Po sterylizacji - opieka nad sunią

Moderator: Anirysova

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Wydra » 2009-06-18, 22:18

A teraz śliczna Eśko wracaj do zdrowia :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-06-19, 10:09

kerovynn napisał(a):Eśka nie dostała do domu nic przeciwbólowego - wet powiedział, ze ten ból jest do wytrzymania i w naturalny sposób powstrzyma ją od skakania i gwałtownych ruchów.

Ja tam bym mu ucięła jajka i kazała przetrzymać ból! :evil:
Wetka - kobieta by tego nie wymyśliła....
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-19, 10:17

Noc minęła spokojniej niż poprzednia. Poszłyśmy spać przed 22, o północy Esia wyszła na siusiu, troche wypiła, lekko zwymiotowała i spała spokojnie az do 8,00. Po przebudzeniu "umyła" mi rękę językiem, sama też się troszkę wylizała
potem sie rozejrzała po pokoju
Obrazek

zieeeeeewnęła :mrgreen:

Obrazek

prawie uśmiechnęła :-)

Obrazek

i poszła na dwór .... czyli siusiu, mały spacerek po ogrodzie, chwila obserwacji terenu i krotka drzemka na świezym powietrzu

Obrazek

potem łyknęła nieco wody, powoli weszła na łóżko i drzemie.
Obrazek

Dziś jest bardziej senna niż wczoraj, ale to chyba normalne - osłabiona po narkozie, nie je, a do tego dzisiaj taka pogoda do spania - za oknem pochmurno i zbiera się na deszcz. Jedzeniem nadal nie jest zainteresowana. Poczekamy :-)

MagdaMR - to wetka zaleciła ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Agnieszka » 2009-06-19, 10:40

Super...bardzo sie ciesze , ze wszystko pomyśnie przebiega.Powoli , kamień mi z serca spada , bo cały czas też sie denerwowałam . :-)
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-06-19, 11:53

kerovynn napisał(a):MagdaMR - to wetka zaleciła ;-)

Tym bardziej dziwi i oburza. :evil: To chyba jakas wetka starej daty (i niekastrowana ;-) )...
Juz dawno nie zetknelam sie z takimi zaleceniami. Gdyby Esia dostala srodki przeciwbolowe, to z pewnoscia juz by sie dobrze czula i normalnie jadla. Zarowno suka moich sasiadow, jak i moje wlasne psy po kastracji zawsze przez dwa dni dostawaly srodki przeciwbolowe i na drugi dzien po zabiegach byly "jak nowe". Nikomu to w rekonwalescencji nie zaszkodzilo.
Wytrzymac to mozna bardzo duzo (szczegolnie jak się cierpi w milczeniu) tylko po co? :shock:
No nic, pewnie juz jutro bedzie lepiej...
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-19, 12:52

Wetka jest młoda, jej mąż też i jak dotychczas z ich opieki nad moimi stworami (psy i szynszyle) jestem bardzo zadowolona. Mam do nich zaufanie. Metody leczenia się zmieniają każdy wet ma swoje patenty. Skoro tak zdecydowali to ja się słucham. Myślę, że mogą mieć rację z tym bólem - Esia dość chętnie chodzi i nie widać by sprawiało jej to straszny ból.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Tess » 2009-06-19, 17:12

Ja mam dwóch wetów - gdańskiego i elbląskiego. Gdański środki przeciwbólowe dawkuje ledwie ledwie i niechętnie twierdząc, że pies czując ból będzie ostrożniejszy i jest mniejsze ryzyko np. zerwania szwów. Elbląski - uważa, że najważniejsze jest wyeliminować ból. Czoper na drugi dzień po pierwszej operacji czuł się na tyle dobrze ( po prochach), że wskoczył z przytupem na kanapę i zerwał sobie mięsień przy szwie. Za drugim szyciem przeciwbólowe leki dostawał tylko w dniu operacji. Potem już nie.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-19, 17:46

A Eśka porusza się delikatnie, ostrożnie i powoli. Pierwszy dzień wyprowadzałam ja na ogród na smyczy bojąc się, że na widok kota sąsiadów (częsty gość na naszej działce) zapomni się i skoczy na płot. Ale nawet dwa koty jej nie ruszyły :lol: stała spokojnie i odprowadzała je wzrokiem :lol: . Na kanapę też powoli wchodzi i jeszcze wolniej schodzi. Więc pewnie brak środków przeciwbólowych ma sens :-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kovu55 » 2009-06-19, 18:15

moja Bella zaraz po przywiezieniu do domu z lecznicy po zabiegu sterylizacji uwaliła się na kanapę i żadna siła ją stamtąd nie ruszyła, spała grzecznie i jadła już na drugi dzień z ogromnym apetytem ;-) ale jak wiadomo, każdy pies inaczej reaguje na narkozę i leki, a Esia to silna dziewczyna, także da sobie radę ;-)

a fartuch Esi - mistrzostwo świata :mrgreen:
Avatar użytkownika
kovu55
 
Posty: 115
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-26, 23:47
Lokalizacja: Koszalin
psy: Bella berneński pies pasterski

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-19, 18:38

Mistrzostwo na jeden dzień ;-) uszyłam z bawełnianego prześcieradła, żeby był przewiewny. Ale przy spaniu Esia się wierciła i kręciła i.... materiał się rozpruł... :oops: teraz na noc zakładam jej T-shirt męża - trochę szeroki, ale za to sięga aż za pupę. Przyszyłam w czterech miejscach rzepy i zapina się jak body :) zasłania dość skutecznie szwy,a ponieważ jest bardziej rozciągliwy niż prześcieradło to jeszcze się nie podarł :-)

przed chwilą wróciłyśmy z ogrodu po chyba 2 godzinach. Esia spała, drzemała, potem zaczęła bawić się w gryzienie patyka, a nawet ostro obszczekała intruza przed bramą. Ruszyła na niego co prawda powoli i ostrożne ale szczekanie było konkretne - żeby nie myślał, że sobie z nim nie poradzi :mrgreen: . Dziś już nie było wymiotów. Wody jej nie wydzielam - sama pije po trochu i troszkę - dosłownie troszkę zjadła. Trzy małe kawałki chleba i tyleż samo kuraka. Dobre i to. Może jutro będzie lepiej. :lol:

Dzięki wszystkim za trzymanie kciuków i dobre myśli - jako kolejna osoba na forum potwierdzam: TO DZIAŁA!!!! :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Zuzanda » 2009-06-19, 20:04

Teraz juz będzie coraz lepiej :-) :-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-19, 20:23

Teraz to już będzie super. Zobaczysz jakiego apetytu dostanie aby nadrobić zaleglości w niejedzeniu. Nawet się nie obejrzysz jak Esi zdejmą szwy . Szkoda, że nie dostałaś od weta lub sama nie kupiłaś fartucha pooperacyjnego. Jest bardzo wygodny, przewiewny zawiązywany tylko trokami na grzbiecie. Poza tym ma super białe ściągacze i jest zielony. Sunia wyglada w nim jak pielęgniarka asystująca przy operacji. Z własnoręcznym wyrobem trochę się narobiłaś.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Tess » 2009-06-19, 20:40

Będzie dobrze! Kciuki trzymamy nadal ( żeby szybciutko wyzdrowiała!)
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez MagdaMR » 2009-06-20, 10:09

No to jednak wygrywam w konkursie na największą panikarę! :-D A nie mówiłam...? ;-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-20, 11:25

Dzisiaj panienka raczyła wstać o 9,30 :lol: ja próbowałam wydostać się z legowiska już od 7,00 bo strasznie mi się kawy chciało, ale Esia uparcie się do mnie lepiła i dopominała o mizianie. Cóż było robić...leżałam z nią i miziałam, i przytulałam, i całowałam, kawy mi się chciało coraz bardziej a Esia ani myślała wstać :mrgreen:

Obrazek

jak już wstała to zjadła garść ryżu z kurakiem i marchewką, pochlipała rosołku i zagryzła wyżebranym ode mnie herbatnikiem :lol: więc można było już zdjąć wenflon

Obrazek


Kubraczek pokazywała mi p. doktor ale ja chciałam uszyć go sama - żeby się czymś zająć i nie stresować :lol: . Tez zrobiłam wiązany na troki. I nie namęczyłam się bo to nie pierwszy kubraczek. "Debiutowałam" kubraczkami dla szynszyli :lol: szytymi z moich bawełnianych skarpetek, a do tego robiłam pampersy z cienkich podpasek Always :lol: .
A potem było body dla Pirusa-dalmatynczyka, który przez ostatni miesiąc życia już nie chodził i musiałam mu zakładać pampersy,żebyśmy mogli jakoś wszyscy razem mieszkać w jednym pokoju.

MagdaMR - gdybyś widziała mnie w środę to poddałabyś się walkowerem :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez kerovynn » 2009-06-20, 12:30

Wiadomość z ostatniej chwili: po kolejnej, malej porcji kuraka z ryżem w rosołku, zjedzonej z wielkim apetytem, Esia zrobiła koopkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie wiedziałam, że widok psiej kupy może tak człowieka uradować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Barbel » 2009-06-20, 13:37

Mała (hmm) rzecz a cieszy.... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Drixon » 2009-06-20, 14:58

Pani Eśu ( :mrgreen: ) proszę szybko zdrowieć i nadal pokazywać klasę :roll: :->
ps.
do twarzy Ci w szarościach (myślę o tym gustownym t-shircie)
Ozik
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez Guard » 2009-06-20, 16:18

Oj kupa po operacji potrafi sprawić WIELKĄ radość. Gratulacje!
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Po sterylizacji - opieka nad sunią

Postprzez magat » 2009-06-20, 21:23

...mamy nadzieje , że najgorsze za wami na zdjeciach wygląda Eśka już całkiem przytomnie, jeszcze trzeba przypatrywac sie jak goi sie szew , jakie macie zalecenia co do rany ? jesli można spytac ?
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Wszystko o sterylizacji.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość