Krycie z rodowodem i bez...

Moderator: Anirysova

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez meggy » 2008-08-07, 10:49

zdecydowanie latwiej dopilnowac diety niz cieczki ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez 3-berny » 2008-08-07, 11:20

Zglaszanie takich przypadkow do ZKwP i odbieranie uprawnien repro moze byc tylko batem dla wlascicieli tych psow z tzw"wzieciem"Dla nich 1500 zl lub wiecej za krycie suki hodowlanej lub tylko 400 zl za niehodowlana moze byc jakims hamulcem.Dla pozostalych ktorych psy nie maja propozycji kryc nie bedzie to mialo zadnego znaczenia.Tylko jak udowodnic ze pies kryl taka czy inna suke,chyba tylka DNA,to kto wtedy bedzie ponosil koszty badan. Kazdy pseudohodowca moze przeciez powiedziec ze ojcem szczeniat jest jakis super champion,chociaz nie bedzie to prawda.Problemem jest duzy zbyt szczeniat bezpapierowych.Moze bojkot takich psow przez wlascicieli suk hodowlanych cos by pomogl.Przeciez taki pies moze byc zagrozeniem dla zdrowia suki.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Przemo » 2008-08-07, 11:49

....to moze jakas petycja w sprawie zaostrzenia kar dla pseudochodowcow....

Bo jak tak dalej pujdzie to za kilkanascie lat na kazdym kroku bedzie jakis bezpanski pies. Jak sie teraz nie zatrzyma tej "machiny" to potem bedzie ciezka do zatrzymania, lub , jakto bylo ostatnio w chinach, bedzie trza do psow na ulicach strzelac.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Hekate » 2008-08-07, 11:51

spotkałam się jeszcze z jednym mitem, siostra przyjaciółki miała suke malamuta którą przygarneła ze schroniska, podobno odebrano ją poprzedniej właścicielce ponieważ ją wysterylizowała a suka miała rodowód, przyjaciółka była w szoku gdy jej tłumaczyłam że związek niczego takiego nie zabrania i jeżeli ma się zwierze rodowodowe którego nie chce się rozmnażać to spokojnie można wysterylizować, wszędzie otaczają nas tony mitów które trzeba prostować :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Zuzanda » 2008-08-07, 12:02

Porażajaca jest niewiedza i bezmyślność ludzi .
Dziwi mnie że NIKT nie kwestionuje tego ,żę np. kupujac autko musi lecieć do wydzialu komunikacji ,wyrabiac dokumenty ,tablice ,podpisać umowe ,co jakis czas zupelnie sprawne autko poddawać platnym przeglądom placić niemale ubezpieczenia i tu jest ok ,nie ma wyłomu ze za duzo chodzenia ,załatwiania czy kosztów .
A tu co psy jak widać sa gorsze niż te blaszane pudelka .
A będąc zagranicą nie byłam w stanie wytłumaczyć hodowcy co to jest "porodowodowy pies" . No za Boga nierozumiał ,bo przecież jak sie nie nadaje z jakiś względów to się nierozmnaża ,przeciez to takie proste :evil:
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Agama » 2008-08-07, 14:29

MOżna wiedzieć cóż to za SUUUUUUUUUUUUUUUUUUper repro.Nie chciałabym na niego trafić ,a myślę że jedną z niewielu rzeczy ,którą możemy zrobić to właśnie takich hodowli unikać i informować zaprzyjążnionych o wtopie i wyjątkowo zaaaaaaaaangażowanych inaczej:evil:, Kasiu podziwiam Twoje maluchy i super prezentacje :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez AT » 2008-08-07, 20:47

Tak czy siak ciekawa jestem czy ZK w ogóle reaguje w takich sytuacjach :?: :?: :?: I to nie tylko wtedy gdy repro kryje suki bez uprawnień ale też w takich przypadkach gdy hodowla sama wypuszcza psy z rodowodem jednak oferuje krycie swoim psem który uprawnień repro nie ma albo wypuszcza miot ,,niemetrykowy".
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Busola » 2008-08-11, 22:38

jakies mnie dziwne myśli naszły i nie sa niestety ...pokrzepiajace.
Niby dlaczego ZK ma pietnować takie zachowania? Członek zwiazku jeżdzi na wystawy, płaci składki, korzysta z innych usług typu tatuowanie, nabywanie metryk, itp, jednym słowem współfinansuje organizację
...a że czasem mu sie zdaży mała wpadka z innym piesiem/suczka (zupełnie niezamierzona rzecz jasna ;-) ) to dlaczego zaraz biedną ofiare losu ze zwiazku wykluczać? Bidulek załuje i na pewno wiecej już tego nie zrobi
Prawdaaaaa :roll:
a mamona sie przyda i całkowicie przysłania idee szerzone w statucie
:evil:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Margo » 2008-08-12, 09:51

Temat wałkowany od lat, krycia suk bez statusu "suka hodowlana". Owszem każdy oddział rozpatruje taką sprawę indywidualnie. Problem polega na tym, że każdy chętnie psioczy na takie sytuacje ale raz na 100 takich marudzeń ktoś łaskawie raczy POINFORMOWAĆ ( tzn napisać pismo do właściwej Oddziałowej Komisji Hodowlanej) o takich praktykach oddział właściciela reproduktora. Kary są różne, zawieszenie w prawach hodowlanych od 1 do 3 lat z wykluczeniem ze Związku włącznie.
Margo
 
Posty: 204
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez frappe » 2009-01-29, 16:17

A wytłumaczcie tej pani.... chce 800zł za krycie psem bez rodowodu....
http://www.allegro.pl/item535957282_rep ... erski.html
ehhh... za mało uświadamiania chyba :-/
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Boyowa » 2009-01-29, 16:23

frappe napisał(a):chce 800zł za krycie psem bez rodowodu....


Przecież tu pisze ze 400zł :-> ?
:-/
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Ania Gd » 2009-01-29, 16:26

Można ją w mailu zapytać :
czy to jest kwota obejmująca odprowadzenie podatku do US ?
hi hi hi hi
na pewno nie zna przepisów i może sobie odpuści .....
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Busola » 2009-01-29, 17:03

"Pies jest bardzo młody lecz doświadczony"

:evil: :evil: :evil:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez frappe » 2009-01-29, 17:17

oj pomyliłam się... :roll: napiszę do niej to Aniu :lol: zobaczymy co odpisze....
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Brożkin » 2009-02-01, 12:12

Pozwólcie, że wkleję tu list który napisałem do tej Pani. Proszę też Was o ocenę czy w ten sposób można edukować właścicieli "reproduktorów młodych, ale doświadczonych". Starałem się być grzeczny...
Oto treść:

Szanowna Pani!
Na wstępie zaznaczam, że moja wiadomość ma charakter jak najbardziej pokojowy i nie zamierzam Pani obrażać ani też dyscyplinować. Chcę tylko przedstawić swój punkt widzenia w nadziei, że choć w niewielkiej części znajdzie on zrozumienie z Pani strony.
Na zdjęciach widać pięknego Bernusia, który z pewnością jest przez Państwa kochany i niczego mu nie brakuje.
Sam jestem właścicielem Berneńczyka. Konkretnie 11-to miesięcznej suczki. Jestem jednocześnie miłośnikiem tej rasy i los tych psów nie jest mi obojętny. Zależy mi na tym, aby te wspaniałe zwierzaki były zdrowe, aby były zgodne z wzorcem i aby każdy kolejny miot wnosił coś pozytywnego dla rasy.
Stać się może tak tylko wtedy, gdy krzyżujemy ze sobą osobniki do tego uprawnione. Uprawnione to znaczy dopuszczone do hodowli. Nie bez przyczyny robi się psom badania w kierunku dysplazji, testy psychologiczne oraz poddaje ocenie sędziów na wystawach i dopiero na tej podstawie dopuszcza się je do hodowli.
I choć nie wiem jak idiotyczne mogłoby wydawać się jeżdżenie na te wszystkie wystawy, robienie przeróżnych badań i testów, to proszę mi wierzyć, że ma to sens.
Dla nas właścicieli nasz pies jest zawsze tym najlepszym, najpiękniejszym, najukochańszym i to jest całkowicie zrozumiałe. Jednak nasz pies nie zawsze jest najlepszym reproduktorem. Może bowiem przekazywać "złe geny" czy cechy, które będą odpowiedzialne za choroby jak choćby dysplazja stawów, choroby serca, nerek itp, ale też za nieodpowiednią dla rasy psychikę czy szeroko pojęty eksterier.
Wierzę głęboko, że jest Pani miłośnikiem zwierząt w tym Berneńczyków i nie jest Pani obojętny los szczeniąt, których ojcem byłby Pani pies. Proszę zatem przemyśleć czy dla 400zł warto ryzykować tym, że na świat przyjdą Berneńczyki, które mogą być chore, mogą zbyt wcześnie odejść cierpiąc samemu i przysparzając cierpienia swoim właścicielom? Może zdarzyć się też tak, że przyjedzie na krycie suka, która nie jest czystej krwi Berneńczykiem a tylko psem w typie Berneńczyka. Wtedy maluszki mogą znacznie odbiegać od wzorca rasy. Czy wtedy będą to Berneńczyki? Myślę, że nie. Będą tylko podobne. Wierzę też, że nie chce Pani, aby po świecie chodziły "Prawie Berneńskie Psy Pasterskie".
Żeby nie zanudzać już dłużej poproszę ponownie o przemyślenie i podjęcie słusznej decyzji. Słusznej dla dobra psów, bowiem zachowanie czystości rasy, to ważna rzecz i także Pani może coś w tej kwestii zrobić!

Z wyrazami szacunku
Adam Brożko
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Cefreud » 2009-02-01, 13:56

bardzo zgrabny i pokojowy list.
Tylko po latach spędzonych na tłumaczeniu ludziom czym rodowód jest jakoś wątpię by przemówił do tej Pani...
Z całego serca,życzę Ci abyś nadal nie wątpił w słuszność Twoich poczynań.Życzę Ci (jak i sobie samej zresztą) aby to co piszesz przyniosło jakieś efekty.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Brożkin » 2009-02-01, 15:12

Ja po prostu jestem na początku drogi "uświadamiania" i chcę od czegoś zacząć. Staram się pokojowo i bez przesadnej dawki informacji.
Tak samo uważam, że edukację ludzi należy zacząć od początku czyli od przedszkola :mrgreen: (to z innego wątku tego forum).
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Ania Gd » 2009-02-01, 16:51

Brawo Adamie
Jestem pod wrażeniem.
List moim zdaniem - baaaardzo dobry.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez Brożkin » 2009-02-01, 17:14

Dziękuję Aniu.
Ciekawy jestem czy doczekam się odpowiedzi ;-)
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Krycie z rodowodem i bez...

Postprzez asia78 » 2009-02-01, 17:48

Bardzo mi się podoba ten list.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość