Off

Moderator: Anirysova

Re: Off

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-08-09, 11:54

ZE tak niesmialo wtrace.. Sami sobie jestesmy winni - WSZYSCY!! Bo to my powinnismy stworzyc silny, opiniotworczy klub, ktory bedzie dyktowal zasady hodowli w tym kraju! To on powinien za zgoda swoich czlonkow przyjac odpowiedni statut i kodeks etyczny hodoli. I teraz tak - klub powstac nie moze od lat?? - 5-6? Wszyscy kochaja rase, nitk nie chce nic zrobic.. A jak juz sie probuje cos zrobic, to jest sie traktowanym jak odszczepieniec.. Swir. Maciwoda.. I podskornym nurtem gg i skypow przypina sia takim odpowiednia latke.. I tak bedzie jeszcze pewnie dlugo.. Duzo slow, czynow brak..
Problem nie lezy w badaniach tych czy innych - problem lezy w podstawowych zasadach przyswiecajacych hodowcom i zwiazkowi w tym kraju!! Minimalizm w dzialaniu, chore ambicje, tolerancja dla zachowan etycznie negatywnych, przymykanie oka na wiele brudow.. Traktowanie nabywcow jak oslow,ktorym mozna wszystko wmowic.. Plotkarstwo, brak wiedzy,lub wiedza,ktora nie chcemy sie podzielic.. MOzna wymienac i wymieniac..
Sami sobie jestesmy winni.. A cierpia psy. Ktore wcale na ten swiat sie nie pchaly.
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Off

Postprzez iwona_k1 » 2010-08-09, 13:18

Dokładnie,czasem mam wrażenie ,że dysplazja to jedyny problem zdrowotny bernów o tym mówi się głośno i jest na to przyzwolenie ,reszta to problem tabu...jakby innych problemów nie było....A skoro jesteśmy portalem opiniotwórczym i trafiają tu osoby pragnące zaczerpnąć obiektywnych informacji powinno mówić się o wszystkim
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Off

Postprzez kruszon » 2010-08-09, 13:28

Więc może Ci bardziej doświadczeni byliby skłonni podzielić się z całą resztą swoją wiedzą. Proponuję wrzucać do tego wątku pożyteczne linki np do stron polskich i zagranicznych hodowli, klubów lub baz danych (np Berner-Garde)etc. gdzie są informacje o konkretnych repro/sukach hodowlanych z info o ich chorobach, przyczynach zgonu etc.
Myślę, że to bezpieczna forma i nikt nikomu nie będzie mógl zarzucić kłamstwa, jeżeli taka info jest podana na stronie rodzimej hodowli, klubu czy oficjalnej i dostępnej dla wszystkich bazy danych (Berner-Garde).
Ostatnio edytowano 2010-08-09, 14:36 przez kruszon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Off

Postprzez iwona_k1 » 2010-08-09, 13:37

Katarzyna Saganowska napisał(a):ZE tak niesmialo wtrace.. Sami sobie jestesmy winni - WSZYSCY!! Bo to my powinnismy stworzyc silny, opiniotworczy klub, ktory bedzie dyktowal zasady hodowli w tym kraju! To on powinien za zgoda swoich czlonkow przyjac odpowiedni statut i kodeks etyczny hodoli. I teraz tak - klub powstac nie moze od lat?? - 5-6? Wszyscy kochaja rase, nitk nie chce nic zrobic.. A jak juz sie probuje cos zrobic, to jest sie traktowanym jak odszczepieniec.. Swir. Maciwoda.. I podskornym nurtem gg i skypow przypina sia takim odpowiednia latke.. I tak bedzie jeszcze pewnie dlugo.. Duzo slow, czynow brak..
Problem nie lezy w badaniach tych czy innych - problem lezy w podstawowych zasadach przyswiecajacych hodowcom i zwiazkowi w tym kraju!! Minimalizm w dzialaniu, chore ambicje, tolerancja dla zachowan etycznie negatywnych, przymykanie oka na wiele brudow.. Traktowanie nabywcow jak oslow,ktorym mozna wszystko wmowic.. Plotkarstwo, brak wiedzy,lub wiedza,ktora nie chcemy sie podzielic.. MOzna wymienac i wymieniac..
Sami sobie jestesmy winni.. A cierpia psy. Ktore wcale na ten swiat sie nie pchaly.

Co tu mówić o klubie....Nawet stowarzyszenie nie może powstać,żeby bernusiom pomagać a przy okazji promować sprawy zdrowotne...Eh...szkoda gadać
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Off

Postprzez Hekate » 2010-08-09, 14:46

kruszon napisał(a):Proponuję wrzucać do tego wątku pożyteczne linki np do stron polskich i zagranicznych hodowli, klubów lub baz danych (np Berner-Garde)etc. gdzie są informacje o konkretnych repro/sukach hodowlanych z info o ich chorobach, przyczynach zgonu etc.

Jak już proponuję to założyć w osobnym wątku, same linki, tu mogą zaginąć w gąszczu postów.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Off

Postprzez Majszczur » 2010-08-09, 14:50

O ile dobrze pamiętam, był już kiedyś założony wątek gdzie z założenia miało się wklejać dane (wraz z linkami do stron) "czystych" reproduktorów i najpierw temat skłócił sporo osób, aby później umrzeć śmiercią naturalną :-? ... wielka szkoda :-(
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Off

Postprzez kruszon » 2010-08-09, 14:51

Hekate napisał(a):Jak już proponuję to założyć w osobnym wątku, same linki, tu mogą zaginąć w gąszczu postów.


Hekate - mi się wydaje że miejsce to drugorzędna kwestia...
Poczekajmy, aż ktoś coś napisze :roll:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Off

Postprzez Drixon » 2010-08-09, 19:06

o chorobach genetycznych Bernów sporo jest na stronie u Pani Eli pozwoliłam sobie wstawić link
To tak na marginesie dyskusji w temacie 'dysplazji' ... jakby nie czytać to główną przyczyną zgonów wśród Bernów są nowotwory .
A propo's chorób dziedzicznych - jak jest z luźnymi powiekami, hmm? niby tylko estetyczna 'usterka' a chyba też dziedziczna ?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Off

Postprzez Barbapapa » 2010-08-09, 21:37

Wydaje mi się że tak, ale od hodowcy Chivas' a nie dowiem się tego.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Off

Postprzez Hekate » 2010-08-11, 23:07

znalazłam spis przydatnych linków w tym wątku "Giełda przodków"
tak mi sie wydawało żę gdzieś to już było wstawione ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Off

Postprzez Cefreud » 2010-08-13, 15:36

w dziale zdrowie są linki do opisów chorób najczęściej dziesiątkujących rasę.
Ile deklaracji wpłynęło-sami widzicie.Wszystkie otrzymane są w wątku.
Leszczynka-ja cię na stole spalić nie chce.Ale czytałaś forum,byłaś aktywnym uczestnikiem,więc uznałam,że takie kwestie jak badania miałaś obcykane.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Off

Postprzez Zuzanda » 2010-08-13, 15:51

Cefreud napisał(a):w dziale zdrowie są linki do opisów chorób najczęściej dziesiątkujących rasę.
Ile deklaracji wpłynęło-sami widzicie.Wszystkie otrzymane są w wątku.
Leszczynka-ja cię na stole spalić nie chce.Ale czytałaś forum,byłaś aktywnym uczestnikiem,więc uznałam,że takie kwestie jak badania miałaś obcykane.

Karolka ile jest deklaracji i gdze można ten spis zobaczyć ?
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Off

Postprzez PaniBisiowa » 2010-08-13, 18:47

Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Off

Postprzez Zuzanda » 2010-08-13, 19:24

Rayla napisał(a):http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=24&t=5250 chyba tutaj

No i to woła o pomste do nieba .
Tyle ludzi na forum tyle mądralowania oczekiwań a JEDNEJ prostej rzeczy nie można zrobić .
A ja sie dziwie że zagladajac na "aktualne mioty" co druga sucz ma tylko Hd .
Dobrze że choć te dadanie jest przymusowe bo i tego by nie bylo tylko hodowle z "dobrych chęci " i z milośći" :evil: :evil: :evil: :evil:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Off

Postprzez Anirysova » 2010-08-14, 00:01

Tamte deklaracje do których dałyście link dotyczą założenia klubu szwajcarów, a tu Ala dała wzór wniosku, który mogą podpisac członkowie ZK np. na wystawie klubowej (wystarczy 10-15 podpisów z numerami legitymacji), potrzeba tylko osoby która to wydrukuje i zbierze podpisy.

Busola napisał(a):U mnie na kompie to leży i się kisi od 1,5 roku


Związek Kynologiczny w Polsce
Przewodniczący Klubu Molosów
i Szwajcarskich Psów Pasterskich
03-802 Warszawa, ul. Lubelska 5/7


Wniosek

Kierując się dobrem ras: Berneński Pies Pasterski oraz Duży Szwajcarski Pies Pasterski jednocześnie nie chcąc pozostawać w tyle na tle organizacji kynologicznych w Europie i na Świecie świadomi jesteśmy zagrożeń hodowlanych spowodowanych przez dysplazję stawów biodrowych (HD) i łokciowych (ED) oraz przez osteochondrozę (OCD) dowolnego stawu, najczęściej barkowego lub łokciowego.
Tylko eliminacja z hodowli obciążonych osobników pomoże w ograniczeniu występowania tych chorób wśród naszych ukochanych psów a także u kolejnych pokoleń. Wielu z nas przed dopuszczeniem psów/suk do hodowli wykonuje badania kontrolne w celu wykluczenia tych chorób, dlatego wg nas niezbędnym jest by owe badania stały się polskim standardem co w oczach członków organizacji kynologicznych w Europie i na świecie podniesie rangę i prestiż Związku Kynologicznego w Polsce.
Wychodząc naprzeciw hodowcom i właścicielom psów innych ras, my niżej podpisani członkowie Klubu Molosów i Szwajcarskich Psów Pasterskich wnioskujemy o:

1. Wprowadzenie obowiązkowych badań w kierunku dysplazji biodrowej, łokciowej oraz w kierunku osteochondrozy stawu barkowego dla rasy Duży Szwajcarski Pies Pasterski.
2. Wprowadzenie obowiązkowych badań w kierunku dysplazji łokciowej oraz osteochondrozy stawu barkowego dla rasy Berneński Pies Pasterski.
3. Wykluczenie z hodowli osobników obciążonych ciężką dysplazją biodrową i łokciową będących przedstawicielami rasy Duży Szwajcarski Pies Pasterski: dopuszczalne HD-A/B/C gdzie osobniki z wynikiem HD-C mogą być kojarzone jedynie z osobnikami całkowicie wolnymi od dysplazji stawu biodrowego (HD-A) oraz dopuszczalne ED-0/1/2 gdzie osobniki z wynikiem ED-2 mogą być kojarzone jedynie z osobnikami całkowicie wolnymi od dysplazji stawu łokciowego (ED-0).
4. Wykluczenie z hodowli osobników obciążonych ciężką dysplazją stawu łokciowego będących przedstawicielami rasy Berneński Pies Pasterski (dopuszczalne ED-0/1/2 gdzie osobniki z wynikiem ED-2 mogą być kojarzone jedynie z osobnikami całkowicie wolnymi od dysplazji stawu łokciowego (ED-0).

Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Off

Postprzez Leszczyna » 2010-08-14, 09:09

No to ja to wydrukuje i zbiorę podpisy na klubówce :-D
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Off

Postprzez iwona_k1 » 2010-08-14, 09:49

A kto wybiera się na klubówkę
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Off

Postprzez dorciaj » 2010-08-14, 18:34

iwona_k1 napisał(a):A kto wybiera się na klubówkę

Iwonka popatrz sobie w wątku ;-) viewtopic.php?f=13&t=5218&view=unread#unread

np. ja 8-) - też mogę wydrukować ;-) i pod groźbą bana pozbierać podpisy :mrgreen:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Off

Postprzez Zuzanda » 2010-08-14, 19:00

Trzeba będze w wątku klubówki przypomnieć o wzięciu legitymacji albo spisania sobie jej numeru
Ja też mogę zbierać podpisy jako pomocnik Dorci :mrgreen:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Off

Postprzez Leszczyna » 2010-08-14, 20:01

To dobra, ja ustępuję - gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść ;-) :lol: Ale legitkę wezmę i podpis złożę :->
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość