Żywienie suki i szczeniąt

Moderator: Anirysova

Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez anula » 2010-04-15, 13:09

Pytania w zasadzie mam dwa :-D
Nie mam pewności, że Sawa jest przy nadziei bo to za wcześnie, ale apetyt ma jak koń. W pierwszej ciąży musiałam mamuśce dogadzać jak nie przymierzając ksiądz Magdzie bo grymasiła. Teraz za to zjada swoją porcję, to co zostawi Junka, a w ciągu dnia ogląda miski kilka razy, że nie wspomnę o sępieniu. Póki co daję tyle co zwykle, ale się łamię troszkę.
Druga sprawa jakimi karmami karmicie ciężarne suki i oseski. Myśmy przećwiczyli gotowanie, Koebersa, a potem Bento Kronen. Teraz mam ochotę na Royala, mają mleko, starter itd.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Agama » 2010-04-15, 16:11

My EUKANUBĄ też mają starter i duży wybór karm w normalnej cenie .Na Royalu odchowaliśmy Fionę do 1,5 roku i wyglądała jak pączuś w maśle :mrgreen:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Szam » 2010-04-15, 16:39

A my Biomillem :) Tez maja mleko i starter.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez pawel » 2011-07-01, 11:48

Witam!
W pierwszym niesiącu ciąży karmiliśmy jak wcześniej czyli mięso jako podstawa i dotatki: ryż, jajko, wątroba, kości. Dotatkowo po konsultacji z wet. dodawaliśmy zalecone witaminy. W drugim miesiącu stopniowo zastępowaliśmy karmą Royal Canin Starter, by w ostatnim tyg. przejśc tylko na Royal.
Urodziło się sześć szczeniąt z wagą urodzeniową ok. 800g.
Obecnie sunię karmimy Royal Canin Starter z rosołem, a szczeniaczki narazie karmione są przez swoją mamę.

pozdrawiam

pawel
Avatar użytkownika
pawel
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-24, 10:03
Lokalizacja: Siedlec k/Częstochowy
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski
Hodowla: Jurajskie Siedlisko

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Wanda » 2011-07-01, 12:37

Ten miot basmy wychował się na Happy Dogu jest bardzo dobre mleko i karma dla szczeniat ras dużych. Jestem zadowolona z tej karmy.
Basma zawsze ma apetyt jak dwa słonie :) ale jestem twarda i dopiero od połowy ciąży daję wiecej i urozmaicam np mięso, twaróg, jajka, marchewka itp dodatki podaję w postaci surowej.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Aga-2 » 2011-07-01, 13:55

Nasze psy, w tym karmiąca Asta, od miesiąca zajadają karmę holistyczną Natural Dog Food. Teraz ta karma smakuje również szczeniętom. Mamy nadzieję, że ze względu na zawartość w niej samych naturalnych składników i to o jakości odpowiadającej tej, jakie mają produkty przeznaczone dla ludzi, będzie ona jeszcze lepiej służyła niż kama, jaką dotychczas stosowaliśmy. Drugi posiłek zawsze dla psów gotujemy - ryż, mięso, warzywa z dodatkiem różnych olejów roślinnych (obecnie olej z orzechów włoskich, zalecany dla Bena ;) ), czasem surowe jajko lub jogurt, w sezonie siekana zielona pietruszka. Od niedawna też dodaję im do gotowanego wywar z kozieradki, mający ponoć podobne działanie do chondroprotetyków. Asta od połowy ciąży i teraz w okresie karmienia otrzymuje dodatkowy posiłek w ciągu dnia. Zwykle jest to ser biały pełnotłusty z rybą lub z jogurtem, ewentualnie mięso mielone, surowe z dodatkiem surowych tartych warzyw i z żółtkiem.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Bobik » 2012-03-08, 14:06

Aga-2 napisał(a):Nasze psy, w tym karmiąca Asta, od miesiąca zajadają karmę holistyczną Natural Dog Food.

Wątek stary, ale odgrzewam. Czy Natural Dog Food jest bezzbożowa? Jaka jest wielkość peletów/granulek?
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Aga-2 » 2012-03-08, 14:21

Bobik napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Nasze psy, w tym karmiąca Asta, od miesiąca zajadają karmę holistyczną Natural Dog Food.

Wątek stary, ale odgrzewam. Czy Natural Dog Food jest bezzbożowa? Jaka jest wielkość peletów/granulek?

Sprawdzę i dam znać.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Anirysova » 2012-03-08, 14:25

Tu masz składniki tych karm dla szczeniąt:

http://www.naturaldogfoodcompany.pl/vie ... zeniat.htm


:-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Bobik » 2012-03-08, 18:54

Dziękuję - podsumuję tylko: bezzbożowa nie jest, ale nie zawiera przynajmniej soi, kukurydzy, ani pszenicy. Ma wersję "large bite" - mam nadzieję, że to spore granule. Tylko strasznie mało białka (większość odmian 20%).
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Żywienie suki i szczeniąt

Postprzez Aga-2 » 2012-03-08, 20:16

Bobik napisał(a):Tylko strasznie mało białka (większość odmian 20%).

Tak, dokładnie. Chodzi o to, żeby wyhamować wzrost szczenięcia w najintensywniejszej jego fazie.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do - Doświadczeni hodowcy podpowiedzcie, proszę (czyli dziś pytanie, dzis odpowiedź)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość