Pogaduchy

Moderator: Anirysova

Pogaduchy

Postprzez manga » 2009-08-20, 02:04

Witam.
Poszukuje niewystawowego szczeniaczka Bernenczyka najlepiej z jakas za duza krawatka lub latka, innym kolorkiem oczka etc. Bardzo bym sie cieszyla jakby byl do adopcji lub za niewielka kwote.
Piesek znajdzie na pewno cieplo i bezpieczenstwo, poniewaz sa to najpiekniejsze pieski pod sloncem:)
Mam 25 lat i jestem osoba odpowiedzialna .Pies nie bedzie zabawka dla dzieci,zreszta i tak ich jeszcze nie mam:)
Bedzie mieszkal ze mna w domu.Szkoda ze dopiero teraz odkrylam to forum,bo juz od dawna poszukuje Berniego ale na allegro jest pelno podejrzanych ogloszen i nie moglam sie zdecydowac .
Jesli ktos bedzie mial informacje o jakims psiaku w kazdej chwili dnia i nocy prosze pisac na gg: 2632179.
Pozdrawiam wszystkich.
manga
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-20, 01:11
psy: Bernenski Pies Pasterski

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-08-20, 07:47

manga napisał(a):Bardzo bym sie cieszyla jakby byl do adopcji lub za niewielka kwote.
Dobry hodowca i do momentu sprzedaży właściciel psa chce aby było mu dobrze w nowym domu. Dobre howanie psa wymaga nakładów pieniężnych które wynoszą miesięcznie około 300 zł a czasem i więcej. Trzykrotność tej kwoty jest chyba dobrą ceną za psa tej rasy.

Fajnie że nie decydujesz się kupić psa za 400 zł z niby hodowli. Wiele osób tak robi widząc lepszą ofertę.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez manga » 2009-08-20, 13:49

Jednak hodowcy tez nie sa zawsze uczciwi np. moja kolezanka kupila sobie labradora za mniejsza kwote bo nie byl wystawowy i dala za niego 500zl a jednak hodowca nie powiedzial jej ze pies ma wade serca!!!
Co do ceny to jesli piesek mi sie spodoba to moge dac za niego ok 800zl a pisalam do Ciebie bo podales tam kwote 500zl do negocjacji ,ktora bardzo by mi odpowiadala ale widze ze jednak zmieniles zdanie;)
Wiem ile kosztuje utrzymanie pieska poniewaz mialam juz wczesniej,ale musialo minac troche czasu zanim podjelam decyzje ze chce kolejnego :)Poza tym wlasnie dlatego nie moge wydac np 1200zl na pieska bo jeszcze w tym samym miesiacu bede musiala wydac kolejne 600 aby zaopatrzec go we wszystkie potrzebne rzeczy, a nie oszukujmy sie nie jestem milionerka.Podejrzewam ze dlatego ludzie wybieraja psy z pseudo hodowli bo ich po prostu nie stac!!! a to ze kogos stac na szczeniaka za 2tys nie oznacza ze bedzie go bardziej kochal i lepiej wychowywal, bo przeciez ludzie maja kundelki ktore zyja czasem o wiele lepiej niz rasowe pieski na to nie ma reguly moim zdaniem.A czasem to nawet lepiej bo jesli ktos ma szanse wyrwac takiego szczeniaka z piekla jakim jest klatka i pseudo hodowla to ratuje mu zycie a przed takimi handlarzami i tak nigdy sie nie uchornimy bo nie da sie wszystkiemu zapobiec,wiadomo ze jak cos takiego sie zauwazy to trzeba reagowac!!! Ja osobiscie jestem bardzo przeciwna takim handlarzom i ludzie nie powinni od nich kupowac ale ciezko ich odroznic np od zwyklych ludzi ktorzy posiadaja po prostu np suczke i dopusza ja aby miala male.Troche sie rozwinelam ...
Pozdrawiam
manga
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-20, 01:11
psy: Bernenski Pies Pasterski

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez gawron » 2009-08-20, 14:11

Podejrzewam ze dlatego ludzie wybieraja psy z pseudo hodowli bo ich po prostu nie stac!!!


Też tak myślałam, ale jeśli nie stać kogoś na kupno psa z rodowowodem, może udać się do schroniska lub DT i za darmo lub symboliczną złotówkę wziąć stamtąd pieska. Aż roi się tam od psów: zarówno ewidentnych kundelków, które wyglądają jak kundelki, jak i od psów w typie najróżniejszych ras: Są tam, bo ludzi "nie stać było" a powyrastały im zamiast oczekiwanych labków czy ONków jakieś rasopodobne lub z problemami z psychiką. Na jedno wychodzi - jak kupujesz u pseudohodowcy - pośrednio lub bezpośrednio zasilasz szeregi bezdomnych psów.
Poza tym przy odrobinie cierpliwości można znaleźć u hodowców pieska za bardzo przyzwoitą cenę, a niejeden jeszcze pomoże w poszukiwaniach.
Co do zdrowia szczeniąt z hodowli: oczywiście, że nie wszyscy są uczciwi, ale nie licz na to, że pseudohodowca sprzedający szczeniaki za 300zł zrobi im jakiekolwiek badania, bo często gęsto nawet szczepień nie mają, lub mają sfałszowane wpisy.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Busola » 2009-08-20, 14:31

Manga, nie sądze że hodowca sprzedał labka wiedząc o wadzie serca szczenięcia - ciezko jest to przewidzieć w tak młodym wieku ( ja sama nie mam pretensji do hodowcy który sprzedał mi suczke bez nerki, bo niby skąd miał o tym wiedzieć? psom nie robi sie przeglądu jamy brzusznej przed sprzedażą - czasem sie po prostu tak zdarza, a wady wrodzone naszych psiaków potrafią dać o sobie znać w różnym wieku).

"Ja osobiscie jestem bardzo przeciwna takim handlarzom i ludzie nie powinni od nich kupowac ale ciezko ich odroznic np od zwyklych ludzi ktorzy posiadaja po prostu np suczke i dopusza ja aby miala male"
Ja równiez jestem im przeciwna, ale nie widze dużej różnicy miedzy "TAKIMI" handlarzami a zwykłymi właścicielami którzy kryją swoje suczki - w obu przypadkach ze szkodą dla rasy.

Psiak jest troche jakndziecko - jeśli go oczekujemy potrafimy przez 9 miesięcy zbierAĆ finanse na wyprawkę, tak samo mozna zrobić oczekując na pieska ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Zuzanda » 2009-08-20, 14:32

manga napisał(a):Wiem ile kosztuje utrzymanie pieska poniewaz mialam juz wczesniej,ale musialo minac troche czasu zanim podjelam decyzje ze chce kolejnego :)Poza tym wlasnie dlatego nie moge wydac np 1200zl na pieska bo jeszcze w tym samym miesiacu bede musiala wydac kolejne 600 aby zaopatrzec go we wszystkie potrzebne rzeczy, a nie oszukujmy sie nie jestem milionerka....
Pozdrawiam

Ja też nie jestem milionerką jak i nikt chyba na tym forum ,ale jak sie decyduje na psa to to trwa i w tym czasie można odlożyć pieniądze .I czekajac na swojego psa mozna zaopatrzyć sie w wyprawke i po troszku odkladać .
Czyżby decyzja o psie za symboliczna cene zrodzila sie wczoraj :?: :?: jeśli tak to nie jest to odpowiedzalnośc tylko zachcianka.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez daria » 2009-08-20, 14:50

manga poczekaj na psa który będzie do adopcji,a jeśli chcesz szczonka niewystawowego to rozglądaj się dobrze a znajdziesz,kupowanie od kogoś kto pokrył sukę aby raz miała szczeniaki dla mnie jest napędzaniem pseudohodowli jakaby ona nie była,a oczekiwanie na tego upragnionego psiaka też jest pasjonujace i ile potem radości, pogłębiaj wiedzę na temat rasy i szukaj a nie kupuj u pseudo
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Tomek i Dżoja » 2009-08-20, 15:01

manga napisał(a):Co do ceny to jesli piesek mi sie spodoba to moge dac za niego ok 800zl
On jest już zamiówiony. I nie słuchaj się ludzi którzy boją się o konkurencje. Kup psa z metryką i zdrowego. A od kogo to już niech będzie Twoją sprawą.

Moim zdaniem niewystawowy pies berneński nie kosztuje więcej niż 1000 zł a jak ma już około 3 miesiące to właściciel spuszcza z ceny.
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez gawron » 2009-08-20, 15:56

Busola napisał(a): Psiak jest troche jakndziecko - jeśli go oczekujemy potrafimy przez 9 miesięcy zbierAĆ finanse na wyprawkę, tak samo mozna zrobić oczekując na pieska ;-)

Dokładnie: planuję pieska za około rok, przygotowania zaczęłam juz miesiąc temu :-) W ten sposób większośc wydatków rozłoży się na zupełnie znośne raty. No i jeszcze jedno: z samym zakupem pieska także nie ma co się spieszyć: bo w pospiechu można popełnić ogromny błąd, lepiej to zaplanować sporo wcześniej i zdobyć jak najwięcej informacji o rasie, hodowlach itp.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Cefreud » 2009-08-20, 21:00

w dziale ogłoszeń w Kropli Nadzieji jest psiak z dłuższą skarpetką za niższą cenę
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez daria » 2009-08-20, 21:15

nie reklamuję :evil: :evil: :evil: Bazyl Milty choć jeszcze chyba nie ma reproduktora to jest już tatusiem,pan sam się chwali że dopiero robi mu papiery :evil:
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Szam » 2009-08-21, 07:57

Skarga do zwiazku i jest szansa ze Pan poleci.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez manga » 2009-08-21, 09:35

Witam Wszystkich :)
Nie!!Piesek nie jest dla mnie zachcianka.Jak posiadanie psa,ktory jest z nami dlugie lata moze byc zachcianka??
Ja po prostu nie jestem z tego typu osob ,ktore kupuja wszystko wczesniej bo wierze ze to przynosi pecha,ale kazdy ma swoje podejscie.
Poza tym nie wiem jeszcze czy bedzie to piesek czy suczka i dopiero jak bede miala mojego szczeniaczka to chce go zabrac do sklepu kupic mu szelki (bo psy nie powinny byc prowadzane za obroze jakby ktos nie wiedzial:) ) i inne potrzebne rzeczy.
Strasznie tutaj naskakujecie na ludzi co mi sie strasznie nie podoba!!! ja nosze sie z zamiarem zakupu pieska od 3 lat po smierci mojego kochanego Luckiego i mam odlozone pieniadze jakie chcialabym przeznaczyc na jego zakup.
Poza tym jesli ktos ma dwa psy tej samej rasy i chce miec male to nie uwazam tego za nic zlego ,bo po pierwsze kazda suczka ma instynkt macierzynki ( i podobnie jak u ludzi wiekszosc kobiet chcialaby miec dziecko tak samo jest ze zwierzetami) w niektorcyh przypadkach nawet weterynarz zaleca!!!I to na pewno nie jest tak ze taki piesek z np kochajacego domu od razu bedzie mial spaczona psychike.To wlasnie typowi pseudo hodowcy spaczaja zwierzeta psychike bo trzymaja je w klatkach,zle traktuja,glodza itd i to wlasnie ma najwiekszy wplyw na ich psychike i kolejne pokolenia.A poza tym istnieje roznica miedzy psem rasowym a rodowodowym a niestety wiecej psow rodowodowych ma wady genetyczne.
Co nie zmienia faktu ze ja chce pieska z rodowodem i bede na niego czekala jak dlugo bedzie trzeba:)
Pozdrawiam i zycze wszystkim udanego weekendu
manga
 
Posty: 7
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-20, 01:11
psy: Bernenski Pies Pasterski

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez PaniBisiowa » 2009-08-21, 09:53

Dlaczego pies nie może być wyprowadzane na obroży? Nie rozumiem.

"Poza tym jesli ktos ma dwa psy tej samej rasy i chce miec male to nie uwazam tego za nic zlego ,bo po pierwsze kazda suczka ma instynkt macierzynki ( i podobnie jak u ludzi wiekszosc kobiet chcialaby miec dziecko tak samo jest ze zwierzetami) w niektorcyh przypadkach nawet weterynarz zaleca!!!"

Brednie i mity :->

"A poza tym istnieje roznica miedzy psem rasowym a rodowodowym"
Co to za różnica? ;-)
Ostatnio edytowano 2009-08-21, 09:58 przez PaniBisiowa, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez daria » 2009-08-21, 10:14

Manga nikt tu na nikogo nie naskakuje,nie to jest intencją forumowiczów aby się kłócić.Co do obroży to pierwszy raz słyszę że się nie powinno jej uzywać :shock: i raczej własnie szczeniakom nie poleca się szelek ze względu na stawy łokciowe,jesli codzi o rozmnażanie psów bez uprawnień hodowlanych to ja mówię stanowczo NIE.Nie wszystkie suki muszą mieć szczonki i nie każda kobieta musi chcieć mieć dzieci,instynkt budzi się u psa podczas cieczki i jest to tylko i wyłącznie kwestia kilku dni u suki kiedy chce przyjąć psa a potem to ma go w czterech literach i nie porównuj chęci posiadania dzieci u ludzi a instyktem u zwierząt.Weci ,oczywiście nie wszyscy mają w tym swój cel i namawiają właścicieli na krycie :-/ Różnica między szczonkiem z metryką a szczonkiem bez jest ogromna!Ludzie którzy kryją psy bez uprawnień sprzedają je po 700-1000zł.a zdażają się i tańsze,z ciekawości zadzwoń sobie do takiej"domowej hodowli"i spytaj czy szczeniaki miały robione prześwietlenia ,testy psychiczne,wczesną stymulację neurologiczną,jaką karmą są żywione,ludzie którzy mają psa z papierami ale bez uprawnień do krycia postępują nieetycznie,wady genetyczne mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie na to nie ma regóły
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez gawron » 2009-08-21, 10:51

Chodzi też o to, że jeśli pies jest rodowodowy to prawdopodobieństwo wystąpienia wady genetycznej jest mniejsze, bo po to prowadzi się księgi rodowodowe, dobiera partnerów itp. żeby eliminować wady. Natomiast namnażacz, który produkuje szczenięta ma w nosie ich wady i choroby i na pewno nie pomoże właścicielowi pieska w przypadku problemów. Chodzi o to, żeby pieski się sprzedały - kupując od takich napędzamy koniunkturę i powodujemy pośrednio produkcję kolejnych pokoleń niepotrzebnych nikomu psów.
A co do mnożenia piesków bo się ma suczkę: to nie jest dobre podejście, nie dlatego, że są to psy nierasowe, mieszańce są i powinny być, nie każdy chce rasowego psa.
Ale pomyśl: schroniska pękają w szwach, tysiące bezpańskich psów włóczy się po ulicach i lasach, następne setki tysięcy żyją w warunkach urągających jakimkolwiek zasadom. Po co? Nie mnóżmy psów nierasowych dopóki mamy ich nadmiar: dla ich dobra i naszego. Bo nie jest argumentem, że "moje pieski trafią w dobre ręce" - ale przez to inne pieski nie trafią w dobre ręce, a "moje pieski" znów będą produkowały pokolenia następnych piesków.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Cefreud » 2009-08-22, 07:40

i nie myl proszę instynktu przetrwania gatunku z macierzyńskim :evil:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Busola » 2009-08-22, 09:37

manga napisał(a):Witam Wszystkich :)
...
Poza tym nie wiem jeszcze czy bedzie to piesek czy suczka i dopiero jak bede miala mojego szczeniaczka to chce go zabrac do sklepu kupic mu szelki (bo psy nie powinny byc prowadzane za obroze jakby ktos nie wiedzial:) ) i inne potrzebne rzeczy.
Strasznie tutaj naskakujecie na ludzi co mi sie strasznie nie podoba!!! ... Poza tym jesli ktos ma dwa psy tej samej rasy i chce miec male to nie uwazam tego za nic zlego ,bo po pierwsze kazda suczka ma instynkt macierzynki ( i podobnie jak u ludzi wiekszosc kobiet chcialaby miec dziecko tak samo jest ze zwierzetami) w niektorcyh przypadkach nawet weterynarz zaleca!!!I to na pewno nie jest tak ze taki piesek z np kochajacego domu od razu bedzie mial spaczona psychike.To wlasnie typowi pseudo hodowcy spaczaja zwierzeta psychike bo trzymaja je w klatkach,zle traktuja,glodza itd i to wlasnie ma najwiekszy wplyw na ich psychike i kolejne pokolenia.A poza tym istnieje roznica miedzy psem rasowym a rodowodowym a niestety wiecej psow rodowodowych ma wady genetyczne.
...

Manga, wiele mitów w twojej wypowiedzi. Tak wiele że jedyne co mi pozostaje to zachęcić Cię do dogłębnej lektury forum. Wierz mi , nikt tu na nikogo nie naskakuje, po prostu jesteś jedna z wielu osób która szerzy mity a wielu z nas (wybacz) nie chce sie juz tłumaczyć dlaczego to mity. ;-)
Po pierwsze, juz to ktos zauwazył, szelki absolutnie NIE (no chyba że chcesz psa z chorymi stawem barkowym, ale zakładam ze nie chcesz ;-) )

Po drugie: posiadanie nawet kilku psów tej samej rasy to nic złego, wazne by odpowiedzialnie sie nimi opiekować.
Suczki nie maja instynktu macieżyńskiego tylko jak juz Karola zauwazyła instynkt przetrwania gatunku.
Fakt, wielu wetów zaleca posiadanie przez suczki potomstwa - jak myślisz dlaczego? (mnie mój "ginekolog też namawia na drugie dziecko, nie sądze że w trosce o moje zdrowie ale o swój portfel ;-) )

Piesek z kochającego domu nie musi miec spaczonej psychiki, ale zapewne bedzie ją miał przy nieodpowiednim doborze hodowlanym (eliminacja osobników agresywnych i lekliwych poprzez testy psychiczne). Samo trzymanie psa w klatce nie musi wypaczyć jego psychiki jesli dobrą psychike odziedziczył po przodkach (oczywiście nie popieram trzymania psów w klatkach).
NIE, nie ma różnicy miedzy psem rasowym a rodowodowym!! RASOWY=RODOWODOWY, jesli bez rodowodu to nie jest rasowy lecz w typie rasy
Kolejny mit: psy rodowodowe wcale nie chorują częściej od psów w typie rasy, te drugie chorują i umieraja przedwcześnie o wiele częściej, bo przede wszystkim kojarząc takie psy nie wiadomo czy para nie jest przypadkiem spokrewniona - stąd wywodzi sie wiele chorób genetycznych (brak selekcji i kumulowanie złych genów). Rzadziej chorują jedynie kundelki, ale i one są obarczone np. widmem dysplazji.

Mam nadzieję że choć zasiałam w Tobie odrobinę wątpliwości i że poczytasz forum lub inne psie strony by mój wywód zweryfikować (potwierdzić lub zaprzeczyć ;-) )
Serdecznie pozdrawiam i zycze miłej lektury :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez Szam » 2009-08-22, 10:42

Manga policz sobie ile zarabia taki wet namawiający na krycie:
- pomoc przy porodzie - 300-500zł
- cesarka - 500-1000zł
- 1 szczepionka 30-45zł x ilość szczeniąt
- 2 szczepionka 40-55zł x ilość szczeniąt
- 3 - 4 odrobaczenie 200-400zł
- zabezpieczenie na kleszcze - min. 100zł
- opieka nad miotem - czasem kilkaset a czasem więcej zł
- sprzedana karma i mleko
- nowi klienci - ogromna wartość
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Tańsze szczenieta mozesz aktualnie kupic...

Postprzez gawron » 2009-08-22, 12:39

Szam napisał(a):- nowi klienci - ogromna wartość

Zwłaszcza jeśli pieski pochodzą z nieprzemyślanego krycia i trafią się chorujące. A wśród rozmnażanych psów bez rodowodu w typie rasy to dość częste.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Następna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość