Syndrom superpsa

Moderator: Anirysova

Syndrom superpsa

Postprzez SwissW » 2012-02-03, 15:49

Zainteresował mnie ten temat z jednego z archiwalnych numerów Mojego Psa na temat skutków jakie niesie nieumiejętne używanie w hodowli popularnych reproduktorów oraz skutków jakie niesie takie postępowanie.

Może kogoś zainteresuje ten artykuł

http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika ... erpsa.html
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Syndrom superpsa

Postprzez Aga-2 » 2012-02-03, 16:09

Artykuł bardzo fajny, a temat przerabiany na tym forum już jakiś czas temu, a potem jeszcze parę razy przywoływany. Na szczęście teraz w Polsce jest sporo sprowadzonych reproduktorów, a berneńczyki stały się rasą na tyle popularną, że i rodzime, wartościowe reproduktory już do rzadkości nie należą. Już nie widać tak wyraźnie mody na jednego repro, ale dawniej bywało dużo gorzej. Teraz sprowadza się również suki, więc na razie zbytnie zawężanie genotypu nam nie grozi aż tak bardzo. Należy jednak nie stracić czujności na przyszłość :]
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Syndrom superpsa

Postprzez Bobik » 2012-02-03, 16:58

Ale to nie jest forum wyłącznie berneńczyków, a sytuacja wsród innych ras może wyglądać inaczej. Chyba, że się mylę - w jednym albo drugim.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Syndrom superpsa

Postprzez Aga-2 » 2012-02-03, 18:01

Nie, temat jest jak najbardziej na miejscu i artykuł fajny. Ja tylko napisałam to, co mi się wydaje o naszej rasie. Inni niech się wypowiadają za siebie ;)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość