Powiększenie berneńskiego stada

Moderator: Anirysova

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Anirysova » 2008-07-21, 07:10

Goście mile widziani (socjalizacja za darmo :-P ), a sąsiedzi pewnie się w końcu przyzwyczają, powinni się cieszyć, że mamy spokojne i ciche berneńczyki - znajomi na drugim końcu osiedla mają 5 haskich, gdy wychodzą na spacer, to wycie i ujadanie u nas słychać :mrgreen:

Karolina, damą to ona na pewno nie jest:
Obrazek

P.S.
Zapraszam do naszej galerii na forum: viewtopic.php?f=28&t=2172&start=0
Ostatnio edytowano 2008-08-13, 07:33 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez anula » 2008-07-21, 07:26

Oj tam, jest damą jest, tylko berneńską :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Tess » 2008-07-21, 08:44

O Matko! Ale cudna :mrgreen:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Cefreud » 2008-07-21, 11:10

Ania-i niby to miało mnie przekonać?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Ania od Berena » 2008-07-22, 16:24

Ale słodka dziewczynka! Ale ma rozrabiaki w oczach :mrgreen: ta mięta to dopiero początek......
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Betty i Bax » 2008-07-23, 18:00

Jejciu - sama słodycz :mrgreen: Przecudna jest :!:
Avatar użytkownika
Betty i Bax
 
Posty: 901
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-26, 14:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Bax[*], Eddi[*], Kortez

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-10, 17:42

Chciałam się zapytać.Jak Państwo radzą sobie z dwoma berneńczykami? Też mam okres w którym chciałabym dwupak.:P:P....ale jednak chcę do końca przemyśleć tą sprawę,przed podjęciem takiej decyzji.:)Jakby Państwo mogli mi powiedzieć i pomóc w tej sprawie.:)...pozdrawiam.
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Beata i Fiona » 2010-02-10, 17:58

ja myślę że Majowi mają więcej psiaków niż 2 ;-)
a poradzić można sobie bez problemu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez annasm » 2010-02-10, 18:54

Majowi w największym rozkwicie mieli 17 sztuk w tym 15 berneńczyków (11 w rozmiarze mini) :mrgreen:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-10, 19:17

hehehe.:P ale mówiąc 2 psy.;) miałam na myśli dwa berneńczyki.Prosiłabym bardzo rozwinąć temat ... "poradzić można sobie bez problemu "..:P...chciałabym wiedzieć ..czy szkódzą w domu?? czy mogą zostawać same? czy starszy berneńczyk nie zrobi krzywdy temu małemu?czy nie są o siebie zazdrosne? czy biegają po całym domu ..gonią się ...gryzą się :P? :D pozdrawiam wszystkich którzy mają całą gromadkę.
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Drixon » 2010-02-10, 20:34

Ewcia&Aduś napisał(a):hehehe.:P ale mówiąc 2 psy.;) miałam na myśli dwa berneńczyki.Prosiłabym bardzo rozwinąć temat ... "poradzić można sobie bez problemu "..:P...chciałabym wiedzieć ..czy szkódzą w domu?? czy mogą zostawać same? czy starszy berneńczyk nie zrobi krzywdy temu małemu?czy nie są o siebie zazdrosne? czy biegają po całym domu ..gonią się ...gryzą się :P? :D pozdrawiam wszystkich którzy mają całą gromadkę.

Ewciu może wpierw 'naucz się obsługi jednego berneńczyka' a potem planuj stado ... :-?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-10, 21:26

nie było to zbyt miłe...nie prosiłam o krytykę tylko o pomoc ... ale widzę że to zbyt wiele udzielenie kilu informacji..
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-10, 21:32

Myślałam że to forum nie tylko o chwaleniu się szczeniakami...i osiągnięciami ale również otrzymania jakiejś pomocy i niezbędnych informacji , jednak przy niektórych wypowiedziach widzę że niektórzy jednak traktują to forum tylko jako REKLAMĘ :P
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez anula » 2010-02-10, 21:38

Trudno tak od ręki odpowiedzieć na pytania, które zadałaś. Każdy pies jest inny i każdy inaczej układa sobie stosunki z psami. Moje mogą zostawać same, nie zrobiły sobie krzywdy, ani nie niszczą niczego w domu, ale nie mogę powiedzieć, że jestem pewna że tak się nie stanie w przyszłości i tyle.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez meggy » 2010-02-10, 22:06

Ewcia&Aduś napisał(a):Chciałam się zapytać.Jak Państwo radzą sobie z dwoma berneńczykami? Też mam okres w którym chciałabym dwupak.:P:P....ale jednak chcę do końca przemyśleć tą sprawę,przed podjęciem takiej decyzji.:)Jakby Państwo mogli mi powiedzieć i pomóc w tej sprawie.:)...pozdrawiam.


Mamy 4 berneńczyki 2 psy i 2 suczki ,dla mnie dwupak to sanatorium ;-) Żartuje.
Wszystko zależy od charakteru psa,od jego ułożenia,temperamentu jak i płci.
w/g mnie łatwiejsze i bardziej zgodne są suczki .Lecz nigdy nie miałam dwóch samców więc nie wiem.Opinia moja wynika z obserwacji stada!
Generalnie bernusiom lepiej jak maja towarzystwo drugiego psa.
-Zdrowy i "normalny" dorosły pies nigdy nie zrobi krzywdy szczeniakowi-problemy mogą zacząć się pózniej po ok 12m-c
-Bez problemu dogaduje się pies i suka -lecz tu jest problem cieczki
i wynikających z niej kłopotów i trudności !!!!!!!
Jet to ciężki okres dla doświadczonych "psiarzy"
-Oczywiście psy biegają po mieszkaniu ,bawią się i zdarza się że,coś zniszczą -tu pomoże lektura o wychowaniu ,zabawie ,organizacji czasu dla szczeniąt.
Proponuje pogrzebać na forum i poczytać:)
-no i jeszcze trzeba mieć takie warunki by pomieścić dwupaczek w domu ,by wasze życie nie zmieniło się w piekło.
-i sporo czasu na wspólne spacery ,zabawę ,naukę .
powodzenia.
Ostatnio edytowano 2010-02-10, 22:20 przez meggy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Leszczyna » 2010-02-10, 22:13

anula napisał(a):Trudno tak od ręki odpowiedzieć na pytania, które zadałaś. Każdy pies jest inny i każdy inaczej układa sobie stosunki z psami. Moje mogą zostawać same, nie zrobiły sobie krzywdy, ani nie niszczą niczego w domu, ale nie mogę powiedzieć, że jestem pewna że tak się nie stanie w przyszłości i tyle.

Podzielam zdanie. Ja mam 4 berny i jest u mnie podobnie. Zostają same, nic mi nie poniszczyły, sobie wzajemnie też krzywdy nie robią a wręcz przeciwnie bawią się razem. A co będzie dalej czas pokaże :-D
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez meggy » 2010-02-10, 22:17

Ty kobieto masz 14 bernów ;-)
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez Hekate » 2010-02-10, 22:57

Ewcia&Aduś napisał(a):Myślałam że to forum nie tylko o chwaleniu się szczeniakami...i osiągnięciami ale również otrzymania jakiejś pomocy i niezbędnych informacji , jednak przy niektórych wypowiedziach widzę że niektórzy jednak traktują to forum tylko jako REKLAMĘ :P

I myślę że dlatego że służymy ci radą, ale nie koniecznie będziemy cię zachęcać.
Ewciu z braku czasu wysłałaś Kiro na szkolenie stacjonarne, a myślisz nad drugim bernem. Piszesz że u Kiro uwydatniła się agresja do obcych a ma obecnie 9 mies, w tym wieku wiele naszych bernusi biegało beztrosko z innymi psiakami na spacerach. Teraz doszły hormony i dochodzi czasem do spięć. Myślę czy nie warto byłoby poczekać aż Kiro dojrzeje i zobaczyć jaki będzie miał charakter, bo mogą dwa samce z sobą mieszkać i będzie sielanka, a mogą zacząć z czasem prowadzić walki o przywództwo.
Dorzucam jeszcze ten link do poczytania, jak to różnie może się ułożyć.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Przedstawiam Majowe Skarby

Postprzez iwona_k1 » 2010-02-10, 23:32

Hekate napisał(a):
Ewcia&Aduś napisał(a):Myślałam że to forum nie tylko o chwaleniu się szczeniakami...i osiągnięciami ale również otrzymania jakiejś pomocy i niezbędnych informacji , jednak przy niektórych wypowiedziach widzę że niektórzy jednak traktują to forum tylko jako REKLAMĘ :P

I myślę że dlatego że służymy ci radą, ale nie koniecznie będziemy cię zachęcać.
Ewciu z braku czasu wysłałaś Kiro na szkolenie stacjonarne, a myślisz nad drugim bernem. Piszesz że u Kiro uwydatniła się agresja do obcych a ma obecnie 9 mies, w tym wieku wiele naszych bernusi biegało beztrosko z innymi psiakami na spacerach. Teraz doszły hormony i dochodzi czasem do spięć. Myślę czy nie warto byłoby poczekać aż Kiro dojrzeje i zobaczyć jaki będzie miał charakter, bo mogą dwa samce z sobą mieszkać i będzie sielanka, a mogą zacząć z czasem prowadzić walki o przywództwo.
Dorzucam jeszcze ten link do poczytania, jak to różnie może się ułożyć.

To "czasami" to dla mnie ostatnio coraz częściej...Dla mnie mit o kochanym,łagodnym misiaku już dawno prysł...Zwłaszcza jak widzę Ursine włosy lecące z jej tyłka po tym jak Zornik pzrypomina jej gdzie ma miejsce w stadzie :shock: :roll:
lub przepychanki między młodzieżą w stadzie na spacerkach-a przecież to neutralne terytorium....
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Powiększenie berneńskiego stada

Postprzez Ewcia&Aduś » 2010-02-10, 23:47

Bardzo dziękuje za te niezbędne informacje.Jeśli chodzi o brak czasu to na to na razie nie narzekam.....Kira wysłałam na szkolenie stacjonarne nie z braku czasu (choć tak to ujełam)lecz z braku możliwości do codziennego jeżdżenia z nim na szkolenia:( .Niestety ja sama nie jestem w stanie go wyszkolić w tej kwestii ponieważ jest zbyt silny i boję sie narażać innych spacerowiczów na mojego psa:( Pytanie odnośnie dwupaku...było czysto z ciekawości i po prostu chciałam dowiedzieć sie jak ludzie radzą sobie w takich sytuacjach .Przyszedł nam taki pomysł ale to tylko plany na przyszłość ,,dlatego zadałam te pytania ..gdybym znała na nie odpowiedz zapewne bym nie pytała i sama podjęła taka decyzje.to forum nie jest tak jak napisałam wcześniej tylko od chwalenia się i wklejania zdjęć...dużo rzeczy tutaj wyczytałam i uważałam że zapytanie się o coś takiego nie jest niczym co miało by wywołać taką bul wersje.Tak jak już pisałam wcześniej to była tylko ciekawość ,,,przeszło mi przez myśl żeby kupić suczkę za jakieś 1-1,5 roku.Dlatego chciałam się czegoś dowiedzieć.Oglądałam ..czytałam fora z pełną pasją do tych hodowców którzy są na tyle odważni ze posiadają kilka psów.Chciałam po prostu po przez informacje i porady przybliżyć się do takiego życia.Dziwi mnie tylko to że zamiast po prostu opowiedzieć o swoich psach...podzielić się swoim życiem Państwo mnie po prostu z krytykowali i co najlepsze zainteresowali się moim życiem i krytyką niż udzielenie mi po prostu informacji..
Ewcia&Aduś
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa
psy: Berneński pies pasterski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość