierowe hodowle nie są sobie równe - dla porównania - wejdź na topic Halinki i zobacz jak są pielęgnowane maluszki.Szczeniaki u Ali Spartkowej rodzą się u nich w domu i spędzają pierwsze chwile przy kominku. Te pierwsze chwile są bardzo ważne, zeby uwrażliwiść szczeniaka na wiele różnych bodźców - masz dziecko - to (nie miej za złe porównania) dokładnie to samo - im większą opieką, troską je otoczysz, tym wieksze prawdopodobieństwo, ze wychowasz zdrowego emocjonalniem stabilnego i odwaznego człowieka.
Choroby się zdarzał, zdarzają i będą zdarzac. I gdyby wybór hodowli = zdrowy pies to hohoho...nawet najlpeszy hodowca nie ma monopolu na zdrowie...

Co do legowiska - musi byc w miarę miękkie (nie taki płaski placek) wybrałaś fajne ,ja bym wzięła wieksze.
Zabawki - na razie miękkie i wydające dźwięki.
Miski - metalowe ale na niski stojaku - nie będziesz miała zalanej podłogi - moje najnowsze odkrycie cieszę się nimi jak dziecko

Jak będziesz odbierała małego:
1) Sprawdź wszystkie dokumenty
2) Sprawdź uszy, oczy, stan skóry
3) Zadawaj milion pytań

jezeli cokolwiek budzi Twoje wątpliowści - pytaj, po to jest hodowca, zeby Ci na wszystko odpowiedziec.
Jezeli stan szczeniaka budzi Twoje wątpliwości - lepiej zrezygnuj - masz do tego prawo.

powodzenia
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2007-10-23, 11:43

Ilolilo podałam Ci bardzo dobre opracowanie rasy wystarczajace do podjecia przynajmniej wyboru,cz aby na pewno chce ta rasę.Masz tam takze swietnie przedstawione etapy rozwoju psa,łacznie z okresem socjalizacji w hodowli,z pełnym opisem dlaczego jak i po co.Sciągniecie książeczki zajmie ci 2 dni .Prosze przeczytaj tylko,zalecam ta ksiązke kazdemu zinteresowanemu kupnem szczeniaczka w mojej hodowli ,jak w kazdej innej.Na czytanie lektury jest czas przed ,a nie po bo pózniej moze byc" po ptakach".Nie pisze,ze jestes małolata,ani ,ze masz pokrecone zęby,proszę,bys dokonywała wyboru swiadomie,a nie pod wpływem emocji.Moze darujmy sobie takze teksty w stylu>"zastanowie sie,czy juz pytac w ogóle bo zaraz mnie co niektórzy zjedzą"potraktowłam Cie powaznie,nie bede Cie głaskać po główce gdy mam wrazenie,ze nieswiadomie popełniasz cos czego mozesz potem żałować.Ja tak wyrazam swój przyjacielski stosunek do ludzi i psów.Przeczytaj ,a potem pogadamy,jak przeczytasz i podtrzymasz swoja decyzje,ok.Zawsze jezeli bede Ci mogła pomóc pomogę.Pozdrawiam ciepło bea.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 12:11

Bea dziekuje za opracowanie, zaraz sie zajme sciagnieciem jego.

Moze pomoglibyscie mi ocenic rodowod ojca i matki, moze znacie ich przodkow? Nie wiem na co zwracac uwage, jesli chodzi o dysplacje to oboje maja typ A, bo pytalam.

Juz sama nie wiem co robic

Tu jest link
http://www.adekatos.com/bernenczyki/
rodzice Allegro i Heksa
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 12:14

aaha, psy maja 4 tygodnie wiec dopiero za 3 tyg mialabym odbierac, chyba 20 list.
Maja tez 2tyg miot.
Po za tym to ich dopiero pierwsze mioty tej rasy, tzn przed tymi dwoma byl chyba jeszcze wczesniej jeden. jak dobrze zrozumialam.
Nie wiem czy to dobrze.
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-10-23, 12:20

ilolilo napisał(a):rodzice Allegro i Heksa

Mocny inbred na Jokera
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez sylwiaczek » 2007-10-23, 12:25

To co mi się osobiście nie podoba na stronie internetowej, to brak jakichkolwiek informacji na temat szczeniąt; kiedy się urodziły, rodzice, poprzednie mioty. Skąd wiadomo, że nie kryją tej samej suki tym samym psem od 4 lat? Ja na twoim miejscu miałabym oczy szeroko otwarte i dopytywałabym się o inne mioty tej rasy. Czy te 2 tygodniowe maleństwa są po tym samy reproduktorze? Czy właściciele chcą ulepszyć w jakimś stopniu BPP czy tylko liczą na zyski i "klepią" szczeniaki?
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez ilolilo » 2007-10-23, 12:31

tak, ten mlodszy miot jest po Allegro i Allison.
Ale wczesniej nie hodowali tych psow, to jego pierwsze mioty. Mowi ze bardziej zajmuje sie jezdzeniem po wystawach niz rozmnazaniem.

Ania co to znaczy
Mocny inbred na Jokera ?
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości