Wypożyczanie reproduktorów

Moderator: Anirysova

Re: Wypożyczanie reproduktorów

Postprzez AniaRe » 2011-04-21, 10:03

SwissW napisał(a):Nie do końca to miałam na myśli...

To może napisze to inaczej:

Suka X- szczenięta X
Suka X- szczenięta Y
Suka X- szczenięta X


Nie znam akurat tej sytuacji, ale takie warunki też mogą wynikać z umowy na warunek hodowlany . W takiej umowie można zapisać właściwie każde rozwiązanie, na jakie się zgodzą strony. Np.co drugi miot na daną hodowle. Co niekoniecznie musi nawet oznaczać fizyczne przeniesienie suki do tej drugiej hodowli - może tylko miot został zarejestrowany w innej hodowli.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Wypożyczanie reproduktorów

Postprzez Anirysova » 2011-04-21, 10:12

Widocznie najpierw suczkę sprzedano, a potem wróciła do hodowli, różnie to bywa, ale wcale nie musi świadczyć o czymś złym.

My byśmy swoich psów nie wypożyczyli ( ale to tylko ze względu na mój charakter), ale jakiegoś super repro "świerzynkę" chętnie byśmy pożyczyli na jakiś czas do siebie 8-)

Wbrew pozorom berneńczyk szybko się przyzwyczaja do nowego otoczenia, szczególnie jak ma psie stado za towarzystwo. :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Wypożyczanie reproduktorów

Postprzez dorciaj » 2011-04-21, 10:30

"Wypożyczanie" repro jest dość popularne w świecie dobków. Bardzo często psy z hodowli zagranicznych są w Polsce na "wakacjach". Nie dość, że nikogo to nie bulwersuje - to jeszcze wszyscy są bardzo zadowoleni z napływu "świeżej krwi". Co więcej - hodowca, który "wypożyczył" repro chwali się tym na dobkowym forum wszem i wobec - tak, żeby informacja dotarła do szerokiego odbiorcy.
Moim zdaniem, tak również powinno być w naszej rasie!!
Hodowcy, któremu się "chce" winniśmy za to szacunek! <brawo>
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Wypożyczanie reproduktorów

Postprzez nugatika » 2011-04-22, 00:04

a mnie czasem takie mysli nachodzą, żeby pozbyć się tego mojego wstrętnego niedobrego psiura, a co! <cwaniak> niech kto inny sie z nim męczy choc przez chwile :-D

ale potem robi takie słodkie oczy, że kruszy mi serce na drobne kawałki :love: , a te kawałki już dobrze wiedzą, że bez tych glupkowatych oczu świat nie bylby taki piekny :-)

zreszta kto by chcial takie niedobrego psa <rotfl>

ps. a juz bez offów, ja popieram zdanie dziewczyn w tym temacie. To tylko my tak mocno przywiazujemy sie do naszych psow, one bez nas, w innym dobrym i cieplym domu, czułyby sie przypuszczam rownie dobrze jak w swoim wlasnym.
Tylko w tym przypadku oczywiscie trzeba pamietac, czy mamy psa do hodowli, czy ukochanego towarzysza zabaw naszych dzieci, które dłuzszego urlopu naszego psa moglyby nie zrozumiec.

Trzeba też wziąć pod uwagę cechy osobnicze, indywidualne kazdego repro/suki. Bo są i takie, które podczas nieobecnosci włascicieli nie jedzą, a innym lata to kolo ogona i robią co chcą... :-P
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Wypożyczanie reproduktorów

Postprzez Dora » 2011-04-22, 01:40

Taki mały offik: Moja Dora nie miałaby problemu z przywiązaniem sie do nowych właścicieli <haha> ona kocha wszystkich w koło wystarczy że coś tam mówią(niekoniecznie do niej) i machają rekami <haha> <haha>
A swoją drogą to bardzo ciekawy wątek,nie miałam pojęcia ,że takie rzeczy mają miejsce.No ;-) Ale już wiem ;)
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Poprzednia strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość