Inochód

Moderator: Anirysova

Inochód

Postprzez Hekate » 2009-10-03, 11:46

od jakiegoś czasu zastanawia mnie jak to jest z tym inochodem, wiem że nie jest on porządny na wystawach, raczej stara się dobrać takie tempo aby go wykluczyć, ale wadą nie jest. Czy w ogóle ma jakieś znaczenie?
Prosze poprawcie mnie jeśli sie mylę :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Inochód

Postprzez katarina1 » 2009-10-03, 13:29

startująć w szczeniakach, na pierwszej mojej wystawie, sędzia kazał mi biegać do czasu, aż wykluczę bieganie innochodem, na ostatniej w koszalinie, też mi się zdarzyło, teraz ćwiczymy jest juz lepiej.
więc na wystawach ma to znaczenie.
Avatar użytkownika
katarina1
 
Posty: 2307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-16, 13:49
Lokalizacja: KOSZALIN
psy: Lusia Spartańska Osada, Goliat (*)Spartańska Osada

Re: Inochód

Postprzez qbav » 2009-10-03, 14:39

Pies w inochodzie wyglada przekomicznie, buja sie i wygina na boki, nie ma tej lekkosci w ruchu, plyniecia ... Podejrzewam ze trudno jest wtedy tez sedziemu ocenic niektore aspekty ruchu, stawiania łap itp...
Nam sie zdarzylo kilka razy wpasc w inochod, to sedzia kazal nam biegac do skutku az pobiegniemy prawidlowo ...
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Inochód

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-10-03, 14:50

no no jak czytam watki z wystawianiem ( śledze bo w planach jest piesio wystawowy choć nie berneńczyk)
i stwierdzam, że do wystawiania psa trzeba też mieć kondycje ;-)
a ma moze ktoś z was filmiki tzn inochód i prawidłowy ruch może ktos ma możliwość zrealizowania takich filmików przyznam ze to by wielu mogło pomóc:)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Inochód

Postprzez Hekate » 2009-10-03, 15:59

oki rozumiem że ma znaczenie, i wiem że w prawidłowym chodzie pies prezentuje się znacznie lepiej. Ale czy wpadanie przez psa w inochód wpływa na obniżenie oceny na wystawie?
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Inochód

Postprzez Zuzanda » 2009-10-03, 16:09

Hekate napisał(a):oki rozumiem że ma znaczenie, i wiem że w prawidłowym chodzie pies prezentuje się znacznie lepiej. Ale czy wpadanie przez psa w inochód wpływa na obniżenie oceny na wystawie?

U niektórych sędzów tak ,psy z regóły chodzą innochodem chyba im jest wygodniej .zobacz jak pies chodzi wolno i jak zczniesz z nim biec zaraz zmienia nogi
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Inochód

Postprzez Busola » 2009-10-03, 16:29

Zuzanda napisał(a):
Hekate napisał(a):oki rozumiem że ma znaczenie, i wiem że w prawidłowym chodzie pies prezentuje się znacznie lepiej. Ale czy wpadanie przez psa w inochód wpływa na obniżenie oceny na wystawie?

U niektórych sędzów tak ,psy z regóły chodzą innochodem chyba im jest wygodniej .zobacz jak pies chodzi wolno i jak zczniesz z nim biec zaraz zmienia nogi

Dokładnie, naszej Dalmisi zdarza sie wchodzić w inochód gdy jest zmęczona i idzie wolno, gdy tylko przyspieszamy do kłusu po inochodzie nie ma śladu. :->

fakt, wygląda to słodko, kręci pupcią jak modelka na wybiegu :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Inochód

Postprzez majawn » 2009-10-03, 17:34

Ale jak pies może iść stępa i inochodem jednocześnie? :-?
Maja
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Re: Inochód

Postprzez majawn » 2009-10-03, 17:40

Ale jak pies może iść stępa i inochodem jednocześnie? :-?
Maja
Avatar użytkownika
majawn
 
Posty: 1170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 09:32
Lokalizacja: powiat szydłowiecki
psy: bern, border i border

Re: Inochód

Postprzez Hekate » 2009-10-03, 18:28

Zuzanda napisał(a):psy z regóły chodzą innochodem chyba im jest wygodniej

ja zauważyłam że Altek zaczął częściej chodzić w inochodzie odkąd zaczął ciągnąć wózek, może rzeczywiście tak mu wygodniej
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Inochód

Postprzez Cefreud » 2009-10-04, 07:18

inochód czasem,choć nie zawsze jest oznaką problemów ze stawami.
Jesli Alto od ciągniecia wózka zaczal chodzić innochodem,sprawdź mu stawy...
Freud od szczona w chwilach strasznej ekscytacji(poddenerwowania zakazem przywitania się z kolegom) wchodzi w innochód.Po zatrzymaniu wraca do normy.
Innochód nie występuje w stępie tylko kłusie.Jest czasem nazywany jaszczurczym chodem ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Inochód

Postprzez Hekate » 2009-10-04, 08:50

stawy miał sprawdzane są ok, możliwe ze wcześniej nie wyłapałam, bo wszędzie z regóły podbiegał, a przy nodze to nie da się zauważyć, a też za bardzo się nie przyglądałam
ale jak dla mnie to kłus nie jest, występuje tylko w bardzo powolnym spacerkowym tempie, przy przyśpieszeniu i przejściu do kłusa zanika.
a taką opinię znalazłam na forum Dogs
Wszystkie duze rasy maja tendencje do wpadania w inochod,jest to normalne.Pies uzywa tego rodzaju ruchu zwlaszcza na smyczy,bo moze wtedy wydajniej ciagnac wlasciciela ;-)


a to znalazłam na http://www.wolfdog.org
pacing ja nazwalabym chodem spacerowym. to jest cos takiego jak step polaczony z inochodem. to jest ten powolny sposob poruszania sie. rozni sie od inochodu tym, ze jedna lapa z tych dwoch, co ida jednoczesnie, wyprzedza ruch drugiej. taki chod jest oszczedny i w behawiorze swiadczy zasadniczo o wyluzowaniu......
inochod nie swiadczy o nieprawidlowosciach w budowie psa. za to step czy pacing czyli chod spacerowy moze, bo jest uzywany zeby oszczedzic wysilek (i stawy).


muszę się nastempnym razem lepiej przyjrzeć czy jedna łapa lekko wyprzedza

i jeszcze taka opinia, możliwe ze ciągnąc i wyłanczając się na inne zmysły, przechodzi w inochód, muszę sprawdzić czy sie zmienia przy skupieniu na mnie
Bardzo mocno próbowałam sobie przypomnieć sytuacje, kiedy widziałam inochód u czw, dodatkowo obejrzałam podlinkowane filmy i zaryzykuje jeden wniosek: czw (moze tez wilk?) może iśc inochodem tylko w sytuacji absolutnego luzu. Np idzie sobie naprzód ale nie nakierowuje uwagi na żaden cel. W chwili gdy cokolwiek przykuje jego uwagę- krok sie zmienia. Czyli inochód mamy w stanie full luzu i jakby wyłączenia innych zmysłów na wolne obroty
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Inochód

Postprzez AT » 2009-10-07, 19:19

Daria + Chila i Luna napisał(a):no no jak czytam watki z wystawianiem ( śledze bo w planach jest piesio wystawowy choć nie berneńczyk)
i stwierdzam, że do wystawiania psa trzeba też mieć kondycje ;-)
a ma moze ktoś z was filmiki tzn inochód i prawidłowy ruch może ktos ma możliwość zrealizowania takich filmików przyznam ze to by wielu mogło pomóc:)

To jeszcze zależy jakiego planujesz mieć psa - w niektórych rasach inochód jest właśnie pożądany i traktowany jako jak najbardziej prawidłowy.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)


Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość