Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Moderator: Anirysova

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-07-02, 20:06

Dlaczego w spisie berna w ogóle nie ma już Witobelskiej Przystani :roll: :?:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Busola » 2009-07-02, 20:33

:shock: faktycznie
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez MagdaMR » 2009-07-02, 23:05

Zastanawia mnie jedna sprawa - otóż hovki stanowiące "materiał hodowlany" WP, to psy z wiodących hodowli o wieloletniej tradycji. O ile sie dobrze zorientowałam, podobnie jest z berneńczykami - tez "sroce z pod ogona nie wypadły":
Bernerin napisał(a):Moi rodzice maja z tej rozmnazalni 5-letniego psa (po Hondzie Gorzowska Panorama i Spartakusie Duch Wrzosowisk)

Jak to możliwe, że szczenięta od tak doświadczonych hodowcow trafiły w takie paskudne ręce? No i czyżby poważni, szanowani hodowcy nie troszczyli się o dalszy los wyhodowanych przez siebie psów? Przecież to przede wszystkim im ta sprawa powinna leżeć na sercu, bo to ich wypielęgnowane "dzieci" są nadmiernie eksploatowane. :-( Czy wiadomo Wam, że ktoś z tychże hodowców próbował coś zadziałać w tej sprawie? Bo jeśli chodzi o hovki, to niestety nic takiego nie wiadomo... :oops: A myślę, że właśnie te osoby maja największe możliwości działania, choćby przez to, że posiadają wieloletnie związkowe kontakty, a także licznymi opłatami systematycznie zasilaja związkową kasę . No i przecież chyba taka "reklama" przydomków hodowlanych nie leży w ich interesie? :-? A zapewne te markowe przydomki zwiększaja popyt na szczenięta z Witobelskiej Przystani...

P.S. Nie orientuje się, czy figurujący w rodowodach szczeniąt z WP berneńscy reproduktorzy są własnością hodowli WP, czy tez byli jedynie wykorzystywani do krycia? Jeśli to drugie, to dziwiłabym się bardzo, że szanujący się (i swojego psa) właściciel się na takie krycia godzi... :shock:
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez waldek-nowogard » 2009-07-02, 23:21

:-(
Ostatnio edytowano 2009-07-03, 23:23 przez waldek-nowogard, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez AT » 2009-07-02, 23:33

waldek-nowogard napisał(a):
gibicio napisał(a):Dlaczego w spisie berna w ogóle nie ma już Witobelskiej Przystani :roll: :?:


chyba chciałeś napisać Bena ? cóż, wielbiciel berneńczyków skreślił nasze, bo widocznie dla niego są gorsze. Za to dla mnie lepsze lepsze, bo zabrane ze stodoły, widocznie w spisie prowadzonym przez tego pana mogą być tylko te szlachetnie urodzone, żałosne :-x


Tak ogólnie to zanim powiesicie psy (co one winne ;-) ) na Benie to może warto napisać do niego dlaczego Wasze psy zniknęły ze spisu... To bardzo sympatyczny człowiek, nie gryzie (przynajmniej drogą mailową ;-) ) i zawsze odpowiada na maile :-) Mój pies też zniknął jak i pewnie wiele innych. To wcześniej też się zdarzało bo baza była reorganizowana... pewnie teraz jest podobnie ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez dorciaj » 2009-07-02, 23:42

Myślę podobnie jak Asia. Ben pewnie coś uzupełnia. Hodowli mojego psiaka też nie ma teraz w spisie.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-07-03, 00:06

Na nikim "psów" nie wieszam, tylko się grzecznie zapytałem, czy ktoś w tej sprawie czegoś nie wie ;-) Tak, tak chciałem napisać "Bena". Chciałem sprawdzić rodowód mojego psa, a tu myk :shock: ani jednego psa z WP. Z tego co się rozczytuję, w naszej Polsce proceder psów na lewo w "renomowanych" hodowlach się szerzy. Tutaj link na molosy, gdzie forumowicze również, podobnie jak my, dyskutują na te tematy http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=15229 . W głowie się nie mieści. Co do pytania, czy reproduktor jest własnością hodowli - tak, w internecie można spotkać usługi krycia Amigo z Bajkowej Doliny, obecnie są po nim szczeniaki w kilku hodowlach. Mówię o berneńczyku, bo jak do tej pory o istnieniu w tej hodowli Hovawartów pojęcia nie miałem, a o owczarkach kaukaskich nic konkretnego nie ma :roll:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez waldek-nowogard » 2009-07-03, 08:36

dorciaj napisał(a):Myślę podobnie jak Asia. Ben pewnie coś uzupełnia. Hodowli mojego psiaka też nie ma teraz w spisie.


no chyba, że tak, zobaczymy ;-)
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez MagdaMR » 2009-07-03, 09:24

gibicio napisał(a):Co do pytania, czy reproduktor jest własnością hodowli - tak, w internecie można spotkać usługi krycia Amigo z Bajkowej Doliny, obecnie są po nim szczeniaki w kilku hodowlach.

To tak jak hovek - Prim z Lasu Księżniczek. Czyli, że p.K. jest w tym zakresie samowystarczalny. :-(
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Halina » 2009-07-03, 09:48

Obecnie nie ma również wogóle mojej hodowli. Nie irytujcie się, prawdopodobnie Ben coś zmienia, lub zaszła jakaś awaria w jego bazie. Najlepiej pytać u źródła.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Magda » 2009-07-03, 13:54

waldek-nowogard napisał(a):cóż, wielbiciel berneńczyków skreślił nasze, bo widocznie dla niego są gorsze. Za to dla mnie lepsze lepsze, bo zabrane ze stodoły, widocznie w spisie prowadzonym przez tego pana mogą być tylko te szlachetnie urodzone, żałosne


Strona Bena to nie spis najlepszych psów czy hodowli w Polsce, a spis berneńczyków. Pewnie jest sporo i lepszych i gorszych hodowli niż Witobelska Przystań, ale to nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. I myślę, że pisanie o "szlachetnie urodzonych i zabranych ze stodoły" jest naprawdę na wyrost ;-) i trochę krzywdzące dla pana Jurka, który od wielu lat 'odwala' kawał dobrej roboty, a już któryś raz zbiera za to po głowie :-/ Do tej pory jest to właściwie jedyna baza berneńczyków jaka w Polsce istnieje... bo łatwo jest krytykować, ale trudniej zrobić.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Gocha » 2009-07-03, 14:46

Pan Jurek do spisu dopisywał na podstawie katalogów wystawowych i na prośbę właściciela z tego, co mi wiadomo . Czyli jeśli ktoś psa nie wystawiał i nie pisał do pana Jurka z skąd ma się znaleźć w spisie?
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-07-03, 17:47

Gocha napisał(a):Pan Jurek do spisu dopisywał na podstawie katalogów wystawowych i na prośbę właściciela z tego, co mi wiadomo . Czyli jeśli ktoś psa nie wystawiał i nie pisał do pana Jurka z skąd ma się znaleźć w spisie?

Tylko mówimy o tym, że psy czy hodowle zniknęły, a skoro zniknęły to już musiały w spisie widnieć ;-)
Ostatnio edytowano 2009-07-03, 20:23 przez Kamil, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Bernerin » 2009-07-03, 19:50

Spartakus Duch Wrzosowisk rowniez jest (byl?) wlasnoscia pana K.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez waldek-nowogard » 2009-07-03, 23:22

no chyba jakby Pan Jurek nie chciał, to by się nie zajmował tym spisem, tak myślę. Dajcie juz spokój i pozwólcie czasem się pomylić i mieć własne zdanie ;-)
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez AT » 2009-07-03, 23:59

Własne zdanie i owszem, można mieć - ale to które napisałaś było krzywdzące dla kogoś (ja w ogóle nie zauważyłam żeby ktokolwiek tu dzielił psy na lepsze i gorsze czy to z takim czy siakim rodowodem, czy bez, czy też mieszańce a wydaje mi się, że Ben taką osobą nie jest na pewno)
Z tego co zauważyłam wróciła do spisu rzeczona hodowla, hodowla Haliny również znowu widnieje, jak i moja panna psychiczna (choć ją to akurat powinno się wykląć z rodu bernów ;-) ) i pewnie reszta psiaków, które na chwilę zniknęły też już wróciły do spisu ;-)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Ben » 2009-07-04, 13:58

Drobne wyjaśnienie: nie jestem właścicielem serwera na którym jest posadzona baza ze spisem bernów.
Prawdopodobnie czasami po padzie serwera admini odtwarzają dane z kopii nie zawsze aktualnej.
W każdym razie jeżeli coś znika to dajcie znać, zaktualizuję.
Witobelska wróciła, Jantar też już jest, brakuje mi tylko jego daty urodzenia.
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-07-04, 14:04

20.01.2009 ;-) I sprawa wyjaśniona :-D Psów z tej hodowli http://www.hangabler.com/bernenczyk.html w spisie nie ma ;-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez Kamil » 2009-07-30, 20:38

Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Hodowla "Z Witobelskiej Przystani" - czy ktoś ją zna?

Postprzez amiga » 2009-08-22, 23:08

Witam w poscie została podana moja hodowla Hanga -tak mam suczke po Amigo z Bajkowej Doliny .Moja suczka Alba AbbA Czereda Kusego była kryta Amigiem i urodziła sie jedna sunia Dora Doda Hanga i została w hodowli ,obecnie rozpoczeła wystawy..
amiga
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-22, 22:01
psy: Abba,Benia, Doda Bernenski Pies Pasterski i 6 span

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość