Pies i suka w jednym domu

Moderator: Anirysova

Pies i suka w jednym domu

Postprzez Paula with Esta » 2008-09-18, 13:16

Mam pytanie do Hodowców z czystej ciekawości:
Jeśli macie i psa i sukę, to co robicie gdy sunia ma cieczkę,a nie planujecie krycia/ nie planujecie krycia tym psem ?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Re: Pytanie

Postprzez Wanda » 2008-09-18, 14:58

W okresie płodnych dni suka lub pies jest zamknieta (na zmianę) ani na chwilkę nie pozostają razem. Suki są nauczone ze trzeba iść do pokoju i tam pozostać, a pies, no cóż trochę płacze, w nocy więcej bo w dzień rozładowuję jego napiecie częstrzymi spacerami. Nie jest łatwo i przyznam że zawsze wtedy mówię że nigdy wiecej psa ... ;-) Potem te upiorne 4-5 dni mijają i jest ok.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Pytanie

Postprzez Szam » 2008-09-18, 15:05

Dodam, ze drzwi zamkniete na klucz bez szyby :-) I na prawde trzeba uwazac, wystarczy sekunda nieuwagi i problem gotowy...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Pytanie

Postprzez Paula with Esta » 2008-09-18, 15:08

Dziękuję za odpowiedzi, moja ciekawość została zaspokojona :D
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Re: Pytanie

Postprzez Halina » 2008-09-19, 17:21

Dokładnie tak jak pisały dziewczyny. U mnie podczas płodnych dni nie ma żadnych kontaktów pomiędzy suką a psami (mam dwa). Suki w tym czasie siedzą w domu, drzwi mamy metalowe. Kawałeczek przed domem mamy ogrodzony od reszty podwórka. Psy w tym czasie ma jeszcze rozdzielone między sobą dodatkowo , żeby się nie szarpały (ach ten testosteron!!!). Wychodząc z suką na spacer (smycz oczywiście) dodatkowo przymykam Buca w psim pokoju , który mam przygotowany na takie okoliczności w budynku gospodarczym. Wracając suki odrazu zamykam w domu, Buca wypuszczam i siedzę z nim na podwórku, bo to szalone stworzenie śladem suk przeskakuje ogrodzenie 1,70m (dodam, że bez wysiłku) i śladem idzie tak jak ja szłam z suką. Na szczęści Berni ogranicza się tylko do śpiwów wysokotonowych.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: Pytanie

Postprzez meggy » 2008-09-19, 17:43

u nas jak sa cieczki tez jest wesolo :evil:
W te trudne dni na noc zamykam sunie w kojcu(SOLIDNY) obie bez wzgledu na to czy obie maja cieczke czy jedna(coby razniej im bylo) a benek cala noc spi pod kojcem -jest to dobry sposob bo nie spiewa serenad :-P
jak suczki byly w domu a on na dworze lub odwrotnie NIKT NIE SPAL :evil:
Pan AS wykastrowany wiec z nim juz spokoj- ale rosnie nastepny "hormon" :-P W dzien sa wieczne wymiany ,jak psy w domu to dziewuchy na dworze i odwrotnie :!:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Pytanie

Postprzez Hekate » 2008-09-19, 19:31

meggy napisał(a):W dzien sa wieczne wymiany ,jak psy w domu to dziewuchy na dworze i odwrotnie :!:
Małgosiu a nie bojicie się że jak dziewczyny są na dworze to jakiś miejscowy psiak może się przyplątać :-/
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Pytanie

Postprzez meggy » 2008-09-20, 10:11

:mrgreen: u mas miejscowych jak na lekarstwo ;-) poza tym mijajac nas przechodza na druga strone :-P
Koko" zabilaby " kazdego psa ,ktory zblizyl by sie do bramy.Ogrodzenie solidne bo huski jako mlodzieniec nauczyl nas jak zabezpieczyc posesje(przeskakiwal siatke- teraz siatka razy dwa na wysokosc a sztachety raczej nie do pokonania) poza tym oczyswiscie jak suczki na dworze -to pod kontrola!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Pytanie

Postprzez Hekate » 2008-09-20, 10:15

istna twierdza nie do zdobycia i dobrze, takich skarbów trzeba strzec :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56


Powrót do - Doświadczeni hodowcy podpowiedzcie, proszę (czyli dziś pytanie, dzis odpowiedź)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość