"Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Moderator: Anirysova

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Apcik » 2009-08-07, 21:45

dowiedzialam sie od znajomych w stanach jak wyglada posiadanie psa w USA... wlasciciel nie moze pozostawic psa bez opieki w ogrodzie, jezeli pies jest w ogrodzie to wlasciciel tez byc musi. Jezeli go nie ma to psa zabiera policja i do 48 godz jesli nikt sie po niego nie zglosi zostaje usypiany. Psom rasowym jest znajdywany nowy wlasciciel. Psy trzymane sa w domu i wlasciciel wyprowadza psana spacer. jezli ktorys z przechodnow zobaczy ze pies jest zaniedbany, badz wlasciciel zneca sie nad nim to rowniez wzywana jest policja.
Chodniki i trawniki sa czysciutkie, nie widac ani jednej psiej kupki... wlasciciele wszytsko sprzataja, jezeli nie uwaga zwracaja przechodnie.... nie ma bezsensownego rozmnazania psow ani tempych wlascicieli... przynajmniej nie w miastach
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-08, 08:51

tak w usa maja specjalne oddzialy policji do spraw zwierzat,(na animal planet sa dokumenty o jej dzialamniu np oddzial w Huston HSPCA lub ogolny na Ameryke ASPCA) jednak z tym ogrodkiem nie dziala to az tak bardzo, to jest raczej ze jesli pies jest w ogrodzie to wlasciciel musi tez byc w ogrodzie lub domu, JESLI IDZIE ZJESC OBIAD LUB DO TOALETY NIE MUSI BRAC PSA ZE SOBA , policja tez jest wyrozumiala( czasem az za bardzo) chodzi im glownie o edukowanie najpierw zostawiaja pouczenia, rozmawiaja z wlascicielami i probuja im wytlumaczyc zeby zmienili warunki, zazwyczaj maja na to tydzien ( zeby np zrobic bude dac dluzszy lancuch itp I UDAC SIE DO WETERYNARZA MUSZA I ZABRAC OPINIE JESLI ICH NIE STAC MOGA ISC DO WETA SPCA ) jesli wlasciciel sie nie zastosuje to policja dla zwierzat stara sie o nakaz i razem z szeryfem ( zazwyczaj zastep. ) udaja sie o psa:) kundelki tez zostaja usypiane sa psy ktore nie rokuja na szybki powrot do zdrowia np z mocno zaawansowanym nuzencem, oraz te ktore nie nadadza sie do adopcji agresywne lub tak lekliwe ze potrafia ugrysc, psy zawsze przechadza badania przez psychologa np rozkladany parasol grzebanie z misce podczas jedzenia czy reakcja na dzieci:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-08-08, 13:22

nom wlasnie
o kurcze...rozkladany parasol? :shock: moj pies sie panicznie boi parasola :shock: :oops: :-P
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-08, 14:12

heheheh:) ja zawsze to ogladam i zawsze ryczę a na drugi dzień oczy jakby mi ktoś popodbijał :)
pies może sie przestraszyć ale nie powinien sie rzucać do parasola(rzeczy nieznanej mu)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-08-08, 16:18

nie nie mój to sie rzuca do ucieczki jedynie hehe :D

no ja tez to ogladam :)

mysle,ze powinno sie cos robic przy rejestracji psa...przeciez i wiadomo kto ma psa bo sie płaci podatek więc powinno się sprawdzać jeszcze jakiego i gdzie...może też jakaś kontrola co jakiś czas
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-08, 20:53

w miastach czesto jest leiej niz na wsiach na lancuchach a wg prawa na wsi jako zwierze gospodarskie mozna miec 2 psy a placi sie dopiero za trzeciego wiec nie wiele to da..
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-08-08, 21:18

no tak to wiem,ale uwazam tez ze psow w miastach (przynajmniej takich malych jak moje) jest zdecydowanie za duzo,psy sa trzymane w "betonowiskach" nie maja gdzie sie zalatwiac ani gdzie sie wybiegac a miasto jest zabrudzone ;/
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-08, 23:25

ja mieszkam w malym miescie wiec problem pewnie mniejszy ale przyznac musze ze bardzo duzo psow lata luzem, ludzie z kamienic w centrum wypuszczaja psy i one kolo ratusza na dreptaku nawet sie zalatwiaja kiedys widzialam faceta z pudlem jak ten kolo latarni sie zaczol łamac i szlam z mojimi dwoma suniami i spytalam czy ma zamiar posprzatac facet oczy wytrzeszczyl i stwierdzil ze oczywiscie NIE :evil: Spytalam faceta gdzie mieszka i jak dziecko podał mi adres :) wiec mu powiedzialam ze jak za pol godzinki odpadek dalej bedzie na chodniku lezal to ja z mojimi po kolacji go odwiedze i ciekawe co on na to powie::):):):): nawet nie wiesz jak poskutkowalo, facet poszedl do sklepu po zrywke, ladnie posprzatal fakt ze pod nosem biadolił ale zadzialalo:):):) teraz juz mam taki sposób:) innym też polecam :)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Maryś_i_Pako » 2009-08-09, 13:30

u mnie jest to samo,ale powiedz czy macie kosze na odchody?Bo u nas nie ma :evil:
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez gawron » 2009-08-09, 13:36

U nas rada miejska wydała rozporządzenie, że nieczystości po zwierzętach można traktować jako odpady komunalne i wyrzucać do zwykłych pojemników na śmieci. Muszą być tylko zapakowane w folię lub papier.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Busola » 2009-08-09, 14:27

Moi drodzy, nie chcę sie wcinać w interesującą dyskusję, ale chyba troszke zeszła ...na inny temat :roll: ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez AT » 2009-08-09, 16:07

W USA też są głupi właściciele - tak samo jak u nas ;-) w dodatku psy są też sprzedawane w sklepach- i nie jest to tam rzadkością, rozmnażalnie psów istnieją tam tak samo jak u nas i nie wszystkie psy mają różowe życie. I niektórzy kryją tak samo głupio i bez sensu swoje zwierzęta jak u nas (o kretyńskiej modzie na mieszanki ras nie wspomnę)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Cefreud » 2009-08-09, 17:33

wiekszośc eksperymentów z rasami jest robione w stanach.Znalazłam stronkę faceta,który próbuje zrekonstruowa angielskiego buldoga.Używa do tego rotka,amstafa,i inne molosy.Nawiasem mówiąc,eksperyment z rotkiem wizualnie mi się podoba ;-)
Kwestia rozmnażania poza FCI jest tam na pożądku dziennym,tak jak i usówanie kotom pazurów,botoks w uszy co by nie kłapały,operacje ortodontyczne itp.
Nie wszystko z ameryki jest świetne :-/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-13, 14:18

Teraz psudo mają nawet strony internetowe
http://www.allegro.pl/item710854018_ber ... eckie.html ich akucja
http://bernenski81.prv.pl/ i strona.... ile cennych rad :roll:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Drixon » 2009-08-13, 14:25

o ja pierdziele :evil: :-x :evil:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez daria » 2009-08-13, 14:34

Walka z nimi coraz trudniejsza :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Kamil » 2009-08-13, 14:38

Jedna z ich suk, która ma obecnie małe i to one wystawione są na allegro to Mia Wallace Duch Wrzosowisk :-/
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Cefreud » 2009-08-13, 14:46

Ci hodofcy byli kiedyś na naszym forum.Chyba miała cytrynka czy jakoś....
Raz któraś z suk uciekła....
:cry: :evil: :cry: :evil:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Kasia » 2009-08-13, 17:25

,,hodowanie berneńczyków" zaczyna się robić niestety coraz bardziej popularnie :evil: niedługo mogą podzielić los labków i goldenów :-/
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: "Nielegalne" krycia - skala zjawiska

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-08-14, 08:53

TA PSEUDO OSTATNIO MIALA PRZECIERZ DOROSŁA NMA SPRZEDARZ ALE CHYBA ZMIENILI PLANY :evil:
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość