"Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Moderator: Anirysova

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Kasia » 2009-08-05, 10:15

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1948272 ... _pani.html
przecież to jest Ramzes,którego właściciele udzielali się na forum :shock: to jest jego galeria
viewtopic.php?f=28&t=2196&st=0&sk=t&sd=a&start=90
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Drixon » 2009-08-05, 12:52

wszystko wskazuje na to że to Ramzes :-( - ehh tak krzywdzić psa i rasę :evil:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez kruszon » 2009-08-05, 13:33

Drixon napisał(a):wszystko wskazuje na to że to Ramzes :-( - ehh tak krzywdzić psa i rasę :evil:


Widocznie "właściciel" doszedł do wniosku że piesek musi zarobić na swoje utrzymanie... :evil:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez daria » 2009-08-05, 15:43

może naskrobac do nich jakiegoś maila,byli na forum ale nic nie zrozumieli :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez AT » 2009-08-06, 23:52

to ja się powtórzę z innego postu:
mi już ręce opadają - część osób na tym forum poświęca swój czas, pieniądze i energię na znalezienie domu berneńczykom (a właściwie w większości psom w typie berna, bo bez rodowodów), których nikt nie chce a część namnaża kolejne nieszczęścia po prostu ze zwykłej głupoty jak dla mnie... i tylko psów szkoda :-(
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez kruszon » 2009-08-07, 08:03

AT napisał(a):to ja się powtórzę z innego postu:
mi już ręce opadają - część osób na tym forum poświęca swój czas, pieniądze i energię na znalezienie domu berneńczykom (a właściwie w większości psom w typie berna, bo bez rodowodów), których nikt nie chce a część namnaża kolejne nieszczęścia po prostu ze zwykłej głupoty jak dla mnie... i tylko psów szkoda :-(


Obawiam się że to głównie z chęci zysku... Tych co "z głupoty" to może jeszcze da się wyedukować ale tych co chcą zarobić to pozostaje tylko czekać aż się do nich np. dobierze Urząd Skarbowy bo nie sądzę żeby mieli hodowlę zarejestrowaną i odprowadzali podatki... Oprócz tego nadal nie mogę zrozumieć jak np. Allegro może godzić się że ktoś wystawia "berneńskiego psa pasterskiego bez rodowodu" - przecież to tak jakby sprzedawał "podróbkę" :evil:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-07, 08:08

Allegro pełne jest podróbek - dosłownie wszystkiego. Co za różnica: torebka czy pies :-/ I tak znajdą się ludzie, którzy podróbkę kupią, bo po co przepłacać :-/
Na samym forum są przykłady "nielegalnych kryć". Nie trzeba daleko szukać :-/
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez daria » 2009-08-07, 08:08

http://www.allegro.pl/item703286797_ber ... erski.html :evil: załamać sie można,niech mi wyłączą neta bo niewytrzymam :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-07, 08:10

Daria, spauzuj z wchodzeniem na allegro, bo niedługo będziemy Cię w szpitalu odwiedzać :-P :oops:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Busola » 2009-08-07, 08:14

tiaaa
ten uzytkownik ma jeszcze inna rasę :evil:
http://www.allegro.pl/item703282301_ame ... rrier.html
ta to juz z rodowodem
znaczy musi miec przydomek hodowlany zarejestrowany ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez daria » 2009-08-07, 08:26

Rayla masz rację ;-) chociaż ta suczka strasznie w głowę mi weszła :-( tą drugą ofertę też widziałam :evil: widac jak można pod szyldem ZK kręcić interesik,niezle to sobie wymyślił,kaska z bernusiów na wychów amstafów i tak na okrągło :evil: idę do roboty wyżyję się na włosach jakiejś biedaczki :-D 8-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-07, 08:36

Tylko wyżyj się tak, żeby z włosami wyszła :lol:

http://www.morusek.pl/ogloszenie/3867/B ... Pasterski/ niedaleko Rzeszowa...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Hekate » 2009-08-07, 08:37

kruszon napisał(a):Oprócz tego nadal nie mogę zrozumieć jak np. Allegro może godzić się że ktoś wystawia "berneńskiego psa pasterskiego bez rodowodu" - przecież to tak jakby sprzedawał "podróbkę" :evil

Allegro wydaje się że jak ma podział gdzie trzeba zaznaczyć czy pies jest z rodowodem czy bez i uważają sprawę za załatwioną. Poza tym mają z tego kasę :roll:
Na forum grzybiarzy był dym , ponieważ jeden użytkownik znalazł na allegro produkt nie dość że nieskuteczny i naciągający ludzi na kasę, to jeszcze reklamował je zdjęciami ukradzionymi z jego stronki, zresztą z innych stronek reszta była wzięta bez zgody autora też. Po interwencji Allegro nic sobie nie robił, a koleś oszust ma nawet tytuł Super Sprzedawcy :evil:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Busola » 2009-08-07, 09:42

Rayla napisał(a):http://www.morusek.pl/ogloszenie/3867/Bernenski-Pies-Pasterski/ niedaleko Rzeszowa...

aż mną trzęsie jak czytam tekst: "idealne do domu z dzićmi" :evil:
idealne jak sobie je wychowamy :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-08-07, 09:51

3 od góry to moje ogłoszenie. Zdjęcie już trochę starawe.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-07, 09:54

Też na to zwróciłam uwagę... Często mam wrażenie, że berny traktuje się nie jak psy, ale przede wszystkim jako idealne żywe, maskotki dla dzieci.

Ostatnio miałam taką mini-rozmowę z pewnym panem, który ma kaukaza (szeczniak 4-miesięczny), a przynajmniej MA TO NIBY BYĆ (jak to ujął) kaukaz :shock: , że jego żona chcętnie wymieniła by ich obecnego psa na Biszkopta :shock:,bo taki misiowaty, a mają dzieci. Bardzo szybko się ulotniłam, bo mi ciśnienie skoczyło.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Busola » 2009-08-07, 10:34

Obawiam sie że berny podzielą los labków i goldenów które swego czasu uwazane były z natury za kochane pieski az w koncu okazało sie że takie kochane wcale nie sa, bo ...trzeba je wychowac by były kochane (jak każdego psa z resztą)
Na naszym szkoleniu PT był dziadek z labkiem -on i jego zona dostali psa od wnuków po smierci starego ONka, żona na wózku inwalidzkim, wnuki chciały dobrze - sprawili dziadkom po 70tce psa rasy uznanej powszechnie za łagodne czesto używane w dogoterapii (taki miał byc cel - pomoc schorowanej babci), pies okazał sie mocno nadpobudliwy, niszczy w domu wszystko, jest nie do zatrzymania. Pies nie przystąpił do egzaminu PT (trudno jest oczekiwac od kogos w wieku 70 lat by był konsekwentny wobec szczeniaka) bo szkolenie nien zdało egzaminu.
Gdy spytałam tego pana na jakiej podstawie wybierali szczeniaka z miotu to powiedział że wzieli tego który pierwszy do nich przybiegł :roll:
Nasz szkoleniowiec niestety nie wróży temu psiakowi świetlanej przyszłości - ciekawe dlaczego :roll:

sorki za offa, ale tak mi sie przypomniało
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez kruszon » 2009-08-07, 10:43

Hekate napisał(a):Allegro wydaje się że jak ma podział gdzie trzeba zaznaczyć czy pies jest z rodowodem czy bez i uważają sprawę za załatwioną. Poza tym mają z tego kasę :roll:
Na forum grzybiarzy był dym , ponieważ jeden użytkownik znalazł na allegro produkt nie dość że nieskuteczny i naciągający ludzi na kasę, to jeszcze reklamował je zdjęciami ukradzionymi z jego stronki, zresztą z innych stronek reszta była wzięta bez zgody autora też. Po interwencji Allegro nic sobie nie robił, a koleś oszust ma nawet tytuł Super Sprzedawcy :evil:


Zgadza się, ale jak ktoś zaznacza "bez rodowodu" a w opisie aukcji pisze "berneński pies pasterski" to dla mnie ewidentnie wskazuje że sprzedaje "podróbkę" - co innego jakby napisał "bez rodowodu" i "w typie berneńskiego psa pasterskiego" - wtedy to może sobie sprzedawać nawet za milion jak są chętni...
Dlatego z uporem maniaka powinno się takie aukcje zgłaszać jako naruszające regulamin - prawy górny róg strony aukcji i wybieramy zgłoś naruszenie zasad/zgłoś przedmiot naruszający zasady/produkt nieoryginalny (pozostałe).
Pewnie to nic nie daje ale co tam...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Cefreud » 2009-08-07, 13:59

ja już nie mam siły zgłaszać....
Poczytałam różne fora i wczoraj wchodząc na stronkę adopcyjną fila tez się załamałam...
LUDZIE SĄ NIEWYUCZALNI I GŁUPI !Jak można kupic komuś takiego Fila?W każdej nawet najbardziej obrazkowej książce jest napisane agresywny do obcych a i tak znajdują się tacy maniacy.
Szkoda,że nie dają w prezencie odbezpieczonego granatu :roll:
A misiowate berny nie mają nic odstraszającego ani we wzorcu ani w wyglądzie,więc przestaje mnie dziwić mnogość ogłoszeń...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-08-07, 18:50

ehhh brak słów :|
Fila jak fila...ale jak można kupić dziecku kaukaza?! i wypuszczać 10 letnie dziecko z kaukazem na spacer bez kolczatki i kaganiańca... ;/
ehh a kotom wyrywają pazury,żeby dziecku nic nie zrobił :shock:
zdecydowanie powinno się coś zrobić by ograniczyć posiadanie psa albo no nie wiem,żeby jakoś sprawdzali kto jakie psa ma?sama nie wiem ;/
a slyszeliście o tym pogryzionym dziecku przez dwa amstafy?:(
makaabraa
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość