Katalog bernów

Moderator: Anirysova

Jesteś chętny do pomocy?

Tak
34
94%
Nie
2
6%
 
Liczba głosów : 36

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-08, 11:14

A powiedzcie mi czy takie dane jak : HD, wyniki testów psychicznych, rodowód oraz to jakie miał dzieciaczki to są to dane na które potrzebne są pozwolenia właścicieli :?: Tak samo zdjęcia :?: Zdjęcia są robione na wystawach, czyli tak gdzie pies jest prezentowany.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez AT » 2008-03-08, 13:51

No właśnie teoretycznie te dane można chyba i tak zdobyć w ZK jeśli ktoś chce coś sprawdzić czyli w pewnym sensie dane publiczne. Ze zdjęciami to może być troszkę inaczej. Jednak zastanówmy się czy ktoś chciałby na przykład żeby przy jego psie widniał napis ,,właściciel nie zgodził się na umieszczenie informacji i zdjęć" bo taki napis można umieścić.W takim przypadku dla mnie pies i osoba jako hodowca jest ,,pogrzebana" no bo co tu można mieć do ukrycia?
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-08, 13:56

No a po za tym przecież to jest też pewna reklama dla hodowców i właścicieli reproduktorów. Ale to powinna się wypowiedzieć o tym osoba która się zna :-P
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Halina » 2008-03-08, 14:39

Ja nie wiem jak to jest pod względem prawnym. Mi osobiście się to podoba i ja chciałabym aby moje psy i psy pochodzące z mojej hodowli się tamznalazły. Natomiast faktycznie trzeba chyba sprawdzić czy to jest zgodne z prawem. To znaczy, że moje np chęci mogą być całkowicie sprzeczne z chęciami właścicieli.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Marta i Cera » 2008-03-08, 15:31

Ale przecież te podstawowe dane są na stronach www także myślę że nie powinno być problemu.Przecież tam są dostępne publicznie ;-)
Avatar użytkownika
Marta i Cera
 
Posty: 265
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:31
Lokalizacja: Jarosław
psy: Karolina Psy i My - Cera

Postprzez Halina » 2008-03-08, 15:35

Ale przecież te podstawowe dane są na stronach www także myślę że nie powinno być problemu.Przecież tam są dostępne publicznie


No ja myślę to samo właśnie.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Postprzez Aga-2 » 2008-03-08, 16:43

Ja myślę, że jak już zostanie stworzona taka baza danych w formie tabelki czy jakiejś innej, to sami hodowcy zaczną nadsyłać dane i zdjęcia swoich psów. Chyba nie będziemy tych danych wyciągać z ZK za ich plecami? :roll:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Szam » 2008-03-11, 09:43

Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-11, 10:44

A jest ktoś chętni do zrobienia grafiki :?: Kasiu, może Ty :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2008-03-11, 10:47

Ok, tylko prosze o pomysl, bo moja wena siadla ostatnio ;-)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez saganka » 2008-03-11, 10:59

Przypomnialam sobie o tej stronie, polskiej, http://www.e-bernenczyki.pl , gdzie wlasciciele przeprowadzili juz dosc daleko idace zestawienia. Moze by ich zaprosic do wspolpracy, poprosic o mozliwosc wykorzystania tych danych?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2008-03-11, 11:03

Muszę się teraz pracą licencjacką trochę zająć - w poniedziałek wystawię na forum to jak to widzę dokładnie, może do tego już jakiś prosty formularz przykładowy.

Co do współpracy z innymi stronami.... Nie ma problemu, jeżeli te dane są wiarygodne:-)
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2008-03-11, 13:04

Uff, dopiero przebrnełam przez temat.
Ze swojej strony mogę jedynie pomóc w wyszukiwaniu danych i ewentualnie ustrzelić kilka aparacikiem na wystawach.

W sprawie przyczyny śmierci bernusiów: jeśl nie ma pewności z jakiego powodu zmarł pies, możnaby wstawić informację w procentach, np. w przypadku sekcji potwierdzonej - 100% pewności, w przypadku podejrzeń własciciela psa 50%, w przypadku podejrzeń opartych na ewidentnych przesłankach objawowych i opinii weta - 75%. To tak na gorco :lol:
Dane psów można by pobierać z katalogów wystawowych, obecnych, jak również spróbować się dobrać do archiwalnych (tu jedynie z pomocą ZK lub osób uczestniczących w wystawach- odkurzać stare szafy i szukać drodzy państwo :mrgreen: ), no i pozostanie już tylko dowiadywać się reszty :roll:
Hodowcy mogliby informować nabywców o spisie i ...prosić o przekazywanie doń informacji na temat zdrowia psa, xcZy też jego sukcesów wystawowych i innych niezbędnych informacji.

No i fajnie by było promować ideę tego katalogu gdziekolwiek ktokolwiek z nas się znajdzie (mam na myśli wystawy).


Łomatko, ile roboty :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kabi » 2008-03-11, 14:04

Super pomysl ! Jestem chetna do pomocy (Zdjecia na wystawach,grafika i jak tylko bede umiala ;)).
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-11, 14:10

A słuchajcie - czy to będzie w kilku wersjach językowych :?: Jak tak to w jakich :?: Będzie ktoś musiał się zająć tłumaczeniem :->
Co do grafiki - nie mam pomysłu. Ja jestem beztalencie artystyczne :lol: Wydaje mi się, że to powinno być coś prostego i i przejrzystego :->
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Bernerin » 2008-03-11, 14:49

A znacie te strone?
http://users.telenet.be/easy-living/BMD/
To belgijska baza reproduktorow, ale sa na niej rowniez psy z innych krajow.

P.S. Moge sie zajac niemieckim, jak juz bedzie cos do przetlumaczenia ;-)
Avatar użytkownika
Bernerin
 
Posty: 1409
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-24, 14:26
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
psy: Kiss i Ronja (CKCS)

Postprzez Olga » 2008-03-11, 15:06

Jesli chodzi o tlumaczenie, to ja sie z przyjemnoscia zgalszam do pomocy. Na angielski bez najmniejszego problemu potlumacze :mrgreen:

Baza Goldenow jest fantastyczna.
Dla rozeznania i przykladu jeszcze znam taka baze: http://pawpeds.com/db/?p=sbi&date=iso - Baza Swietych Kotow Birmanskich :mrgreen: Dogrzebalam sie do 16 pokolen wstecz - fantastyczna sprawa gdyby udalo nam sie stworzyc cos podobnego!
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez maat » 2008-03-13, 14:30

saganka napisał(a):Przypomnialam sobie o tej stronie, polskiej, http://www.e-bernenczyki.pl , gdzie wlasciciele przeprowadzili juz dosc daleko idace zestawienia. Moze by ich zaprosic do wspolpracy, poprosic o mozliwosc wykorzystania tych danych?

Jestem z właścicielką tej strony w kontakcie. Mam ją poprosić o współpracę?
Włożyła w swoje badania bardzo dużo pracy i serca.
Popieram projekt!!!
Dostarczę wszystkie znane mi dane o moich psach.
Proszę też o rubrykę z osiągnięciami poza wystawowymi (szkolenia, sporty), bo to są dla mnie bardzo ważne kryteria doboru.
Avatar użytkownika
maat
 
Posty: 1974
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-02, 23:46
Lokalizacja: Kraków
psy: Souri
Hodowla: Hała-Bała

Postprzez Gość » 2008-04-02, 20:34

Witam po długiej przerwie (uczelnia :? ale na szczęście już załatwione wszystko).

Jak ja to wszystko widzę. Kilka osób (4-5) uzupełnia katalog czyl:
* imię rodowe,
* imię domowe,
* hodowla,
* testy na dysplazję,
* psychiczne,
* serce itp,
* data urodzenia,
* data i powód zgonu,
* rodzice,
* fotka (fotki),
* dzieci (linki wewnątrz katalogu),
* rodzice (całe drzewo genealogiczne się będzie samo generować),
* informacje dodatkowe.
Zakładając, że uzupełniają tylko zaufani moderatorzy, to nie nikt nie musi tego weryfikować. Dodatkowo, wystawić formularz dla userów, aby też mogli dodawać dane o psach (te dane będą moderowane przez moderatorów).
Co Wy na to?

---
Potrzeba kogoś kto:
* napisze teksty
* przetłumaczy na angielski, niemiecki i francuski (chyba, że chcecie też inne języki)
* zrobi grafikę

Ja znajdę kogoś kto ją porządnie potnie i napiszę całość:-)
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kola » 2008-04-02, 22:21

Witam,
Mi również bardzo podoba się ten pomysł. Szczerze mówiąc już od dawna o takim czymś marzę wśród bernów :lol: , a dokładnie rzecz biorąc odkąd znalazłam 3 lata temu [url=http://www.breedbrowsers.com/Tollers/Dog?R[,4,1,T,T,T,T,F,T,T,T,F,F,T,F]bazę NSDTR(Toller)[/url] zresztą, do niedawna w Polsce ich było mało wiec istnieje też polska baza tej rasy.

Tak więc chętnie służę pomocą jeśli chodzi o mojego psa czy też zdjęcia z wystaw ;)
Kola
 
Posty: 283
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:57
Lokalizacja: dolnyśląsk
psy: Roxana z Gemerskej Polomy, Oliver

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość