Historia rodu

Moderator: Anirysova

Re: Historia rodu

Postprzez anula » 2009-03-03, 19:53

Nie rozumiem Robert dlaczego to piszesz. Vito jest przodkiem Sawy, nie miałam okazji go zobaczyć, ani tym bardziej wieszać na nim czegokolwiek. Wątek założyłam bo poszukuję informacji hisorycznych i nic ponadto.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Historia rodu

Postprzez Robert34 » 2009-03-03, 20:18

Absolutnie nie chciałem tu nikogo urazić nie taki był mój cel. Sporo mowy jest w tym wątku o przodkach a wszczegulności o Vito czytając wasze wątki przypomiała mni się pewna opinnia na jego temat
i nie mogłem się pochamować aby nie wtrącić swojego zdania :-)
Moim zdaniem bardzo dobrze że mamy teraz większą wiedzę o rodzicach naszych pociech a w szczegulności nie zapominamy o dalszych przodkach o których możemy coraz więcej się dowiedzieć poprzez internet :-)
Robert34
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-18, 21:02
Lokalizacja: Sypniewo
psy: TETE A TETE - JARZĘBINA CZERWONA Duch Wrzosowisk

Re: Historia rodu

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-03-03, 20:19

Panie Robercie też nie wiem czemu pan to pisze.Vito jest tatem mojej Misienki /Fatamorgany/.Mam w nosie to co ludziska gadają .Dla mnie jest najcudowniejszym psem bo dzięki niemu mam moją Mienkę i nie zamieniała bym jej za żadne skarby świata .A Ani jestem wdzieczna że szuka potomków moze jak sie dokopie czegos to sie podzieli :-D :-D bo ja za diabła nie posiadam aż takich umięjętnosci komputerowych/trudno nie to pokolenie/ale liczę na młodość i dpociekliwość i że nie bedzie skompiradło :-P i podzieli sie wiadomosciami z babcią swojej Sawci :-D :-D
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Historia rodu

Postprzez anula » 2009-03-03, 20:20

No masz ci los. Pewnie, że nie poskąpię.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Historia rodu

Postprzez Martyna » 2009-03-03, 20:49

Ja również nie przypominam sobie wieszania "psów" na Vito, zawsze bardzo mi się podobał..
Avatar użytkownika
Martyna
 
Posty: 536
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-27, 17:50
Lokalizacja: Poręba k. Zawiercia
psy: BPP Hera (*), obecnie BA Milka i MOPS Lusia

Re: Historia rodu

Postprzez Cefreud » 2009-03-03, 22:11

jesli już ktoś wieszał psy to nie za jego życia, tylko po jego (marnym na marginesie) końcu.I nie na Vito a na jego właścicielu.
Poza tym co ma piernik do wiatraka? :shock:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Historia rodu

Postprzez Aga-2 » 2009-03-04, 12:05

Robert34 napisał(a):Szkoda tylko że jak żył to przez większość osób wieszano na nim przysłowiowe '"PSY" no ale czemuś miało to służyć :-(

Robert, a od ilu osób tak naprawdę słyszałeś złe opinie o tym psie za jego życia?? Bo może tylko powtarzasz jakąś plotkę :?:
Ja odnoszę wrażenie, że niestety jest wielu ludzi, którzy uważają, że cały świat ich atakuje i krzywdzi. Ktoś zada niewinne pytanie, a zostaje ono odebrane jako atak frontalny i oczywiście dopisywana jest wtedy cała teoria spisku, czemu ten atak niby ma służyć. A wystarczy po prostu odpowiedzieć, a nie doszukiwać się podtekstów, których w dziewięćdziesięciu procentach nie ma, a te pozostałe dziesięć należy zwyczajnie OLAĆ :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Historia rodu

Postprzez Aga-2 » 2009-03-04, 12:38

Kontynuując polemikę z Robertem zadałam sobie trud i weszłam na stronę Bena. Można tam sprawdzić ile było miotów po danym reproduktorze i ile szczeniąt po sobie pozostawił.
http://www.ben.3000.pl/spis/statystyka.html
Stoi tam czarno na białym, że Vito miał co najmniej 6 miotów i co najmniej 30 szczeniąt po nim zostało. Piszę celowo "co najmniej" bo te statystyki nie są kompletne i w wielu przypadkach sporo zaniżają rzeczywiste dane.
Vito może nie jest w czołówce polskich reproduktorów, ale jak wyczytałam na stronie hodowli Duch Wrzosowisk, przyjechał do naszego kraju w wieku 7 lat :!: , czyli w wieku, w którym średnio berneńczyki kończą swój żywot, a nie ma informacji na temat długości jego życia. Piszę to znowu celowo, żeby ktoś nie pomyślał, że ten pies miał tylko 6 miotów w ciągu całego życia. Co więcej, mioty po Vito rodziły się od listopada 2003 do czerwca 2004. Sądząc po tej intensywności: 6 miotów w ciągu 8 miesięcy, można śmiało powiedzieć, że jako reproduktor miał wielkie "wzięcie".
W tym kontekście wypowiedź Roberta wydaje mijać się z prawdą.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Historia rodu

Postprzez Anirysova » 2009-03-04, 12:57

Jeśli chodzi o plotki o reproduktorach jest to nagminne i to prawie o każdym psie.
Podobno jakiś czas temu ktoś zadał sobie nawet trud, żeby powysyłać maile do hodowców szkalujące jednego z nowych repro, co po prostu w głowie mi się nie mieści :shock:
Ostatnio edytowano 2009-03-04, 16:56 przez Anirysova, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Historia rodu

Postprzez anula » 2009-03-04, 13:35

Robert a może znasz datę jego śmierci?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Historia rodu

Postprzez Halina » 2009-03-04, 14:10

AniRysTeam napisał(a):A jesli chodzi o plotki o reproduktorach jest to nagminne i to prawie o każdym psie.
Podobno jakiś czas temu ktoś zadał sobie nawet trud, żeby powysyłać maile do hodowców szkalujące jednego z nowych repro, co po prostu w głowie mi się nie mieści :shock:


Tak, to prawda, że plotek o reproduktorach nie brakuje.
Co do maila szkalującego reproduktora .....Też mi się w głowie nie mieściło dopóki takowego nie dostałam. A jeszcze większe zdziwienie :shock: mnie dopadło, gdy na zdjęciu zobaczyłam kogo ? Mojego Buca :-) To było zaraz po tym jak został reproduktorem.
Nie wiem kto to rozsyłał ale chyba niezbyt fortunnie dobrał adresatów skoro trafiło to również do mnie (a może miało trafić?). Zdjęcie było zaczerpnięte z forum.
Ja w myśl tego co napisała Agata sprawę olałam, mail usunęłam nie wnikając w to: "kto, po co i dlaczego". Niesmak jednak pozostał.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Historia rodu

Postprzez Martyna » 2009-03-04, 14:21

Sądzę, że rozsyłanie maile tego typu i sianie plotek o reproduktorach i hodowlach to po prostu wynik zazdrości..
Avatar użytkownika
Martyna
 
Posty: 536
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-27, 17:50
Lokalizacja: Poręba k. Zawiercia
psy: BPP Hera (*), obecnie BA Milka i MOPS Lusia

Re: Historia rodu

Postprzez Aga-2 » 2009-03-04, 14:45

Martyna napisał(a):Sądzę, że rozsyłanie maile tego typu i sianie plotek o reproduktorach i hodowlach to po prostu wynik zazdrości..

raczej już zawiści... :-/
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Historia rodu

Postprzez Martyna » 2009-03-04, 14:50

Aga-2 napisał(a):
Martyna napisał(a):Sądzę, że rozsyłanie maile tego typu i sianie plotek o reproduktorach i hodowlach to po prostu wynik zazdrości..

raczej już zawiści... :-/

Racja..
Avatar użytkownika
Martyna
 
Posty: 536
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-27, 17:50
Lokalizacja: Poręba k. Zawiercia
psy: BPP Hera (*), obecnie BA Milka i MOPS Lusia

Re: Historia rodu

Postprzez Cefreud » 2009-03-04, 14:59

Halina napisał(a):Tak, to prawda, że plotek o reproduktorach nie brakuje.
Co do maila szkalującego reproduktora .....Też mi się w głowie nie mieściło dopóki takowego nie dostałam. A jeszcze większe zdziwienie :shock: mnie dopadło, gdy na zdjęciu zobaczyłam kogo ? Mojego Buca :-) To było zaraz po tym jak został reproduktorem.
Nie wiem kto to rozsyłał ale chyba niezbyt fortunnie dobrał adresatów skoro trafiło to również do mnie (a może miało trafić?). Zdjęcie było zaczerpnięte z forum.
Ja w myśl tego co napisała Agata sprawę olałam, mail usunęłam nie wnikając w to: "kto, po co i dlaczego". Niesmak jednak pozostał.


Halina, ale ktoś miał poczucie humoru :shock:

Choć z drugiej strony w hodowli x znika ze strony reproduktor.Ludzie dzwonią do hodowli i pytają co się dzieje.Hodowca mówi nic genetycznego ale nie chcę o tym mówić.
Czy taka postawa nie wywołuje plotek? Czy nie lepiej napisać najgorszą prawdę niż robic tajemnicę?

To oczywiście nie do Ciebie Halinka, tylko takie sobie rozważania...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Historia rodu

Postprzez Agama » 2009-03-04, 17:36

A ja myslę , że zawiść ludzka i zazdrość nie zna granic, niestety :evil: ale cóz trzeba czasami być ponad to.....i już
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Historia rodu

Postprzez annasm » 2009-03-04, 17:41

Ja też sobie szukam różnych danych o przodkach mojego psa.
jeżeli chodzi o dostępność badań na dysplazję to właściwie co do każdego można znaleźć. Jeżeli chodzi o długość życia z tym jest różnie a nie znalazłam żadnej informacji o przyczynie zgonu. No i parę fajnych fotek.
Wszystko co znajdę wstawiam na stronę Czaka w jego rodowód.
Znalazłam tylko 1 informację o przyczynie zgonu na kilkadziesiąt przejrzanych stron u niespokrewnionego zresztą z Czakiem psa 3,5 roku - wypadek.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Historia rodu

Postprzez Cefreud » 2009-03-04, 17:48

pogadaj z Jolą.Chivas to brat miotowy Zorki.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Historia rodu

Postprzez Barbapapa » 2009-03-04, 21:49

Duuuuuuuuuuuuużo by można mówić.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Poprzednia strona

Powrót do - Doświadczeni hodowcy podpowiedzcie, proszę (czyli dziś pytanie, dzis odpowiedź)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość