Powiększenie berneńskiego stada

Moderator: Anirysova

Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Hekate » 2008-07-10, 22:00

przyznam się że od dłuższego czasu mysle o drugim berneńczyku, narazie planuje i wolę rozwazyć wszystkie za i przeciw zanim sprowadze szczonka do domu, a wiem że sporo z was ma pokaźne gromadki, mam wątpliwości w kwesti czy będe mogła im poświęcić wystarczającą ilość czasu, tzn wydaje mi się że niezależnie ile ma się psów to czasowo czasu poświęca się tyle samo, bo idzie się na spacer z dwójką psiaków, zabawa z dwójką psiaków, mizianka z dwójką psiaków :mrgreen: , tyle że pielęgnacja o jednego psa więcej, prosze w razie czego wyprowadźcie mnie z błędu ;-)
Dalej wcześniej myslałam o psiaku najwcześniej za rok, ale ostatnio zaczełam prace i przykro mi że nie mogę już spędzać większości dnia z Alto, i tak myślałam że może przyśpieszyć decyzję o klusi, Altu było by raźniej z kolegą, i teraz kolejne wątpliwości, Alto jaki jest taki jest, czyli kochany, przecudowny, ale musze przyznać że mały szkodnik z niego, wiecznie musi coś mamlać i z jednej strony mam nadzieje że zabawy z drugim psem odciągneły go od zakazanych rzeczy :lol: , czy możliwy jest taki obrót wydarzeń ze raczej zgadają się i wpływ ciemnej strony Alta przejdzie na malca bo wtedy miałabym przechlapane i sajgon w domu :-P
prosze podpowiedźcie mi jeszcze jakie sprawy powinnam przemyśleć, z kwesti finansowej zdaje sobie sprawe zresztą tylko dzięki temu wysiaduje w pracy aby mieć na psy i ich rozpieszczanie :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez meggy » 2008-07-10, 23:28

:mrgreen: Wg mnie latwiej jest miec dwa psy ,niz jednego. To czy bedzie Ci niszczyl czy nie zalezy od osobnika .Benek zjadal sciany,adelka gazety ,demonek buty a niunia nic a byla pierwsza :-D .adi kpie dziury ,benek nie,niunia czasmi, demonek nie . :mrgreen:
Wicej niz dwa to juz jest trudniej ale dwa bernisie to sanatorium :mrgreen:
Finansowo to juz musisz sama zdecydowac koszty robia sie wieksze -taki urok ;-)
Powodzenia , Alto bylby przeszczesliwy :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Hekate » 2008-07-11, 06:58

meggy napisał(a):Benek zjadal sciany,adelka gazety ,demonek buty a niunia nic a byla pierwsza :-D

A u Alta ta pasja się zmienia i rozwija, ściany były, gazety były, pufy skórzanych starych krzeseł ciągle, tzn tylko wtedy gdy przez nieuwagę zostawimy otwarte drzwi do tego pokoju a nas tam nie ma, no i nowo powstała pasja ogrodnicza a raczej zamiłowanie do plastikowych doniczek, wynoszenie poduszek, odgryzanie guzików od poduszek przy okazji zrobi się dziura w poszwie, w ogóle lubi wziąść jakiś przedmiot i go pogryść, ostatnio etui od pióra i okulary babci :oops:
Widocznie talentu pedagogicznego nie mam :-P właśnie miałam taką cichą nadzieje że zabawa z drugim psiakiem by go troche odciągneła od tych zainteresowań
Kwestia finansowa nie jest problemem, a wydawanie na psa to prawdziwa przyjemnosć :mrgreen: tyle jest fajnych rzeczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dzięki za odpowiedź też mi się wydawało że z dwoma psami łatwiej ale wolałam się upewnić nic kosztem Alta
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Zuzanda » 2008-07-11, 07:32

Ja mam trzy berny .
Bianka była pierwsza i jedyna w dzieciństwie ,jest rozpuszczona ale to przez to że wszyscy się na niej skupiali .Jak przyjechała Lappi to był już też Odys i tu ŻADNYCH problemów wychowawczych ,Lappi bawi się i ludzmi i z psami.
Też uważam że jest łatwiejsze wychowanie drugiego czy kolejnego pieska a moim zdaniem maja towarzystwo i nie nudzą się niemilosiernie (wtedy też dużo z nudów niszczą) no moze wspólne kopanie dołków w ogrodzie :mrgreen:
Hekate nie martw się będzie dobrze ja też teraz mam myślówe czy ....czwartego bernusia dam rade wychować :-x
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Cefreud » 2008-07-11, 07:49

przyznam,ze sama myślałam o tym,zeby niszczycielskie zapędy Freuda utemperować kupnem drugiego psa.Niestety warunki pozwoliły by tylko na cos bardzo niewielkiego.Jak tylko możesz sobie pozwolić na zakup kolejnego berna-zrób to.Alto będzie się cieszył
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Hekate » 2008-07-11, 07:57

Zuzanda napisał(a):Hekate nie martw się będzie dobrze ja też teraz mam myślówe czy ....czwartego bernusia dam rade wychować :-x

wiedziałam ze bernusie to nieuleczalna szybko rozwijająca się bardzo przyjemna choroba
teraz pozostały mi "tylko"dwie sprawy które musze sama rozwiązac, pierwsze to przedzielić płotkiem ogród aby psiaki pod moją nieobecnośc miały osobną część i niezamęczyły mojej babci :lol:
druga to napisanie wkońcu pracy i obrona którą cały czas odwlekam, chyba że...... :mrgreen:
A jak to jest z zazdrością o siebie i w przypadku gdy ma się dwa samce, gryzą się?
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Wanda » 2008-07-11, 10:16

Mam trzy bernusie, codzienne wychodzenie na spacery samemu to już małe wyzwanie, trzeba mieć oczy dookoła głowy aby przewidzeić rózne sytuacje zanim dojdzie się na pole, czy do lasu. Potrzeba matką pomysłow więc wymyśliłam ze po co mam się męczyć i iść jak moge podjechać samochodem :mrgreen: 5 min ;-)
Jak były dwa to naprawdę bułka z masłem mam wrażenie ze własciciel ma więcej czasu, pieski świetnie zajmują się sobą, na spacerkach szybciej wybiegane bo bawią sie ze sobą, gonią, przewracają robią to wszystko co chciałby robić z Tobą, a ma towarzystwo :mrgreen:
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Bernerin » 2008-07-11, 10:27

Dwie sprawy musialabys jeszcze wziac pod uwage:
- dwa wyrosniete berny nie zmieszcza sie do kazdego samochodu w razie wspolnego wyjazdu (+ bagaz i conajmniej 2 ludzie :-D )
- nie w kazdym pensjonacie przyjma wczasowiczow z dwoma duzymi psami - trzeba sie czasami niezle naszukac
To so problemy do rozwiazania, ale trzeba byc ich swiadomym :->

Zawsze mowie, ze trzymanie w domu wiekszej ilosci psow, to jedynie sprawa miejsca i finansow - poza tym sa same plusy. Problem zaczyna sie, gdy chce sie gdzies wyjechac na dluzej.
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Hekate » 2008-07-11, 10:39

mam w domu dwa duze samochody w tym passat combi, więc z transportem luz
no fakt nie wszędzie przyjmują na wczasach ludzi z dwoma duzymi psami, no ale ja raczej zadko się gdzies wybieram, w razie czego pozostawieje pod opieka ojca, ale raczej wyjerzdżam bardzo żadko :mrgreen:

Hihihi to paradoksalnie przy dwujce psiaków może bym w końcu znalazła czas na dyplom :lol:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Danka » 2008-07-11, 10:51

PARADOKSALNE Aniu ale całkiem mozliwe :mrgreen:
Avatar użytkownika
Danka
 
Posty: 522
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 12:18
Lokalizacja: Wilkowice,k. Bielska-Białej, śląskie
psy: Credo Czar Wiosny

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Wydra » 2008-07-12, 00:00

Pies jak wiele innych gatunków jest zwierzęciem stadnym i mimo,że ma człowieka i jest szczęśliwy ,to do pełni tego szczęścia jest mu potrzebny poprostu drugi pies.W naszym domu jest wszystkiego po dwa.Dwa psy,dwa koty i dwa koniki i dopiero wtedy widać,że są szczęsliwe :mrgreen: Och zapomiałabym nas też jest dwoje :-D
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez EwaM » 2008-07-12, 00:43

Też mam dwa psy i nie narzekam :lol: Co prawda Bernusia jednego,ale bokserek tez jest fajny :lol: Potrzeba jest matką wynalazków,więc wszystko da się jakoś rozwiązać :lol: Jak wylądowałam na płocie sąsiada pociągnięta tam przez moje panny,które zobaczyły przystojnego kumpla,postanowiłam życiem nie ryzykować i wprowadziłam takie usprawnienie jak p.Wanda-pakuję towarzystwo do samochodu i wywożę w miejsce spacerowe :mrgreen: Paradoksalnie na psiowóz przerobiłam najmniejszy z posiadanych pojazdów-Forda Ka :mrgreen: Po wyrzuceniu tylnych siedzeń,mieszczą się dwie osoby,bagaż i psy mają duuużo miejsca.Ostatnio stwierdziłam,że spokojnie mógłby z nami podróżować jeszcze jeden bern,na co mój drogi małżonek wymownie popukał się w czoło :mrgreen:
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez maat » 2008-07-12, 00:56

A nie mówiłam, że bernrńczyki powinno się kupować w dwupakach? :lol:
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Pati94 » 2008-07-12, 08:46

Dwupaki ułatwiły by sprawe :lol:
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Kropla Nadziei » 2008-07-12, 11:43

Dwa Berny zdecydowanie lepiej się wychowują niż jeden ;-) Nicea przez 2,5 roku była sama, później pojawiła się Burberry a od niedawna dołączyła jeszcze Oti :mrgreen: Także cała trójeczka tworzy zgraną ekipę i świetnie się razem bawią :!: Nad dwupakiem nie ma się co zastanawiać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kropla Nadziei
 
Posty: 372
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:17
Lokalizacja: Gostynin/Warszawa
psy: NICEA zDD,BURBERRY Kropla Nadziei,OTI Kraina Retr.

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Hekate » 2008-07-12, 14:41

No i Alto pogorszył swoją sytuacje, wczoraj dorwał moją komórkę i jednym kłapnieńciem ją unicestwił, a był po spacerze i został 5 min sam w moim pokoju, ten to ma intuicje, akurat chciałam wymienić tel, tylko szkoda mi było skoro ten jeszcze działał.
Narazie w domu mam kategoryczne nie na drugiego berna, ale za jakiś czas i tak pewnie postawię na swoim :mrgreen:, tylko tak jak pisałam wcześniej muszę odgrodzić ogród od domu i tam będą mogły pozostawać pod moją nieobecnośc, w razie deszczu jest altana przerobiona z kojca.
Zgadzam się berny powinno się sprzedawać w dwupakach, nie było by problemu przekonania rodziny że paradoksalnie z dwoma psami jest łatwiej niż z jednym ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Alicja i Spartki » 2008-07-13, 11:05

Aniu :mrgreen: faktycznie przy nastepnym miocie postaram sie sprzedawac w dwupakach :mrgreen: :mrgreen: -
u mnie jest juz sześć bernusiów i dajemy rade :mrgreen: a jak to w życiu czasem sie posmiejemy czasem popłaczemy ale bilans zawsze jednak jest na plus dla wiewiórek - jak mówi mój mąż :-) :-)
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez nugatika » 2008-07-13, 20:01

Hekate napisał(a):Zgadzam się berny powinno się sprzedawać w dwupakach, nie było by problemu przekonania rodziny że paradoksalnie z dwoma psami jest łatwiej niż z jednym ;-)



o i tu to i ja sie zgodzę! :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez annasm » 2008-07-13, 21:43

Ja też jestem za dwupakiem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez P.P. » 2008-07-13, 22:04

alicja napisał(a):Aniu :mrgreen: faktycznie przy nastepnym miocie postaram sie sprzedawac w dwupakach :mrgreen: :mrgreen: -
u mnie jest juz sześć bernusiów i dajemy rade :mrgreen: a jak to w życiu czasem sie posmiejemy czasem popłaczemy ale bilans zawsze jednak jest na plus dla wiewiórek - jak mówi mój mąż :-) :-)

Tak Alu masz absolutną rację "wiewiórki" wygrywają a nasza piątka dostarcza nam niezwykłych wzruszeń i ogromną radość :mrgreen:
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Następna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość