Pomożcie znalezc dobrego szczeniaka

Moderator: Halina

Pomożcie znalezc dobrego szczeniaka

Postprzez ilolilo » 2007-10-21, 21:17

Witam!
Jestem tu nowa. Wiedze na temat tej rasy tez mam niewielka ale zakochalam sie po uszy i czytam namietnie wszytsko co wpadnie mi w rece o Bernenczykach.
Chciałabym szczeniaka z rodowodem, zalezy mi przede wszytskim na zdrowiu, chce miec pewnosc, o ile to mozliwe, ze psy w danej hodowli sa wolne od dysplazji i chorob nerek, o ktorych troche czytalam.
A co do urody pieskow - podobaja mi sie najbardziej te w ciemnym typie, z mała iloscia białego na mordce, symetryczne.
Na reszcie sie nie znam.
Jak juz wspomnialam zakochalam sie strasznie w nich, planowalam poszukac pieska na wiosne, ale jakby trafil sie taki o jakim marze z obecnych to pewnie kupilabym wczesniej :)

Jestescie znawcami tej rasy, dlatego mam prosbe ogromną.
Doradzcie mi dobre hodowle, najlepiej z centrum Polski, mieszkam w Czestochowie.
Podpowiedzcie na co zwracac uwage kupujac pieska. Raczej nie bede jezdzila na wystawy.

Dodatkowo sama nie wiem czy wybrac pieska czy suczke, to juz z takich bardzo praktycznych wzgledow. Ktos kiedys przestrzegal mnie przed psem - bo obsikuje krzewy i je niszczy. Czy to naprawde tak duzy problem, trzeba latac z wiaderkiem wody i oblewac kazdy obsikany krzaczek zeby nie usechl?
Z suczkami znowu problem w okresie cieczki - cale wycieczki psow pod brama podobno.
Nie chce doszukiwac sie problemow, po prostu nie wiem kompletnie co wybrac :)
Dodam ze nie mam obecnie innych psow, mam za to 2 konie i 2 koty na podworku. Bedzie wesolo :)

Bede wdzieczna za linki do dobrych hodowli.

pozdrawiam Was serdecznie, macie piekne pieski, juz Wam zazdroszcze :)
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2007-10-21, 21:54

pies - obsikane drzewa, suka - obsikany trawnik i ,,pożółknięte placki" na trawniku
pies - problem ,,tęsknot" za suczkami które maja cieczkę w okolicy, czasem ucieczek do wybranki serca (jeśli w sąsiedztwie mieszka dużo suczek to może to być uciążliwe jeżeli pies ,,kochliwy" jest), suka - 2 cieczki w roku, wiadomo kiedy trzeba mieć na nią baczenie (można suczkę wysterylizować i wtedy problem znika)
Berneński Pies Pasterski będzie większy od Berneńskiej Suki Pasterskiej ;-)
i on i ona obdarzy Cię ogromem berneńskiej miłości
ilość bieli może być różna u szczeniaków w tym samym miocie i trudno ją na 100% przewidzieć przed przyjściem maluszków na świat.
Trzeba mieć świadomość, że pies nawet z najlepszej hodowli na świecie może zachorować :-( .
Na stronie głównej portalu znajdziesz linki do polskich hodowli
http://www.szwajcary.com/portal.php?show=65
i info o planowanych miotach
http://www.szwajcary.com/portal.php?show=14
poczytaj troszkę to forum, znajdziesz wiele wskazówek czym się kierować przy wyborze hodowli.
Powodzenia w szukaniu i czekamy na nowego forumowego psiaka :-D
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez anula » 2007-10-21, 21:58

Szumiąca Knieja ma śliczne szczeniaczki na sprzedaż. Znajdziesz nawet zdjęcia kluseczek na tym forum.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Postprzez sylwiaczek » 2007-10-21, 22:04

Dokładnie, w Szumiącej Kniei są jeszcze 2 pieski i sunia. My mamy naszą Lunę z tej hodowli i przyjechaliśmy po nią aż ze Szkocji i gdybyśmy mieli wybierać jeszcze raz hodowlę to wybralibyśmy na pewno tę samą. :-) Co prawda Szumiąca Knieja nie leży w centralnej Polsce (koło Koszalina), ale zapewniam cię że warto jechać do Halinki i Rysia ;-)
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez ilolilo » 2007-10-22, 10:42

z znacie moze ta hodowle?
http://www.adekatos.com/bernenczyki/
To hodowle z mojego miasta, wlasnie znalazlam ja w necie. Nie wiem czy to dobrze ze maja az tyle psow w hodowli, nie znalazlam tez za wiele info o tytulach, osiagnieciach tych Bernenczykow.
Moze macie jakies opinie?

Idealnie byloby jakby udalo mi sie znalezc hodowle max 2 godz drogi ode mnie. Mam male dziecko ktorego nie mam z kim zostawic i pewnie musialby jechac z nami, dlatego tez łatwiej mi zabrac go w 2godz podroz niz 5cio czy 8- jak nas morze.

najlepiej jakby udalo mi sie znalezc hodowle w promieniu 200 km i zarezerwowalabym sobie pieska z przyszlego miotu, najblizszego. Wtedy udaloby mi sie lepiej przyszykowac na wziecie psa i moj synek bylby juz tez te pare m-cy starszy (madrzejszy i delikatniejszy w stos do zwierzat ), teraz ma poltora roku :)

Siedze juz tyle czasu w necie szukajac hodowli w okolicy i kurcze nic, chyba mam pecha bo niemozliwe zeby wiekszosc hodowcow byla znad morza i z gor. Najblizsza znalazlam pod Poznaniem ( a to tez nie najblizej bo z 4 godz jazdy ) i w Wawie - ale nie wczytalam sie , jakos, moze nieslusznie, uznalam ze lepsza bedzie hodowla z bardziej zielonego i spokojnego miasta niz stolica :)
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2007-10-22, 10:55

Witam planujemy miot na wiosna lato 2008 wejdz w forum w ogloszenia w MAMY SZCZENIACZKI juz nie mamy i poczytaj moze Ci sie spodoba ;-) zapraszam rowniez na strone :-> mieszkamy kolo Lodzi .
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Cefreud » 2007-10-22, 11:17

a skąd jesteś?
W Polsce południowej masz pare fajnych hodowli
Altura, Aresibo,O mój ty smutku, Mocny Akord- te mozesz atakowac przez forum :mrgreen: Może Ci doradzą coś więcej.
Mamy tez parę bernusiów spędzających czas wolny w towarzystwie koników :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Magda » 2007-10-22, 11:24

Witaj! :-) jest sporo hodowli położnych niedaleko od Częstochowy. Podaje Ci kilka linków, które tak na poczekaniu przyszły mi do głowy, ale jest tego więcej ;-) :

Hodowla Mocny Akord - Tychy
Hodowla Asymetria - Katowice
Hodowla Milenijna Rodzina - okolice Katowic
Hodowla Tasmańska Elitte - okolice Ogrodzieńca
Full of Passion - Bytom
Hodowla Aresibo, O mój Ty Smutku

W hodowli Adekatos mieszka przyrodnie rodzeństwo mojego psa - Alisson i Allegro, powiem tylko tyle - piękne, zadbane, utytułowane psy - aczkolwiek na tyle hodowli nie znam, żebym mogła polecać lub nie ;-)
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Postprzez ilolilo » 2007-10-22, 11:48

dziekuje Wam! teraz mam co czytac!
Kurcze tak sie napaliłam na pieska ze chyba do wiosny nie doczekam :-/

Powiedzcie mi proszę, kiedy łatwiej odchowac psa, teraz czy w wiosennym miocie?
Moj pies docelowo mialby sie załatwiac na padoku razem z konmi, ok 60 metrow od domu.
Zastanawiam sie czy takiego malutkiego szczeniaczka musze od poczatku za kazdym razem zanosic az tam, czy moze wystarczy ze przez zime zalatwialby sie przy domu, a na wiosne uczylabym ze musi pofatygowac sie nieco dalej i pod domej juz nie mozna.
Pytam bo teraz zima idzie i zanim ubiore siebie i dziecko ( bo sam w domu dostalby histerii) zeby zabrac psa na padok to pies sie w locie zleje na bank :) Wiec technicznie to jest nie do zrobienia, z tego powodu myslalm o wiosnie, wtedy psa szybko pod reke i na dwor.
Jesli jednak nie byloby klopotu z tym zeby takiego polrocznego psa po zimie oduczyc robienia pod domem i nauczyc ze musi isc na padok, to wtedy poszukalabym juz teraz pieska.
Jak to u Was bylo? czy jak od pierwszych miesiecy nie naucze gdzie ma kibelek to czy pozniej jest to do zrobienia?
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-10-22, 12:00

Zdecydowanie latwiej odchowac szczeniaczka wiosna, ale dla chcacego nic trudnego ;-)

Jesli chcesz, zeby maluch zalatwial sie pozniej na padoku, to powinnas od poczatku go tam zanosic. Pozniej bedzie trudno zmienic przyzwyczajenia - ale to tez nie jest niemozliwe.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez meggy » 2007-10-22, 13:51

www.black-velvet.pl Blonie kolo Warszawy 3-4 .12. 2008 planowany miot po pieknych rodzicach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez ilolilo » 2007-10-22, 14:49

Umowilam sie na dzisiaj w Adekatos http://www.adekatos.com/bernenczyki/mam ... index.html
Maja pare szczeniat wolnych i planuja kilka miotow w najblizszym czasie.
Jade zobaczyc pieski, pewnie sie zakocham na amen i wroce z jakims... :)
Caly moj rozsadek mowiacy mi o wstrzymaniu sie do wiosny zostanie zagłuszony przez pewne piszczace male mordki...
Pochwale sie oczywiscie jak wroce :)
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-10-22, 15:33

Ja to dostaje skretu zoladka jak widze hodowle szesciu ras, ale to juz kazdy musi sam wiedziec, gdzie kupuje przyjaciela na najblizsze 8 lat :-/
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez ilolilo » 2007-10-22, 15:40

to podpowiedzcie mi na co zwrocic uwage jak juz tam bede. Jade na 18sta.
Tez na początku średnio mi sie podobalo ze maja tak duza hodowle. Ten hodowca wydaje sie byc bardzo milym i rozsadnym facetem, jest szefem ( jak dobrze zrozumialam) zwiazku kynologicznego i jeszcze czegos zwiazanego z bernenczykami, dopytam jak sie spotkam z nim. Jest na pewno mocno zaangazowany w hodowle i jakies pojecie ma. Nie chce zakladac z gory ze skoro maja 4 rasy to na pewno zle sie nimi zajmuja. Chce pojechac zobaczyc jak to wyglada. Podpowiedzcie tylko na co zwrocic uwage jak tam bede, o co pytac.
Jak juz wspomnialam, ja na wystawy jezdzic nie bede, kupuje z rodowodem jedynie z kwestii zdrowotnych.
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-10-22, 15:49

Jesli nie zalezy Ci na wystawach to tym bardziej powinnas poszukac nieduzej hodowli, gdzie hodowca zna kazdego swojego psa "po imieniu" - umie nie tylko powiedziec, po jakich jest rodzicach i jakie zdobyl laury, lecz opowie Ci przede wszystkim dokladnie o jego charakterze i zdrowiu. To samo dotyczy szczeniaczkow - hodowca w mniejszej hodowli ma wiecej czasu dla kazdego malucha i dzieki temu zna je na wylot. O wiele latwiej bedzie mu pomoc Ci w wyborze, bo nie kazdy maluch pasuje do kazdej rodziny, a tym bardziej do rodziny z tak malutkim dzieckiem. A tak pewnie uslyszysz: "wszystkie sa ladne, wszystkie sa lagodne i spokojne".
Mysle, ze linki do hodowli, ktore podaly Ci dziewczyny powyzej sa o wiele lepsze :-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez ilolilo » 2007-10-22, 21:00

Pojechalam, zakochalam sie w jednym maluchu od razu! Emocje zrobily swoje jak zwykle i cale moje chlodne kalkulacje spęzly na niczym. :)
Jest piekny i taki dokladnie jak chcialam. Ma cienka kreseczke miedzy oczkami i maly bialy pyszczek, biale koncowki łapek idealnie takie same po obu stronach i sam koniuszek ogonka bialy :-D Jak tylko bedzie juz u mnie to na pewno sie Wam pochwale.
Dowiadywalam sie o tej hodowli tu w okolicy, pare osob zna tego hodowce osobiscie i mowili ze to bardzo pozadny człowiek, psiaki wychowuja sie w towarzystwie trojki dzieci tych hodowcow. Moze i moglam szukac dalej i wybrac mniejsza hodowle ale co zrobic jak tam akurat znalazlam takiego psiaka o jakim marzylam :)
Chce tylko zeby byl zdrowy psychicznie i fizycznie, nic wiecej.
No kochani chyba bede czesto tu zagladala :)
Teraz musze poczytac duzo o tej rasie i o tym jak uniknac powaznych blędow wychowawczych juz na wstepie.
Ale sie ciesze :-D :mrgreen:
ilolilo
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bernerin » 2007-10-22, 21:13

ilolilo napisał(a):Jest piekny i taki dokladnie jak chcialam. Ma cienka kreseczke miedzy oczkami i maly bialy pyszczek, biale koncowki łapek idealnie takie same po obu stronach i sam koniuszek ogonka bialy


No to rzeczywiscie jest niezwykle wazne :-/

ilolilo napisał(a):Chce tylko zeby byl zdrowy psychicznie i fizycznie, nic wiecej.


Twoje postepowanie zaprzecza Twoim slowom, ale niech tam... Nie pierwszy raz strzepie sobie jezyk na prozno... No i powtarzania: "A nie mowilam" po fakcie tez mam dosyc...

Zycze Ci duuuuzo szczescia!
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Cefreud » 2007-10-22, 21:24

Fajnie,że masz psiaka wygladem spełniającego swoje oczekiwania.I super że ma papier a nie został zakupiony na targu.Gratuluje i zycze powodzenia.Czekamy na foty
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Bernerin » 2007-10-22, 21:28

Karolina ma racje - moglo byc znaaacznie gorzej.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Halina » 2007-10-22, 21:28

Jeszcze raz gratuluję i życzę dużo radości z malucha :-)
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Następna strona

Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość