Kolor oka - jasne oko.

Moderator: Anirysova

Kolor oka - jasne oko

Postprzez Anirysova » 2011-04-20, 09:57

Aga-2 napisał(a):
Beata i Fiona napisał(a):jednak wzorzec jest wzorzec

Dokładnie tak ;)
Chodzi mi tylko o to, żeby jasnego oka tak znowu nie demonizować, jak to niektórzy czynią.
Na wystawowych ringach jest jak jest i dobrze, że każdy sędzia "ma swojego konika", bo jeden zwróci uwagę na brak zębowy, a inny na jasne oko.
Natomiast wiązanie wady, wynikającej jedynie z wzorca, z problemami zdrowotnymi na dzień dzisiejszy wydaje mi się zbyt daleko idące.
Jest wiele psów, których posiadanie ciemnego oka i czarnych spojówek nie uchroniły od wczesnej śmierci (nie rzadko z przyczyn nowotworowych).


Zgadza się.

To, że psom i ich wlaścicielom nie przeszkadzają wady estetyczne, to jest jasne, ale i tak na wystawach sędziowie mają prawo obniżyć za nie ocenę.
W końcu wzorzec, to jest taki "ideał" do którego powinno się dążyć :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Kolor oka - jasne oko.

Postprzez Majszczur » 2011-04-20, 10:24

Dziękuję za przypomnienie i podlinkowanie pasjonującej lektury.
Momo iż nie jestem (i raczej nigdy nie będę) hodowcą przeczytałam po raz kolejny z wiekim zainteresowaniem.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Kolor oka - jasne oko.

Postprzez Drixon » 2011-04-20, 20:15

dla chcących poczytać conieco jeszcze (tak nieco OF ale akurat ten wątek jest 'na wierzchu' i zdaje się nieco cieszy się popularnością)
jeszcze ciekawa dyskusja 13 post

wiele ciekawych dyskusji jest porozrzucanych a to w dziale zdrowie, hodowla czy po prostu w BPP
do modów :arrow:
może trzeba by je powyciągać z działu BPP i podpiąć pod zgodnie z tematyką?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Kolor oka - jasne oko.

Postprzez Dżiani » 2011-04-20, 22:37

Busola napisał(a):a ja nadal mam dla ciebie torebkę Ireczku <figielek>


Pamiętliwa babka jesteś <buzki> ... ciekawe kiedy się ta torebka przyda <mysli> <dokuczacz>
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: Kolor oka - jasne oko.

Postprzez Poker » 2011-04-21, 14:42

Wydra napisał(a):
Drixon napisał(a):w tym samym dziale dobrą lekturą jest jeszcze wątek Wybór reproduktora, inbreedy
oraz po raz kolejny wyciągane na górę Hodowla - dokąd zmierza?

niewiele zostało z tych burzliwych ale treściwych dyskusji ... szkoda :(

Może uznacie moje pytanie za naiwne <mysli> ale co stoi na przeszkodzie aby je nadal prowadzić :?: z pożytkiem dla czytających jak i dla ich podopiecznych?


brak "naczelnego chama forum" :oczy:
a tak serio : dyskusje prowadzili hodowcy i własciciele repro, sami się pytali i sami we własnym imieniu odpowiadali na rodzące się pytania, bez wtrącających się i broniących ich - a nie dyskusji - "adwokatów", nikt komu zadano trudne (powiedzmy dość "osobiste" pytanie) nie oskarżał pytającego o chamstwo, tylko odpowiadał i polemizował, nie było 15 wtrąceń typu "ja też jestem ciekawa" lub "ja też chciałabym się dowiedzieć", generalnie nie przszkadzano i nie rozmywano tematu to takie tam moje spostrzeżenia, bo ...też mi żal, a było co poczytać
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Poprzednia strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości