Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Moderator: Anirysova

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-08-23, 00:14

Tak, ale to akurat nie chodziło o tą hodowlę, tylko o dopisanie Pani psów do internetowej bazy Berneńskiego Psa Pasterskiego ;-) A tak poza tym, witamy na forum ;-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez amiga » 2009-08-23, 14:02

Witam,dziekuje za odpowiedz i Witam jako nowy forumowicz tej wspaniałej rasy.Amiga
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Aga-2 » 2009-08-24, 14:22

gibicio napisał(a):Nowe szczeniaczki http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2059541 ... e_psy.html

Bardzo mi się podoba to "elitarne pochodzenie" szczeniąt z ogłoszenia :-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez MagdaMR » 2009-10-14, 18:19

Kochani, po długich debatach na temat hodowli "Z Witobelskiej Przystani", hovawarciarze postanowili wystosować do p. Kubiaka następujący list:

"Jesteśmy grupą miłośników hovawartów skupioną wokół Forum Hovawart. Jako osoby uważające hovawarty za najwspanialsze psy na świecie jesteśmy mocno zaniepokojeni informacjami pojawiającymi się na naszym Forum, a także w wielu innych miejscach w Internecie, a dotyczącymi roznych problemów, z jakimi borykaja sie nabywcy szczeniat z Panskiej hodowli. Sa to badz klopoty zdrowotne, badz zaniedbania socjalizacyjne, zwiazane z niewlasciwym traktowaniem szczeniat u hodowcy.
Rodowod ma stanowic gwarancję jakości psa zarówno pod względem urody, jak i prawidlowych cech charakteru. Jest to przyczyna, dla ktorej wielu ludzi decyduje sie na zakup rasowego psa, który staje sie czlonkiem rodziny na wiele lat. Każde zaniedbanie zwiazane z nieprawidłowa opieką u hodowcy moze powodować nieodwracalne zmiany w psychice i zdrowotności szczeniat. Innymi slowy, nabywcy nie dostaja towaru, ktorego sie spodziewali kupujac rasowego psa, a szczególnie psa pochodzącego z hodowli, której wychowankowie odnoszą sukcesy wystawowe, jak chocby te osiągnięte przez psy Pana hodowli na II Krajowej Wystawie Hovawartów, która w czerwcu b.r. odbyła się we Wrocławiu.
Obecnie w okresie kryzysu i problemów ze zbytem szczeniąt nawet z renomowanych hodowli, informacje o nieprawidłowościach w Pańskiej hodowli, pojawiajace sie na różnych stronach interentowych, z pewnością moga spowodować narastające problemy za sprzedażą i pozostawanie szczeniaków w hodowli. Głeboko wierzymy, że w trosce o dobre imię hodowli podejmie Pan stosowne kroki mające na celu naprawę istniejącej sytuacji. Jest wiele osob, w tym takze doswiadczeni hodowcy, ktorzy chetnie Pana wespra swoja wiedza. Spolecznosc naszego Forum równiez sluzy pomoca. Bedziemy z wielkim zainteresowaniem sledzic dalsze losy Pana psiakow."

Obecnie zbieramy podpisy pod listem. Zostałam upowazniona do przekazania go Wam. Może i Wy rozważycie ewentualność wystosowania podobnego listu w imieniu swojej społeczności?
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ausre » 2010-06-25, 08:11

Hello
I am from Lithuania, BMD kenell "Eos Everestas" http://www.everest.lt
Maybe you can help me. I have a girl Sara z Witobelskiej Przsystani. And I need to set up its genealogical research and the parents, grandparents living life. Breeders do not really want to give the information, maybe you know more about Saras parens , mother - Bea z Witobelskiej przsystani, father - Amigo z Bajkowej Doliny. Thanks for any info


Jestem z Litwy, BMD kenell "Eos Everestas" http://www.everest.lt
Może mi pan pomóc. Mam dziewczynę Sara Witobelskiej Przsystani I muszę ustawić swoje badania genealogiczne i rodziców, dziadków życia życia. Hodowców nie chcesz podać informacje, a może wiesz więcej o Nawiasy zamiast znaku powoduje Saras, matka - Bea z Witobelskiej Przsystani., ojciec - Amigo w Bajkowej Doliny. Dzięki za wszelkie info
Ausre
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 17:27
psy: Bernieski Pies Pasterski

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Aga-2 » 2010-06-25, 13:08

A chodzi o rodowody, czy o długość życia przodków Twojej Sary?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ausre » 2010-06-25, 13:36

Dla mnie ważne jest, aby wiedzieć, czy rodzice żyją i pradziadowie, a co zginęli choroby
Ausre
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 17:27
psy: Bernieski Pies Pasterski

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Szam » 2010-06-25, 14:09

You can send mail:
owner of Clinton Singularis: http://markowyklan.pl/

Other questions you have to ask to breeder z Witobelskiej Przystani, he is the owner.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ausre » 2010-06-25, 14:18

Thank you very match, breeder z WitobelskiejPrzystani M.Kubiak does not respond to my emails :-(
Ausre
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 17:27
psy: Bernieski Pies Pasterski

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2010-06-25, 15:52

Wysłałem nr telefonu do WP :->
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ausre » 2010-06-25, 16:05

Dzięki, postaram się do nich dzwonić :-)
Ausre
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 17:27
psy: Bernieski Pies Pasterski

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Dżiani » 2010-06-26, 02:09

Ausre, please don't use the google or another translators like this one. The effect of this is almost absurd. Please, just write in english and someone of us translate your question here and you get the answer back in en.

--
Ausre chyba skorzystała z 'tłumoka' google, który 'nieco' zmienił treść. Przekład jej postu:

"Piszę z litewskiej hodowli berneńskich psów pasterskich "Eos Everestas" http://www.everest.lt. Może mi pomożecie. Mam suczkę Sara z Witobelskiej Przsystani. Badając jej genealogię, chciała bym ustalić długość życia jej rodziców i dziadków. Hodowca nie chce udostępnić tych informacji. Może ktoś z was wie jak długo żyli jej rodzice: matka Bea z Witobelskiej Przystani, ojciec - Amigo z Bajkowej Doliny. Dzięki za informacje."
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Busola » 2010-06-26, 08:13

Ausure, about Aneta z Hodolan you can find information in kennel Duch Wrzosowisk http://www.duchwrzosowisk.com/
I am sure that Mr Jankowski will give you all information. Perhaps he also has the information about Spartakus.

contact to kennel Gorzowska Panorama
http://www.aussies.i15.eu/kontakt.html
Janina Szostak
ul. Piaskowa 7, Różanki
66-415 Kłodawa,
POLAND
tel.: (095)731-15-15
Email: klaudia1360@wp.pl
this kennel isn't already breeding of Bernese

Unfortunately, about Sara's parents only Mr Kubiak can give you the reliable information. :-?

Perhaps somebody will lynch me for it, but... you should pay attention to Sara's kidneys. a few dogs from similar mariage had serious nephropathy

I wish good luck :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ausre » 2010-06-26, 09:17

Sara's Witobelskiej Przsystani is a very nice girl. Its 3 years old. Sara had no problems with health. He had already two litter. Puppies very nice. But I will find more information about her family. Thank you all so much for info :-)
Ausre
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-04, 17:27
psy: Bernieski Pies Pasterski

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez bernenska2010 » 2010-08-03, 20:12

Ma ktoś zdjęcia psa DIABLO Z WITOBELSKIEJ PRZYSTANI?
bernenska2010
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-27, 11:39

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2010-08-03, 22:06

Jeśli można wiedzieć - dlaczego akurat on Cię interesuje ?
http://allegro.pl/item1160932279_bernen ... rycie.html
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez dzamella » 2011-03-13, 21:23

Kupiłam suczkę z rodowodem z tej hodowli. ma obecnie 7 miesięcy i bardzo zaawansowaną dysplazję biodrową. miała już wykonany zabieg pectinektomii, niestety mimo to kuleje. przestrzegam wszystkich nie kupujcie berneńczyków "w ciemno" zróbcie przed zakupem zdjęcie RTG!!! ja nie zrobiłam i mam psa który nie ma jeszcze roku a porusza się z trudnością, kuleje. o wystawach mogę zapomnieć. szkoda tylko psa :(
dzamella
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-10, 18:55
psy: berneńczyki

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Barbapapa » 2011-03-14, 09:27

Zdjęcie w tym wieku z reguły jest niemiarodajne. Prędzej badania kliniczne wykonane przez dobrego ortopedę są podpowiedzią co do stanu aparatu ruchowego. Ja wszystkim psom i kotom ( po za pierwszym) nabytym od hodowców zaraz po przyjeżdzie do domu robię "przegląd zerowy" u internisty i o ile są wskazania to u ortopedy. Ale pomimo ciągłego monitorowania u Chivasa pojawiły się poważne problemy stawowe, po skończeniu kilkunastu miesięcy.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Szelma1708 » 2011-04-09, 16:09

Mieszkamy bardzo niedaleko Witobla, a pana Kubiaka mam okazję znać ze szkolnej ławy (ostatnio całkiem przypadkiem zorientowałam się, że ów niesławny "hodowca" to właśnie on) i muszę poinformować, że od dawna już na polu Kubiaków żadnych psów nie widać. Swojego czasu wypuszczał na pole bernolki, kaukazy i hovawarty, teraz nie widać już zadnych psów. Nie wiem jednak, czy hodowla istnieje nadal, a tylko psów już nawet nie wypuszcza poza podwórze, czy też zdecydował się zamknąć w końcu majdan ...
Niestety w naszej okolicy pseudohodowli nie brakuje, Kubiak chociaż na wystawach się pokazywał (choć wiem, że krył suki przy każdej cieczce i tym sposobem co drugi miot był "rodowodowy", a co drugi sprzedawał pokątnie, za 300zł "za sztukę", nie wnikam co robił ze szczeniętami, które nie wpisały się we wzorzec ...). Są przynajmniej dwie pseudohodowle berneńczyków w okolicy Witobla, gdzie żaden pies nie ma żadnego dokumentu, w jednej jest ok 20 psów (berneńczyki, spaniele, shitzu), a w drugiej nieco mniej (berneńczyki, yorki, buldożki francuskie i jakies jeszcze inne małe rasy). Rozwala mnie stwierdzenie, że hodowanie psów to ich pasja życiowa ... na pytanie czy jeżdżą na wystawy, nagle zmieniają ton i rozmowa się kończy.
Avatar użytkownika
Szelma1708
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-27, 18:12
Lokalizacja: Wielkopolska
psy: Witt Berneńskie Łąki

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2011-04-09, 16:52

Szelma1708 napisał(a):...Swojego czasu wypuszczał na pole bernolki, kaukazy i hovawarty, teraz nie widać już zadnych psów. Nie wiem jednak, czy hodowla istnieje nadal, a tylko psów już nawet nie wypuszcza poza podwórze, czy też zdecydował się zamknąć w końcu majdan...

Obawiam się, że nie :-?
http://allegro.pl/bernenski-pies-paster ... 06124.html
http://komunia.ale.gratka.pl/ogloszenie ... azy_z.html
http://www.gratka.pl/ogloszenie/8016029 ... kie_z.html
http://www.kupiepsa.pl/detail.php?siteid=73809
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość