ciąża urojona

Moderator: Anirysova

Re: ciąża urojona

Postprzez kreska » 2013-06-22, 17:58

Kto z hodowcow mial przypadki ze suka po szczeniakch łapie ciąże urojona? podobno to sie nie powinno zdazyc ale Fibi chyba wyjatkowo pokachala macierzynstwo, szkoda ze jej sie to udziela glownie w trakcie ciazy urojonej a nie rzeczywistej ;> Bibi jest w lekkim szoku bo matka ja tak teraz kocha jak nigdy przedtem, jej spojrzenie bez cenne...matka wyluzuj..ale matka nie odposzcza i wylizuje z wielka starannoscia, oczka, uszka.... i zacheca do posilku :mrgreen:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: ciąża urojona

Postprzez anula » 2013-06-22, 19:08

U nas Junka, była albo kryta i w ciąży prawdziwej albo nie kryta i w ciąży urojonej, innej opcji nie ma, tak jak właśnie teraz. Ostatnia cieczka równe dwa miesiące temu. Rozważamy sterylkę na jesień...
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: ciąża urojona

Postprzez Anna Rozalska » 2013-06-23, 13:12

Rozumiem że ta ciąża urojona pojawiła się 2 miesiące po cieczce.Przed kryciem też miała urojone ciąże?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: ciąża urojona

Postprzez kreska » 2013-06-23, 13:53

Anna Rozalska napisał(a):Rozumiem że ta ciąża urojona pojawiła się 2 miesiące po cieczce.Przed kryciem też miała urojone ciąże?

2x TAK Aniu <tak> kazda suka przechodzi po cieczce ciaze urojona bo to naturalna fizjologia u suk tylko u niektorych jest ona wyraznie zauwazalna ;>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: ciąża urojona

Postprzez agusia_x » 2013-10-25, 15:38

A czy powiększone sutki to musi być objaw ciąży urojonej?? Fiona jest po pierwszej cieczce i zauważyłam, że jej sutki zrobiły się większe. Cieczka skończyła się niecały miesiąc temu. Żadnych zmian w jej zachowaniu nie zauważyłam.
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: ciąża urojona

Postprzez Aga-2 » 2013-10-25, 16:51

agusia_x napisał(a):A czy powiększone sutki to musi być objaw ciąży urojonej?? Fiona jest po pierwszej cieczce i zauważyłam, że jej sutki zrobiły się większe. Cieczka skończyła się niecały miesiąc temu. Żadnych zmian w jej zachowaniu nie zauważyłam.

U Bonanzy tak było, tylko że cieczki nie zauważono, więc nie wiadomo w jakim okresie po niej powiększyły się sutki. Powiększyły się, suka przestała jeść, a po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Właścicielka nawet się obawiała, czy nie doszło do niekontrolowanego krycia i czy przypadkiem nie ma ciąży. USG nic nie wykazało, a potem wszystko minęło samoistnie.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: ciąża urojona

Postprzez Anna Rozalska » 2013-10-25, 19:50

Powiększone sutki miesiąc po cieczce to akurat czas ciąży urojonej. Jeśli pojawi się w nich mleko najlepiej smarować Altacetem w żelu aby nie doprowadzić do stanu zapalnego.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: ciąża urojona

Postprzez inta2 » 2014-09-25, 22:40

Dopadło Biankę . :-? Od kilku dni zachowywała się dziwnie, trochę zmulona jak przed cieczką. Robiła też rzeczy, których normalnie nigdy nie robi: kopanie dziur w rogach pokoju i ogrodzie (szok!), uporczywe drapanie w drzwi w nocy (chciałam przeczekać, nie dało się, cała futryna drżała), leżenie w dziwnych miejscach, skomlenie, pchanie się do domu, chociaż zwykle woli być na podwórku. Wczoraj wyjątkowo spodobała się jej jedna zabawka, nosiła ją w pysku, kładła na legowisko. Jak zabrałam szukała. Jak dzisiaj odeszła od pełnej miski ze śniadaniem i zwiała do domu, to zaczęłam się martwić. I wtedy mnie olśniło, że jest coś takiego jak ciąża urojona. Poczytałam na forum i wszystko pasuje... mam nadzieję, że szybko przejdzie, jeśli zastosujemy się do porad. Może ją będę na podwórku trzymać, bo tam mniej o tym pamieta. W domu - oj ... :-/ Niby nic takiego , ale lepiej żeby minęło.
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Re: ciąża urojona

Postprzez Milla » 2014-09-25, 23:06

Nie wiem, gdzie na codzień mieszka Twoja sunia, ale nie zmieniałabym za dużo.
Jeśli jesteście dużo w domu, to trzymałabym Ją "przy sobie", by miała więcej bodźców z zewnątrz. A zamiast zwiększonej dawki ogródka, ograniczyłabym jedzenie i znacząco zwiększyła dawkę ruchu i zabaw/ćwiczeń na terenie obcym (tzn. poza ogrodzeniem, gdzie pies musi się skupiać na innych rzeczach niż tylko na przeżywaniu emocji własnych ;-) )
I zdecydowanie żadnych zabawek, kapci, poduszek itd., nie ma że boli...
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: ciąża urojona

Postprzez marieanne » 2014-09-25, 23:34

Zgadzam się z Millą. Tu żadne ogródkowanie nie pomoże, ją trzeba czymś solidnie zająć i zmęczyć, co by panienka nie miała siły na głupoty. Niestety, ogródek tej funkcji wbudowanej nie posiada, za to posiada funkcje nasilające takie akcje - choćby nieograniczoną możliwość kopania.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ciąża urojona

Postprzez inta2 » 2014-09-26, 07:06

Bianka woli być na podwórku i zauważyłam, że tam mniej piszczy i nie chodzi taka smutna. Często ktoś przychodzi, są kury, koty do przeganiania. A w domu chodzi smętna.
Dzięki za podpowiedzi, to do pracy się bierzemy, na nie swoim terenie!
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Re: ciąża urojona

Postprzez Anuta » 2014-09-27, 17:47

Fajnie, tylko w czasie cieczki nie zostawiajcie jej na podwórku, psy sąsiedzkie moga sforsować ogrodzenie do wys nawet 2m, a i podkopać sie mogą, Mniejsze między szczeblami przechodzą :-D
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: ciąża urojona

Postprzez Ella » 2014-09-28, 09:15

Zgadzam się z moimi poprzedniczkami-trzeba ograniczyć ilość karmy i zająć sunię-najlepiej robią długie wycieczki w obcym terenie(dużo nowych bodźców,wysiłek fizyczny i psychiczny!).Trzeba pochować wszystkie zabawki i akcesoria,które sunia"adoruje",pozabierać poduszki i nadmiar kocyków z legowiska.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: ciąża urojona

Postprzez 2kreski » 2015-07-05, 13:17

Nie wiem czy to do konca dobry watek, ale mam pytanie;


Coco dostala pierwsza cieczke 6 kwietnia.
Potem zaliczylismy ciaze urojona ( sutki nawet jeszcze nadal nie wrocily do normy), a dzis patrze - kolejna cieczka <wow>

Czy to jest normalne?
Mam do weta jechac?
Akurat sie na urlop wybieramy <szok>

Dodam, ze 2 tygodnie temu miala robiona pelna morfologie i hormony tarczyczy - wszystko w normach.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: ciąża urojona

Postprzez Shogun&Kama » 2015-07-05, 15:16

Na USG macicy i to pędem... ropomacicze jest mało typowym schorzeniem tak młodej suni, ale ciąża urojona też rzadko przytrafia się po pierwszej cieczce, kwestia jeszcze tego czym przerwał ją wet. Fakt, że badania krwi były w normie nie wyklucza ropomacicza.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: ciąża urojona

Postprzez 2kreski » 2015-07-05, 19:02

Tez mialam mysl, ze to ropomacicze ale ona ona ma swietny humor, nie ma temperatury...
USG macicy robilismy tez 2 tyg temu- wtedy wszystko bylo ok, ale rozumiem, ze moglo sie to zmienic przez ten czas.
We wtorek z urlopu wraca nasza wetka- myslisz ze jutro juz powinnam grzac do jakiegos weta?

Ciaza urojona objawiala sie glownie powiekszeniem gruczolow mlekowych ale bez wydzieliny. Skonczylo sie na smarowaniu sutkow jodyna.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: ciąża urojona

Postprzez Anna Rozalska » 2015-07-05, 19:52

Kolejna cieczka może być jak najbardziej, u suczek też występują zaburzenia hormonalne. Pamiętam jak było u Lamii. Po pierwszej cieczce ciąża urojona, po 4 miesiącach druga cieczka, znowu ciąża urojona, po 5 miesiącach trzecia cieczka. Po tej trzeciej wreszcie sterylka, bo sunia właściwie nie miała ciszy hormonalnej. Wszelkiego rodzaju zaburzenia hormonalne, ciąże urojone są wskazaniem do sterylki.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: ciąża urojona

Postprzez 2kreski » 2015-07-05, 20:01

Coco i tak miala byc sterylizowana, ale chcielismy czekac do sierpnia, zeby wlasnie podczas ciszy hormonalnej to zrobic. Od zakonczenia pierwszej cieczki minely wlasnie 2 miesiace.
Ta krew jest jasna, nie ma nieprzyjemnego zapachu (tzn zapach jest taki jak przy cieczce).
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: ciąża urojona

Postprzez Shogun&Kama » 2015-07-05, 20:14

Ja nie mówię, że to na 100% ropomacicze, możesz założyć, że to zaburzenia hormonalne, jechać na urlop i sprawę wyjaśniać po powrocie, jednak z drugiej strony ropomacicze jest dużo częstsze od zaburzeń hormonalnych cyklu rujowego u suk, więc ja wolałabym sprawdzić, szczególnie, że usg nie jest ani badaniem inwazyjnym ani drogim. Jak macie dobrą wetkę i wraca we wtorek to poczekałabym na nią.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: ciąża urojona

Postprzez Anna Rozalska » 2015-07-05, 20:22

Jeśli krew jest jasnoczerwona to nie panikujcie, tylko obserwujcie sunię. Jednym z objawów ropomacicza jest nadmierne pragnienie, wylizywanie się , ogólne złe samopoczucie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron