Zaadoptuje

Zaadoptuje

Postprzez darek_w3 » 2013-02-04, 16:03

Witam Wszystkich
Zaadoptujemy Berneńskiego Psa Pasterskiego nie mieszańca sunie, im młodsza tym lepiej. Dużo podróżujemy i chodzimy po górach więc powinna być zdrowa. Posiadamy duży dom i spory ogród, więc warunki bytowe doskonałe. Nie posiadamy innych pisków więc nie będzie ewentualnych konfliktów. Mieszkamy nie daleko Wrocławia więc piechol będzie miał cisze spokój.

Pozdrawiam

Darek <luzik>
da136onet.eu
darek_w3
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-14, 12:31
Lokalizacja: Oleśnica Dolnośląskie

Re: Zaadoptuje

Postprzez reneczek » 2013-02-04, 21:26

Nie wiem czy dałabym Tobie psiaka do adopcji, bo skoro jesteś tak leniwy że zamiast szukać odpowiedniego dla siebie psa dajesz ogłoszenie, to jak będziesz zajmował się psiakiem , wychodził na spacery? Psy do adopcji zazwyczaj są po przejściach i potrzebują mnóstwo miłości. Na to potrzeba czasu i chęci. Może powinieneś przemyśleć decyzję o posiadaniu psa, bo duży dom i ogród to nie wszystko.
reneczek
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-12, 19:52
psy: Bernrński Pies Pasterski

Re: Zaadoptuje

Postprzez Majszczur » 2013-02-04, 23:00

Witaj,
darek_w3 napisał(a):Zaadoptujemy Berneńskiego Psa Pasterskiego nie mieszańca sunie, im młodsza tym lepiej. Dużo podróżujemy i chodzimy po górach więc powinna być zdrowa.

Nie ma gwarancji na zdrowie. Dziś sunia będzie zdrowa, a jutro zachoruje. I co wtedy? schronisko? bo nie pasuje do trybu życia...
<załamka>
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Zaadoptuje

Postprzez Bobik » 2013-02-04, 23:06

Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Zaadoptuje

Postprzez Barbel » 2013-02-04, 23:26

Bardzo
http://www.darmobranie.pl/oddam_za_darm ... nczyka.php
http://ogloszenia.e-gratka.info/ogloszenie/386801
Miejmy nadzieje, ze to tylko nieświadomość...
Miejmy nadzieje, ze rzeczywiscie ta osoba chce sunie do kochania a nie np..... odchowana do rozmnażania....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Zaadoptuje

Postprzez monarucza » 2013-02-05, 00:04

Najlepiej żeby jeszcze była z rodowodem :mrgreen: W nadzieję to ja już dawno nie wierze, twierdzę raczej że jest matką głupich. ;-)
PS: dziewczyny szybko namierzyłyście gościa, gratulacje. Może warto ostrzec p....... hmmmm?
Ostatnio edytowano 2013-02-05, 08:02 przez monarucza, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
monarucza
 
Posty: 495
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:25

Re: Zaadoptuje

Postprzez ewazoltowska » 2013-02-05, 00:54

[quote="darek_w3"]Witam Wszystkich
Zaadoptujemy Berneńskiego Psa Pasterskiego nie mieszańca im młodsza. Dużo podróżujemy i chodzimy po górach więc powinna być zdrowa. Posiadamy duży dom i spory ogród, więc warunki bytowe doskonałe. Nie posiadamy innych pisków więc nie będzie ewentualnych konfliktów. Mieszkamy nie daleko Wrocławia więc piechol będzie miał cisze spokój.
W podlinkowanym ogloszeniu Borderka ma mieć udokumentowane pochodzenie !...
Czyli wszelkie psiaki o przepraszam samce i sunie nawet mocno w typie rasy odpadają ?
Czy wiesz ,że wszystkie przeznaczone do adopcji są sterylizowane ? czy to nie przeszkodzi ?
Spoiler:
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Zaadoptuje

Postprzez Roma » 2013-02-05, 10:16

Uważam,że ktoś taki powinien być niezwłocznie zbanowany a jego posty usunięte :[
Roma
 
Posty: 659
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:10

Re: Zaadoptuje

Postprzez Ella » 2013-02-05, 10:46

darek_w3 napisał(a):Witam Wszystkich
Zaadoptujemy Berneńskiego Psa Pasterskiego nie mieszańca sunie, im młodsza tym lepiej. Dużo podróżujemy i chodzimy po górach więc powinna być zdrowa. Posiadamy duży dom i spory ogród, więc warunki bytowe doskonałe. Nie posiadamy innych pisków więc nie będzie ewentualnych konfliktów. Mieszkamy nie daleko Wrocławia więc piechol będzie miał cisze spokój.

Pozdrawiam

Darek <luzik>
da136onet.eu


Ja bym ci radziła zaadoptować wysterylizowaną sunię ze schroniska-jest sporo berneńczykopodobnych czy też borderopodobnych suczek w schroniskach-wystarczy przejrzeć strony adopcyjne psów <tak>
Jeśli koniecznie chcesz rasową,młodziutką ,zdrową sunię-to po prostu wybierz hodowlę i dokonaj zakupu;hodowli berneńczykow jest dużo,co chwilę są ogłoszenia miotów,ceny moim zdaniem naprawdę przystępne.
Jeżeli masz duży dom,spory ogród i doskonałe warunki bytowe,dużo podróżujesz i stać cię na utrzymanie sporego psa,to myślę,że zakup berneńczyka z metryką/rodowodem nie będzie dla ciebie jakimś problemem.
Dodam,że w hodowlach często można kupić tańsze szczenięta wiadomego pochodzenia ,tzw.:niewystawowe np.z powodu niewielkich wad umaszczenia.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Zaadoptuje

Postprzez darek_w3 » 2013-02-18, 19:57

Majszczur napisał(a):Witaj,
darek_w3 napisał(a):Zaadoptujemy Berneńskiego Psa Pasterskiego nie mieszańca sunie, im młodsza tym lepiej. Dużo podróżujemy i chodzimy po górach więc powinna być zdrowa.

Nie ma gwarancji na zdrowie. Dziś sunia będzie zdrowa, a jutro zachoruje. I co wtedy? schronisko? bo nie pasuje do trybu życia...
<załamka>

nie wiem jak to nazwać to co tu wypisujesz, wogóle jak śmiesz mnie oceniać, nic o mnie nie wiesz i wiedzieć nie będziesz. Nie wiesz ile pracy wkładam w to żeby mieć BPP. Gdyby to ode mnie zależało wywaliłbym cię z forum za impertynencje jakie pod moim adresem wypisujesz. Brawo <brawo> impertynencje masz opanowane.
darek_w3
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-14, 12:31
Lokalizacja: Oleśnica Dolnośląskie

Re: Zaadoptuje

Postprzez darek_w3 » 2013-02-18, 20:03

Co za ludzie tu są, dlaczego a wogóle kto dał wam prawo mnie oceniać. Bladego pojęcia nie macie ile pracy wkładam w to żeby zaadoptować BPP. Może i wy oddajecie swoje psy do schroniska jak są inne niż sobie marzycie. Nie wiem jak to nazwać co wy tu hipokryci wypisujecie. A że portal wogóle na to pozwala to już masakra. Miałem nadzieję że na tak specjalistycznym portalu dostanę pomoc, a nie chamstwo, barawo <brawo>
darek_w3
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-14, 12:31
Lokalizacja: Oleśnica Dolnośląskie

Re: Zaadoptuje

Postprzez Roma » 2013-02-18, 23:15

Co za człowiek <blee> kto dał Co prawo napadać na nas, jesteś tu jak na razie gościem i nikt nie dał Ci przyzwolenia na takie zachowanie.Jak myślisz co mamy myśleć o człowieku który daje ogłoszenia o adopcji kilku ras,do tego suczek,młodych i najlepiej z papierami? Jaką Ty chciałeś od nas pomoc? w postaci darmowej suni do rozrodu? no to się niestety zawiodłeś ]:-> ]:-> Nikt Cię nie zmusza do przebywania w chamskim towarzystwie, to był Twój wybór i do Ciebie także należy decyzja jak długo tu pozostaniesz, no chyba,że nadal będziesz obrzucał nas inwektywami i wtedy to my powiemy "a Panu już dziękujemy" <dokuczacz>
Roma
 
Posty: 659
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:10

Re: Zaadoptuje

Postprzez kreska » 2013-02-19, 01:09

Miałem nadzieję że na tak specjalistycznym portalu dostanę pomoc, a nie chamstwo, barawo

to Ty przyszedleś tutaj po pomoc <mysli> a w czym chcesz zeby Ci nasz specjalistyczny portal pomogł?ja nie zauwazylam chamstwa w odpowiedziach :->
Chcesz adoptowac sunie bernenczyka ?mozesz sie jeszcze zwrócic do fundacji..http://www.pasterze.com.pl/ tam napewno pomoga Ci znalezc wymarzona sunie BPP <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Zaadoptuje

Postprzez darek_w3 » 2013-02-19, 09:11

Może i post nie został nie zbyt dobrze i precyzyjnie napisany, ale nie mam zamiaru wysłuchiwać impertynecji typu jak piesek jest chory to oddam go do schroniska, żenada. Oczywiście wszyscy hodowcy podniosą larum jak śmiem adoptować BPP i to jeszcze nie mieszańca. Po prostu chce przygarnąć potrzebującą suczkę a już na pewno nie do hodowli. Dla czego sunia nie będę tego wyjaśniał. najlepiej oskarżyć kogoś o zakładanie nie legalnej hodowli a może od razu o ustawianie nielegalnych zawodów. Co jeszcze wymyślicie pod moim adresem. Cisną mi się tu słowa na usta ale się powstrzymam.
Totalna masakra dzięki za życzliwość. pozdrawiam wszystkich "miłośników". :oops:
ps. A Barbelowi dziękuję za zrozumienie właśnie o to chodzi dlatego szukamy suni właśnie dla tego. dzięki za dobre słowo choć jedna osoba dzięki.
darek_w3
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-14, 12:31
Lokalizacja: Oleśnica Dolnośląskie

Re: Zaadoptuje

Postprzez Ella » 2013-02-19, 10:29

Nie masz się co dziwić-dla mnie dziwne jest ,że na tym właśnie portalu szukasz psa do adopcji(???) Są strony adopcyjne psów rasowych ,i tam powinieneś szukać.
To forum wielbicieli ras szwajcarskich i wierz mi,jeśli by nawet zdarzyło się,że ktoś chce oddać zdrową,rasową,młodą sunię(co bardzo rzadko się zdarza)z powodów np.losowych,to z pewnością nie trafiła by w ręce kogoś obcego.Myślę,że cię to nie dziwi.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Zaadoptuje

Postprzez Solonek » 2013-02-19, 15:02

darek_w3 napisał(a): Dla czego sunia nie będę tego wyjaśniał. najlepiej oskarżyć kogoś o zakładanie nie legalnej hodowli


może warto jednak wyjaśnić, dlaczego. Pierwsze skojarzenie, jakie sie nasuwa po przeczytaniu Twojego posta plus te ogłoszenia na innych portalach, to nic innego jak szukanie suczek do pseudo.
Na adopcję młodej suczki z rodowodem nie masz co liczyć, przynajmniej nie tutaj. Co innego w typie BPP (czyli bez rodowodu). Sama pół roku temu oddałam do adopcji 10 szczeniaków po mojej Sonii (co prawda mieszańce, bo z różnych ojców).
Zwraca się tutaj o pomoc w znalezienie nowego domu wiele osób, które albo znajdują pieski w typie ras szwajcarskich, albo są wolontariuszami w schroniskach.
Moja Sonia nie ma rodowodu, ma paskudną przeszłość, ale teraz odpłaca mi się nieograniczoną wręcz miłością i wdzięcznością za to, że dałam jej dom i uratowałam życie jej i szczeniakom. Jeżeli masz dobre zamiary względem psa to warto właśnie coś takiego przemyśleć.
Obawiasz się o zdrowie pieska i dlatego chcesz z rodowodem? Rodowód nie gwarantuje zdrowia. Nie gwarantuje też, że pies będzie spełniał wszystkie "wymogi psychiczne".
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Zaadoptuje

Postprzez Majszczur » 2013-02-19, 16:09

darek_w3... nie pojmuję czemu załadowałeś działko personalnie w moim kierunku, skoro jak chyba zdążyłeś się zorientować nie tylko ja sceptycznie odniosłam się do Twojego wpisu. Ale niech tam. Biorę to na klatę ;)
Twój post - "przyjmę tylko zdrową, tylko młodą i tylko rasową" - nie brzmi dobrze, nie brzmi ciepło. Brzmi podejrzanie. Mało tego - brzmi tak jakbyś nawet nie zadał sobie trudu żeby przeczytać jak mocno problematyczna pod względem zdrowotnym i krótkowieczna jest to rasa. Bo, że urodziwa to każdy widzi. Uważasz, że powinnam dostać bana. Ale przepraszam za co?! Za to, że sceptycznie podchodzę do takiego roszczeniowego posta? Albo za to, że mam świadomość w jak sprytny sposób lekkoduchy (pisząc eufemistycznie) pozyskują "materiał rozrodowy" do pseudo?
Nie dziw się, że mamy dużą rezerwę do anonsu o adopcji tylko "zdrowej młodej rasowej suczki" (pomijając już fakt, że szukasz jak się okazuje nie tylko suczki berna ???) . Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale na forach tematycznych sporo krąży cwaniaczków czychających na okazję żeby zgarnąć zdrową dobrze zapowiadającą się sukę... do rozmnażalni. Może o tym nie wiesz, a może wręcz przeciwnie - wiesz aż nadto dobrze... Tego nie wiemy. Nie znamy Cię, nic o Tobie nie wiemy. Ja póki nie poznam, nie oceniam. Ale jak sam napisałeś, nic się o Tobie nie dowiem. Trudno. Zatem chyba nie zdziwi Cię fakt, że ode mnie o żadnej suczce do adopcji się nie dowiesz, bo przy adopcji podstawą jest wywiad na temat potencjalnego domu stałego. Sorry Winetou.
Nikt nie wyaduptuje psa obcej kompletnie osobie, która nagle spadła z nieba. Pobądź na forum, przyjdź na spotkanie, bernenski spacerek (sprawdź w swojej okolicy czy są) daj się poznać. Albo zgłoś się do Pasterzy.

Ja staram się podchdzić do takich anonsów z dużą ostrożnością, bo potem to MY finansujemy porzucone szwajcarskie sieroty.

Może darek_w3 nie jest jednym z... , a tylko niefortunnie sformuował pierwszego posta....
Póki co jest kompletnie anonimowym gościem, który nawet nie czuje potrzeby przedstawienia się, więc póki co dobro ewentualnego adopciaka jest dla mnie dobrem wyższym niż emocje darka.
Jeśli ma uczciwe intencje i jest OK, na spokojnie spojrzy na sprawę z drugiej strony, zrozumie, da się poznać i przyjmie łapę na zgodę <tak>
btw. ciekawe czy byłby zainteresowany sterylizowaną suką?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Zaadoptuje

Postprzez Bobik » 2013-02-19, 16:32

Dobry człowieku, to nie jest portal ogłoszeniowy, gdzie się wpada, zostawia anons i czeka na telefon. Mam przynajmniej nadzieję, że nie. Jeśli intencje Twe czyste, skontaktuj się np. z Fundacją Pasterze, a jestem przekonany, że stworzą Ci możliwość adopcji psa. Nie wiem, czy będzie jak najmłodsza, z udokumentowanym pochodzeniem, etc. - każdy by chciał poślubić księżniczkę - ale do kochania z pewnością się nada.
Na tym Portalu sporo dowiesz się, czego taki pies wymaga i jakie może stworzyć problemy, więc nie warto się stąd zwijać.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Zaadoptuje

Postprzez baksak » 2013-02-19, 16:51

Majszczur napisał(a):btw. ciekawe czy byłby zainteresowany sterylizowaną suką?

Dobre pytanie.
Odpowiedź na nie wyjaśniłaby też raczej wszystkie inne wątpliwości.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Zaadoptuje

Postprzez darek_w3 » 2013-02-19, 17:04

Oczywiście że nie jest to portal ogłoszeniowy to chyba każdy widzi. Jak pisałem po takim przyjęciu nikt nie chce się dać poznać, dla czego hmm sami rozumiecie dla czego. Przyjmuję łapę na zgodę, oczywiście cura szuka też dla siebie pieska to nie żadna tajemnica co w tym dziwnego ???. A do Pasterzy już dzwoniłem nawet nie raz byliśmy nawet umówieni an wizytę przed adopcyjną i ... ??? Szukam dalej z tąd mój post. Wiele dróg prowadzi do wymarzonego czworonoga. Odnośnie zdrowia dużo chodzę na piesze wędrówki w tym po górach i chciałbym żeby mi towarzyszyła.
A w mojej okolicy nie ma takich imprez może kiedyś będę je organizował.
To może tyle. <zmeczony>
odp: jak pisałem oczywiście jest opcja sterylizcji choć uważam że to barbarzyństwo, chcieli byście być pozbawione możliwości macierzyństwa? Al oczywiście wiadomo umowa adopcyjna i niestety zabieg dla suni. Znam sprawę. <skromny>
darek_w3
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-14, 12:31
Lokalizacja: Oleśnica Dolnośląskie

Następna strona

Powrót do Tańsze szczenięta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość