ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Moderator: Halina

ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-10-27, 12:05

Na OLX przeczytałam ogłoszenie, które jest co najmniej zastanawiające. Niepokojące są również pozostałe "oferty" tego ogłoszeniodawcy, chyba, że to jakaś organizacja pomagająca zwierzętom w trudnej sytuacji. Ale skąd to zeswatanie ZKwP z PSPP.
http://olx.pl/oferta/bernenski-pies-pasterski-zkwp-CID103-ID7ACS3.html#4782ae9b71
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Zuzanda » 2014-10-27, 12:53

Tu na lokalnych ogłoszeniach :
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/oglosze ... fm,pk.html
To nie jest żadna pomoc tylko fabryka psów stowarzyszona w PSPP .o nazwie Hibiskus z Gąsawy.
Pies pewnie chory albo "małe mioty daje"więc trzeba sie pozbyć odsprzedając .
A powiązanie takie że kupują do stowarzyszeń psy z ZK :evil:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-10-27, 13:01

To bardzo smutne. Psina już na zdjęciach wygląda na przygnębionego, mimo młodego wieku. A przecież na zdjęciach (zwłaszcza w takich okolicznościach) wszystko wygląda bardziej kolorowo niż w rzeczywistości. Może ktoś jest z okolic i mógłby przyjrzeć się "hodowli". Szkoda psiaków. Sądząc z innych ogłoszeń, mają tam kilka ras i rozmnażają i sprzedają i ... . <blee>
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-10-27, 13:32

z metryczki mozna wyczytać ze jest to baster szwajcarskie zauroczenie tak mi sie wydaje mimo, że słaba jakość, może hodowca ma prawo pierwokupu zawarte w umowie??
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-10-27, 14:27

Ja doczytałam Bakster... i ten zapis - "w dobre ręce, nie do hodowli" - hipokryzja.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-10-27, 14:47

kasia1 napisał(a):Ja doczytałam Bakster... i ten zapis - "w dobre ręce, nie do hodowli" - hipokryzja.


nie hipokrzja tylko nie chce sobie konkurencji robic :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Cefreud » 2014-10-27, 22:21

po Kama Bler i ....szmaragdowa zagroda. Czy hodowca jest na forum? Może nie widział ogłoszenia i trzeba przez pw napisac?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-10-27, 23:33

to hodowla szwajcarskie zauroczenie ma pecha do nabywców szczeniąt bo to kolejny ich pies co do pseudo trafił i do hodowli z tych nowych "związków" przecież aston szwajcarskie zauroczenie jest wpisany jako repro w ZHPR
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Majana » 2014-10-30, 10:31

Daria + Chila i Luna napisał(a):to hodowla szwajcarskie zauroczenie ma pecha do nabywców szczeniąt bo to kolejny ich pies co do pseudo trafił i do hodowli z tych nowych "związków" przecież aston szwajcarskie zauroczenie jest wpisany jako repro w ZHPR


To nie hodowla szwajcarskie zauroczenie ma pecha, tylko ci którzy od nich wzięli szczeniaki..jak ja. Oni się w ogóle swoimi psami nie interesują, sprzedali mi 3,5mc psa bez szczepienia za to z pięknym kaszlem kennelowym itp. itd Oni mają zresztą kilka ras, typowa "firma" nastawiona na zysk. Pół roku po moim miocie był już następny na olx po tych samych rodzicach (ale "rocznikowo" wszystko się zgadzało grudzień a potem lipiec, biedna mama-Kama Bler..)
Avatar użytkownika
Majana
 
Posty: 79
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-10, 20:18
psy: Hektor Berneńczyk

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-10-30, 12:02

no w tym ze maja pecha to troszkę ironi miało właśnie być z mojej strony, ja ich nie znam ale jak miot po miocie ich pies trafia do pseuduchów to daje do myślenia, zwaszcza, że tam gdzie trafił aston do wałbrzycha łatwo sprawdzic, bo nawet tu na forum było wiele o tej pani i i jej działalności ja sama kiedyts opisywałam co tam się dzieje, bo kiedys jak starzy forumowicze wiedza sama z niewiedzy rozmnożyłam raz moja sunie bez papierów wlasnie z jej psem i tu na forum opisywałam co i jak tam po za tym nie tylko ja o nich tu pisałam (miałam zresztą od tej Pani trochę listów i pogróżek, że źle o niej pisałam i ze to są pomówienia )
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-10-30, 12:05

No właśnie, bo napiętnujemy inne związki (i pewnie dobrze), lecz sądzę, że większy problem w nieuczciwości hodowców, bo jak ktoś nie ma samodyscypliny, samokrytyki, uczciwości, a przede wszystkim empatii i miłości dla zwierząt, to żadne związki nie pomogą - ZKwP też. Dobrym pomysłem, który pojawił się gdzieś na forum, było miejsce gdzie wskazuje się nieuczciwych hodowców, obawiam się jednak, że dla pewnych osób mógłby to być "poligon" do osobistych porachunków między hodowlami. Ale może się mylę.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-10-30, 13:03

no niestety jedynie mozna utrwalać ludziom ze tylko zwiazki pod patronatem Fci są dobre, jednak i to jest coraz trudniejsze, bo i tu się wpadki zdarzaja i niuczciwi, a to podważa wiarygodność
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Majana » 2014-11-09, 21:06

no właśnie...wiecie co, po moich doświadczeniach, przynależność do ZKWP nie jest absolutnie gwarancją...
Czy wiecie że moja "hodowla" znów ogłasza szczeniaki na olx?? Z tej samej suki? To jakaś wyjątkowo płodna że ma szczeniaki w grudniu (mój), potem w czerwcu, i znów we wrześniu...wszystkie mioty po tych samych rodzicach..
Jak to jest możliwe??
Avatar użytkownika
Majana
 
Posty: 79
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-10, 20:18
psy: Hektor Berneńczyk

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-11-09, 21:34

To gdzie jest związek? Chyba, że to jakiś nielegalny miot.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez Majana » 2014-11-09, 21:42

No właśnie myślę jak to jest możliwe??
Avatar użytkownika
Majana
 
Posty: 79
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-10, 20:18
psy: Hektor Berneńczyk

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kreska » 2014-11-09, 23:50

Majana napisał(a):no właśnie...wiecie co, po moich doświadczeniach, przynależność do ZKWP nie jest absolutnie gwarancją...
Czy wiecie że moja "hodowla" znów ogłasza szczeniaki na olx?? Z tej samej suki? To jakaś wyjątkowo płodna że ma szczeniaki w grudniu (mój), potem w czerwcu, i znów we wrześniu...wszystkie mioty po tych samych rodzicach..
Jak to jest możliwe??

jesli tak jest to zglos ten fakt do oddzialu ZK gdzie hodowla przynalezy jesli to prawda to zrobisz wiecej dobrego tym zgloszeniem niz pisaniem na forum <tak>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: ogłoszenie z gatunku "dziwne"

Postprzez kasia1 » 2014-11-10, 11:24

Niestety, zdarzają się "niefajne" sytuacje i też jestem zdania, że trzeba je zgłaszać. Niech ZKwP kojarzy się tylko z jakością i odpowiedzialnością.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny


Powrót do Hodowle Berneńczyków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości