Katalog bernów

Moderator: Anirysova

Jesteś chętny do pomocy?

Tak
34
94%
Nie
2
6%
 
Liczba głosów : 36

Katalog bernów

Postprzez Gość » 2008-03-06, 19:54

Witam.
W związku z topiciem http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?p=59315 chciałbym się dowiedzieć ile osób było by chętnych do pomocy przy tworzeniu takiej bazy psów? Chciałbym także, aby każdy napisał tutaj swoje pomysły na temat tego, jak miałaby taka strona wyglądać. Wszystkie propozycję proszę wysyłać na priv. Listę osób chętnych do pomocy będę wpisywał w ten post.
Pozdrawiam,
Paweł

btw, posty nic nie wnoszące do tematu będą kasowane.

---
Lista osób oferujących pomoc:
Kasia
AT
Marta i Cera
Dareczek02
Szam
Nugatika
Vel_Pan_Rekin
Saganka
Aga_Kamisinska
anula
meggy
arek
kinga i jaś
Ewa
Ostatnio edytowano 2008-03-07, 10:47 przez Gość, łącznie edytowano 7 razy
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2008-03-06, 20:06

Myślę, że można by spróbować oprzeć się na spisie bernów stworzonym przez Bena (jeśli On oczywiście nie miałby nic przeciwko) w taki rodowód można wpisać inne dane o psie, umieścić zdjęcie oraz wpisać info o dacie i przyczynie śmierci (jeśli jest znana). Gdyby miało to taką otwartą formę jak ma spis Benowy każdy właściciel psa mógłby wysyłać info o swoim psie - baza miałaby szansę mieć szerszy wymiar niż tylko dane o psach hodowlanych i wystawianych.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Gość » 2008-03-06, 20:25

Wolałbym jednak stworzyć taki spis od początku a nie opierać się na istniejących. Dzięki temu wiemy dokładnie jakie dane i skąd wprowadzamy. Jak wiadomo nie zawsze otwarte katalogi mają wiarygone informacje.... A skoro ma być to na większą skalę, to nie można pozwolić sobie na błędy.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2008-03-06, 20:32

jasne Paweł. Twoja wola ja tak czy siak jak tylko będę jakoś użyteczna to jestem do dyspozycji
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Szam » 2008-03-06, 21:59

wiesz jakby sie dalo na zasadzie dunskiego...albo berner garde...marzenie
Zakladki
1. dane ogolne (kolor, numer rod., data urodzenia, DATA SMIERCI, rodzice, wlasiciel, hodowca itd).
2. rodowod
3. Badania/ testy (data, wynik) - tylko na podstawie skanow dokumentow
4. Tytuly, certyfikaty
5. Mioty
6. Zdjecie

Berner Garde:
http://www.bernergarde.org/home/default.aspx

Dunczycy ida dalej mozna jeszcze zobaczyc:
1. rodzenstwo
2. rodzenstwo po tej samej matce/ ojcu
3. dzieci z wynikami badan itd.

Inna sprawa, kto udostepni te dane. Faktyczne powody, daty smierci. Ale na prawde jest cos takiego potrzebne. Wiekszosc polskich suk z polskimi rodowodami jest spalona przy kryciu w SSV bo nie ma danych o dlugosci zycia przodkow !! I niemcy nie sa w stanie tego sprawdzic.

Pawel, jezeli potrzebujesz pomocy jestem chetna. Do zbierania danych, wpisywania itd.

Nie ma sensu wpisywac wynikow wystaw. To za duzo, tytuly wystarcza.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez saganka » 2008-03-06, 22:07

Dobry pomysl, po co wymyslac ocs, co juz jest sprawdzone.. Pawel, obmyslisz jakis sensowny formularz w formie pliku?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2008-03-06, 22:11

tez mysle, ze wyniki wystaw to za dużo, ważniejsze tytuły powinny wystarczyć.

Jeśli tylko bede mogła jakoś pomóc - jestem chętna.
Niestety pomoc przy html odpada - nie znam sie na tym kompletnie.

Ale wyszukiwanie jakiś danych, czy ewentualne zdjęcia psów, zawsze przeciez można strzelić danemu psu fotke na wystawie. Tym też dysponuje, nie ma za dużego archiwum, ale zawsze coś.
No i w tym roku planuje być jeszcze na kilku-kilkunastu wystawach [nie na wszystkich z Nuśkiem ;-)] więc na pewno sie tego uzbiera.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Gość » 2008-03-06, 22:16

Tzn co będzie potrzebne:
- grafika
- dużo informacji ;-)
- fotki

Resztą ja się zajmę. Projekt wyceniam na jakies 2-3 miesiące roboty patrząc na moje aktualne obciążenie;-)
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2008-03-06, 22:18

Najgorzej bedzie z tym "duzo informacji" ;-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-03-06, 22:46

Ja też chętnie pomogę :!: Na czym ta pomoc ma polegać czy ktoś mógłby mnie oświecić
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-06, 23:06

Aga_Kamisinska napisał(a):Na czym ta pomoc ma polegać czy ktoś mógłby mnie oświecić

Na zbieraniu informacji a potem na wprowadzaniu do katalogu ;-)
Będzie trzeba to wszystko jakoś sprawnie zorganizować :->
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2008-03-07, 09:59

Tylko pytanie:
czy dodatnie psa bedzie dobrowolne przez wlasciciela
czy dodany bez zgody wlasciciela na podstawie znalezionych danych
Koniecznie trzeba tez napisac jakie zrodlo danych
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Ewa » 2008-03-07, 10:41

ja też chętnie pomogę!

------------
Proszę o wysyłanie takich informacji na PW, tutaj chciałbym pomysły;-) // Paweł
Ostatnio edytowano 2008-03-07, 10:48 przez Ewa, łącznie edytowano 1 raz
Ewa
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:30
Lokalizacja: Ryczywół

E.Ś.

Postprzez E.Ś. » 2008-03-07, 11:04

I my na coś się przydamy ;-)

Postaram się uzupełnić do końca przyszłego tygodnia rodovvody psiakóvv na mojej stronie internetovvej...
E.Ś.
 
Posty: 258
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 14:29
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez Margo » 2008-03-07, 11:09

Ja niestety jestem laikiem informatycznym do kwadratu. Jeśli ktoś opracuje formularze to można je rozesłać do wszystkich hodowli, na początek chociażby do tych, które są na TOP liście. Myślę, że większość z tych hodowli wypełni takie formularze.
Margo
 
Posty: 204
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Betty i Bax » 2008-03-07, 11:20

Myślę, że propozycja Szam jest bardzo dobra, a jeżeli chodzi o

Szam napisał(a):Dunczycy ida dalej mozna jeszcze zobaczyc:
1. rodzenstwo
2. rodzenstwo po tej samej matce/ ojcu
3. dzieci z wynikami badan itd.


to myślę, że nie będzie z tym większego problemy - wystarczy zaprojektować dobrze bazę danych (są darmowe rozwiązania na rynku).
Znalezienie rodzeństwa bądź potomstwa dla danego Berna to będzie już tylko kwestia dobrze sformułowanego zapytania :-) (wiem coś o tym, bo od kilku lat pracuję w bazach danych).
Jeżeli po jakimś czasie okazałoby się, że coś by jeszcze można było dodać do bazy - to wystarczy nowa tabela , odpowiednie powiązanie i gotowe :) Nawet można byłoby z czasem pouzupełniać dane dot. wystaw.
Następnie pozostaje już tylko wyświetlenie danych na stronie www.

Do dodawania danych przydałby się formularz, który byłby dostępny przez www, ale tak, żeby tylko wybrane osoby mogły go uzupełniać (dostęp przez hasło) - byłaby gwarancja, że dane są wprowadzone prawidłowo, bądź jeżeli formularz byłby ogólnodostępny, wówczas wprowadzone dane musiałyby podlegać weryfikacji.
Avatar użytkownika
Betty i Bax
 
Posty: 901
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-26, 14:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Bax[*], Eddi[*], Kortez

Postprzez bea » 2008-03-07, 12:48

Wydaje mi sie ,ze procz jasnych tytułow jak ML CPL.CPL,powinno sie umieszczac i wnioski na CWC REC CACIB,CACIB,i zamiast wszystkich wyników ilośc wystaw,bo wiecie jezeli pies robi czasem i 50 wystaw i na to ma tylko 3 CWC to nawet jak zrobi championa ,można wysnuc podejrzenie,ze championat zostal" wychodzony"Z czasem jezeli chodzi o ppowód zgonu psa mozna bedzie prosic o weterenaryjne potwierdzenie przyczyny zgonu psa,choc w wielu wypadkach konieczna jest wtedy sekcja,ale moze byloby dobrze gdyby przy podaniu przyczyny jezeli ktos bedzie mogl przedstawic takie swiadectow dodawac znak potw,wet.skrót P.W.,dobrze byloby tez podawac ilosc martwych szczeniat w miocie<chocby dlatego by ludzie wiedzieli jak jest to czeste zjawisko.Jezeli bede mogla w czyms pomoc to oczywiscie pomoge.Byłoby dobrze tez wyjasnic ostatecznie jezeli jest to mozliwe,wynik dysplazji Aspena,ja wiem zdrugiej reki ,ze nie mial on oficjalnych badan,ale widzialm juz na stronach nie tylko wynik A,ale i ED 0/0,moze wystosowac do Pani Aleksandry oficjalne pismo,jak sie sprawa przedstawia z Aspenem i czy ma jakikolweik dokument nawet nieoficjalnego wyniku RTG stawow Aspena,no i ważna jest data śmierci oraz oficjalny powód(mysle,ze poniewąz Pani Ala jest sędzina nie powinno byc z tym klopotu,ale naparwde wazne by bylo to gdzies na pismie,przedstawione przez samego własciciela..Bo to wazny punkt polskich rodowodów.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Kasia » 2008-03-07, 13:28

Margo napisał(a): formularze to można je rozesłać do wszystkich hodowli, na początek chociażby do tych, które są na TOP liście. Myślę, że większość z tych hodowli wypełni takie formularze.


to mi się bardzo podoba - świetny pomysł !
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez saganka » 2008-03-07, 14:20

Jest jeszcze taka baza bernow, bardzo ok, pokazuje wspolczynnik inbreedu, http://jalostus.kennelliitto.fi/frmKoir ... 94/04&R=45 Moze z tego cos skorzystamy!
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Olga » 2008-03-07, 16:16

Szam napisał(a):Tylko pytanie:
czy dodatnie psa bedzie dobrowolne przez wlasciciela
czy dodany bez zgody wlasciciela na podstawie znalezionych danych
Koniecznie trzeba tez napisac jakie zrodlo danych


Trudno pewnie bedzie znalezc wszystkich wlascicieli, wiec sklanialabym sie raczej do pierwszej propozycji. Ale zawsze mozna zamiescic klauzule, ze jesli ktos sie nie zgadza, to dane uzbierane na temat jego psa moga zostac na zyczenie wlasciciela usuniete. To powinno rozwiazac ewentualne problemy.
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Następna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość