Off

Moderator: Anirysova

Off

Postprzez Cefreud » 2010-08-03, 16:24

Leszczynka napisał(a)::-D Fajnie. Ochana wyjątkowo paskudnie wygląda. Jeszcze takiej Ochany to nie widziałam :-( Wory sierści :-? Ale ostatnia ocena po 15 miesiącu...I trzeba jechać :-?


A dlaczego trzeba jechać? Nie można poczekać? hodowlanka nie zając...
A czytając takie wpisy odnoszę wrażenie,że byle szybciej.Byle by się zwróciło...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Leszczyna » 2010-08-03, 16:30

Cefreud napisał(a):
Leszczynka napisał(a)::-D Fajnie. Ochana wyjątkowo paskudnie wygląda. Jeszcze takiej Ochany to nie widziałam :-( Wory sierści :-? Ale ostatnia ocena po 15 miesiącu...I trzeba jechać :-?


A dlaczego trzeba jechać? Nie można poczekać? hodowlanka nie zając...
A czytając takie wpisy odnoszę wrażenie,że byle szybciej.Byle by się zwróciło...

Każdy Polak sądzi po sobie moja droga. Pewnie hodowla nie zając, tylko że nie mam zgłoszonej tylko jej - a pannica wyleniała w bardzo krótkim czasie. Więc oszczędź złośliwych komentarzy
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Barbapapa » 2010-08-03, 17:11

Leszczynka napisał(a): Ochana kiepska forma leni się na potęgę - ale co tam do hodowlanki bdb mam nadzieję że dostanie. :-D 8-)

Rany ! dlaczego chcesz odbębnić hodowlankę????????? Psów przecietnych mamy pod dostatkiem. Chyba warto się postarać o rzetelną ocenę doskonałą. To nie jest olbrzymia i super wysoko oceniana wystawa. sukcesem jest bardzo dobra , ale na światówce, na międynarodej w bogatej konkurencji kilkudziesięciu psów, ocenianych przez specjalstów= sędziów.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Leszczyna » 2010-08-03, 20:05

Barbapapa napisał(a):
Leszczynka napisał(a): Ochana kiepska forma leni się na potęgę - ale co tam do hodowlanki bdb mam nadzieję że dostanie. :-D 8-)

Rany ! dlaczego chcesz odbębnić hodowlankę????????? Psów przecietnych mamy pod dostatkiem. Chyba warto się postarać o rzetelną ocenę doskonałą. To nie jest olbrzymia i super wysoko oceniana wystawa. sukcesem jest bardzo dobra , ale na światówce, na międynarodej w bogatej konkurencji kilkudziesięciu psów, ocenianych przez specjalstów= sędziów.

Tak masz rację. Mi nie chodzi o to żeby ją odbębnić. Widzisz gdy Ochana miała świetną formę była SUPER SUPER SUPER i chciałam z nią walczyć o podium na wielu wystawach dużych i małych -otrzymywała oceny bdb - ku mojemu zdziwieniu. Dla wszystkich sędziów była a feee. Dla mnie jest piękna, ale widocznie tylko dla mnie. Na wiele wystaw 1 sędzia ją docenił. Dlatego potem takie postępowanie - a twierdzenie że chcę żeby mi się coś zwróciło jest nieco poniżej pasa. Wiele ludzi ocenia innych swoją miarą Jeszcze przyjdzie jej czas i zrobimy championa - na to mamy całe życie. Za to mam drugą sunię RASTI ( nie chce zapeszać) która jest w znakomitej formie i z nią powalczymy o CWC ostatnie do championatu. Nie wiem czy nam się uda ale wydaje mi się że teraz właśnie na to zasługuje.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez meggy » 2010-08-04, 11:35

Leszczynka napisał(a):
Barbapapa napisał(a):
Leszczynka napisał(a): Ochana kiepska forma leni się na potęgę - ale co tam do hodowlanki bdb mam nadzieję że dostanie. :-D 8-)

Rany ! dlaczego chcesz odbębnić hodowlankę????????? Psów przecietnych mamy pod dostatkiem. Chyba warto się postarać o rzetelną ocenę doskonałą. To nie jest olbrzymia i super wysoko oceniana wystawa. sukcesem jest bardzo dobra , ale na światówce, na międynarodej w bogatej konkurencji kilkudziesięciu psów, ocenianych przez specjalstów= sędziów.

Tak masz rację. Mi nie chodzi o to żeby ją odbębnić. Widzisz gdy Ochana miała świetną formę była SUPER SUPER SUPER i chciałam z nią walczyć o podium na wielu wystawach dużych i małych -otrzymywała oceny bdb - ku mojemu zdziwieniu. Dla wszystkich sędziów była a feee. Dla mnie jest piękna, ale widocznie tylko dla mnie. Na wiele wystaw 1 sędzia ją docenił. Dlatego potem takie postępowanie - a twierdzenie że chcę żeby mi się coś zwróciło jest nieco poniżej pasa. Wiele ludzi ocenia innych swoją miarą Jeszcze przyjdzie jej czas i zrobimy championa - na to mamy całe życie. Za to mam drugą sunię RASTI ( nie chce zapeszać) która jest w znakomitej formie i z nią powalczymy o CWC ostatnie do championatu. Nie wiem czy nam się uda ale wydaje mi się że teraz właśnie na to zasługuje.


A cóż w tym złego ,ze Kasia chce zakończyć suce hodowlanke?
Niestety z sukami już tak jest że nie zawsze wyśmienicie wyglądają.Do tego właściciele nie zawsze są obiektywni co do wyglądu i wartości swoich psów.Dzieli się z nami swoimi odczuciami. Ochana to bardzo fajna suka o bardzo dobrym pochodzeniu i do tego na międzynarodówce w Opolu w tym roku była dosk. 2 na 14 w młodzieży- oc.sędzia Redlicki!
a tak dla przykładu podam ,że moja Niunia do hodowlanki miała chyba dwie oceny doskonałe i jedną bdb i zero lokat.
Natomiast po pierwszych szczeniakach zaczęła odnosić sukcesy wystawowe,a rosła tak brzydko ,że czasami wstydziłąm się z nią chodzić ;-) na spacery.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Leszczyna » 2010-08-04, 18:11

Dzięki Gosia. Wiesz co i jak bo parasz się hodowlą od lat. Ja niestety raczkuję. Ale tak jak powiedziałaś: Ochana ma SUPER rodziców, rodowód i kiedyś też będzie brylowała.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez meggy » 2010-08-04, 18:26

czterech :lol:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Leszczyna » 2010-08-04, 19:32

meggy napisał(a):czterech :lol:

:lol: I jesteś w tym dobra - ja też tak chcę :-D
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Hekate » 2010-08-04, 21:40

A ja rozumiem reakcję, nie oceniam tu konkretnego przypadku, bo Ochankę może z dwa razy widziałam na wystawie, znawcą nie jestem, a i rodowodu nie zgłębiałam. Piszę ogólnie, w końcu ile się w ostatnich latach hodowli berneńczyków namnożyło. Na wystawach coraz liczniejsze stawki, większość suń pewnie będzie miało mioty, ot przy okazji jak juz się zdobyło te bdb to można i uprawnienia wyrobić :roll: Ja się nie dziwię że dla każdego właściciela jego psiaki są naj, ale w hodowli powinno się oddzielać uczucia i patrzeć na wszystko chłodnym okiem. Forum też nie pomaga karmiąc nas zdjęciami pięknych krecików, rozmarzamy się i dochodzimy do wniosku że czemu nie możemy my spróbować. Podziwiam Anię Aniryskową, King ma imponujący rodowód, ale nie spełnił wszystkich oczekiwań więc nie widzimy go na ringach, jest domowym pieszczochem. Powiem wam że nieraz to się nawet cieszę ze Altek jest bez rodowodu i marnej psychiki, przynajmniej nie korci ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez meggy » 2010-08-04, 22:07

Może to lepiej ,że jest więcej hodowli , bo więcej szczeniąt rodowodowych. Szczeniaka z rodowodem można już kupić
za 1000 i mniej ,pseudo może przestanie się opłacać :roll: i oby tak było.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Hekate » 2010-08-04, 22:16

Tia tylko żeby za ilością zawsze szła jakość :roll: Wiadomo pseudo to sam śmieć, i zawsze już propaguję choćby na przykładzie Altka zasadę rasowy=rodowodowy. Ale czytając posty tego wątku mam w głowie tylko jedno hasło
"nie każda sunia musi być hodowlaną, nie każdy pies musi być repro" ot tylko tyle.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez meggy » 2010-08-04, 22:26

O jakości niejako świadczy cena. Po to są właśnie wystawy ,testy i badania. Mimo wszystko myślę ,że lepszy "średniej" urody berneńczyk z rodowodem niż psiurek bez. Tak chyba już jest ,że jak jest duża podaż czegokolwiek i spada cena to Ci którym zależy tylko na kasie szukają innego towaru.
Nie uważam, że wszystkie psy i suki rodowodowe mają mieć i muszą mieć potomstwo. Idealnie byłoby rozmnażać tylko doskonałe psy i do tego powinno się dążyć. Jednak do hodowli suczce wystarczy ocena bardzo dobra :roll: a tego nie wymyślił właściciel czworonoga.
Pozostaje tylko uświadamianie potencjalnych nabywców bernów -zwłaszcza tych co szukają bez rodowodu i tanio.
Ja zawsze tłumacze ludziom min to ,by przemnożyli koszty
jakichkolwiek leków , przez kg psa i zmniejszyli ryzyko choroby i wydatków już na starcie.
A tak na prawdę nie mamy nigdy pewności jaka będzie "jakosć " -eksterier -naszych szczeniąt bo to i tak loteria i tak .Prawidłowe odchowanie szczeniąt oprócz przyjemności to sporo pracy i wydatków . Część osób rezygnuje po pierwszym miocie , a cześć uważa ,ze to jet to co chce robić :->
Zdęjęcia w galeriach uważam ,że potrzebne można podejrzeć nie tylko szczeniaczki ale i to w jakich warunkach się rodzą i żyją . Początkujące hodowle mają niejako jakiś wzorzec ;-) ,a wiadomo ,że jak się coś zaczyna podchodzi się do tego z pełnym zaangażowaniem i pasją ,której to czasami brakuje wieloletnim hodowlom ,które popadły w rutynę.
ale koniec tego pisania :-> trzymam kciuki za wszystkie forumowe psiurki na wystawie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Leszczyna » 2010-08-05, 09:51

Aniu skoro widziałaś Ochankę dwa razy na wystawach widocznie mało po nich jeździsz :-( Gdyby Ochana miała jakieś wady uzębienia, choroby oczu, stawów czy za wysoko osadzony ogon i zadzierała go do góry jak mops - to zostawiłabym ją jako domowego pieszczucha jak Ania Aniryskowa ( może jej należy się spytać dlaczego nie wystawiają Kinga - zresztą chwała im za to. Gdyby nie byli tacy uczciwi to kaleczyliby takie osoby jak Ty kupujące berny bez rodowodu).I z resztą jakbyś chciała wiedzieć to Ania podpowiedziała mi gdzie mam ją kupić i bardzo jestem jej za to wdzięczna. Dzięki niej mam przede wszystkim bardzo zdrową sunią i NIC jej nie brakuje i DLATEGO będzie suką hodowlaną. Dobrałam jej SUPER repro i będą mieli zdrowe potomstwo w przeciwieństwie np do Altka. A zyski z tym związane przeznacze na dalsze wystawy dla innych piesków, karmienie, lekarzy. Nie martwcie się pewnie porsche sobie za to nie kupię :-/ I chyba z tych naszych wypowiedzi można utworzyć osobny wątek bo tu nie miejsce na takie wywody :-/
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez MartaD » 2010-08-05, 10:24

Leszczynka napisał(a): Dobrałam jej SUPER repro i będą mieli zdrowe potomstwo w przeciwieństwie np do Altka


Życzę Ci tego z całego serca, ale czy potomstwo będzie zdrowe nie jesteś w stanie przewidzieć ;-)

Moim zdaniem nie chodzi o to czy Ochana będzie suką hodowlaną czy nie, tylko o to po co się spieszyć...
Możesz napisać w jakim wieku robiliście jej RTG :?:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Hekate » 2010-08-05, 10:41

Kasiu czy ja gdzie kolwiek cię oceniłam? Jeżdżę po wystawach ile jeżdżę, ponieważ to typowo moje hobby, nie mam parcia na wystawianie psa, ponieważ jako takowego nie posiadam. Specjalnie napisałam że nie oceniam Ochany bo najzwyczajniej w świecie nie mam do tego podstaw, ani się jej specjalnie nie przyglądałam ani ine zaglądałam w rodowód. A ty natomiast zaraz na starcie od razu mi przytknełaś że Altek bez rodowodu (co zaznaczyłam tu tylko po to że przez jego brak nie mam możliwości jego wystawienia i wyrobienia mu repro, bo dla mnie jak dla każdego właściciela mój psiak mimo wad jest cudowny, a to często przysłania właściwy obraz).
Przepraszam gdzie napisałam że Altek będzie miał potomstwo (i skąd ta wiara że na pewno byłoby chore), na swojej stronie w dziale Altka mam wyszczególnione zdanie "UWAGA!!! ALTO NIE JEST REPRODUKTOREM!!! NIE ODPOWIADAMY NA OFERTY KRYCIA!!!", ba piszę tam też na swoim przykładzie dlaczego należy kupować psa z rodowodem. Ale widzę że nie ma jej co czytać, w końcu nie jestem wystawcą więc moja opinia z boku się nie liczy.
Wychodzi na to że się robi kolejny wątek do przytyków, a każda uwaga poza ciumkaniem musi być odparta atakiem.
Chodziło mi o podjęcie dyskusji (specjalnie starałam się pisać szczególnie ważąc słowa by nie zostały źle odczytane), by ktoś z boku nie stwierdził że zrobienie na programie niezbędnego minimum hodowlanki jest super wyczynem. A tak napisane twoje słowa że musicie zrobić to bdb do hodowlanki mogły by zostać odczytane.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Szam » 2010-08-05, 10:53

MartaD napisał(a):
Leszczynka napisał(a): Dobrałam jej SUPER repro i będą mieli zdrowe potomstwo w przeciwieństwie np do Altka


Życzę Ci tego z całego serca, ale czy potomstwo będzie zdrowe nie jesteś w stanie przewidzieć ;-)

Moim zdaniem nie chodzi o to czy Ochana będzie suką hodowlaną czy nie, tylko o to po co się spieszyć...
Możesz napisać w jakim wieku robiliście jej RTG :?:


I dlaczego zrobilas wylacznie dysplazje biodrowa, jezeli tyle sie trabi o dysplazji lokciowej i koniecznosci badan??? To chyba nie jest do konca odpowiedzialne podejscie.

Marta ze skanu na www wynika ze Ochana miala zdjecie w wieku 13 miesięcy.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez meggy » 2010-08-05, 10:54

Problem jest odwieczny i ten sam ,polegający na niezrozumieniu intencji piszącego.
Osobie która nie prowadzi ,bądz nie prowadziła hodowli zawsze będzie trudno zrozumieć drugą stronę.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Szam » 2010-08-05, 10:56

meggy napisał(a):Może to lepiej ,że jest więcej hodowli , bo więcej szczeniąt rodowodowych. Szczeniaka z rodowodem można już kupić
za 1000 i mniej ,pseudo może przestanie się opłacać :roll: i oby tak było.


Niestety jest tez wiecej bez rodowodow. Spojrz na allegro :(:(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez MartaD » 2010-08-05, 11:02

Szam napisał(a):Marta ze skanu na www wynika ze Ochana miala zdjecie w wieku 13 miesięcy.


Zauważyłam to, ale trudno mi było uwierzyć :roll:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: XIV Krajowa Miedziowa Wystawa Psów Rasowych - 08.08.2010

Postprzez Anirysova » 2010-08-05, 11:05

Leszczynka napisał(a):I z resztą jakbyś chciała wiedzieć to Ania podpowiedziała mi gdzie mam ją kupić i bardzo jestem jej za to wdzięczna.

To była druga moja rada i ostatnia, bo za pierwszą dostałam opieprz... ;-)
i dlatego też od tej pory nikomu nic nie doradzam :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Następna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości