Ciekawie o pseudohodowlach

Moderator: Anirysova

Ciekawie o pseudohodowlach

Postprzez red » 2007-06-06, 16:56

Ogłoszenie w kategorii: Różne: Zwierzęta - powiadom znajomego


Zdjęcia

http://www.trojmiasto.pl/ogloszenia/ogl ... rez=674706





Cała prawda o szczeniakach za 300 zł i bezmyślnym rozmnażaniu psów


"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę."
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)


Skoro już tu zajrzałeś to proszę przeczytaj uważnie do końca i zastanów się nad tym co zostało tu napisane.

Kiedy decydujemy się na zakup szczeniaka chcemy wiedzieć jak będzie wyglądał w przyszłości i jaki będzie miał charakter, stąd większość osób chce zakupić psa rasowego. Większość z nas wybiera jednak psa bez rodowodu, bo nie jest nam potrzebny, bo nie będziemy jeździć na wystawy, bo taniej.

Czy zastanowiłeś się dlaczego taniej ?

Najczęściej są to psy pochodzące z różnego rodzaju pseudohodowli, w której nie liczy się dobro utrzymywanych zwierząt a jedynie to ile można na nich zarobić. Zwierzęta utrzymywane są często w tragicznych warunkach, pseudohodowca najczęściej nie szczepi, ani nie odrobacza szczeniąt, nie dba o prawidłowe żywienie ponieważ to wszystko zwiększa koszty ponoszone na "produkcję". Kupując w takim miejscu często nabywamy psiaka chorego, niezsocjalizowanego i nierzadko, gdy dorośnie, niepodobnego do rasy o jakiej marzyliśmy.

Pies rasowy to taki, który ma udokumentowane pochodzenie - metryka, rodowód. Aby szczenie mogło takie dokumenty uzyskać jego rodzice muszą spełnić określone warunki i zostać dopuszczeni do hodowli. W każdym innym przypadku nie można mówić o psie rasowym, nawet jeżeli szczenie pochodzi od psów rodowodowych nigdy nie będzie rasowe a może również odbiegać w mniejszym bądź większym stopniu od wizerunku danej rasy. Może się też zdarzyć tak, że kupione szczenię będzie obciążone chorobą dziedziczną, która zdyskwalifikowała jego rodziców z hodowli (np.. dysplazja stawów biodrowych). A jeżeli rodzice szczeniąt maja uprawnienia, to dlaczego ich potomstwo nie ma metryk? Może dlatego, że suka może mieć, bez szkody dla zdrowia, tylko jeden miot w ciągu roku, a cieczkę ma dwa razy, to po co marnować "okazję" skoro "można" sprzedać jeden miot "legalnie" (z metryką), a drugi "na lewo" (bez metryki) ? A jak już suka nie może mieć więcej szczeniąt zostaje "wyeliminowana".

Nieprawdą jest, że tylko 6 szczeniąt w miocie dostaje metryki. Przepis taki istniał, ale zostal zniesiony na początku lat 90-tych. Obecnie prawo do jej otrzymania mają wszystkie urodzone szczenięta.

Żadne zwierzę nie może i nie powinno być traktowane jak przedmiot czy narzędzie do pozyskiwania korzyści finansowych. Nie może być ofiarą chłodnej kalkulacji i bezdusznych, urągających ludzkiej godności, poczynań mnożących się w naszym kraju pseudohodowców. Ludzi, którzy w pogoni za zyskiem skazują zwierzęta na cierpienie, samotność, choroby, traktują je jako materiał do reprodukcji i wykorzystują aż do utraty przez nie zdrowia. "Zużyte", niekochane i chore zostają uśmiercane, porzucane lub oddawane do schronisk. Większość miejsc zwierzęcej kaźni usytuowanych jest w oddalonych od miast i wsi siedliskach, niewielkich osadach, gdzie sąsiad sąsiadowi "oka nie wykole". Tam, właśnie odbywa się masowa produkcja, która ma przynosić tylko zysk i nic innego się nie liczy. Żyjemy niestety w kraju, gdzie dzieję się to za aprobatą lub przy beztroskiej niewiedzy powołanych do ochrony praw zwierząt instytucji, takich jak TOZ czy inspektoraty weterynaryjne.

Jeśli nie dowierzasz naszym słowom i w dalszym ciągu zamierzasz kupić sobie pupila (psa, kota) po rodowodowych rodzicach, bez metryki i tatuażu – bo tańszy, To zobacz prezentowane przez nas zdjęcia. Zobacz, jak wygląda prawda o pseudohodowlach. Zobacz, w jakich warunkach trzymani są rodzice tych milutkich (na fotografiach) "rasowych" szczeniaków. Spójrz w oczy tych zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie: "Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?"
Miej pełną świadomość tego, że jeśli kupisz szczeniaka czy kociaka, to znaczy, że istnieje popyt na zwierzęta z takich miejsc - "produkcja będzie trwała nadal". Czy masz świadomość, że między innymi, przez takie Twoje decyzje, tak strasznie musza cierpieć zwierzęta??

Obok zamieszczonych zostało kilka zdjęć obrazujących warunki w jakich przebywają zwierzęta służące do produkcji:

1. Suki "hodowlane" trzymane w chlewni
2. Sunia w typie buldożka, oddana, bo nie mogła już zarabiać na swojego "pana"
3. Sunie sznaucera miniaturowego trzymane w klatkach na podwórku
4. Kolejna sunia, również oddana gdy nie mogła już rodzić, nawet na weterynarza sobie nie zasłużyła
red
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez sylwiaczek » 2007-06-06, 17:26

Ludzkie okrucieństwo nie zna granic, a polska mentalność jeszcze dużo czasu potrzebuje aby zrozumieć różnicę jaka polega na hodowlach i "hodoflach". Bo po co płacić za szczeniaka te 2000 zł skoro takiego "samego" można dostać za 500 zł? Szkoda że ludzie nie rozumieją jaką krzywdę wyrządzają suce kupując takiego taniego szczeniaczka... Patrząc na takie zaniedbane szczenię tłumaczą się, że ja chciałem/chciałam dobrze dla tego maleństwa; przecież nie mogłem go tam zostawić, pewnie by nie przeżył - tak najczęściej brzmi odpowiedź. A w rzeczywistości nakręcamy tę fabrykę szczeniąt...
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez Ela W. » 2007-06-10, 22:23

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/387590_renata.html

"Ciekawe" ogłoszenie znalazłam.
Avatar użytkownika
Ela W.
 
Posty: 435
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-04, 20:26
Lokalizacja: Witnica
psy: Szejk,Tekila,Zuza,Lady,Doris,Ciri
Hodowla: Borsuczy Klan

Postprzez Cefreud » 2007-06-11, 08:45

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Marszal » 2007-06-11, 09:08

A wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim? BEZKARNOŚĆ :!: Przecież tam są podane ich dokładne dane adresowe i telefony :evil: Ilekroć czytam coś takiego to WSTYD MI, ŻE JESTEM CZŁOWIEKIEM :evil:
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Olga » 2007-06-11, 19:04

Czy na tego typu poczynania nie ma przypadkiem jakichs zakazow :evil: :evil: Przeciez nie mozna takiej ilosci psow (za taka cene) zapewnic wlasciwych warunkow...
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Aga-2 » 2007-06-12, 12:34

Olga, wiem o co Ci chodzi w tym przypadku i na pewno w tym przypadku masz rację. Jednak nie zgadzam się z myśleniem, że wszyscy przeliczają , ile muszą wziąć za szczenię, żeby zapewnić dobre warunki suce. To się nie ma nijak - jedno do drugiego. Większość z nas przecież dokłada do tego hobby! Ja nie prowadzę listy wydatków, które ponoszę na swoje zwierzęta, i które po zsumowaniu muszą się zrównoważyć z ceną, jaką być może wezmę kiedyś, jak moja suka będzie mieć szczeniaki!
Takie rozumowanie jest zbyt uproszczone. Jakkolwiek jestem przekonana, że przytoczony tu przykład tej konkretnej pseudohodowli może opierać się na takim rachunku finansowym.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez olunia » 2007-06-12, 18:22

witam coś czuje że przyczyniłam się do założenia tej strony ale mam dobrą wiadomość będąc na szkoleniu z piesiem znajomy zapytał o telefon do tego hodowcy skąd mam bosfera ale odradziłam im tam kupna psa, dziwne uczucie jak mam żle mówić o moim psełdohodowcy potem jakos dziwnie patrzą na bosfera pozdrawiam
Avatar użytkownika
olunia
 
Posty: 692
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-24, 13:40
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez saganka » 2007-06-12, 18:58

Olunia, przeciez Twoj pies nic tutaj nie zawinil! A Ty dobrze robisz, bo nie ma co poklepywac takiego kogos jeszcze po plecach!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-06-13, 12:31

Jak dziwnie :?: Daj spokój ;-) Jest cudwony i wspaniały (powinnam dodać chyba, bo ktoś tu olał nas i nie założył swojemu psiakowi galerii :evil: ).
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez olunia » 2007-06-13, 17:30

racja ale ja nie wiem jak to zrobis bo co prubuje założyć nowy temat i dac załącznik to mi pisze ze mam za duzo mega a nikt mi nie może pomóc w domu bo sie nie znają ja bym chetnie założyła :-D pozdrawiam
Avatar użytkownika
olunia
 
Posty: 692
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-24, 13:40
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez saganka » 2007-06-13, 17:51

Olunia, zobacz tutaj http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?t=292. Jak bedziesz wstawiala przez imageshack.us to tam jest funkcja dopasowania obrazka do potrzeb, zmniejszy Ci automatycznie.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość